Dowiedz się więcej co takiego kosiarki elektryczne Bosch w sobie mają!

Bosch to firma, która przez ponad 120 lat pracowała na to, aby stać się liderem w rozwoju elektronarzędzi, innowacyjności oraz precyzji. Wszystko zaczęło się na początku XX wieku, kiedy firma Roberta Boscha stała się pionierem w takich wynalazkach jak lodówki, radia samochodowe, czy elektronarzędzia. Kwestią czasu było, kiedy najlepiej rozwijająca się firma zajmie się również sprzętem ogrodniczym. Swoją jakość, niezawodność oraz wiarygodność przenieśli na rynek ogrodniczy. Najlepsza kosiarka elektryczna Bosch – to zagadnienie, które spędza sen z powiek wielu ogrodnikom, którzy pragną najlepszego narzędzia. W poniższym artykule skupimy się na przedstawieniu najlepszych ofert dostępnych w 2024 tego legendarnego producenta oraz scharakteryzujemy cechy, które sprawiły, że każdy właściciel ogródka pragnie korzystać z akcesoriów wyprodukowanych przez Boscha.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
Kosiarka Bosch ARM32Średnia4.9
 

Sprawdź Cenę


Bosch Rotak 37


Droga4.7

 

Sprawdź Cenę


Bosch Rotak 43 Tania4.5
 

Sprawdź Cenę


Bosch ARM37Droga4.3 

Sprawdź Cenę


Sprawdźmy zatem najlepsze kosiarki elektryczne Boscha!

Kosiarka Bosch arm 32 – krótka charakterystyka produktu numer jeden

Jeżeli chodzi o kosiarkę Bosch arm 32, to jest to jeden z tańszych modeli, jakie niemiecki producent dla nas przygotował. Kosiarka z koszem o pojemności 31 litrów pozwala nam na ciągłe koszenie naszego podwórka lub ogródka. Co takiego sprawia, że arm 32 jest interesującym wyborem? Prawdopodobnie jego lekkość oraz innowacyjne akcesoria, które są na wyposażeniu tejże maszyny. Otrzymujemy tutaj innowacyjny grzebień, dzięki któremu możemy kosić trawę nawet przy krawędziach. Co więcej, uchwyt do przenoszenia kosiarki został zaprojektowany w sposób ergonomiczny, dzięki czemu świetnie nadaje się również do smukłego manewrowania po murawie. Silnik o mocy 1200 Wat z funkcją Powerdrive daje nam moc, która nie zawiedzie nas podczas koszenia nawet wysokiej trawy. Jednakże, w przypadku Bosch arm 32, ludzie narzekają na plastikowe wykończenia oraz niską trwałość akcesoriów.

Zalety:

 • Niska cena
 • Duża moc
 • Lekka

Wady:

 • Plastikowe wykończenia
 • Nietrwałe akcesoria wyposażeniowe

Następny model to kosiarka Bosch Rotak 37

Co możemy powiedzieć na temat tego produktu? Jest to z pewnością kosiarka lepszej jakości, niż poprzedni model. Jednakże, różni się również cenowo. Model, który teraz opisujemy, droższy jest od poprzednika o ponad 250 zł, co w przypadku kosiarek elektrycznych jest sporym wydatkiem. Jednakże razem z ceną możemy zobaczyć lepszą jakość, mocniejsze wykonanie, a co najważniejsze więcej pozytywnych opinii. Bosch Rotak 37 może pochwalić się tym samym grzebieniem, co nasz poprzednik. Jednakże, w tym przypadku zastosowano również technologię zasysania, co tylko zwiększa efektywność zbierania trawy przez nas skoszonej, a co za tym idzie przyjemniej się jej używa. Ponadto, kosz 40 litrów jest naprawdę pojemny i zapewnia nam długi okres koszenia bez potrzeby opróżniania. Jednakże, jeżeli mamy ogródek większy niż 400m2, szerokość koszenia może być za mała i będziemy potrzebowali czegoś większego.

Zalety:

 • Duży kosz na trawę
 • Duża moc
 • Wygodna w użyciu
 • Dokładnie kosi

Wady:

 • Za mała szerokość koszenia do większych ogródków
 • Mała moc w przypadku trudnych, nierównych terenów

A może wolicie Bosch Rotak 43? Parę słów o mniejszym, lecz droższym modelu

Kosiarka Bosch rotak 43 to oferta, która nie różni się bardzo od modelu rotak 37. Posiada ona silnik mocniejszy o 400 Wat oraz większą szerokość roboczą. Jeżeli chodzi o inne elementy, to jest to kolejny produkt z ergonomicznym uchwytem, które gwarantuje bardzo przyjemne koszenie, nienadwyrężające naszego ciała. Posiada wbudowany kosz, który usprawnia proces koszenia, a regulacja ostrzy oraz dodatkowe uchwyty poprawiają jakość prowadzenia i sprawiają, że dzięki nim Bosch rotak 43 jest naprawdę prosty w obsłudze. Niestety, w tym przypadku pojawia się więcej wad. Największą jest prawdopodobnie cena urządzenia. Kosz niecałych 1000 złotych za atrybuty, które u Boscha 37  dostępne są już za 600 zł to pierwszy Mankament. Do tego dochodzą częste problemy z silnikiem oraz innymi podzespołami, szczególnie tymi wykonanymi z plastiku. Koszt rośnie nie ubłagalnie.

Zalety:

 • Łatwość prowadzenia
 • Lekka
 • Regulacja ostrzy
 • Pojemny kosz

Wady:

 • Problemy z silnikiem
 • Wysoki koszt części naprawczych
 • Wysoki koszt samego urządzenia

A co powiemy na temat kosiarki Bosch arm 37?

Spośród wszystkich kosiarek Boscha, które wymieniliśmy, ta wydaje się być najbardziej uniwersalna pod wieloma względami. Mamy tu na myśli nie tylko główne cechy kosiarki, ale również cenę oraz mniej ważne aspekty, mający dosyć duży wpływ na jakość obsługiwania urządzenia. Silnik zamocowany w Bosch arm 37 ma moc 1400 Wat i jak inne produkty Boscha zaopatrzony został w technologię Powerdrive, odpowiedzialną za równe i jakościowe cięcie trawy. Co więcej, uchwyty zostały zaprojektowane przy użyciu Ergoflex, ergonomicznej metodzie, dzięki czemu sprzęt jest łatwiejszy w przenoszeniu i manewrowaniu. W tym przypadku jest to bardzo ważne, bo niestety nie jest on tak lekki jak poprzedniczki, waży 12 kg. Szerokość cięcia to 37 centymetrów, więc każdy ogródek do 400 m2 powinien być obsłużony przez tę kosiarkę bez problemu. Jeśli chodzi o wady, to warto tutaj powiedzieć więcej słów o rączce. Pomimo zastosowania konstrukcji Ergoflex i starania się zapewnić jak najlepsze korzystanie, producenci tym razem przedobrzyli. Rączka do koszenia jest wydłużona, przez co wymaga więcej miejsca i jest mniej poręczna. Jednakże, nie jest to coś, co bardzo przeszkadza podczas pracy.

Zalety:

 • Cicha
 • Wygodny uchwyt do przenoszenia
 • Duża moc zapewniająca dobre, równe koszenie

Wady:

 • Za długa rączka

Co sprawia, że elektryczne kosiarki Bosch są tak popularne? Zalety i wady

Skoro poznaliście najczęściej wybierane kosiarki, które mogą poszczycić się jednymi z najlepszych wyników, warto wiedzieć kilka rzeczy o rzeczach, które sprawiły, że firma Bosch jest bardzo ważnym konkurentem na rynku kosiarek elektrycznych. Elektryczne kosiarki Bosch mają w sobie wiele cech, które kuszą użytkowników z całego świata. Mowa tu głównie innowacyjnych akcesoriach, technologiach użytych do zmodernizowania silników oraz podobnych rozwiązaniach. Jednakże, każdy produkt ma zalety, jak i wady. To samo tyczy się tego producenta. Elektryczne kosiarki Bosch sprawiły wiele radości użytkownikom, ale nie obyło się też bez problemów. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jakie są dobre i słabe strony produktów. Poniżej przedstawiamy wam zalety oraz wady:

Kosiarki Eletryczne Bosch – zalety

 • Silniki – jest to prawdopodobnie najważniejszy element, dla którego wszyscy pragną korzystać z kosiarek Boscha. Dzięki wszechobecnej technologii Powerdrive, otrzymujemy kosiarki, które nigdy nas nie zawiodą pod tym względem. Nawet słabsze modele, które zaopatrzone są w Powerdrive, radzą sobie wyśmienicie nawet z wysoką, zapuszczoną trawą.
 • Wyposażenie – jak już wielokrotnie wspominaliśmy, akcesoria, jakie Bosch dorzuca do swoich kosiarek są zadziwiające. Tak jak w przypadku technologii użytej do zmodernizowania silników, mamy tutaj do czynienia z Ergoflex, technologią użyta do zaprojektowania uchwytów i rączek w sposób ergonomiczny. Pozwala to nam przenosić urządzenia w bardzo wygodny sposób, a ich użytkowanie jest bardzo wygodne.
 • Ceny – zaskakująco, nie musimy płacić bardzo dużo za tę legendarną markę. Ceny kosiarek Bosch zaczynają się od 300-400 złotych i najdroższe kosztują około 700-800 złotych. To niedużo drożej od tak zwanych no name’ów, czyli firm, o których nikt nigdy nie słyszał.

Kosiarki Elektryczne Bosch – wady

 

 • Jakość – ten punkt niestety jest wadą produktów Bosch. O ile w przypadku bardzo ostrożnego użytkowania kosiarki te są na lata, tak każdy błąd w postaci wciągnięcia kamienia czy najechania na wystające drewno wiąże się z problemami. Kosiarki są lekkie, a to dzięki użyciu plastików, które tylko przy najważniejszych elementach są wyższej jakości. W innych miejscach to tanie rozwiązanie, które szybko może popsuć nasze urządzenie.
 • Opinie – przez wyżej wspomnianą wadę, ludzie nie mają pochlebnego zdania na temat kosiarek Bosch. A przynajmniej co niektórzy. Średnie oceny kosiarek Boscha w Internecie to 3.0 – 4.0, co dla tak legendarnej i uprzywilejowanej marki jest sporym minusem. Jednakże, opinie mają to do siebie, że nie zawsze odzwierciedlają prawdziwy stan.

Więcej na temat jakości, czyli kosiarka elektryczna Bosch jakość naszym zdaniem

Jak już wspomnieliśmy, jakość urządzeń Boscha jest różna od modelu, gdyż niektóre zawierają w sobie więcej elementów plastikowych, przez co łatwiej jest je zepsuć. Jednakże, jeżeli dodamy do tego jedne z najlepszych rozwiązań silnikowych w postaci technologii Powerdrive oraz wspomnimy o ciekawych, ergonomicznych uchwytach Ergoflex, ocena jakości kosiarek Bosch to 3/5.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Full Star Icon Small 80x80 EmptyStar Icon Small 80x80 Empty

A co z cenami? Kosiarki elektryczne Bosch ceny

W tym przypadku Bosch dostaje wysoką ocenę na tle konkurencji, gdyż jest to jeden z niewielu sprawdzonych oraz rzetelnych producentów sprzętu ogrodniczego, który oferuje swoje produkty w tak niskich cenach. Są oczywiście kosiarki tańsze, bo już za 200-300 złotych, ale jeżeli zależy nam na najlepszych silnikach i ich niezawodności, Bosch to najlepszy wybór. Ocena 4/5.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Full Star Icon Small 80x80 Empty

Elektryczna Kosiarka marki Bosch i jej akcesoria

Jedna z największych zalet elektrycznych kosiarek marki Bosch. Wyposażenie, jakie otrzymujemy do kosiarek jest naprawdę wyśmienite. W prawie każdym modelu uchwyty, które znajdują się przy kosiarkach są ergonomiczne i świetnie sprawdzają się przy przenoszeniu urządzeń. Co więcej, specjalne noże, które poprawią jakość cięcia, akumulatory przedłużające czas działania kosiarki czy grzebienie do jeszcze bardziej precyzyjnego koszenia – to wszystko daje nam 5/5.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Full

A recenzje innych? Opinie użytkowników, którzy korzystali z Boscha

Jak już wspomnieliśmy, pierwszy lepszy producent cieszyłby się z przeciętno-dobrych opinii. Jednak taka marka jak Bosch powinna poprawić swój image i zacząć słuchać osób, które korzystają z ich urządzeń. Dzięki temu znikną opinie, że plastikowe elementy w kosiarkach Boscha to błąd, który od wielu lat mści się na producentach. Z tego względu otrzymują oni tylko 3/5.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 EmptyStar Icon Small 80x80 Empty

Kosiarka elektryczna Bosch opinie w 2024 oraz podsumowanie

Kosiarki elektryczne firmy Bosch to na pewno jakość wykonania silników i wyposażenia. Jednakże problem niezawodności powinien zostać jak najszybciej rozwiązany, aby ludzie coraz częściej korzystali z ich produktów, a ponadto cieszyli się z użytkowania ich dłużej niż sezon czy dwa.