Ranking kosiarek spalinowych do 1500 zł – sprawdź najmocniejsze kosiarki spalinowe w 2024 roku i wybierz właściwy produkt bazując na zebranych informacjach!

Jeśli zastanawiasz się jakie kosiarki spalinowe są najlepsze i która z dostępnych opcji będzie idealna dla ciebie, to dobrze trafiłeś. Kwestia wyboru kosiarki do trawy może wydawać się błaha, aczkolwiek odpowiedni wybór jest bardzo istotny z wielu powodów. Przede wszystkim warto szanować swój czas i pieniądze i dlatego najlepiej kupować kierując się kryteriami najważniejszymi w przypadku wydajności pracy, efektywności koszenia, a także sprawności i niezawodności działania.

Jednakże, kosiarki do trawy różnią się od siebie i to bardzo diametralnie. W jednym przypadku możemy mieć do czynienia z produktem małym, kompaktowym, a przy tym lekkim oraz często kosiarką spalinową w cenie do 1000 złotych. Takie rozwiązanie nie będzie jednak w stanie zaoferować wysokiej skuteczności pracy przy większych trawnikach. Dlatego inni wolą kosiarki spalinowe z napędem o bardzo dużej mocy.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
RIWALLDroga4.9

Sprawdź Cenę

KanwodŚrednia4.8

Sprawdź Cenę

NACTania4.6

Sprawdź Cenę

SCHEPPACHŚrednia4.5

Sprawdź Cenę

HUSARŚrednia4.3

Sprawdź Cenę

GERMANTania4.2

Sprawdź Cenę

Aby mieć gwarancję, że wybrany przez nas produkt będzie charakteryzował się odpowiednią mocą, a także nie będzie po kilku chwilach przegrzewał się i wymagał odpoczynku, postanowiliśmy przygotować ranking kosiarek spalinowych do 1500 zł. To zestawienie, które ma na celu przedstawić najlepsze kosiarki spalinowe przy stosunkowo dużym dostępnym budżecie. Eksperci mieli na względzie najistotniejsze parametry, w tym rzecz jasna moc urządzenia, szerokość i wysokość koszenia, a także komfort pracy, zastosowanie napędu lub też nie, a także systemy ułatwiające pracę i pozostałe funkcjonalności. Sprawdź w jaki sposób uruchomić kosiarkę spalinową.

KOSIARKA SPALINOWA RIWALL 51CM 9w1 Z NAPĘDEM 5190

Kosiarka z serii Riwall Pro to najwyższej jakości model w tym zestawieniu. Produkt posiada bezawaryjny silnik o mocy 9 koni mechanicznych i pojemności 196 centymetrów sześciennych. Producent zaleca stosować kosiarkę do pielęgnowania trawników o powierzchni do 2500 metrów kwadratowych. Urządzenie waży 36 kilogramów i jest sprzedawane w zestawie z zapasowym nożem oraz olejem.

Model kosi na szerokość 51 centymetrów i ma niezwykle mocną, odpowiednio zaprojektowaną obudowę ze zderzakiem – dzięki temu kosiarka może skracać również trawę zlokalizowaną przy przeszkodach, tj. pod płotami, przy krawężnikach lub murach. Wysokość koszenia można regulować centralnie w siedmiu poziomach w zakresie pomiędzy 25 a 75 milimetrów. Kosiarka posiada odpinany kosz ze stelażem z uchwytem o pojemności 65 litrów; kosz powstał z przewiewnej, ale mocnej siatki tekstylnej.

Urządzenie zostało estetycznie wykonane, ma czarną obudowę i żółte elementy. Niewątpliwym atutem są łożyskowane koła, tylne o średnicy 280 milimetrów i przednie o średnicy 180 milimetrów. Umożliwiają one precyzyjne i bezproblemowe poruszanie się po każdym terenie. Ponadto nie zakopują się one w ziemi i nie wyrywają trawy – nawet w przypadku bardzo długich źdźbeł, koła nie wplątują się w roślinność.

POTĘŻNA KOSIARKA SPALINOWA 8KM 13w1 NAPĘD 55cm RS

Kosiarka marki Kanwod wyróżnia się mocną obudową w niebieskim kolorze. Obudowa powstała ze stali nierdzewnej i jest odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie wyposażono w czterosuwowy, stabilny silnik OHV o pojemności 170 centymetrów sześciennych. Jego moc nominalna wynosi 3,8 koni mechanicznych, a maksymalna, czyli TURBO to aż 8 koni mechanicznych.

Model kosi na szerokość 51 centymetrów i posiada regulację wysokości koszenia w ośmiostopniowej skali w przedziale od 25 do 80 milimetrów. Kosz ze stelażem i uchwytem powstał z siatki z tworzywa syntetycznego, a jego pojemność to 62 litry. Urządzenie jest przeznaczone do koszenia powierzchni do 2650 metrów kwadratowych. Kosiarka waży 36,5 kilograma.

Narzędzie wyposażono w wysokiej jakości składany uchwyt z regulowanym kątem nachylenia. Pozioma rękojeść ma bardzo miękką i przyjemną w dotyku okładzinę antypoślizgową. Atutem jest specjalny panel na napoje lub klucze, czy inne niewielkie przedmioty, które trzeba mieć przy sobie. Kosiarka jest dostępna w pakiecie z butelką oleju, przystawką do mulczowania oraz zapasowym nożem.

NAC Kosiarka spalinowa NAPĘD 51cm 10,5Nm 5w1 MOCNA

Kosiarka NAC to dobry model z czterosuwowym, górnozaworowym silnikiem o pojemności 191 centymetrów sześciennych i mocy 2,8 kW. Urządzenie posiada własny napęd na tylne koła oraz ręczny rozrusznik. Narzędzie ma cztery funkcje – wyrzut tylny, wyrzut do kosza, wyrzut boczny oraz mielenie. Czarna stalowa obudowa cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia i jest łatwa w utrzymaniu.

Szerokość robocza kosiarki to 51 centymetrów; wysokość koszenia można dostosować w siedmiostopniowej skali od 2,5 do 7,5 centymetra. Z tyłu znajduje się 60-litrowy kosz na trawę powstały z siatki tekstylnej. Podczepia się go do plastikowego stelaża z wygodnym uchwytem. Kosiarka waży 33 kilogramy i posiada łożyskowane koła, tylne o średnicy 250 milimetrów i przednie o średnicy 200 milimetrów.

Odpinany uchwyt ma wygodną regulację kąta nachylenia, profilowaną rękojeść obleczoną miękkim, antypoślizgowym materiałem oraz solidny panel na napój lub inne niewielkie przedmioty, np. klucze lub narzędzia. Produkt zebrał bardzo dobre oceny i opinie, a klienci chwalą przede wszystkim łatwy i bezproblemowy rozruch.

Kosiarka spalinowa SCHEPPACH z napędem 6w1, 51 cm

Model marki Sheppach to ważąca 38 kilogramów kosiarka wyposażona w stalową obudowę oraz bezawaryjny, niemiecki silnik o mocy 4 koni mechanicznych. Pojemność silnika to 173 centymetry sześcienne. Urządzenie do prawidłowego działania potrzebuje nie tylko benzyny, ale również oleju do kosiarki spalinowej. Zbiornik na paliwo ma litr pojemności, a zbiornik na olej 0,6 litra. Nie wiesz jakie paliwo do kosiarki spalinowej kupić? Sprawdź TUTAJ.

Kosiarka ma napęd własny na tylne koła, które powstały z bardzo mocnego tworzywa sztucznego. Dzięki temu są stosunkowo lekkie i odporne na uszkodzenia. Dodatkowo nie sprawiają problemów w trakcie pracy, nie zakopują się ani nie wyrywają trawy. Szerokość robocza modelu wynosi 51 centymetrów. Wysokość koszenia ustawia się centralnie w siedmiu poziomach od 25 do 75 milimetrów.

Urządzenie jest przeznaczone do koszenia na powierzchni do 2800 metrów kwadratowych. Duży, 65-litrowy kosz umożliwia długie koszenie bez potrzeby ciągłego przerywania pracy w celu opróżnienia pojemnika. Kosz powstał z siatki i zapewnia odpowiednią wymianę powietrza skoszonej trawie. Kosiarka ma wyrzut tylny, wyrzut do kosza, wyrzut boczny i praktyczny system mycia obudowy oraz noża. Zapoznaj się z poradnikiem >> czym myć kosiarkę spalinową <<

Kosiarka spalinowa HUSAR z napędem 43cm moc 4,5km

Urządzenie marki Husar to dobrej jakości sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie. Kosiarka posiada czarną, stalową obudowę. Tylko elementy regulacyjne, uchwyt kosza oraz koła są czerwone – całość wygląda bardzo estetycznie. Produkt jest sprzedawany z dodatkowym nożem i olejem SAE-30. Narzędzie jest stosunkowo lekkie, waży 25 kilogramów, ale wcale nie oznacza to, że jest przeznaczone do koszenia małych powierzchni.

Model cechuje się stosunkowo małą szerokością roboczą, która wynosi 43 centymetry. Dołączony kosz z plastikowym stelażem i ergonomicznym uchwytem mieści 50 litrów skoszonej trawy jednocześnie. Urządzenie posiada czterosuwowy silnik OHV, którego pojemność to 123 centymetry sześcienne, a moc znamionowa 3,5 koni mechanicznych. Maksymalna moc silnika wynosi 4,5 koni mechanicznych i jest charakterystyczna dla trybu turbo.

Urządzenie ma napęd na tylne koła i trzy opcje wyrzutu – do kosza, tylny i boczny. Kolejnym udogodnieniem jest praktyczny system mycia obudowy, dzięki któremu w łatwy sposób można utrzymać narzędzie w czystości. Rozmiar kół to 20 centymetrów szerokości dla tylnych i 16 centymetrów szerokości dla przednich. Uchwyt z profilowaną i antypoślizgową powierzchnią jest całkowicie składany, co ułatwia transport i przechowywanie.

Kosiarka spalinowa z napędem *6KM 40cm GERMAN 6w1

Na kolejnym miejscu znalazła się kosiarka marki German, która jest dostępna w niezwykle atrakcyjnej cenie. Urządzenie jest mniejsze od poprzednich modeli, ale doskonale sprawdzi się zatem w przydomowych ogródkach i na małych działkach. Narzędzie waży 23 kilogramy i posiada silnik OHV górnozaworowy o pojemności 140 centymetrów sześciennych i mocy 6 koni mechanicznych.

Produkt jest dostępny w pakiecie z zapasowym nożem oraz dedykowanym olejem. Kosiarka może pracować w czterech trybach – wyrzut boczny, wyrzut tylny, wyrzut do kosza oraz mulczowanie. Atutem tego urządzenia jest specjalny zderzak przedni, który nie tylko chroni nóż przed uszkodzeniem, ale również doskonale przeczesuje trawę i toruje drogę w nawet długiej, gęstej trawie.

Szerokość robocza kosiarki to 40 centymetrów, a wysokość można regulować w sześciostopniowej skali w przedziale od 25 do 65 milimetrów. Kosz powstał z siatki z materiału syntetycznego, a jego pojemność to 45 litrów. Kosiarka ma odpinany, składany uchwyt z regulacją kąta nachylenia i ergonomiczną rękojeścią wyposażoną w antypoślizgową okładzinę. Na uchwycie można zamontować panel na napój i narzędzia, który jest dołączony do produktu. Sprawdź ile pali kosiarka spalinowa.

Najmocniejsze kosiarki spalinowe, a może te o małej wadze? Uwzględnij szereg parametrów przed podjęciem decyzji! 

Powyższe zestawienie miało za zadanie przedstawić jak największą liczbę ciekawych propozycji dostępnych dla każdego z nas. Mocna kosiarka spalinowa to coś, co nas interesuje? A może wolimy opcję lżejszą i bardziej kompaktową? W obu przypadkach możemy bez problemu znaleźć bardzo dobre kosiarki spalinowe, które posłużą nam przez wiele lat.

Rzecz jasna trudno jest wybrać urządzenie idealne, bo nasze preferencje i wymagania są zgoła odmienne. Dla jednego bardziej istotną kwestią okaże się wybranie produktu o świetnych funkcjach ułatwiających korzystanie ze sprzętu, a dla innych najważniejsza będzie bezawaryjność i świetna skuteczność pracy. Dlatego oprócz upewnienia się, że mamy do dyspozycji mocną kosiarkę spalinową, uwzględnić należy też szereg innych kwestii.

Jednym z ważniejszych kryteriów okaże się szerokość robocza i wysokość koszenia. Ponadto, inne parametry wpływające na szybkość pracy będą też bardzo ważne. Nie możemy też zapomnieć o tym, że komfort pracy, a więc wybór kosiarki spalinowej z napędem bądź też, jeśli na tym nam zależy, wybór opcji mniejszej, lżejsze, ale bez napędu. Więcej ciekawych informacji udzieli nam poniższa strona:
https://www.dom.pl/kosiarka-spalinowa-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem.html

Moc to kwestia kluczowa

Kupując urządzenie z silnikiem spalinowym – czy też i tym elektrycznym – jedną z ważniejszych kwestii jest sprawdzenie mocy sprzętu. W przypadku jednostek zasilanych benzyną, zazwyczaj moc wyrażamy w koniach mechanicznych bądź kilowatach. Moc ma duże znaczenie na takie kwestie jak szybkość koszenia i niezawodność sprzętu.

Im większa wartość, tym większe szanse, że produkt bez najmniejszych problemów poradzi sobie z pracą – nawet w przypadku trawy mokrej czy gęstej, która uznawana jest za cięższy przypadek i wymagający zazwyczaj większej mocy. Co więcej, odpowiednio dobrany silnik nie dopuści do tego, że podczas pracy kosiarka zacznie zwalniać i będzie nieefektywnie kosić.

POTĘŻNA KOSIARKA SPALINOWA 8KM 13w1 NAPĘD 55cm RS

ranking kosiarek spalinowych do 1500 zł

NAC Kosiarka spalinowa NAPĘD 51cm 10,5Nm 5w1 MOCNA

mocna kosiarka spalinowa

Co więcej, wszystkie dobre kosiarki spalinowe powinny oferować odpowiednie parametry robocze

Oprócz samej mocy, która też może mieć negatywny wpływ na bezawaryjność sprzętu, bardzo ważną rolę odegrają też takie czynniki jak szerokość robocza czy też wysokość robocza. Pierwsza wartość wskaże nam czy produkt będzie gwarantował możliwość koszenia ogromnych połaci ziemi czy też wybierzemy produkt dostosowany do małych trawników, gdzie pełno jest obiektów przeszkadzających w koszeniu.

Wysokość natomiast wskaże czy produkt oferuje sporą możliwość regulacji położenia ostrzy. Czasami trawnik jest nierówny i jeśli chcemy cieszyć się wystarczająco dużą niezawodnością pracy i pewnością, że w każdych warunkach sprzęt sobie poradzi, to regulacja wysokości koszenia z zakresem wynoszącym od minimum 30 mm do 70 mm to podstawa.

Nie możemy też zapomnieć o kwestii komfortu

Dalej, bardzo ważnym czynnikiem mocno wpływającym na to czy produkt będzie przyjemny w użytkowaniu czy też nie to komfort. Jak doskonale wiemy, im więcej udogodnień usprawniających proces korzystania z urządzenia, tym o wiele przyjemniejsze staje się jego użytkowanie. A to oznacza, że jesteśmy bardziej chętni do koszenia i cała ta aktywność nie wzbudza u nas tak negatywnych emocji.

Na komfort wpływać przede wszystkim będzie system napędu, który pozwala urządzeniu samoistnie się przemieszczać. To eliminuje potrzebę własnoręcznego popychania kosiarek, które bardzo często są ciężkie i wymagają od nas dobrej kondycji. Rzecz jasna musimy też pamiętać, że system nie jest wyłącznie pozytywną opcją z uwagi na to, że dodaje paru kilogramów, a to oznacza problemy z późniejszym transportem urządzenia po ukończonym koszeniu.

Kosiarka spalinowa z napędem *6KM 40cm GERMAN 6w1

kosiarki spalinowe

Kosiarka spalinowa SCHEPPACH z napędem 6w1, 51 cm

kosiarka spalinowa

Następnym czynnikiem wartym uwzględnienia jest wyposażenie

Przeglądając dostępne propozycje warto też sprawdzić co, oprócz rzecz jasna kosiarki, znajdziemy w zestawie. Komplet oferujący nam ogromną liczbę dodatków i akcesoriów z pewnością będzie bardziej atrakcyjny niż zakup samego urządzenia. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę elementów, które z pewnością podczas naszej przygody z koszeniem się przydadzą.

Dodatkowe noże tnące pozwalające nam wymienić te już zużyte po wieloletnim użytkowaniu czy też zapasowy olej do kosiarki bądź zestaw montażowy gwarantujący bezproblemowe przygotowanie sprzętu do działania to tylko podstawa spośród wielu różnych elementów. Z tych mniej kluczowych warto też wymienić kosz, który znacząco ułatwia proces koszenia.

Kosiarki spalinowe ceny – czy rzeczywiście należy poświęcić cały przygotowany budżet?

Wysokie ceny kosiarek spalinowych oznaczają zazwyczaj wysoką moc i świetne parametry koszące. Co więcej, decydując się na zakup urządzenia od renomowanego producenta, możemy zapłacić nieco więcej, aczkolwiek będziemy mieć gwarancję dostępności serwisu w przypadku awarii, ale też i wysoki poziom niezawodności.

Jednakże, warto też uwzględnić stosunek jakości produktu i oferowanych wraz z nim elementów do ceny. Jeśli, na przykład, za tę samą cenę możemy kupić produkty o podobnych parametrach, z czego jeden oferuje ogromną liczbę akcesoriów bez oczywistych wad lub innych niedociągnięć, to oczywistą kwestią jest przyjrzenie się właśnie tej opcji.

Kosiarka spalinowa HUSAR z napędem 43cm moc 4,5km

najlepsze kosiarki spalinowe

Najlepsza kosiarka spalinowa do 1500 zł – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jednoznacznie wskazać czy KOSIARKA SPALINOWA RIWALL 51CM 9w1 Z NAPĘDEM 5190 to najlepsza kosiarka na rynku w danym zakresie cenowym. Jedno jest pewne – jest to jedna z najbardziej wszechstronnych i najciekawszych opcji z uwagi na wysoki poziom uniwersalności, dużą moc, a także wiele innych udogodnień. To wystarczyło, aby zwyciężyła w rankingu 2024.

Dla osób pragnących kupić produkt o nieco mniejszych ostrzach bądź też oferujących mniejszą wagę przygotowaliśmy alternatywy. Warto też wykorzystać zebraną dziś wiedzę i znaleźć produkt idealny. Wystarczy tylko bazować na kryteriach podanych powyżej i będziemy z pewnością cieszyć się z jakości produktu.

Sprawdź ile spala kosiarka spalinowa.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie kosiarki spalinowe do 1500 zł wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by tyr_ko7

Widzę, że mozna kupic niezła kosiarkę do 1500 zł. Pokazujecie porządne sprzęty, świetnie.

 by 4kos4

Mam Husara i też jest spoko. Cena dobra, rzeczywiście ładnie idzie po nierównym terenie.

 by klient

Dobrze, że podzieliliście kosiarki na kategorie cenowe, bo ludzie najczęściej własnie pod tym kątem szukają, np. ja ;D

 by jacyk654

Ja jeszcze zwracam uwagę na to ile kosiarka zużywa paliwa. Widzę, że też zwróciliście na to uwagę - duży plus!

 by cia

Duży kosz w kosiarce to wielka zaleta, bo jak się ma duzy ogrod to małe kosze trzeba ciągle opróżniać. Riwall zatem wypada dobrze.