Ranking kosiarek spalinowych do 1000 zł – jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź jakie są na kosiarki spalinowe promocje, które parametry są najistotniejsze i podejmij decyzję w oparciu o poradnik z 2024 roku!

Kosiarek ogrodowych zasilanych spalinowo jest na rynku ogromna liczba. Masa produktów różniących się od siebie parametrami pracy czy też danymi technicznymi jednoznacznie wskazuje nam, że producenci coraz szybciej prześcigają się w produkcji konkurencyjnych produktów. Bardzo ważną kwestią i niezwykle istotnym elementem przy wyborze produktu dla nas idealnego jest dostosowanie sprzętu do naszych wymogów. A tych jest całkiem sporo i należy mieć je na względzie.

Z uwagi jednak na to, że nie każdy jest ekspertem i nie potrafimy odróżnić te dobre kosiarki spalinowe od tych przeciętnych, problem wyboru narzędzia idealnego jest trudny. Dla jednego najlepsze kosiarki spalinowe to takie, które będą charakteryzować się jak największą wydajnością -> lista dobrych kosiarek spalinowych do 1500 złotych. Inny natomiast będzie wolał zainteresować się produktem nadzwyczaj mocnym, dzięki czemu ryzyko przegrzania czy innego uszkodzenia kosiarki spalinowej będzie zredukowane do minimum.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
KanwodTania4.9

Sprawdź Cenę

OHV Turbo EngineŚrednia
4.8

Sprawdź Cenę

HUSARŚrednia4.6

Sprawdź Cenę

SCHEPPACHDroga4.5

Sprawdź Cenę

GatecDroga4.4

Sprawdź Cenę

NAC LP40-79-PL-SBŚrednia4.3

Sprawdź Cenę

Z uwagi na trudne decyzje, jakie przed nami stoją, postanowiliśmy przygotować ranking kosiarek spalinowych do 1000 zł. Jest to lista rekomendowanych ofert o stosunkowo dobrych parametrach. W tej półce cenowej trudno wskazać najlepsze kosiarki spalinowe na rynku, aczkolwiek bez problemu udało nam się wyciągnąć z ogromnego katalogu produkty, który charakteryzują się świetną mocą, odpowiednimi parametrami roboczymi, a także wysokim poziomem komfortu pracy.

POLSKA KOSIARKA SPALINOWA 6 KM 10w1 NAPĘD 41cm XXL

Zdecydowanym numerem jeden jest kosiarka marki Kanwod wyposażona w stabilny czterosuwowy silnik OHV o mocy nominalnej prawie trzech koni mechanicznych (2,72 KM) i mocy maksymalnej na poziomie sześciu koni mechanicznych. Pojemność silnika 125 centymetrów sześciennych gwarantuje jego stabilność. Urządzenie waży 24 kilogramy i posiada kosz z siatki tekstylnej o pojemności 40 litrów.

Kosiarka ma funkcję grassowania, tj. koszenia wilgotnej trawy. System AVS tłumi drgania już przy samym silniku i nie przenosi ich dalej na rękojeść. Funkcja Smart Cutting umożliwia niesamowicie precyzyjne koszenie nawet przy krawężnikach i murach. Dodatkowo produkt posiada opcję Ultra Blending, czyli specjalne rozdrabnianie trawy, dzięki któremu trawnik lepiej chłonie wartości odżywcze w przypadku mulczowania.

Model kosi na szerokość 41 centymetrów i wyposażono go w siedmiostopniową, centralną regulację wysokości koszenia w przedziale od 25 do 75 milimetrów. Producent zaleca stosowanie kosiarki na powierzchniach do 2000 metrów kwadratowych. Łożyskowe koła umożliwiają lekką jazdę i bezproblemowe poruszanie się urządzenia nawet po nierównym terenie i w wysokiej trawie. Zbiornik na paliwo ma pojemność 1,5 litra, a na olej do kosiarki spalinowej– pół litra. Zobacz jakie paliwo do kosiarki kupić: https://trawnikmarzen.pl/jakie-paliwo-do-kosiarki-spalinowej/

KOSIARKA SPALINOWA Z NAPĘDEM NAPĘD MOCNA + GRATIS

Kolejne urządzenie wyposażono w silnik o pojemności 138 centymetrów sześciennych i mocy 4,5 koni mechanicznych. Jest to czterosuwowy OHV Turbo Engine cechujący się wysoką żywotnością i bezawaryjnością. Kosiarka waży 25 kilogramów i kosi na szerokość 40 centymetrów. Wysokość koszenia można regulować w siedmiu stopniach od 2,5 do 7,5 centymetra. Do modelu przytwierdzono dobrej jakości kosz na trawę o pojemności 45 litrów.

Kosz powstał z siatki z tworzywa syntetycznego i jest doczepiany do niewielkiego stelaża. Kosiarka posiada zbiornik na paliwo o pojemności 0,9 litra oraz zbiornik na olej, którego pojemność to 0,4 litra. Sprzedawca dodaje gratis w postaci profesjonalnych rękawic roboczych powlekanych gumą i zakończonych ściągaczem. Produkt ma odczepiany uchwyt, który posiada regulację kąta nachylenia oraz wyprofilowaną rękojeść; na rękojeści nie ma jednak antypoślizgowej okładziny, dlatego warto jest pracować w rękawicach, dla większego bezpieczeństwa.

Kosiarka ma cztery koła – większe z tyłu i małe z przodu. Mają one specjalną powierzchnię, dzięki której swobodnie poruszają się po każdej powierzchni i nie niszczą trawnika. Ponadto nie wyrywają trawy. Model ma zieloną obudowę; wszystkie inne elementy są czarne.

Kosiarka spalinowa HUSAR z napędem 43cm moc 4,5km

Marka Husar stworzyła praktyczną kosiarkę spalinową z czterosuwowym silnikiem OHV o pojemności 123 centymetrów sześciennych. Silnik jest jednocylindrowy i ma żeliwną tuleję oraz jest chłodzony powietrzem. Maksymalna moc wynosi 4,5 koni mechanicznych, a znamionowa to 3,5 koni mechanicznych. Model jest czarny, ma jedynie czerwone elementy (koła, uchwyt, regulacja rękojeści). Narzędzie waży 25 kilogramów.

Kosiarka ma siatkowany kosz o pojemności 50 litrów; jest on mocowany na dużym stelażu z tworzywa sztucznego. Tylne koła mają 20 centymetrów szerokości, przednie 16 centymetrów. Są one niezwykle mocne i świetnie sobie radzą nawet na nierównym terenie oraz przy wysokiej trawie. Ponadto ich zaletą jest fakt, że nie zakopują się w glebie i nie niszczą tym samym trawnika.

Szerokość robocza modelu wynosi 43 centymetry, a wysokość można dostosowywać za pomocą dźwigni w sześciostopniowej skali w przedziale od 2 do 7,5 centymetra. Zbiornik na paliwo mieści 1,2 litra benzyny, a miska olejowa 0,6 litra oleju. Konstrukcja kosiarki doskonale chroni ostrza przed uderzeniem, dlatego można kosić przy krawężnikach, płotach i murach bez ryzyka uszkodzenia noża.

Kosiarka spalinowa SCHEPPACH z napędem 6w1, 51 cm

Kosiarka Scheppach z linii MS173 OHV 2021 to nowoczesne urządzenie wyposażone w silnik o mocy 3,3 kW cechujący się pojemnością 173 centymetrów sześciennych. Model jest stosunkowo ciężki, bo waży 33 kilogramy, ale posiada niezwykle mocną obudowę ze stali. Obudowa jest czarna, została pomalowana proszkowo, dlatego farba nie odpada, nie blaknie i chroni powierzchnię przed rdzą.

Urządzenie ma odpinany uchwyt, co ma znaczenie w przypadku transportu i przechowywania; pozwala zaoszczędzić miejsce. Ponadto uchwyt można dostosować poprzez regulowanie kąta nachylenia. Rękojeść jest zorientowana poziomo i ma antypoślizgową okładzinę, która dodatkowo odprowadza wilgoć – można pracować bez rękawic. Szerokość robocza modelu to 51 centymetrów, a wysokość można regulować w siedmiostopniowej skali w zakresie pomiędzy 25 a 75 milimetrów.

Kosiarka jest przeznaczona do pielęgnowania trawników o powierzchni do 2800 metrów kwadratowych. Posiada wygodny i duży kosz, którego pojemność to aż 65 litrów. Kosz jest czarny, powstał z syntetycznej, przewiewnej siatki. Urządzenie posiada kilka atrakcyjnych funkcji, m.in. rozdrabnianie, grassowanie oraz mycie obudowy kosiarki spalinowej.

Kosiarka spalinowa z napędem 46 cm, 150 cm3, 4w1 

Kosiarka spalinowa Gatec to polski produkt o dobrych parametrach. Urządzenie ma stalową obudowę i dodatkowo wzmacniany zderzak przedni wzbogacony masywnym, czarnym elementem z tworzywa sztucznego. Kolejnym udogodnieniem są solidne koła, duże z tyłu i małe z przodu. Gwarantują one lekkie i precyzyjne przemieszczanie się po trawniku bez niszczenia gleby i trawy. Koła dobrze radzą sobie na nierównym, pofałdowanym terenie.

Urządzenie wyposażono w jednocylindrowy, czterosuwowy silnik o mocy znamionowej 3,7 koni mechanicznych oraz pojemności 150 centymetrów sześciennych. Narzędzie waży 33 kilogramy i ma cztery funkcje – zbieranie do kosza, mulczowanie, wyrzut boczny i tylny (bez kosza). Kosz ma mocną pokrywę z uchwytem transportowym i powstał z lekkiej, ale mocnej siatki tekstylnej. Pojemność kosza to 55 litrów.

Obudowa produktu ma ładny, pomarańczowy kolor. Uchwyt posiada regulację kąta nachylenia i antypoślizgową rękojeść. Dodatkowo zlokalizowano na nim panel, na którym można bezpiecznie odłożyć napój i niewielkie elementy, np. klucze. Wysokość koszenia jest regulowana centralnie w siedmiu poziomach w przedziale od 2,5 do 7,5 centymetra. Szerokość robocza kosiarki wynosi 46 centymetrów.

Kosiarka spalinowa NAC LP40-79-PL-SB 3,5Nm 80cc

Kosiarka spalinowa NAC jest przeznaczona do koszenia niewielkich powierzchni, głównie trudno dostępnych, np. przy krzewach, kwiatach i murach. Jest to kosa ważąca 7,5 kilograma o mocy 2,5 koni mechanicznych. Silnik ma pojemność 52 centymetry sześcienne i pracuje z maksymalną prędkością na poziomie 9000 obrotów na minutę.

Obroty jałowe urządzenia mieszczą się w przedziale od 2800 do 3300 obrotów na minutę. Kosa ma praktyczny zbiornik na paliwo o pojemności 1,32 litra. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z tarczą trójzębną, głowicą z żyłką, szelkami, kluczami montażowymi i zbiornikiem do sporządzania mieszanki paliowej. Wysięgnik ma pokrętło służące do regulacji długości. Do kosy dołączono uchwyt składający się z dwóch solidnych, antypoślizgowych rękojeści. Można go przytwierdzić na dogodnej wysokości.

W prawej rękojeści zlokalizowano spust uruchamiający kosę. Produkt posiada bardzo dobrą, szeroką osłonę ostrza, która gwarantuje zabezpieczenie przed ewentualnym uderzeniem i uszkodzeniem. Szerokość robocza urządzenia to 420 milimetrów dla żyłki i 255 milimetrów dla tarczy. Tarcza obraca się w lewą stronę, patrząc od dołu.

Zastanawiasz się jakie jeszcze inne polskie kosiarki spalinowe warto sprawdzić? A może wolisz renomowanego Niemca bądź opcję z Czech? Uwzględnij poniższe wskazówki i znajdź idealny produkt na własną rękę!

Przedstawione powyżej kosiarki do trawy charakteryzują się bardzo ciekawymi parametrami. Oferują dobrą szerokość koszenia, a niektóre opcje są lekkie. Rzecz jasna nie wszystkie urządzenia są identyczne, bo znajdziemy tutaj zarówno te małe kosiarki spalinowe o kompaktowych wymiarach i nieco mniejszej szerokości, a także ogromne urządzenia do prac na większych powierzchniach.

Różnic między modelami zrecenzowanymi powyżej jest sporo. Jednakże, warto pamiętać także o podobieństwach. To właśnie one sprawiają, że dany produkt będzie idealny do danej pracy i do danego środowiska. Przecież jedna kosiarka spalinowa nie może być produktem dostosowanym do potrzeb każdego z nas. Są, co prawda, produkty bardziej uniwersalne, wszechstronne w swoim działaniu. Jednakże, przeglądając tanie kosiarki spalinowe lub takie ze średniej półki cenowej, musimy pójść na pewne kompromisy.

Dlatego w poradniku zakupowym 2024 przygotowaliśmy ogromną listę atrakcyjnych produktów, które warto wziąć pod uwagę przeglądając dostępną ofertę. Na liście znalazły się przede wszystkim produkty o sporej mocy, a także wystarczającej szerokości roboczej. Co więcej, przyjrzeliśmy się też wysokości koszenia, a także innym parametrom wpływającym na efektywność pracy danej kosiarki do trawy. Naszej uwadze nie umknęły też to jakie są na dane kosiarki spalinowe promocje i czy kupując daną opcję możemy liczyć na ciekawe wyposażenie dodatkowe. Więcej przydatnych informacji uwzględnia poniższy artykuł: https://muratordom.pl/ogrod/narzedzia-ogrodnicze/kupujemy-kosiarke-o-co-zapytac-przy-zakupie-kosiarki-do-ogrodu-praktyczny-poradnik-aa-TQaH-LAhW-jHYD.html

Najpierw sprawdź moc

Pierwsza kluczowa kwestia przy wyborze produktu idealnego to, rzecz jasna, moc. Im jest ona wyższa, tym większa szansa, że wybrany przez nas sprzęt bez zająknięcia poradzi sobie z każdym zadaniem i nie będziemy martwić się o to, że przy bardziej wymagającym trawniku odmówi posłuszeństwa.

Narzędzie powinno więc oferować przynajmniej 3 konie mechaniczne mocy. Jeśli dodatkowo moc taka została wyciągnięta z silnika o małej pojemności, to możemy liczyć też na niższe spalanie kosiarki, a więc i stosunkowo niewielkie koszty eksploatacyjne. Warto jednak pamiętać, że wysilony silnik będzie bardziej podatny na uszkodzenia niż, na przykład, jednostka o większej pojemności i niższej mocy. Zobacz jak odpalić kosiarkę spalinową.

Kosiarka spalinowa HUSAR z napędem 43cm moc 4,5km

dobre kosiarki spalinowe

Kosiarka spalinowa SCHEPPACH z napędem 6w1, 51 cm

tanie kosiarki spalinowe

Następne zwróć uwagę na parametry koszące

Kolejną bardzo ważną kwestią, o jakiej nie możemy zapomnieć jeśli chcemy, aby nasza kosiarka spalinowa działała należycie, to dane techniczne wpływające na wydajność sprzętu. Jak doskonale wiemy, jeden użytkownik może mieć do wykoszenia bardzo małe połacie ziemi. Inny natomiast z uwagi na ogromny trawnik będzie potrzebować sprzętu większego i bardziej wydajnego.

Dlatego musimy dostosować sprzęt do naszych wymagań, aby skutecznie i sprawnie radzić sobie z zadaniem. Dobre kosiarki spalinowe charakteryzują się szerokością koszenia wynoszącą od 40 do 50 cm. Dokładną wartość powinniśmy wybrać w oparciu o nasze własne odczucia, a także zależności od wielkości działki.

Dalej uwzględnij funkcjonalność i komfort pracy

Każdy z nas pragnie kupić produkt, który będzie pracował możliwie jak najsprawniej i przy użyciu jak najmniejszej siły. Aby to sobie zagwarantować, bardzo ważne jest wyposażenie się w kosę spalinową z napędem. System ten dba o to, że kosiarka jedzie do przodu bez naszego udziału. Jest to świetne ułatwienie, które zdecydowanie podniesie komfort pracy.

System napędu ma jednak swoje wady. Bardzo często tanie kosiarki spalinowe z takim systemem nie pozwalają na jego odłączenie czy wyłączenie, przez co koszenie trawy blisko chodnika, drzew, domu czy innego obiektu jest uciążliwe. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda, kiedy przeszkadzających nam obiektów jest po prostu za dużo.

Kosiarka spalinowa z napędem 46 cm, 150 cm3, 4w1

kosiarki do trawy

Kosiarka spalinowa NAC LP40-79-PL-SB 3,5Nm 80cc

najlepsze kosiarki spalinowe

Małe kosiarki spalinowe o niskiej wadze będą równie atrakcyjne

Z uwagi na wyżej wspomnianą kwestię obiektów przeszkadzających w koszeniu, warto sprawdzić też kompaktowość urządzenia i jego ciężar. Bardzo ważną rolę w tej sytuacji odgrywa więc waga urządzenia. Im jest ono lżejsze, tym łatwiej produkt przenieść czy też po skończonym koszeniu schować na swoje miejsce.

Niska waga i wielkość oznacza, rzecz jasna, nieco gorszą wydajność pracy. Aczkolwiek to bardzo ważna kwestia z punktu widzenia właścicieli o nieco gorszej tężyźnie fizycznej bądź też w przypadku właścicieli bardzo małych trawników, gdzie po prostu większa kosiarka ze sporą szerokością koszenia nie sprawdzi się w żadnym razie.

Wyposażenie też będzie istotne

Następnym kryterium bardzo ważnym przy wyborze produktu idealnego to wyposażenie. Jak wiemy, przeglądając promocje kosiarek spalinowych do 1000 złotych nietrudno znaleźć wiele ciekawych opcji. Jeśli zależy nam na zakupie produktu o jak największej wartości przy wydaniu tej samej kwoty pieniężnej, to warto przemyśleć zakup produktu wyposażonego w ogromną liczbę gratisów.

Oprócz samej kosiarki warto sprawdzić czy akcesoria w postaci kosza na trawę (jeśli produkt wyposażony jest w taką funkcję) bądź też zapasowe noże tnące lub zestaw montażowy jest wliczony w cenę. Ponadto, urządzenia spalinowe potrzebują oleju do pracy, więc warto sprawdzić czy producent przewidział taki dodatek czy też nie.

KOSIARKA SPALINOWA Z NAPĘDEM NAPĘD MOCNA + GRATIS

polskie kosiarki spalinowe

Kosiarka spalinowa do 1000 zł – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jednoznacznie wskazać który produkt zasługuje na miano tego najlepszego. Dla jednej grupy użytkowników będzie to z pewnością POLSKA KOSIARKA SPALINOWA 6 KM 10w1 NAPĘD 41cm XXL, czyli dzisiejszy numer jeden z rankingu 2024. Na to wpływ będzie mieć wszechstronność urządzenia, bardzo wysoka moc, a także ogromna liczba dodatków i funkcji usprawniających proces koszenia.

Inni natomiast będą patrzeć bardziej na szerokość koszenia, która będzie dla nich bardziej interesująca na poziomie 50 cm. Jeszcze inni uznają, że niska waga będzie kluczowa. Warto więc sprawdzić wszystkie produkty w rankingu i pomyśleć nad zakupem urządzenia o najciekawszej charakterystyce.

Zobacz też ile pali kosiarka spalinowa: https://trawnikmarzen.pl/ile-pali-kosiarka-spalinowa/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie kosiarki spalinowe do 1000 zł wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by currly

Jak na kosiarki do 1000 zł to bardzo fajne propozycje. Myśłem, ze nic w tej cenie nie znajde a tu proszę szok!

 by pani LU.

Spoko propozycje, trochę poczytam i zamówie. Trawa już tak bujna w ogrodzie a mi kosiarka przestała działać...

 by lorens

W tamtym roku rzuciliśy się na scheppacha. Szkoda kasy, zwykła kosiara. Teraz wybrałbym coś tanszego, no ale jak już jest to niech zostanie do zepsucia.

 by roksaaaa

a ja chwale sobie husara - smiaga jak szalona ;D

 by draGO

Kanwood nie zawodzi mnie od lat. Używam też innych sprzętów, bezawaryjne, mocne, służą latami.