Spis Treści

Pielęgnacja ogrodu to zadanie wymagające czasu i wysiłku. Z tego względu tak wiele osób decyduje się na zakup urządzeń, które ułatwiają prace ogrodowe. Jednym z obowiązkowych przedmiotów w każdym ogrodzie jest kosiarka. Obecnie dostępnych jest kilka rodzajów kosiarek. Wśród tych, które cieszą się największą popularnością znajduje się kosiarka elektryczna. Są to bardzo efektywne narzędzia ogrodnicze, które w bardzo szybki i prosty sposób pomogą nam zadbać o naszą murawę. Tego typu kosiarki mają oczywiście swoje wady i zalety. Ponadto, ich przydatność różni się w zależności od rodzaju ogródka, rodzaju trawy, wielkości powierzchni oraz wielu innych aspektów. My zdecydowalibyśmy się na wybór Stigi Collector 136AE.

 

Poniższy artykuł zarekomenduje wam niektóre modele kosiarek elektrycznych, które bez żadnego problemu poradzą sobie w różnych, nawet tych trudnych środowiskach. Wszystko, co dla was dziś przygotowaliśmy, zostało przygotowane z największą starannością. Upewniliśmy się, że każdy opisany produkt został sprawdzony przez użytkowników, co sprawiło, że opinie można uznać za wiarygodne. Na samym początku przedstawimy wam ranking roku 2024. Następnie przejdziemy do wyboru najlepszej kosiarki elektrycznej bez napędu oraz z napędem. Dostarczymy wam również informacji na temat różnych wariacji, jakie mają miejsce w przypadku kosiarek elektrycznych.

Zatem bez dalszej zwłoki, poniżej znajduje się tabela z najpopularniejszymi kosiarkami elektrycznymi sprzedawanymi w Polsce – Ranking. Dla Państwa wygody zostało także wspomniana ocena w skali 0-5. Specjalnie także dla Państwa zrecenzowaliśmy oraz stworzyli ranking kosiarek akumulatorowych oraz ranking robotów automatycznych do koszenie.

Ranking Kosiarek Automatycznych CZYTAJ Ranking Kosiarek Akumulatorowych CZYTAJ

 

Porównanie najlepszych kosiarek elektrycznych dostępnych – Ranking roku 2024

Obraz

Nazwa

Cena

Ocena

Sprawdź Cenę

      
Kosiarka elektryczna Stiga Collector 40 EStiga AE136


Średnia4.8

Sprawdź Cenę


Kosiarka elektryczna Stiga Collector 40 ENAC LE18-40-PB-S
Tania4.7

Sprawdź Cenę


RIWALL 3310i
Bardzo Tania4.7

Sprawdź Cenę


Makita ELM3720Średnia4.7

Sprawdź Cenę


Karcher 18-33Średnia4.7

Sprawdź Cenę


Kosiarka elektryczna Stiga Collector 40 EMakita ELM3320Średnia4.6

Sprawdź Cenę


Bosch Arm 32Średnia4.6

Sprawdź Cenę


NAC LE18-42-PB-KCDroga4.5

Sprawdź Cenę


Kosiarka elektryczna Hecht 1803 Hecht 1803Bardzo Droga4.4

Sprawdź Cenę


Ryobi Rlm36X46 L50HI
Bardzo Droga4.5

Sprawdź Cenę


NAC RLM Droga4.7

Sprawdź Cenę


Makita elm3711
Średnia
4.5

Sprawdź Cenę


Kosiarka elektryczna Stiga Collector 40 EHANDY KC1800Tania
4.5

Sprawdź Cenę


Kosiarka elektryczna Nac Zf6120Nac LE10-32PB
Tania
4.0

Sprawdź Cenę


NAC LE12-32-PB-STania
4.1

Sprawdź Cenę


HECHT 1233
Tania
4.2

Sprawdź Cenę


Kosiarka elektryczna Makita Elm3310Makita Elm3310
Średnia
4.3

Sprawdź Cenę


Hecht 1803
S

Droga
4.6

Sprawdź Cenę


Hecht 1434
Średnia4.7

Sprawdź Cenę


Kosiarki elektryczne Bosch Arm 34 Ergo-FlexBosch Arm 34 Ergo-Flex
Droga4.5

Sprawdź Cenę


Bosch Indego 350 Bardzo Droga4.6

Sprawdź Cenę


Gardena R40LiBardzo Droga4.4

Sprawdź Cenę


Kosiarka elektryczna Gardena Powermax 32 EGardena Powermax 32 E
Średnia
3.7

Sprawdź Cenę


Stiga Combi 36 E
Droga4.7

Sprawdź Cenę


Kosiarka elektryczna Al-Ko 3.82EAl-Ko 3.82E
Średnia
4.0

Sprawdź Cenę


Kosiarka elektryczna Bosch Rotak 320 Bosch Rotak 32
Tania3.1

Sprawdź Cenę


Jak widzicie, oceny powyższych kosiarek różnią się delikatnie. Jedne oceniane są bardzo dobrze, inne przeciętnie. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, jednakże w wielu przypadkach chodzi oczywiście o funkcjonalność urządzenia. Aby jednak mieć pewność, że otrzymacie najlepsze urządzenie, zdecydowaliśmy się wyróżnić kilka ofert. Biorąc pod uwagę wspomniane wyżej różnice warto przyjrzeć się bliżej tym modelom kosiarek elektrycznych, które zyskały dobrą ocenę użytkowników. Dzięki temu będziecie wiedzieć czego dokładnie możecie spodziewać się po każdej kosiarce.

 

Wybieramy najlepszą kosiarkę elektryczną !

Zwycięzca Rankingu

Sprawdź cenę Stiga Collector 136AE

Urządzenie z dobrą oceną? Stiga Collector AE136!- Zwycięzca w kategorii najlepsza kosiarka elektryczna zasilana sieciowo

Jeżeli szukamy taniego urządzenia, lecz przeznaczonego do średnich powierzchni, to polecamy ten model Stiga. Dostarcza on użytkownikowi moc na poziomie 1400 watów, szerokość koszenia 34 centymetry, oraz większy zakres regulacji długości koszenia – od 25 aż do 75 milimetrów oraz większy, 35-to litrowy kosz. Niesamowitą zaletą tego urządzenia jest jego waga. Niecałe 13 kilogramów pozwala nam na bardzo efektywne i łatwe koszenie. Co więcej, nie jest ona tak głośna jak inne modele z tego przedziału cenowego. Niestety, wadami tej konstrukcji jest na pewno moc silnika. Pomimo 1400 watów, nie radzi sobie ona z mokrą trawą. Jednakże, za tą cenę jest to naprawdę dobra oferta, która spełni podstawowe oczekiwania. Materiał, z jakiego wykonana jest kosiarka, to polipropylen – nie jest to najtrwalszy składnik, ale to właśnie dzięki temu oraz plastikowemu koszowi kosiarka jest dość lekka.

Zalety:
– Lekka,
– Cicha,
– Wytrzymała.
Wady:
– Nie dość dobrze radzi sobie z mokrą trawą.

Sprawdź cenę Stiga AE136

 

Kosiarka z akumulatorem? Ryobi RLM36X40H2!- Czy to jest najlepsza kosiarka elektryczna zasilana akumulatorem?

Wybieramy najlepszą kosiarkę elektryczną zasilaną sieciowoKosiarki elektryczne akumulatorowe to produkty z wyższej półki cenowej. Jednym z polecanych modeli jest Ryobi RLM36X40H2. Urządzenie posiada baterię Lithium-Ion, która po całkowitym naładowaniu pozwala na skoszenie terenu o powierzchni 600 m2. Pełne naładowanie następuje po 135 minutach ładowania. Kosiarka posiada pięciostopniowy system regulacji wysokości koszenia, która może wynosić od 20 do 70 mm. Istotną zaletą jest również grzebień umożliwiający perfekcyjne koszenie trawy przy krawędziach. Co więcej, ten model został również wyposażony w technologię obrotowego mechanizmu cięcia, co razem ze stalowym ostrzem dało bardzo szybką i wydajną pracę. Dzięki temu łatwo jest również dbać i konserwować ostrza, co wydłuży ich użyteczność. Producenci są tak pewni swojego urządzenia, że udzielają dwuletniej gwarancji. Niestety, cena za tę kosiarkę to ponad 2200 złotych i nie jest łatwo dostępna w naszym kraju. Oznacza to również, że serwisowanie urządzenia będzie trudniejsze, niż w przypadku znanych i renomowanych firm.

Szerokość cięcia to 46 cm. Urządzenie waży 19,4 kilograma. Zostało wyposażone w zderzak, który chroni kosiarkę podczas pracy blisko twardych powierzchni. Ta kosiarka elektryczna uznawana jest za łatwą w obsłudze i bardzo dokładną. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w przypadku domowego, jak i profesjonalnego użytku. Kolejną zaletą tego urządzenia jest jego kosz. Kosiarki elektryczne z koszem tak dużym jak tu, świetnie radzą sobie na wielkich powierzchniach. Otrzymujemy tutaj pojemność na poziomie 55 litrów.

Zalety:
– Idealna do dużych powierzchni,
– Bardzo duża moc,
– Efektywna,
– Wytrzymałe i ostre noże.
Wady:
– Utrudnione serwisowanie.

Sprawdź cenę RYOBI RLM36X46L50HI

Którymi modelami interesować się przy zakupie kosiarki elektrycznej zasilanej sieciowo lub akumulatorowo w 2024 roku?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest Kosiarka elektryczna NAC LE18-40-PB-S (Bestseller).

Jeden z bestsellerów w kosiarkach elektrycznychKosiarka elektryczna marki NAC to z pewnością sprzęt stworzony z myślą o małych ogrodach. Maszyna ze względu na swoje rozmiary, wagę oraz mobilność nada się do koszenia trawy zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Sprawdź cenę NAC LE18-40-PB-S

Mamy możliwość 5 stopniowej, centralnej regulacji wysokości koszenia. Pozwala to osiągnąć wysokości cięcia od 25 mm do nawet 75 mm. Szerokość robocza to zaledwie 40 cm. Ogromnym plusem NAC LE18-40-PB-S jest niska waga, która wynosi zaledwie 10 kg. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy kosz o pojemności 40 L. Kosz jest wygodny w montowaniu i zdejmowaniu. Prędkość obrotowa wynosi aż 3000 obrotów na minutę przez co koszenie nawet gęstego trawnika nie sprawia problemów. Zasilanie to 230 V – 240 V. Kosiarka nie posiada funkcji bocznego wyrzutu skoszonej trawy jednak oferuje tylny wyrzut i wyrzut do kosza. Omawiany model nie należy do cichych, hałas wytwarzany podczas koszenia trawy sięgać może nawet 96 dB. Całość jednak rekompensuje niska cena i łatwość użytkowania, co sprawia, że jest to świetnie rozwiązanie dla początkujących ogrodników.

Zalety:
– Dość duża moc,
– Bardzo dobrze sobie radzi na małych powierzchniach,
– Bardzo niska cena.
Wady:
– Słabej jakości obudowa.

O szerokim zastosowaniu jednej z kosiarek elektrycznych – Riwall 3213 2500w

Jedna z najpopularniejszych kosiarek elektrycznych od czeskiego producentaKosiarka ta jest zaliczana do kosiarek elektrycznych, przyjaznych dla środowiska, ponieważ została ona wytworzona z dużej mierze z surowców odpadowych. Inna ich przewaga nad kosiarkami spalinowymi wynika z tego, że bardzo cicho pracują. Można na nich zaoszczędzić, ponieważ zdecydowanie tańsze w eksploatacji.

Sprawdź cenę Riwall 3213 2500w

Dlaczego warto zwrócić uwagę na kosiarkę elektryczną Riwall 3213 2500w? Z powodu jej licznych zalet. Jest to mocna i solidna kosiarka o nowoczesnym silniku o 10-cio krotnie dłuższej żywotności w porównaniu z silnikami występującymi w innych kosiarkach elektrycznych. Kosiarki te niewątpliwie należą do najbardziej innowacyjnych i w dalszym ciągu ulegają doskonaleniom, jednak już teraz cieszą się sporym wzięciem.  Decydując się na elektrykę, jest to pewnego rodzaju fajna inicjatywa angażowania się w ekologię.

Zalety:
– Wysoka jakość i wydajność, mocnej oraz solidnej kosiarki z wysokowydajnym silnikiem,
– Solidna budowa kosiarki, solidne koła ze specjalnie utwardzonego materiału.
Wady:
– W przypadku posiadania dużych trawników ograniczona sprawność,
– Niewielka moc w porównaniu z kosiarkami spalinowymi.

Życie prostsze dzięki kosiarce elektrycznej – Makita elm3320

Bardzo popularna kosiarka elektryczna dostępna w 2020 na rynkuJeśli masz dom z dużym ogrodem, musisz postarać się o porządny sprzęt, dzięki któremu ogrodowe zmory nie będą ściągały Ci snu z powiek. Zainwestuj w kosiarkę elektryczną, z którą przyczynisz się również dobry ekologii. Pamiętaj, że ładny ogród to zadowolenie Twojej małżonki, a uzyskasz go poprzez odpowiedni sprzęt do przystrzyżenia trawnika. Kosiarka Makita jest dobrze znanym produktem, chętnie wybieranym przez klientów.

Sprawdź cenę Makita ELM3320

Jest jej wiele rodzajów, jednak postaramy Ci się przybliżyć parametry tego jednego typu. Przeznaczona jest w szczególności do niewielkich powierzchni, mierzących około 400 m2. Silnik 1200W oznacza dużą żywotność kosiarki i jej niebywałą moc. Dodatkową zachętą jest to, że warunki atmosferyczne nie są jej straszne. Surowcem, jaki zastosowano w Makicie, jest polipropylen, dzięki czemu jest wyjątkowo trwała.

Zalety:
– Można nią kosić blisko krawędzi, dlatego stosowanie podkaszarki jest zbędne,
– Trzystopniowa regulacja wysokości koszenia pozwala na dostosowanie wysokości trawnika, jakiego chcemy.
Wady:
– Ograniczone pole manewru poprzez możliwość stosowania jej na ograniczonej powierzchni,
– Mimo dobrego silnika moc jest niewielka w porównaniu z kosiarkami spalinowymi.

Jednym z Bestslellerów 2024 jest Handy KC1800.

 

Bardzo dobra kosiarka elektrycznaHandy KC1800 to kosiarka elektryczna zaprojektowana z myślą o małych ogrodach. Urządzenie skierowane do użytkowników, którzy co jakiś czas pragną doprowadzić ogródek do ładu. Kosiarka ta to przede wszystkim wydajność i niska cena. Takie połączenie jednak oferuje jakość koszenia na wysokim poziomie co gwarantują pozytywne opinie, jakie znaleźć można w Internecie.

Sprawdź cenę Handy KC1800

Kosiarka ma silnik o mocy 1800 W a napięcie wynosi 230 V/50 Hz. Warto zwrócić uwagę na niską wagę kosiarki, wynosi ona bowiem 19 kg. Kosz, który otrzymujemy w zestawie z pewnością poradzi sobie z niejednym koszeniem ogródka bowiem ma pojemność 50 L. Warto wiedzieć, że model Handy KC1800 wyposażony został we wskaźnik, który informuje o poziomie napełnienia kosza. Szerokość robocza wynosi 42 cm przez co stanowi bardzo dobry wynik na tle konkurencyjnych modelów w podobnej cenie. Dzięki rozbudowanemu systemu regulacji wysokości koszenia do wyboru mamy aż 11 długości. Pozwoli to dostosować wysokość trawy do naszych upodobań. Zalecana przez producenta powierzchnia koszenia wynosi 600 m2. Gwarancja producenta obejmuje 24 miesiące, standardowa długość.

Zalety:
– niska cena
– pojemny, 50 L kosz na trawę
– 11 stopni regulacji wysokości koszenia
– mobilność
– łatwość obsługi
Wady:
– jakość wykonania
– brak dodatkowych akcesoriów
– wydajność

Kosiarka Karcher akumulatorowa LMO 18-33

Wybór powyższej kosiarki jest zdecydowanie warty polecenia w przypadku małych powierzchni ogrodowych. Otrzymujemy tutaj dostateczną szerokość roboczą, a dzięki możliwościom regulacyjnym wysokości dostosujemy produkt do nawet bardziej wymagających działek.

Jest to produkt, którego system koszenia możemy sklasyfikować jako 2 w 1. Producenci umożliwiają nam zbieranie skoszonej trawy do pojemnika. Drugą opcją jest rozrzut skoszonej trawy jako nawóz. Ta możliwość dostępna jest dzięki zainstalowanej funkcji mulczowania.

Zaletą opisywanego modelu jest przede wszystkim wysoki komfort użytkowania. Zastosowanie ergonomicznych uchwytów, a także zmyślnie zaprojektowanych włączników gwarantuje nam proste i bezproblemowe działanie kosiarki, a także intuitywność.

Jeśli chodzi o wysokość cięcia, to możemy tutaj liczyć na jej regulację w czterech poziomach. Dzięki temu, bez żadnego problemu dopasujemy sobie wysokość ciętej trawy do wymagań. Ze względu na to, że w ofercie nie otrzymamy żadnych akumulatorów ani ładowarki, należy dopłacić co nieco do tych niezbędnych elementów. Z tego względu ta opcja staje się nieco droższa. Rozwiązanie to stwarza jednak pewne szanse na oszczędności w momencie gdy chcemy kupić kolejne urządzenia z bateriami linii Karcher – możemy wybrać wtedy model bez baterii ponieważ pasuje ona wymiennie do wszystkich sprzętów.

Sprawdź cenę Karcher 18-33

 

Najlepsza z najlepszych kosiarka elektryczna – Makita elm3720

Trochę droższyc model sygnowany znakiem MakityW porównaniu z innymi kosiarkami elektrycznymi marki Makita ten rodzaj wyróżnia się nieco innymi, lepszymi właściwościami. Przede wszystkim może być użytkowany na nieco większych powierzchniach ogrodu do 500 m3. W przeciwieństwie do innych modeli ma mocniejszy i bardziej wydajny silnik.

Sprawdź cenę Makita ELM3720

Tak jak w przypadku Makita elm3320 posiada 3-stopniowy system koszenia trawy, w zależności od naszych zachcianek dotyczących jej wysokości. Po obu stronach kosiarki znajdują się boczne zabieraki trawy. Dzięki nim możliwe jest koszenie zarówno po bokach, przy krawędziach, jak i prosto. Trawa gromadzona jest w koszu o pojemności 40 L, a jest to kontrolowane przez unikalny wskaźnik zapełnienia, których nie mają wszystkie kosiarki. Tak jak inne, większość elementów obudowy wykonanych jest z trwałego polipropylenu.

 

Zalety:
– Surowcem jest trwały polipropylen, możliwość utrzymywania kosiarki w pionie (gwarantuje to wygodniejsze przechowywanie)
– Ergonomiczna rękojeść ogumowana z szybkomocującymi dźwigniami blokującymi dla wygodnej obsługi

Wady:
– Koszenie powierzchni nieprzekraczających 500 m3
– Ograniczona moc jak w przypadku innych kosiarek elektrycznych

 

Jak koszenie gęstej trawy to tylko z kosiarką elektryczną – POWERMAT PM-KSE-2500S

Kosiarka elektryczna PowermatJak prawidłowo zadbać o trawnik? Pierwsze po zimie koszenie powinno się wykonać, gdy źdźbła osiągają 6-8 mm. Następnie czynność tą wykonuje się raz w tygodniu. Pomoże nam dodatkowo kilka zasad. Trawnik należy kosić, gdy jest suchy, a podlewać po czynności koszenia. Dodatkowo krótsze źdźbła można pozostawić do użyźnienia gleby.

Sprawdź cenę POWERMAT PM-SE-2500S

Z wyjątkiem kosiarki dobrze, jeśli dysponujemy podkaszarką, która dosięgnie najgłębszych zakamarków. Z tego miejsca polecamy Ci kosiarkę Powermat, z którą koszenie nie będzie utrapieniem, a czymś przyjemnym. Dlaczego akurat ta kosiarka przezwycięży gęstą trawę? Ponieważ jej silnik jest demonem wśród kosiarek. Jego moc wynosi aż 2500 W.

 

Zalety:
– Posiada osiową zmianę wysokości koszenia (pięć pozycji: 25 / 38 / 51 / 65 / 75 mm). Z kolei duże koła jezdne pozwalają na koszenie na nierównym i miękkim terenie
– Obudowa kosiarki i wiele jej elementów utworzone z trwałego tworzywa

Wady:
– Pojemność kosza wynosząca 35 L, czyli posiada parametry ograniczone
– Jest droższa w eksploatacji, wytwarza spaliny o nieprzyjemnym zapachu i ma większą wagę.

Wydajna kosiarka elektryczna z napędem od producenta Hecht

 

Dlaczego kosiarki elektryczne z napędem są tak dobrym rozwiązaniem

HECHT 1803 S to elektryczna kosiarka rotacyjna, której stopień obsługi, przy jednoczesnej ogromnej wydajności, dorównującej wielu kosiarkom spalinowym. Dobre osiągi zawdzięcza silnikowi o wysokim momencie obrotowym o mocy 1800 W. Pozwala on również na nieprzerwaną pracę na dużym obszarze – nawet do 1200 m. Dodatkowo metalowa obudowa chroni osobę obsługującą kosiarkę przed potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami dostającymi się pod ostrze urządzenia.

Sprawdź cenę HECHT 1803 S

Dodatkowym atutem kosiarki HECHT 1803 S uchwyt, który opcjonalnie można regulować ze względu na wysokość położenia. To rozwiązanie pozwala łatwo ustawić uchwyt tak, aby stał się możliwie najbardziej ergonomiczny, zwiększając tym samym satysfakcję z koszenia trawnika. Inną cechą zwiększającą wygodę obsługi jest dźwignia gazu i napędu kół zamontowana na jednej poręczy. Umożliwia to komfortową pracę jedną ręką, przy jednoczesnej kontroli bezpieczeństwa kabla.

Urządzenie jest także wyposażone w zestaw do drobnego siekania ściętej trawy, która użyźnia trawnik.

Zalety:
– Bez problemu radzi sobie z trawnikiem o powierzchni do 1200 m²
– Dysponuje zakresem cięcia od 3 do 7,5 cm
– Jest wyposażona w uchwyt z regulacją położenia
– Jest wyposażona w poręczną kontrolę pracy silnika
– Jest w stanie kosić przy samej krawędzi terenu, gwarantując dokładność efektu
Wady:
– Wysoki stopień hałasu silnika
– Stosunkowo duży ciężar wymaga wysiłku przy koszeniu

Pupularny producent w Europie oraz jego propozycja to RIWALL 3310i.

Dlaczego Kosiarka elektryczna Riwall 3310i jest taka popularnaKosiarka elektryczna RIWALL 3310i to maszyna zaprojektowana z silnikiem indukcyjnym. Jest to jeden z lepszych produktów czeskiej firmy RIWALL w przystępnej cenie i małych wymiarach. Maszyna, pomimo iż niewielkich wymiarów, posiada bardzo wydajny i mocny silnik o mocy efektywnej nawet 1500 W. Przekłada się to na dokładnie 2 KM.

Sprawdź cenę RIWALL 3310i

Kosiarka o małych wymiarach posiada tylnie koła o wielkości 160 mm oraz przednie 130 mm. Taka różnica pozwoli na bezproblemowe manewrowanie na każdej powierzchni bez względu na grubość i gęstość trawy. Lekka konstrukcja także poprawia komfort prowadzenia kosiarki. Dokładnie 9 kg – tyle waży kosiarka, pozwala to na łatwy transport i korzystanie nie tylko przez mężczyzn. Szerokość koszenia wynosi jedynie 33 cm jednak biorąc pod uwagę wymiary i wagę urządzenia to stanowi to świetny wynik. Producent zapewnia nam wiele możliwości regulacji wysokości koszenia od 30 mm do nawet 60 mm. Dzięki temu dostosujemy wysokość trawy do naszych upodobań a kosz o pojemności 28 L wystarczy by przyciąć ogródek bez konieczności czyszczenia kosza. Zalecana powierzchnia do koszenia to 500 m2. Przy większych powierzchniach odczujemy dyskomfort spowodowany małym koszem i niską szerokością koszenia.

Zalety:
– niska waga
– wydajny silnik
– nawet 5 lat gwarancji
– jakość wykonania
Wady:
– szerokość koszenia
– pojemność kosza

Lekkość stosowania kosiarki elektrycznej – Bosch arm 32

Niemiecki producent ze swoim flagową kosiarką elektrycznąTrud prowadzenia kosiarki przestanie stwarzać problemy takie jak niegdyś, ponieważ na salony wkracza Bosch arm 32, czyli ultra lekka kosiarka Twoich marzeń, którą możesz nabyć już teraz. W dzisiejszych czasach rynek obfituje z kosiarki najnowszej generacji, lecz nie takie lekkie ja to cudeńko marki Bosh.

Sprawdź cenę Bosch arm 32

Silnik elektryczny Powerdrive zapewnia dużo prostsze użytkowanie kosiarki, niezależnie od wysokości trawy. Co więcej, nawet wysokość trawy nie będzie stanowiła problemu, ponieważ trzystopniowy system wysokości koszenia pozwala na uporanie się z nią. Prawdą jest, że kosiarka ta jest jedną z najmniejszych, jednak nie wydłuża to wcale czasu koszenia. Bosh arm 32 ma jeszcze jedną, mniej ważną, ale wciąż zaletę. Mianowicie jest nią nowoczesne wzornictwo

Zalety:
– Wspomniana już wcześniej lekkość; waga do 6,8 kg
– Silnik o mocy 1200 W, posiadający zabezpieczenie przed przeciążeniem
– Wydajny system cięcia z nożem obrotowym doskonale zbierającym pokos.

Wady:
– Ograniczona pojemność pojemnika na trawę wynosząca 31 L
– Ograniczona ilość spalin, lecz o nieprzyjemnym zapachu

Kolejna kosiarka elektryczna, jaką wam oferujemy, to Gardena PowerMax 37 E opinie o produkcie

kosiarka elektrycznaOsoby, które chciałyby nabyć kosiarki elektryczne zasilane sieciowo w cenie średniej powinny zwrócić uwagę na przykład na model Gardena Powermax 37 E 04075-20. Cena zaczyna się od 700 złotych, więc jest ona o wiele wyższa niż w przypadku poprzednich kosiarek. Jest to urządzenie z systemem rotacyjnym, które posiada silnik o mocy 1600 W oraz kosz o pojemności 45 litrów. Gwarantuje to bardzo dobry komfort koszenia średnich trawników. Wykorzystuje technologię PowerPlus, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się przy koszeniu różnych trawników, także w przypadku wilgotnej i wysokiej trawy. Dodatkowo technologia ta wpływa na redukcję ciężaru kosiarki, co znacznie ułatwia pracę. Urządzenie posiada też centralny system regulacji wysokości koszenia z 5 pozycjami oraz składaną rączką, która zapewnia łatwość transportu i przechowywania. Szerokość koszenia na poziomie 37 centymetrów to kolejny powód na to, że Gardena Powermax to świetne urządzenie do średnich ogrodów. Jedynym problemem, na jaki użytkownicy narzekają, to mało stabilny kosz.

Sprawdź cenę Gardena Powermax 37 E

Na wygodę wpływa również okienko wskazujące, kiedy konieczne jest opróżnienie kosza wypełnionego trawą oraz łatwa regulacja uchwytu, która zapewnia możliwość dostosowania do wzrostu konkretnego użytkownika. Zastosowano tutaj także technologię DuraEdge, czyli podwójne, hartowane i dokładnie szlifowane noże, które zapewniają znakomite efekty cięcia oraz bardzo dobrze rozdrabniają i zbierają trawę -> oczywiście nie jest to produkt do skutecznego rozdrabniania gałęzi . Model ten waży niespełna 12 kilogramów i jest przeznaczony do stosowania na obszarach o powierzchni do 500 m2. Zdaniem użytkowników kosiarka bardzo dobrze spełnia swoją funkcję, także w przypadku większej trawy.
Zalety:
– Duża moc,
– Duży kosz,
– Duża regulacja,
– Mobilny, łatwy w przenoszeniu.
Wady:
– Mało stabilny kosz.

A może coś bardziej renomowanego? Sprawdź makita elm3311 już dziś!

kosiarka elektryczna robomowTa elektryczna kosiarka bez napędu kosztuje w przybliżeniu 400 złotych, i jest zasilana sieciowo. Szerokość koszenia wynosząca 33 centymetry oraz pojemność kosza 27 litrów wskazują, że kosiarka ta świetnie sprawuje się na małych powierzchniach. 3-stopniowa regulacja wysokości dostarcza klasycznego wyboru między 25 a 55 milimetrów. Co prawda, moc silnika 1100 Wat to więcej niż wystarczająco na małe ogródki, to jednak idealnie pomoże to nam w zadbaniu o idealny wygląd naszego ogródka. Dzięki niskiej wagi, makita elm3311 nie jest urządzeniem, które byłoby ciężkie w manewrowaniu pomiędzy przeszkodami w ogrodzie. Podsumowując podane powyżej specyfikacje, łatwo można wywnioskować, że jest to idealne urządzenie dla małych ogródków z bardzo dużą mocą.

Sprawdź cenę Makita ELM3311

Największymi zaletami, oprócz oczywiście mocy, są wymiary urządzenia oraz trwałość wyposażenia. Gorzej jednak sprawa się ma w wypadku trwałości obudowy, która jest mniej wytrzymała od aluminium czy stali.

Zalety:
– Lekka,
– Łatwa w obsłudze,
– Duża moc,
– Tania.
Wady:
– Mało wytrzymały kadłub.

Hecht 1434 – kolejna kosiarka do 400 zł warta polecenia

Jak wybieramy najlepsze kosiarki elektryczneNiska cena za kosiarkę czeskiego producenta nie oznacza, że dostaniemy słabej jakości urządzenie. Wręcz przeciwnie – Hecht dostarcza nam wysokiej jakości kosiarkę przeznaczoną do małych ogrodów, a nawet tych średnich. Moc silnika 1400 wat i 35 litrowy kosz pozwalają na bezproblemowe koszenie nawet do 400m2. Szerokość robocza to jedynie 34 centymetry, co może być kłopotliwe w przypadku średniej wielkości powierzchni. Kolejnym ciekawym dodatkiem jest regulacja wysokości koszenia, która dostępna jest w pięciu stopniach. Zakres ten zaczyna się od 2,5 centymetrów i kończy na 6,5 cm.

Sprawdź cenę Hecht 1434

Przez wykorzystanie tworzywa sztucznego do produkcji korpusu kosiarki, Hecht 1434 jest bardzo lekki oraz delikatny. Ponadto, rączka zastosowana w tym urządzeniu jest bardzo wygodna, co tylko uprzyjemnia proces koszenia. Jeżeli chodzi o doświadczenia użytkowników, to niektórzy narzekają na problemy z mocą – szczególnie przy wysokich trawach.

Zalety:
– Trwałe wykończenie,
– Dobrej jakości wyposażenie,
– Poręczna,
– Bardzo lekka.
Wady:
– Mała szerokość robocza do większych ogrodów.

Szukasz najtańszej możliwej opcji? W takim razie sprawdź Nac LE10-32-PB-Y

Dobre kosiarki elektryczne z dobrą ceną

Za niecałe 250 złotych możesz kupić tę kosiarkę polskiej firmy. Dostarcza ona 1000 Wat mocy przy szerokości koszenia 32 centymetrów. Brak napędu może być pewnym problemem, ale niska waga to rekompensuje. Nie jest ona ciężka, przez co łatwo jest nią przemieszczać się po pomieszczeniach. Jej największą zaletą jest oczywiście cena, ale bardzo dobrze wypada również w przypadku takich aspektach jak ścinanie trawy mokrej czy długiej.

Sprawdź cenę NAC Nac LE10-32-PB-Y

Oczywiście, przy naprawdę zaniedbanej trawie ma problemy. Kolejną wadą jest wykonanie uchwytu oraz innych elementów korpusu. Jest strasznie delikatna, przez co łatwo ją uszkodzić.
Zalety:
– Bardzo niska cena,
– Idealna do małych ogrodów,
– Poprawnie radzi sobie z mokrą i długą trawą.
Wady:
– Słabej jakości wykonanie korpusu.

A może inna kosiarka elektryczna bębnowa? Sprawdź jakie są Gardena 380 EC opinie o produkcie

kosiarka elektryczna bębnowa

Kolejna propozycja z rankingu to Gardena 380 Ec czyli bębnowe kosiarka elektryczna w wyższej cenie. Została wyposażona w silnik o mocy 400 W. Urządzenie polecane jest przede wszystkim do trawników o powierzchni do 500 m2. Szerokość koszenia wynosi 38 cm, natomiast regulowana wysokość zaczyna się od 1,2 centymetra i kończy na 4,2 cm. Hartowany nóż bębnowy pokryty jest powłoką antyadhezyjną. Kosiarka jest bardzo precyzyjna, lekka i cicho pracuje. Posiada system regulacji wysokości cięcia przy pomocy regulatora ręcznego, skale wskazującą wysokość cięcia, zamek umożliwiający ręczne składanie rączki oraz duże, profilowane koła. Istnieje możliwość stosowania jej bez zasilania. Waga wynosi niespełna 12 kilogramów. Użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na lekkość tej kosiarki oraz na jej cichą pracę. Za wadę uznawany jest wyłącznie brak kosza na trawę, co niestety jest bardzo dużym problemem.

Sprawdź cenę Gardena 380 Ec

Zalety:
– Bardzo cicha,
– Lekka,
– Równo kosi trawę.
Wady:
– Brak kosza na trawę.

Lekka i mała kosiarka elektryczna od czeskiego producenta

HECHT 1233 jest kosiarką elektryczną o niewielkich rozmiarach i o wytrzymałej obudowie z tworzywa sztucznego. Cechy te sprawiają, że jest to urządzenie wyjątkowo lekkie i dzięki temu też jest łatwe w manewrowaniu i prowadzeniu podczas koszenia trawnika.

Sprawdź cenę HECHT 1233

Model ten jest zintegrowany z systemem pochłaniania skoszonej trawy do kosza w sposób wykorzystujący przepływ powietrza. Konstrukcja kosiarki HEHT 1233 pozwala na optymalnie wykorzystanie pojemności kosza (o pojemności 30 l). Dodatkową zaletą kosza jest poręczny uchwyt ułatwiający wygodny transport całej zawartości, bez ryzyka, że część skoszonej trawy wypadnie, czy to przy jego wyciąganiu, czy jego przenoszeniu.

Uchwyt kosiarki pozwala na złożenie, bez większego wysiłku, dzięki zaprojektowaniu motylkowych zacisków. Za sprawą tego rozwiązani kosiarka HEHT 1233 może być łatwo przechowywana w małych składzikach i w pomieszczeniach, gdzie brakuje wolnej przestrzeni. Dodatkowo model ten jest wyposażony w organizer na kabel, który znacząco zwiększa komfort obchodzenia się z kablem podczas pracy.

Zalety:
– Bardzo cicha,
– Lekka,
– Równo kosi trawę.
Wady:
– Brak kosza na trawę.

Wytrzymała kosiarka elektryczna od Japońskiego producenta ELM3711

Bardzo dobra kosiarka od japońskiego producenta zasilana sieciowoMoc i wytrzymałość to cechy kosiarki firmy Makita, która zaprojektowała model ELM3711, którego silnik osiąga 1300 W energii. Jednocześnie charakteryzuje się niskim stopniem głośności. Połączenie wydajności i niskoemisyjności hałasu sprawia, że praca tą kosiarką jest doświadczeniem komfortowym i satysfakcjonującym.

Sprawdź cenę Makita ELM3711

Ergonomikę urządzenia zwiększają także dobrze zaprojektowane, wygodne uchwyty, których wysokość położenia można regulować, dostosowując je do indywidualnych zapotrzebowań.

Ponadto kosiarka elektryczna Makita ELM3711 dysponuje wytrzymałym silnikiem, którego odporność zwiększa dodatkowo osłona z tworzywa sztucznego. Dzięki wysokiej jakości materiału obudowy kosiarka jest odporna na szkody wywołane ewentualnymi zderzeniami z przeszkodami.

Zalety:
– Dysponuje zakresem cięcia od 2 do 5,5 cm
– Jest wyposażona w uchwyt poddający się regulacji,
– Duża moc silnika – 1300 W,
– Wysokiej jakości obudowa.
Wady:
– Praca z kablem elektrycznym może być uciążliwa.

Kosiarka elektryczna, której żadne temperatury nie są straszne –  Nac le18-42-pb-kc

Dość mocna propozycja w kosiarkach elektrycznych od NacaKosiarka ta nie na darmo zasłużyła sobie na ten przydomek temperaturowy. Jej silnik o mocy 1800 W wyposażony jest dodatkowo w zabezpieczenie termiczne, które chroni przed przegrzaniem. Jeśli mowa o wysokich temperaturach, pomówmy o innych niekorzystnych warunkach atmosferycznych, którym sprosta podana kosiarka elektryczna. Dzieje się to za sprawą wyjątkowo trwałego tworzywa, z którego jest zbudowana.

Sprawdź cenę Nac LE18-42-PB-KC

Niewielka waga jest niewątpliwie zaletą bardzo praktyczną i przez to ułatwia to jej obsługiwanie. Nieważne, jakie zalety i dodatkowe bajery charakteryzowałyby daną kosiarkę, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Lecz również ten wymóg został spełniony! Kosiarka wyposażona jest w mechanizm natychmiastowego zatrzymania noża tnącego. Natomiast regulacja wysokości koszenia występuje aż na 11 poziomach! Jest to cecha bardzo rzadko spotykana.

Zalety:
– Możliwość koszenia terenów na sporych pochyłościach
– Duża moc silnika (1800 W) ze stosunkowo niską wagą (15,5 kg).
Wady:
– Dużo elementów wykonanych z tworzywa sztucznego
– Eksploatacja jest droższa, a wytwarzane spaliny są o bardzo nieprzyjemnym zapachu i ma dużą wagę.

Precyzyjna i mobilna kosiarka od szanowanego producenta

Jak wybrać najlepszą kosiarkę elektryczną

Kosiarka elektryczna Stiga Combi 36 E wyróżnia się lekkością, która pozwala na komfortowe koszenie trawnika i precyzję wykonanej pracy. Z kosiarką tego typu omijanie potencjalnych przeszkód, manewrowanie na trudniejszym terenie oraz skoszenie obszaru przy krawędzi ogrodu nie będzie nastręczało większych problemów.

Sprawdź cenę Stiga Combi 36 E

Lekkość, kosiarka Stiga Combi 36 E, łączy z wydajnością. Zawdzięcza ją dużej mocy silnika – 1400 W. Dzięki temu możliwe jest skoszenie większego obszaru za jednym razem, niż w przypadku innych kosiarek podobnego rozmiaru.

Ponadto posiada ona 6 poziomów ustawienia ostrzy, co pozwala pielęgnować ogród, który odpowiada indywidualnym gustom. Dodatkowo posiada funkcję mulczowania, czyli drobnego szatkowania części koszonej trawy, która pozostaje na trawniku i stanowi jego naturalny nawóz.

Zalety:
– Jest wyposażona w sześć poziomów nastawienia ostrza w zakresie 2,5 cm – 7,5 cm
– Lekkość dzięki niewielkim rozmiarom i polipropylonowej obudowie
– Ergonomiczna kierownica – z możliwością ustawienia wysokości i demontażem
– Dysponuje silnikiem o mocy 1400 W
Wady:
– Nieduży kosz na ściętą trawę (35l)

Kosiarka o długiej żywotności silnika

Dobry przedstawiciel dobrego producenta dostępnego w polsceKosiarka elektryczna Riwall 3813i może poszczyć się imponującą wydajnością silnika dochodzącą 2000 W. Indukcyjny typ silnika pozwala na zachowanie dłuższej żywotności silnika, niepomiernie zwiększając wydajność pracy. Jednocześnie, właśnie dzięki mocy silnika, bez problemu radzi sobie z wysoką trawą. Jej optymalne działanie sprawdza się na obszarze 800 m2.

Sprawdź cenę Riwall 3813i

Riwall 3813i jest wyposażony w koła z bieżnikiem, które zapobiegają wpadnięciu w poślizg na mokrej trawie oraz pozwalający zachować wysoki stopień procesu samooczyszczenia kół. Dodatkowym jej atutem jest to, że model ten został zaprojektowany w typie tzw. Edge cutting, to znaczy w sposób umożliwiający koszenie trawy przy ogrodzeniu lub ścianie.

Zalety:
– Dysponuje dużą mocą silnika indukcyjnego – 2000W
– Wyposażona jest w koła z bieżnikiem
– Nie stanowi dla niej problemu koszenie przy ogrodzeniach
– Kosi w zakresie 3,5 cm – 6,5 cm
Wady:
– Stosunkowo ciężka (12 kg)

Bezpieczna kosiarka elektryczna z najpopularniejszego brandu

NOpinie o dobrych kosiarkach popularnego producentaAC LE12-32-PB-S jest kosiarką o mocy silnika 1200 W, który zapewnia komfort wydajnej pracy. Jednocześnie pozwala na sporą dowolność wyboru końcowego efektu pracy, dzięki 3-stopniowemu zakresowi wysokości ostrzy koszących o brzegowych wartościach 2,5 cm – 6,2 cm. Co więcej, jest zintegrowana z systemem mulczowania – drobnego siekania części koszonej trawy, która, pozostawiona na trawniku, użyźnia go.

Sprawdź cenę NAC LE12-32-PB-S

Ponadto, mocną stroną NAC LE12-32-PB-S jest blokada przycisku włączającego, która pozwala uniknąć niebezpieczeństwa związanego z samoczynnym uruchomieniem pracy ostrzy.

Zalety:
– Duża wydajność pracy, dzięki mocy silnika 1200 W
– Posiadająca funkcję mulczowania trawy
– Posiada trzy stopnie ustawienia ostrzy od 2,5 cm do 6,2 cm
– Blokada włącznika zapewnia bezpieczeństwo
Wady:
– Duża głośność silnika
– Stosunkowo niewielki kosz na skoszoną trawę (30l)

Elastyczna kosiarka elektryczna

Opinie o dobrych kosiarkach zasilanych sieciowoQualcast to kosiarka o imponującej mocy silnika – 1600 W, którą zawdzięcza napędowemu motorowi turbo. Dzięki temu zachowuje wydajność na rozległych trawnikach, nie tracąc na komfortowym wymiarze pracy. Jednocześnie charakteryzuje się elastycznością w odniesieniu do możliwość wyboru wysokości koszenia trawy. A wszystko dzięki szerokiemu zakresowi ustawienia poziomów ostrza – od 2 do 7 cm, z sześcioma opcjami do wyboru.

Sprawdź cenę Qualcast 1600 W

Dodatkową mocną stroną kosiarki Qualcast jest wygodny uchwyt, który można swobodnie zdemontować na okres spoczynku urządzenia. Co więcej, dzięki stosunkowo pojemnemu koszowi na ściętą trawę (40l), praca z kosiarką Qualcast jest komfortowa, bo nie wymaga częstego opróżniania kosza w trakcie koszenia.

Zalety:
– Duża moc silnika 1600 W pozwala na wydajną i szybką pracę
– 6-stopniowe ustawienie wysokości noży- od 2 do 7 cm
– Ergonomiczny uchwyt z możliwością rozłożenia
– Pojemny kosz na ściętą trawę – 40l
Wady:
– Jest dość ciężka – ok 15 kg
– Generuje duży hałas

Szukasz kosiarki elektrycznej wolf garten? WOLF-GARTEN LI-ION POWER opinie o produkcie

kosiarki elektryczne wolf gartenKolejna kosiarka akumulatorowa, którą warto polecić, to model Wolf-Garten 34 Li-Ion Power. W tym przypadku zastosowano technologię akumulatorową 34 Li-ion, która stanowi nowość na polskim rynku. Jedną z jej najważniejszych zalet jest szybkie ładowanie akumulatorów, co wpływa na komfort pracy. Urządzenie to przeznaczone jest do terenów o powierzchni od 150 do 300 m2, więc jedynie małe ogródki mogą zostać skoszone za pomocą tego urządzenia. Posiada regulację wysokości uchwytu, co umożliwia dostosowanie kosiarki do swoich potrzeb. Wykorzystano tutaj również wskaźnik stanu napełnienia kosza. Waga urządzenia wynosi 13 kilogramów.

Sprawdź cenę Wolf Garden Li-Ion Power

Wysokość koszenia można regulować w granicach od 2 do 6 cm. Kosiarki elektryczne Wolf-Garten 34 Li-Ion uznawane są za bezpieczne, ciche oraz przyjazne dla środowiska. Idealnie nadają się zatem do przycinania trawy w przydomowych ogrodach. Wadą, jaką kosiarka Wolf Garden ma, to brak mocy w przypadku wyższej trawy. Z tego powodu jesteśmy zmuszeni do systematycznego koszenia trawnika.

Zalety:
– Umiarkowana cena jak na kosiarkę akumulatorową,
– Duży wybór wysokości koszenia,
– Szybkie ładowanie akumulatorów,
– Wskaźnik stanu napełnienia kosza.
Wady:
– Brak mocy przy wyższej trawie.

 

 

A może wolisz kosiarkę automatyczną Bosch? Czyli samodzielnego robota koszącego ?

Kosiarki elektryczne rankingBosch Indego 350 to robot do koszenia trawy, który, za sprawą zestawu precyzyjnych ostrzy, dba o piękny wygląd trawnika. Jego ogromną zaletą jest zintegrowany automatyczny kalendarz, który pozwala zaprogramować grafik strzyżenia. Co więcej, robot Indego 350 sam sprawdza i poprawia wykonaną przez siebie pracę. Jest także w stanie omijać napotkane przeszkody. Koszenie trawy nie wymaga więc żadnego wysiłku ze strony człowieka.

 

Sprawdź cenę Bosch Indego 350

Indego 350 to inteligentne urządzenie, które, po zeskanowaniu terenu potrafi wybrać optymalną drogę koszenia, a także zapamiętuje obszar, który już został skoszony. Na dużych trawnikach daje to możliwość zajęcia się przyciętą częścią trawnika bez obaw, że robot Indego 350 przeszkodzi nam w pracy.

Zalety:
– Jest wyposażony w baterię o mocy 18 V,
– Bez problemu radzi sobie z trawnikiem o powierzchni do 350 m²,
– Dysponuje zakresem cięcia od 3 do 5 cm,
– Pracuje w pełni samodzielnym trybie, dzięki funkcji zapamiętywania terenu i omijania przeszkód,
– Jest wyposażony w funkcję kalendarza.
Wady:
– Należy do najdroższych urządzeń koszących trawniki na rynku,
– Głośna praca silnika.

Kosiarka automatyczna samoprogramująca się czyli robot NAC RLM1500-NG

Kosiarka automatyczna nasz ranking i opinieAutomatyczny robot koszący firmy NAC. Za sprawą dużej mocy silnika jest w stanie jednorazowo skosić trawnik o powierzchni do 1500 m2. Nie wymaga programowania, ponieważ cykl pracy został skonfigurowany fabrycznie w trybie 48 godzin. Czas ten uwzględnia zarówno koszenie, jak i okres spoczynku i ładowania.

Sprawdź cenę NAC RLM1500-NG

Robot NAC RLM 1500-NG jest wyposażony w zestaw czujników – czujnik deszczu, czujnik podniesienia terenu oraz czujnik wykrywania przeszkody. Dzięki nim jest w stanie pracować samodzielnie, dostosowując się do wymagań terenu i gwarantując długą żywotność urządzenia.

Zalety:
– Bez problemu radzi sobie z trawnikiem o powierzchni do 1500 m²,
– Dysponuje zakresem cięcia od 2,5 do 6,5 cm,
– Pracuje w pełni samodzielnym trybie, dzięki funkcji uwzględniania podnoszenia terenu terenu i omijania przeszkód,
– Jest wyposażony w funkcję samodzielnego cyklu praca – odpoczynek – ładowanie – praca,
– Jest wyposażony w czujnik deszczu.
Wady:
– Wysoka cena,

Energooszczędny robot koszący Gardena R40Li

NAsze opinie o kosiarkach robotachTo robot koszący, który wyróżnia się cichością pracy silnika i oszczędnością zużycia energii. Kolejną jego mocną stroną jest zintegrowany system automatycznego ładowania, który zapewnia nieprzerwany czas pracy do 65 minut koszenia trawnika. Jest także wyposażony w 3 uchylne ostrza, które pozwalają na cięcie na różnych wysokościach. W tym także cięcie końcówek trawy, które stanowią naturalny nawóz dla trawnika.

Sprawdź cenę Gardena R40Li

Atomatyczny robot Gardena R40Li jest odporny na trudne warunki pogodowe, w tym także na deszcz. Nie stanowi dla niego problemu pokonanie wzniesienia do 15 stopni nachylenia. Ponadto wyposażony jest w sygnał alarmowy na wypadek kradzieży. Jest dodatkowo zabezpieczony kodem PIN, bez którego niemożliwe jest jego uruchomienie.

Zalety:
– Bez problemu radzi sobie z trawnikiem o powierzchni do 400 m²,
– Dysponuje zakresem cięcia od 2 do 5 cm,
– Pracuje w pełni samodzielnym trybie, dzięki funkcji uwzględniania podnoszenia terenu terenu i omijania przeszkód,
– Jest energooszczędny i cichy,

Wady:
– Posiada stosunkowo niską wydajność,

 

 

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki?

Aby zakupić urządzenie, które będzie w pełni spełniało nasze wymagania, należy znać podstawowe aspekty, które definiują przydatność kosiarki w danym środowisku. Innymi słowy, trzeba wiedzieć która kosiarka będzie pracowała najlepiej w danym otoczeniu. Na co więc trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim na moc kosiarki, na wysokości koszenia, na szerokość roboczą oraz oczywiście na specyfikację akcesoriów, to jest wielkość kosza oraz rodzaj zastosowanych noży tnących. Aby wszystko było w miarę jasne, poniżej przedstawimy wam podział, który w bardzo prosty sposób wyjaśni wam czego należy szukać w kosiarce, aby była ona przygotowana wręcz idealnie pod nasz ogródek.

Jaka Kosiarka Elektryczna jest ci potrzebna ?  – typy kosiarek elektrycznych

Kupując kosiarkę elektryczną, należy wiedzieć o kilku podstawowych atrybutach, które definiują przydatność oraz efektywność kosiarki. Mowa tu oczywiście o specyfikacjach, które pozwolą nam wybrać urządzenie koszące do naszego trawnika. Zanim jednak przedstawimy podstawowe czynniki, na które z pewnością trzeba zwrócić uwagę, musicie wiedzieć jedną rzecz. Kosiarki elektryczne zostały zaprojektowane do powierzchni stosunkowo małych. Nie są one tak wytrzymałe, jak kosiarki spalinowe. Co więcej, ich moc jest ograniczona, przez co nie radzą sobie tak dobrze w wysokiej i gęstej trawie. Dlatego nieważne jaki typ kosiarki elektrycznej wybierzesz – należy pamiętać, że ogromne powierzchnie powinny być pielęgnowane za pomocą kosiarek spalinowych.
Określenie jak dużą powierzchnię będzeisz kosił jest kluczowe przy wyborze kosiarki elektrycznej
Aby wiedzieć jaka kosiarka elektryczna sprawdzi się najlepiej, należy zwrócić uwagę na kilka interesujących faktów. Po pierwsze, musimy określić jak dużą powierzchnie będziemy kosić. Jak wyżej wspomnieliśmy, produkty te poradzą sobie z ogrodami o powierzchni do 600m2. Skoro wiecie do czego kosiarka będzie używana, należy teraz spojrzeć na najważniejsze aspekty. Pierwszą rzeczą, która jest odzwierciedleniem mocy kosiarki, to oczywiście jej pobór prądu. Gdy moc wyrażona w Watach będzie większa, tym silniejsza kosiarka będzie. Przedział mocy kształtuje się na poziomie 1000-1800 W. Kolejnym ważnym aspektem, na który każdy zainteresowany powinien zwrócić uwagę, to szerokość koszenia trawy. Im większa szerokość, tym większe powierzchnie możemy kosić, gdyż kosiarka nasza pokrywa więcej terenu za jednym przejazdem. Najmniejsze kosiarki mają szerokość koszenia na poziomie 32 centymetrów, co nadaje się świetnie do ogrodów o wielkości do 200m2. Natomiast największe kosiarki elektryczne pochwalić się mogą szerokością aż 46 centymetrów – te modele dobrze się sprawdzą w ogrodach do 600m2.
Regulacja wysokości koszenia jest także niezmiernie ważna
Oczywiście należy zwrócić uwagę na wiele innych czynników, które decydują nad przydatnością danego urządzenia. Mowa tutaj o regulacji wysokości koszenia, która pozwoli nam dopasować długość trawy do własnych potrzeb, czy pojemność kosza, która gwarantuje nam ciągłe koszenie trawnika bez konieczności zbierania trawy wyrzuconej na bok lub opróżniania kosza o małej pojemności co chwilę. Warto jeszcze zwrócić uwagę na obudowę kosiarki oraz jej koła. Aluminiowe modele są wytrzymałe, ciężko jest zepsuć, a co więcej są bardzo lekkie. Różna jest także obudowa kosiarek. Jednakże, najczęściej wykonuje się ją z tworzywa sztucznego, ale zdarzają się obudowy stalowe. Kolejna kwestia to podwozie. Tańsze kosiarki elektryczne posiadają zazwyczaj koła łożyskowane na plastikowych tulejach, natomiast droższe wyposażone są w koła na łożyskach kulkowych. Wpływa to nie tylko na sposób regulacji wysokości, ale i na trwałość łożyskowania. Dobrym pomysłem byłoby również zwrócenie uwagi na wielkość kół. Te o większej średnicy radzą sobie o wiele lepiej na nierównych terenach.
Jaki system tnący będzie idealny dla twojego koszenia
Warto zwrócić uwagę na to, że poszczególne modele kosiarek elektrycznych różnią się między sobą także pod kilkoma innymi względami. Kolejną różnicą jest system tnący. Większość oferowanych teraz modeli wyposażona jest w rotacyjny nóż tnący z pionową siłą obrotu, jednak dostępne są także kosiarki elektryczne z bębnowym przyrządem tnącym. Te drugie tną źdźbła trawy bez strzępienia jej, dzięki czemu trawa ładniej się prezentuje, a jednocześnie jest bardziej odporna na choroby. Większość kosiarek bębnowych jest także cichsza od tych wyposażonych w nóż rotacyjny.
Co jeszcze możemy powiedzieć o typach kosiarki? Jaka kosiarka elektryczna będzie dla was najlepsza? Otóż sprawdźcie różnicę między kosiarkami sieciowymi, a akumulatorowymi!

Kosiarka elektryczna zasilana sieciowo, a może jednak akumulatorowa?

Urządzenia tego typu można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to kosiarki elektryczne zasilane sieciowo. Sprawdzają się one przede wszystkim tam, gdzie zapewniony jest łatwy dostęp do prądu. Z powodu konieczności podłączenia do źródła zasilania przy pomocy kabla kosiarki takie zapewniają największą wygodę na terenach, na których nie rośnie zbyt wiele krzewów i roślin, ponieważ mogą one stanowić przeszkodę w dotarciu do niektórych części ogrodu. Co więcej, zasilenie sieciowe gwarantuje nam stałą moc, która nie maleje wraz z rozładowującym się akumulatorem.
Alternatywą dla takiego urządzenia może być kosiarka elektryczna akumulatorowa. W tym przypadku nie ma konieczności ciągłego podłączenia do prądu, a jedynie ładowanie znajdujących się w kosiarce akumulatorów, co umożliwia dalszą pracę. Kosiarki zasilane akumulatorem różnią się od tych zasilanych sieciowo kilkoma aspektami. Po pierwsze, idealnie nadają się one do ogrodów z dużą ilością krzewów, drzew, i innych naturalnych przeszkód. Nie musimy martwić się o kabel, który zawinie się w jakieś miejsce i sprawi, że będziemy mieć trudności z dotarciem do obszaru ogrodu. Jednakże, gdy zapomnimy naładować akumulator, koszenie trawnika nie będzie niestety możliwe, a zazwyczaj na załadowanie akumulatora przyjdzie nam poczekać od kilku do nawet kilkunastu godzin (najdłużej akumulatory ładowane są nawet po 20 godzin).

Kosiarka Elektryczna z akumulatorem na pewno przyspieszy koszenie w trudnym terenie

Jakie są zalety kosiarki elektrycznej akumulatorowej? Otóż podstawową zaletą kosiarki elektrycznej na akumulator jest jej oczywiście bezprzewodowość. Nie musimy się martwić o to, że nasza kosiarka zapląta się pomiędzy krzewami. Ponadto, akumulatorowe kosiarki są zazwyczaj większe i mocniejsze, dzięki czemu łatwiej znaleźć jest kosiarkę do dużych ogrodów. Niestety, takie urządzenia mają również wady. Kosiarka elektryczna z akumulatorem jest zazwyczaj o wiele droższa niż sieciowa. Co więcej, problem pojawia się również w przypadku ładowania, które trwa połowę dnia, a czasami dłużej. Jeżeli zapomnimy podładować kosiarki, wtedy będziemy musieli zrezygnować z koszenia.
Jaka kosiarka elektryczne będzie idealnym wyborem dla ciebie

Kosiarka Elektryczna z napędem na koła jest dość rzadką oraz drogą funkcją

W przypadku kosiarek elektrycznych z napędem, warto wiedzieć o kosztach, jakie wiążą się z takim zakupem. Tak jak to było w przypadku kosiarek spalinowych, tak samo i w kosiarkach elektrycznych napęd jest dodatkowymi kosztami, które trzeba wziąć pod uwagę. Napęd potrzebuje dodatkowej mocy, więc warto szukać jedynie najmocniejszych kosiarek elektrycznych. Dzięki temu masz pewność, że otrzymasz produkt na tyle mocny, że poradzi sobie z każdym rodzajem trawy. Co więcej, nie możemy zapominać również o poprawnym użytkowaniu kosiarek z napędem. Przeznaczone one są do trawników, gdzie nie musimy martwić się o wystające krzewy, drzewa, czy inne rzeczy. To dlatego, że kosiarki z napędem są o wiele trudniejsze w manewrowaniu. Podsumowując, patrząc jaka kosiarka elektryczna z napędem na koła będzie dla ciebie dobra, trzeba wziąć pod uwagę jej moc, szerokość koszenia, oraz pojemność kosza – te rzeczy to podstawa.

Kosiarki elektryczne z rozdrabnianiem, do czego ta funkcja służy ?

Kolejnym typem kosiarek są kosiarki elektryczne z rozdrabnianiem. Nie jest to specjalny podział na kosiarki, lecz dodatkowa funkcja. Rozdrabnianie to nic innego jak część mulczowania – polega na rozdrobnieniu trawy, która mogłaby działać jako naturalny nawóz dla gleby (sprawdź nasze zestawienie skutecznych nawozów do trawników). Co więcej, jest to również naturalne zabezpieczenie naszego trawnika. Wiedzieliśmy, że niektórzy użytkownicy poszukują kosiarki właśnie z tą opcją. Dlatego zdecydowaliśmy się dodać kilka opcji z funkcją rozdrabniania. Nie sprawia to, że kosiarki są o wiele droższe. Co prawda, nie kosztują tyle, co pozostałe kosiarki elektryczne bez tej dodatkowej funkcji. Jednakże, są osoby, które nigdy z tej funkcji korzystać nie będą – dla nich funkcja zbierania trawy, zamiast mulczowania czy rozdrabniania, jest niepotrzebna.

Kosiarki elektryczne jaka moc jest ci potrzebna ?

Skoro widzieliście już rekomendowane oferty, rzućmy teraz okiem na moc, jaką silniki w kosiarkach elektrycznych nam oferują. Waha się ona bowiem najczęściej od 400 do 1600 W. Wartość ta odgrywa dość ważną rolę dla użytkowników. W przypadku dużych i trudniejszych terenów wskazana jest kosiarka elektryczna o większej mocy, natomiast na małych i mniej skomplikowanych obszarach poradzi sobie urządzenie cechujące się niższą mocą. Podstawowy podział, jeśli chodzi o moc kosiarek, jest następujący: ogrody o powierzchni do 200 m2 powinny być koszone za pomocą kosiarki o mocy 1000 Wat. Jest to rekomendowana ilość, która gwarantuje nam wystarczająco mocy i braku problemów. W przypadku ogrodów delikatnie większych, to jest do 400 m2, należy sprawdzić urządzenia do 1400 Wat. Najsilniejsze modele kosiarek elektrycznych piszą się bardzo dobrze na ogrodach o powierzchni do 1800 Wat.
 Jeżeli zastanawiacie się nad kosiarki elektryczne jaka moc, to warto mieć na uwadze podane powyżej wartości, gdyż to one mniej więcej regulują przydatność kosiarki i upewniają się, że nie porywamy się z motyką na słońce. Zawsze możecie kupić mocniejszą kosiarkę, jeżeli uważacie, że podane zakresy wam nie odpowiadają. Z doświadczenia jednak wiemy, że przygotowane one zostały pod wymagania przeciętnego użytkownika, który w konsekwentny i zorganizowany sposób dba o swój trawnik.

Małe Kosiarki Elektryczne są także dobre !

A jak się sprawa ma z małymi kosiarkami elektrycznymi? Otóż tego typu urządzenia zazwyczaj mają maksymalnie 1200 Wat mocy, co jest wystarczające dla małych ogrodów. Warto również wiedzieć o tym, że wielkość powierzchni ma także wpływ na pojemność kosza, w jaki powinno być wyposażone urządzenia. Konieczność zbyt częstego opróżniania pojemnika oznacza bowiem obniżenie komfortu pracy. Podczas zakupu kosiarki konieczne jest zatem wybranie modelu odpowiedniego dla konkretnego terenu. Dlatego gdy kupujemy małe kosiarki elektryczne, jak na przykład modele Nac Zf6120 – LE10-32PB, Makita Elm3310 lub Stiga Combi 36 Ae, to otrzymujemy pojemność kosza o wielkości od 25 do 35 litrów, gdzie większe urządzenia mogą poszczycić się pojemnością nawet od 60 litrów.
Niewątpliwą zaletą, jakie małe kosiarki elektryczne mają w zanadrzu, to ich niska waga. Dzięki temu można je bez problemu przenosić z jednego miejsca na drugie, a korzystanie z nich jest naprawdę przyjemne i komfortowe. Oczywiście mowa tutaj o wadze od i do 12-13 kilogramów. Najcięższe modele mogą ważyć nawet do 40 kilogramów, co może być niewątpliwie ogromną wadą w gęstym ogrodzie. Dlaczego jeszcze warto zwrócić naszą uwagę na małe kosiarki elektryczne? Jest to z pewnością ich mniejszy pobór prądu. Są one oszczędniejsze, a ich efektywność nie różni się bardzo od mocniejszych urządzeń – tak długo jak są w odpowiedni sposób używane.

Tanie Kosiarki Elektryczne – przedział cenowy

Jeżeli chodzi o tanie kosiarki elektryczne, to należy zapomnieć o najbardziej popularnych producentach, gdyż już za samą markę przyjdzie nam zapłacić o wiele więcej, niż zapewne planujecie. Najtańsze modele kosiarki elektrycznej renomowanej firmy to koszt minimum 500 złotych, a niestety takie produkty rzadko są niezawodne. Lepiej już spojrzeć na inne, mniej popularne firmy, które oferują sprawdzone urządzenia za niską cenę, lecz mniej znanej marki. Marki, jakie możemy wziąć pod uwagę, to z pewnością New American Concept oraz Hecht. Niektóre modele Boscha są również dostępne.

Czym charakteryzują się dobre kosiarki elektryczne – opinia konsumentów

Powyższe informacje na pewno pomogą wam w zrozumieniu jak ważne są wyżej wymienione atrybuty kosiarek elektrycznych. Jednakże, co sprawia, że niektóre z nich otrzymują wysoką ocenę, a inne są mniej solidne, przez co nie są to dobre kosiarki elektryczne dla was? Otóż chodzi przede wszystkim o połączenie dobrych cech, a zarazem zachowanie w miarę niskiej ceny. Nie jest trudno przygotować bardzo dobrej jakości narzędzie, które będzie kosztowało krocie. Ciężko jest natomiast skomplementować zestaw, który będzie działał idealnie, a przy okazji będzie spełniał nasze oczekiwania cenowe.
Dobre kosiarki elektryczne przygotowane zostały z aluminium – lekkiego ale bardzo wytrzymałego materiału, który sprawi, że ciężko będzie nam uszkodzić naszą maszynę. Następną, jakże charakterystyczną cechą dobrego urządzenia, jest marka. Oczywiście nie w każdym przypadku możemy mówić tutaj o dobrym urządzeniu bo od dobrego producenta (zdarzają się nieudane modele u każdego wytwórcy), ale gdy widzimy renomowaną firmę, możemy spodziewać się dobrego urządzenia. Opinie użytkowników to kolejny sposób na dobre kosiarki elektryczne. Dzięki doświadczeniu innych użytkowników możemy w bardzo łatwy sposób dojść do prawdy.

Dobrze kupiona kosiarka elektryczna zagwarantuje piękny trawnik

Kosiarki akumulatorowe rankingKosiarki elektryczne to urządzenia przeznaczone przede wszystkim do terenów o niedużej powierzchni. Wśród wielu dostępnych teraz modeli można jednak znaleźć również takie, które doskonale radzą sobie na obszarach o średniej wielkości. Poszczególne urządzenia różnią się między sobą pod wieloma względami. Bardzo ważne jest zatem to, aby w trakcie wyboru kosiarki zwrócić uwagę na warunki panujące na danym terenie, które decydują o tym, jakie urządzenie będzie najbardziej odpowiednie. Oczywiście, należy również zapoznać się z opiniami dotyczącymi jakości poszczególnych modeli, najlepiej czytając opinie dotychczasowych użytkowników. W ten sposób można bowiem przekonać się, czy jakość ta jest adekwatna do ceny kosiarki.

Często Zadawane Pytania

Jaka moc kosiarki elektrycznej

Kosiarki elektryczne to świetne rozwiązanie dla każdego, kto szuka ekologicznej, cichej, a zarazem wieloużytkowej kosiarki. Narzędzie to jest świetną alternatywą dla kosiarek spalinowych. Jednakże, ich moc różni się. Jaką moc kosiarki elektrycznej wybrać? Tutaj musimy zwrócić uwagę na parę aspektów. Po pierwsze – jak duży obszar zamierzamy kosić? Po drugie – jak dużo ciasnych obszarów zamierzamy kosić. Co więcej, warto również zastanowić się nad typem trawy, jej gęstością oraz tym, czy podczas koszenia kosiarka natrafi na gałęzie lub konary. To, czy trawa jest sucha, czy mokra, ma również wpływ na to jakiej mocy szukamy. O ile mniejsza moc może zachęcić was dłuższym czasem pracy, tak zakupienie za słabej kosiarki będzie po prostu stratą pieniędzy. Z tego właśnie względu należy najpierw ocenić do jakich zadań kosiarka zostanie wykorzystana, a dopiero następnie wybrać moc. Najczęściej wybierane są kosiarki o mocach zaczynających się od 1200W. Najmocniejsze kosiarki mogą mieć ponad 1800W, lecz polecane są one jedynie do ogromnych obszarów.

Jaki kabel do kosiarki elektrycznej?

Przedłużacz ogrodowy do naszej kosiarki elektrycznej to bardzo ważny wybór, o którym większa część społeczeństwa zapomina. Każdy miłośnik ogrodu oraz pielęgnacji terenów na świeżym powietrzu powinien wyposażyć się w porządny kabel do kosiarki elektrycznej, gdyż to właśnie on będzie odpowiedzialny za dostarczenie prądu do naszego urządzenia. Podczas wyboru najlepszego kabla, należy pamiętać oczywiście o odpowiedniej długości. 35 m przedłużki będzie wystarczające dla małego ogrodu. Warto jednak wybrać 50 metrową opcję, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o za krótki kabel na całą powierzchnię. Oprócz długości, musimy pamiętać również o kolorze kabla. Poprawia on widoczność, co niesamowicie wpływa na bezpieczeństwo pracy.

 

Powiązane Artykuły:

  1. Kosiarki Elektryczne Makita
  2. Kosiarki Elektryczne NAC
  3. Kosiarki Elektryczne Stiga
  4. Kosiarki Elektryczne Bosch
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Kosiarki elektryczne
Average rating:  
 17 reviews
 by Radziej

Autor pominął fakt, że Makita ELM3320 to dosyć głośna kosiarka. Poza tym sprzęt jest bardzo dobry.

 by ryszardek

Trudno jest się na coś nowego zdecydować, zwłaszcza kiedy człowiek nie ma zielonego pojęcia o tym, co ma kupić. Pamiętam dokładnie, jak zaczynałem z ogrodem, to jeden z Waszych wpisów mi bardzo pomógł. I jestem za to wdzięczny. Dziś widze, że nadal prowadzicie dobre porównania, rankingi. Super!

 by Anonymous

Idzie wiosna i trzeba kupić jakąś dobrą kosiarkę, chyba tym razem wezmę coś markowego bo już mam dość tych tanich Chińczyków

 by watson

Nie miałem przekonania do robotów ogrodowych i kiedy zaczęli je produkować, jakoś w ogóle myślałem, że to nie ma sensu, że kupowanie czegoś takiego to niepotrzebny wydatek. Ale widzę, że wiele osób zdecydowało się i jest zadowolonych. Sam chyba kupię. Kto wie, może akurat model z tego zestawienia... Zobaczę, jak to działa w praktyce.

 by tymka

No tak, nic dziwnego, że w kosiarkach elektrycznych wygrała Stiga, ma dobrej jakości produkty, które się kupuje i ma miesiącami w domu. Działają, nic się nie dzieje i tak naprawdę wcale nie jest tak trudno obsługiwać coś takiego. Moja mama ma podobny model do tego w zestawieniu. I bardzo sobie właśnie chwali.

 by ilgar

Mam elektrycznego NACA chyba, jak dobrze pamiętam, teraz ją oddałem synowi, bo chcę kupić kosiarkę akumulatorową. Wiecie, nowszy model, sprawniejszy, chociaż o firmie NAC nic powiedzieć złego nie mogę. Wydaje mi się, że zdecydowanie warto inwestować w takie elementy do ogrodu, bo wiecie, to jednak jest nasza wizytówka.

 by lilijka

No dobra, mówicie, że elektryczną kupić warto, a co z kablem? Nie będzie przeszkadzał przy koszeniu? Bo co innego modele akumulatorowe, a co innego z kablem. Chętnie się dowiem, co użytkownicy na to, czy jest na to jakiś sposób. Moja mama szuka właśnie nowej kosiarki, a że na mnie polega, to coś muszę jej zasugerować.

 by lidlina

Co trzeba powiedzieć, to na pewno to, że kosiarki elektryczne są mimo wszystko tanie, bo są mniej popularne. Większość woli spalinowe, albo wchodzące akumulatorowe, chociaż one nie zawsze starczają na cały ogród, zależy, jak pojemną mają baterię. Wydaje mi się, że jednak w dobie hybryd, to elektryczne staną się znów bardziej znane i częściej wybierane.

 by Piotrekk

Równo rok temu kupiłem polecany model Stiga Collector 39 E.
Fakt, jest cicha i lekka, przez to dość zwrotna.
Po kilku koszeniach dostawała wibracji, zaczął się odkręcać nóż. Solidne dokręcanie nie pomagało. Trafiła do serwisu. Po ponad 2 tygodniach odebrałem ją. Nóż osadzono na dwóch dodatkowych bolcach. Na pewien czas starczyło. W tym roku po kilku koszeniach problem powrócił. Znów jest w serwisie…
Drugi mankament to odchodzący materiał od plastikowego “rusztu” kosza, nie mówiąc o wskaźniku zapełnienia kosza, który prawie od samego początku pokazuje, że kosz jest pełny.

 by Kosiarz

A czemu nie ma polskiego Jakmet’a ? Toż to bardzo dobre kosiarki z silnikami indukcyjnymi, no i POLSKIE !

 by Daniel111

Witam, mam mały dylemat. Mianowicie jestem na etapie wybierania kosiarki elektrycznej. W oko wpadły mi dwa modele: Stiga ,oraz Makita. Czy ktoś posiada kosiarkę firmy Stiga, bardzo zależało by mi na opinii tego sprzętu. Słyszałem że Stiga to dobra, solidna firma, ale w życiu nie widziałem tego na oczy. Jeżeli moglibyście doradzić mi którą kosiarkę wybrać byłbym bardzo wdzięczny.

 by Andrzej Wolski

spoko ranking

 by MAro

Ja mam ta z Ryobi. Kosiarka bomba, dla mnie jets taka zwrotna i zarazem lekka i dobrze się ja prowadzi. W zeszłym roku ją kupiłem i służyła mi cały czas, więc jestem zadowolony. Teraz ją sprawdzałem kilka dni temu i wszystko po zimie jets w jak najlepszym porządku. No i właśnie, komfort użytkowania przesz brak kabla

 by misia

Ten Qualcast 1600 W wygląda całkiem nieźle, ale nie jest to znana marka, dlatego jeśli już, to wybrałabym coś bardziej znanego. Może z pierwszych lokat. Z drugiej strony dla mnie dużym wyznacznikiem jest też cena, więc nie bardzo chciałabym się wykosztowywać. Jednak widzę tutaj i dobre i całkiem tanie kosiarki, więc dzięki wielkie za pomoc.

 by Janusz1980

Ja już od dwóch lat używam kosiarki Stiga Jestem bardzo z niej zadowolony. Nie ma problemu nawet z mokrą trawą o wysokości kilkunastu centymetrów. Tnie, aż miło. Wcześniej używałem kilkanaście lat polskiego Kabita, ale nie dawał rady, albo gubił trawę, albo stawał silnik.

 by InfoP

Tylko taka z akumulatorem! Żadnych problemów z kablem.

 by Filip

Zupełnie zgadzam się z oceną. W zeszłym roku kupiłem kosiarkę ryobi. Jest warta swojej ceny. Jedna dziwna rzecz, że nie podają mocy w watach.