Kosiarki Stiga dostępne w 2019, dobre urządzenia z niezłą ceną

Założona w Szwecji w 1934 roku, Stiga ma ponad 80-letnie doświadczenie w wytwarzaniu innowacyjnych produktów konsumenckich. Zgodnie z tradycją firmy i wymagającym skandynawskim klimatem, wszystkie produkty Stiga są wysokiej jakości i charakteryzują się niezwykłą wydajnością. Misją firmy jest dostarczanie wysokiej jakości narzędzi ogrodniczych, opracowanych dla różnych rodzajów potrzeb konsumentów. Pozwalają łatwo wykonywać wszystkie prace ogrodnicze przez cały rok.

Następny dobry producent produktów ogrodniczych ze Skandynawii

Stiga została założona w 1934 roku, posiada więc długą historię i tradycję. Firma jest synonimem szwedzkiej jakości i łatwości użytkowania. Producent wykorzystuje innowacyjne technologie i rozwiązania, które zrewolucjonizowały cały rynek. Dzięki temu Stiga jest wiodącą marką na całym świecie. Kosiarki do trawy Stiga zbudowane są tak, by praca przebiegała sprawnie i bezpiecznie, bez marnowania czasu i niepotrzebnego zamieszania. Wyposażone są w potężne silniki Stiga lub duże silniki takich marek jak Briggs i Stratton lub Honda. Wybór idealnej kosiarki zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Stiga ma do zaoferowania klientowi szeroką gamę produktów. Wszystkie produkty Stiga wyróżniają się wysoką jakością wykonania, niezwykłą trwałością oraz przystępną ceną. Ponadto kosiarki tej firmy są ciche, funkcjonalne, ładne i wygodne. Kosiarki spalinowe Stiga posiadają też mocny silnik, duży pojemnik na trawę oraz odpowiednią szerokość koszenia. Producenci dbają o to, by każdy model był perfekcyjnie zaprojektowany i wykonany. Produkty wyróżniają się również rewelacyjną ceną w stosunku do proponowanej jakości. Kosiarki Stiga uporają się z łatwością nawet z wysoką trawą.

Kosiarki Stiga mają bardzo dobrą opinię na rynku w 2019 roku

Kosiarki Stiga charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrze przemyślaną konstrukcją, która umożliwia doskonałe manewrowanie, toczenie i dzięki. Dzięki temu możemy uzyskać doskonały efekt. Wykorzystują innowacyjną technologię. Projektanci nie boją się wprowadzać nowych rozwiązań. Kosiarki do trawy są cenione przez klientów za ich jakość, niezawodność i imponującą technologię rozdrabniania. Już od 80 lat marka Stiga kojarzy się z wysokiej jakości produktami i twórczymi rozwiązaniami. Istnieje wiele opcji dostępnych przy zakupie kosiarki Stiga, ale przy podejmowaniu ostatecznej decyzji, należy przede się zastanowić czy wolimy traktorek czy kosiarkę samobieżną/kosiarkę, którą sami będziemy pchać.

Stiga kosiarki można zakupić w trzech głównych rodzajach

Biorąc pod uwagę źródło prądu możemy wyróżnić trzy rodzaje kosiarek Stiga: elektryczne, benzynowe oraz z akumulatorem litowo-jonowym. Bez względu na to, jaki model wybierzemy, z pewnością będziemy mieć piękny i gęsty trawnik, przy minimalnym wysiłku. Koszenie trawy powinno być przyjemnym doświadczeniem. Kosiarki Stiga zapewniają skuteczne tłumienie hałasu, lepszą ergonomię pracy, uchwyty antywibracyjne oraz niezwykle przydatną technologię Multiclip. Modele z serii „collector” są idealne w przypadku dłuższej trawy. A jeśli szukasz wszechstronnej kosiarki powinieneś następnie skupić się na „combi”, który posiada bardzo przydatną funkcję „3 w 1”, pozwalającą na gromadzenie, mulczowanie lub tylny wyrzut ścinki trawy, w zależności od potrzeb. Z kolei imponująca innowacyjna technologia Multiclip pozwala na koszenie trawy na drobne kawałki i przekazywanie ich z powrotem do trawnika. Umożliwia również nawożenie, recykling na miejscu i oszczędność czasu. Dzięki temu możemy uzyskać doskonały wynik. Maszyny „turbo & excel” oferują innowacyjne metody cięcia trawy i wygodne uchwyty. Dzięki temu nasz trawnik będzie idealny. Kosiarki cylindrowe Stiga sprawiają, że koszenie staje się naprawdę łatwe. Są ciche i zapewniają wydajne koszenie trawy przez wiele lat.

Kosiarki elektryczne Stiga są bardzo popularnym wyborem w Polsce w 2019

Wygląd
NazwaPółka cenowaMocWaga kgInformacje dodatkoweOpinia (0-5) 
Stiga Collector 39 E
Średnia
1400 W8,7Szerokość robocza 34 cm, pojemność kosza 40 L, regulacja koszenia 25-65 mm4.7 

Sprawdź Cenę


Stiga Collector 34 E
Tania
1000 W8,7Szerokość robocza 34 cm, pojemność kosza 25 L, regulacja koszenia 25-65 mm4.7 

Sprawdź Cenę


Stiga Combi 48 ES
Droga1800 W30Z napędem, Szerokość robocza 46 cm, pojemność kosza 60L, regulacja koszenia 27-80 mm4.6 

Sprawdź Cenę


Stiga Combi 36 E
Średnia
1400 W13,2Szerokość robocza 36 cm, pojemność kosza 35L, regulacja koszenia 25-75 mm4.6 

Sprawdź Cenę


Kosiarka eletryczna stigaKosiarka Stiga Collector 34 E jest ekologiczną kosiarką elektryczną. Wyposażona została w silnik 1000 W i 25 l pojemnik na trawę. Jej szerokość robocza wynosi 34 cm. Posiada również scentralizowaną regulację wysokości. Nadaje się idealnie do małych ogrodów o powierzchni do 900 m2. Ma zamontowany uchwyt z regulacją wysokości. Wykorzystanie takiej kosiarki jest jeszcze bardziej komfortowe, dzięki możliwości dostosowania wysokości kierownicy. Dbanie o trawnik jeszcze nigdy nie było tak relaksujące. Wysokość cięcia wynosi 25-65 mm. Waży 8,7 kg.

 stiga collector 40 eKosiarka Stiga Collector 39 E również jest ekologiczną kosiarką. Jej szerokość robocza wynosi 40 cm. Wyposażona została w silnik 1400 W i 40 l pojemnik na trawę. Posiada regulację wysokości cięcia poprzez oś. Nadaje się idealnie do małych ogrodów o powierzchni nie większych niż 900 m2. Z przodu kosiarka posiada specjalny grzebień. Przepływ powietrza wewnątrz kosiarki pozwala na większą wydajność koszenia. Grzebień z przodu spełnia dwie podstawowe role. Po pierwsze pozwala na bardziej swobodny przepływ powietrza wewnątrz kosiarki zapewniając wysoką wydajność zbierania trawy. Po drugie pozwala na lepsze manewrowanie kosiarką podczas koszenia. Ponadto ten model kosiarki posiada ergonomiczny uchwyt z regulacją wysokości. Koszenie stało się więc jeszcze bardziej komfortowe dzięki możliwości dostosowania wysokości kierownicy. Podobnie jak poprzednio opisany model, została wykonana z niezwykle wytrzymałego materiału – polipropylenu.

Kosiarka spalinowa Stiga – propozycja nietania, ale jakościowo bardzo poprawna szczególnie w sezonie 2019

Wygląd
NazwaKategoria cenowaMocWaga kgInformacje dodatkoweOpinia (0-5) 
Stiga Combi 53 SQ B
Droga190 cm3/ 3,4 KM38Z napędem, Szerokość robocza 53 cm, pojemność kosza 60 L, regulacja wysokości mm 25-904.5 

Sprawdź Cenę


Stiga Collector 43
Średnia100 cm3/ 2,1 KM24Bez Napędu, Szerokość robocza 41 cm, pojemność kosza 60 L, regulacja wysokości mm 27-804.5 

Sprawdź Cenę


Stiga Combi 48 Sq
Droga163 cm3/ 5,0 KM34Z napędem, Szerokość robocza 46 cm, pojemność kosza 60 L, regulacja wysokości 6 stopni mm 25-904.7 

Sprawdź Cenę


Stiga Twinclip 50 S B
Bardzo Droga150 cm3/ 5,5 KM34Z napędem, Szerokość robocza 48 cm, pojemność kosza 70 L, regulacja wysokości 6 stopni mm 25-774.6 

Sprawdź Cenę


kosiarka stiga collector 43Kosiarka spalinowa Stiga Collector 43 jest niezwykle solidna. Posiada dodatkową funkcję wyrzutu tylnego. Ta kosiarka została wykonana ze stali. Jej szerokość robocza wynosi 43 cm. Platforma kosząca została wymalowana farbą proszkową. Ta kosiarka została wyposażona w silnik Stiga 100 OHV i 60-litrowy pojemnik na trawę. Posiada niezwykle ergonomiczną kierownicę, a jej koła zamontowane zostały na łożyskach kulkowych. Sprawdza się idealnie do małych ogrodów o powierzchni do 900 m2. Wyposażona została w: ergonomiczny uchwyt, składany uchwyt, uchwyt z regulacją wysokości, koła na podwójnych łożyskach kulkowych. Dzięki wysokiej jakości komponentów z pewnością będzie nam wspaniale służyć przez wiele lat.

Kosiarka spalinowa stigaZaś Stiga Combi 53 SQ B jest solidną, samobieżną kosiarką wykonaną ze stali, o szerokości roboczej 53 cm. Tak jak w przypadku poprzednich modeli, platforma kosząca została wymalowana farbą proszkową. Kosiarka została wyposażona w silnik Briggs&Stratton 190 OHV, 60-litrowy pojemnik na trawę, dźwignię do szybkiej regulacji wysokości cięcia, miękki uchwyt i ergonomiczną kierownicę oraz tylne wielkie koła na łożyskach kulkowych. Nadaje się idealnie do dużych ogrodów o powierzchni do 2300 m2. Posiada też funkcję Multiclip. Wyposażona została również w funkcję „4 w 1”, która pozwala na gromadzenie, mulczowanie lub wyrzut boczny albo tylny skoszonej trawy, w zależności od potrzeb. Wkładki są z kolei najprostszym, a jednocześnie najszybszym sposobem, aby ustawić kierownicę lub po prostu złożyć kosiarkę po zakończeniu pracy.

Traktorki Stiga są produktami mniej znanymi, ale także postawiono w nich na jakość.

Traktorek stiga combi 1066 hStiga Combi 1066 H jest bardzo zwartym traktorkiem ogrodowym, idealnie nadającym się do małych ogrodów. Zasilany jest elektrycznym silnikiem Stiga 2,6 kW i wyposażony jest w klucz startu. Urządzenie Combi posiada ponadto pedał napędzany jest przez przekładnię hydrostatyczną. Zapewnia najwyższy komfort jazdy. Jego szerokość robocza wynosi 66 cm. Posiada również 6-stopniową regulację wysokości cięcia od 30 do 80 mm i ręczne włączanie noży. Combi 1066 H wyposażone jest w kierownicę Stiga, komfortowy fotel z wysokim oparciem i 150-litrowy kolektor do trawy. Zestaw obejmuje ładowarkę i zestaw do mulczowania.

Traktorek ogrodowy stigaZ kolei traktorek Stiga Tornado 2098 jest właściwym wyborem dla właścicieli ogrodów, którzy nie chcą zbierać skoszonej trawy. Wyposażony jest bowiem w technologię cięcia Multiclip lub zaawansowane funkcje rozładowania bocznego. Pozwoli skutecznie skosić nawet wysoką trawę. Wspierany jest przez potężny jednocylindrowy silnik 7,1 kW Stiga. Ten model traktorka posiada przekładnię zębatą, 5 biegów do przodu i 1 wsteczny. Jest również wyposażony w podwójne ostrza, urządzenie tnące liczy 98 cm, kółka podporowe, 7-stopniowy system regulacji wysokości cięcia od 25 do 80 mm i elektromagnetyczne sprzęgło. Tornado 2008 jest wyposażony w miękki uchwyt sterujący wysokość kierownicy Stiga oraz wygodny fotel. Obejmuje ładowarkę, zderzak i zestaw do mulczowania.

Stiga kosiarki są mniej znane niż jego większy sąsiad, ale także trzymają dobry poziom

kosiarka eletryczna stiga combi 36 eKosiarki Stiga są mniej popularne w 2019 roku od modeli Husqvarna, ale również cechują się wysoką jakością i przystępną ceną. Stiga oferuje szeroki wybór kosiarek i traktorków ogrodowych.
Wszechstronna kosiarka elektryczna Stiga Combi 36 E możesz wybrać opcję zbierania trawy. Została wykonana z polipropylenu. Jej szerokość robocza wynosi 36 cm. Została wyposażona w silnik 1400 W i 35-litrowy kosz na trawę. Kosz posiada specjalne okienko, dzięki temu możemy sprawdzić z łatwością, czy jest już pełny. Kosiarka ma również scentralizowany uchwyt do szybkiej regulacji wysokości koszenia, miękki uchwyt oraz ergonomiczną kierownicę. Nadaje się wspaniale do małych ogrodów o powierzchni do 900 m2. Posiada też niezwykle przydatną funkcję 3 w 1, która pozwala na gromadzenie trawy, mulczowanie lub tylny wyrzut wycinki trawy w zależności od potrzeb. Wkładki natomiast pozwalają na szybkie i proste ustawienie kierownicy lub po prostu złożenie kosiarki, po zakończeniu pracy. Ponadto ten model kosiarki posiada scentralizowaną regulację wysokości, podwójny przełącznik kierownicy, grzebień z przodu, wskaźnik zapełniania pojemnika na trawę, uchwyt z regulacją wysokości, Multiclip funkcję mulczowania oraz miękką rękojeść.

stiga combi 48 sbNatomiast kosiarka spalinowa Stiga Combi 48 SB jest solidną, samobieżną kosiarką wykonaną ze stali. Jej szerokość robocza wynosi aż 48 cm. Platforma wymalowana została farbą proszkową. Ta kosiarka została wyposażona w silnik Briggs&Stratton 140 OHV i 60-litrowy kosz na trawę. Nadaje się świetnie do średnich ogrodów o powierzchni do 1600 m2. Posiada funkcję „3 w 1”, scentralizowaną regulację wysokości, ergonomiczny uchwyt, składany uchwyt, specjalny wskaźnik pozwalający sprawdzić, w jakim stopniu pojemnik na trawę jest już pełny, uchwyt z regulacją wysokości, wysokie koła, Multiclip funkcję mulczowania, tylny układ napędowy oraz miękki uchwyt.

Traktorek stiga 2084Zaś traktorek ogrodowy Stiga Estate 2084 nadaje się świetnie do średnich ogrodów. Wspierany jest przez jednocylindrowy silnik Stiga 6,3 kW. Ten model posiada przekładnię, 5 biegów do przodu + 1 wsteczny i jest wyposażone w podwójne ostrze tnące. Jego szerokość robocza wynosi 84 cm. Posiada 7-stopniową regulację cięcia od 25 do 80 mm i sprzęgło elektromagnetyczne. Możesz zdecydować, czy wolisz zbierać skoszoną trawę do 200-litrowego kolektora zamontowanego z tyłu czy wybrać funkcję Stiga Multiclip z opcją mulczowania trawy. Estate 2084 wyposażony jest w miękki uchwyt sterujący wysokość kierownicy Stiga, komfortowy fotel, przednie reflektory. Natomiast na desce rozdzielczej znajdujące się rozmaite wskaźniki pozwalających na monitorowanie parametrów pracy. Producent oferuje też ładowarkę, przedni zderzak i odpowiedni zestaw do mulczowania.

Wszystkie maszyny i narzędzia firmy Stiga są bardzo bezpieczne, ergonomiczne i przyjazne dla środowiska. Stiga jest własnością producenta GGP Group, oferującego szeroki wybór kosiarek i maszyn ogrodowych. Ich bogata oferta dostępna w 2019 obejmuje kosiarki (elektryczne, spalinowe i z akumulatorem litowo-jonowym), traktorki, urządzenia do koszenia 2 wd i 4 wd, kosy spalinowe i łańcuchowe, nożyce do żywopłotu oraz dmuchawy śniegowe.

Powiązane Artykuły:

 1. Kosiarki Elektryczne do Trawy
 2. Kosiarki Elektryczne Makita
 3. Kosiarki Elektryczne NAC
 4. Kosiarki Elektryczne Bosch
Kosiarki Stiga dostępne w 2019, dobre urządzenia z niezłą ceną
4.8 (95.38%) 13 vote[s]
2019-04-02T13:37:54+00:00

8 komentarzy

 1. StigendStig Październik 23, 2015 at 5:08 pm - Reply

  Ładnie wyglądają te kosiarki.Czy Stiga to chińskie produkty ? Na jak długo przydzielana jest gwarancja ? Pytam bo znajomy który ma Stigę i namawia mnie na zakup tej marki coś ostatnio zaczyna narzekać na spore koszty związane z serwisem kosiarki spalinowej….

  • admin Październik 30, 2015 at 10:17 am - Reply

   Zgodnie z informacjami od producenta produkty te nie są Chińskie ale ze Skandynawii, natomiast rzeczywistość często jest taka że wszystkie większość produktów nawet składana w krajach wysokorozwiniętych jest z podzespołów chińskich.

 2. KonrolerJakości Grudzień 29, 2015 at 2:23 pm - Reply

  Dokładnie, tak. Stiga, ale też inne uznane marki to produkt często europejski, ale jakieś części, podzespoły chińskie. Druga rzecz, że często liczące sie marki zlecają produkcję jakiś produktów na wschodzie. Jednak dobrze jest to odróżnić produkty markowe zlecane do produkcji w Azji (zwykle w odgórnie narzuconej technologi, z wysoko podniesionymi normami jakości, zaostrzoną kontrolą jakości) a zwykłe produkty Azjatyckie bez większego nadzoru. To jest jak dzień do nocy.

 3. Igor Maj 19, 2018 at 6:16 am - Reply

  Nie polecam tych kosiarek. Wadliwa konstrukcja powoduje, że pył i ziemia dostają się na łożysko, które bardzo szybko się zaciera i zaczyna obracać się w obudowie silnika, która jest z plastiku i się wytapia. Część ta nie występuje jako część zamienna – trzeba kupić cały silnik, który kosztuje prawie tyle co całą kosiarka. Zdecydowanie odradzam.

 4. Igor Maj 19, 2018 at 6:17 am - Reply

  Mówię o kosiarkach elektrycznych.

 5. Katarzyna Marzec 15, 2019 at 1:53 pm - Reply

  Kosiarka Stiga Combi 48 ES to był niezbyt mały wydatek, ale wart swojej ceny. Bardzo skutecznie strzyże trawę i jest niezwykle komfortowa w użyciu. Obsługuję się ją dosyć łatwo i przyjemnie. Trochę przypomina mi działanie odkurzacza ze względu na funkcję zbierania trawy, chwastów i liści. Bardzo przydatne i funkcjonalne urządzenie.

 6. Antoni Kwiecień 27, 2019 at 6:13 am - Reply

  Kosiarka Stiga jest bardzo nowoczesna. Duża moc silnika pozwala na szybkie koszenie trawników na terenach pod górkę. Odpalanie nie sprawia trudności nawet mojej 50 letniej mamie. Rewelacyjnie! Trawnik nie dość, że stał sie bardziej gęsty (teraz mogę mówić o zielonym dywanie!) to dodatkowo stał się intensywnie zielony dowodem na to są reakcje moich znajomych!!

 7. Kuba Czerwiec 26, 2019 at 4:57 am - Reply

  Kosiarka była w użyciu do tej pory zaledwie kilka razy, ale uważam ją za godny polecenia zakup. Mam taką zasadę, że zwykle unikam kupowania najtańszych i najdroższych produktów. Stiga plasuje się właśnie w środku stawki i choć w marketach można kupić jakiegoś NACa czy inne noname’y o tych samych parametrach 200 pln taniej, to śpię stosunkowo spokojnie mając produkt renomowanego producenta, sprawdzony silnik i 3 lata gwarancji.

Leave A Comment