Hecht kosiarka spalinowa – czym się wyróżnia na tle konkurencji?

Jeżeli szukacie sprawdzonej kosiarki, która bez problemu poradzi sobie z waszym ogródkiem, to zapraszamy do zapoznania się z naszymi rekomendacjami dotyczącymi firmy Hecht. Hecht kosiarka spalinowa to firma specjalizująca się w ogrodnictwie. Hecht to firma relatywnie młoda, jeśli porównamy ją do konkurencyjnych marek, gdyż dostarcza nam narzędzia ogrodnicze od niespełna 30 lat. Jednakże, to nie znaczy, że nie są popularni. Marka Hecht często znajduje się na wysokich miejscach w rankingach zagranicznych firm w 2024 roku, gdzie liczy się nie tylko jakość produktu, ale również podejście do klienta, serwis oraz innowacyjność. Narzędzia tego producenta dostępne są w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, na Ukrainie i wielu innych europejskich krajach.

Co wyróżnia Hecht od innych producentów? Jest to na pewno podejście do produkowanych produktów. Szeroka gama akcesoriów do pracy ogrodowej, jakie polska firma może nam zaoferować, została przygotowana z najwyższej jakości komponentów. Najbardziej rozpoznawalnymi produktami są natomiast kosiarki. Te mogą pochwalić się bardzo wysoką jakością i relatywnie niską ceną, przez co zajmują bardzo wysokie miejsce w rankingach. Różnego rodzaju wykaszarki, traktory ogrodowe, kosy czy oczywiście kosiarki to jedyne część szerokiego asortymentu, jaki Hecht dla was ma przygotowany.

Sprawdź najlepsze kosiarki spalinowe Hecht i wybierz swoją ulubioną w 2024!

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
HECHT 40 Średnia4.9
 

Sprawdź Cenę


HECHT 541 SW

Tania4.8
 

Sprawdź Cenę


HECHT 547Średnia4.6
 

Sprawdź Cenę


HECHT 547 SWEDroga4.5 

Sprawdź Cenę


Pozycja numer jeden, czyli najlepsza kosiarka spalinowa bez napędu Hecht 40

Zalecane produkty firmy Hecht zaczniemy od pozycji najtańszej, która nie posiada napędu na koła. Hecht 40 to kosiarka o szerokości roboczej 41 centymetrów, którą można zakupić już za 600 złotych. Posiada ona 3,5 KM mocy oraz kosz o standardowej pojemności 40 litrów. Biorąc pod uwagę pojemność kosza oraz moc silnika, jest to świetne urządzenie, które poradzi sobie na powierzchni ogrodowej do 700 m2. Kosiarka spalinowa Hecht 40 to model, który może pochwalić się ergonomicznym, bardzo wygodnym uchwytem. Dzięki małym wymiarom, relatywnie niskiej wadze oraz wcześniej wspomnianym ergonomicznym uchwycie, kosiarka ta jest bardzo łatwa w obsłudze. Co więcej, małej mocy silnik jest cichy, bezproblemowo odpala i radzi sobie z podstawowymi zadaniami. Jednakże, dla bardziej wymagającej trawy może być problematyczny.

Zalety:

 • Tania,
 • Cicha,
 • Łatwa w obsłudze.

Wady:

 • Za mało mocy.

Druga propozycja to nieco droższa kosiarka spalinowa Hecht 541 SW

Co możemy wam powiedzieć o tym sprzęcie? Jest on dostępny w zakresie cenowym 700-800 złotych, więc to już delikatnie droższy wydatek. Urządzenie to posiada silnik o mocy 3,5 KM, szerokość koszenia 41 centymetrów oraz kosz o pojemności 40 litrów. Te parametry są takie same jak w przypadku Hecht 40. Co jednak sprawia, że HECHT 541 SW jest o te 200-300 złotych droższy? Ten model posiada napęd na koła, dzięki czemu będziemy mogli wykosić delikatnie większą powierzchnię. Kolejną ważną zmianą w tej kosiarce jest jej obudowa. Metalowe wykończenia sprawiają, że jest ona trwalsza, bardziej wytrzymała oraz nie jest tak wrażliwa na uderzenia lub upadki. Co więcej, posiada ona większą regulacje wysokości koszenia, która nie jest tak uciążliwa w ustawieniu jak w modelu uprzednim. Wadą tego modelu jest, tak samo jak w przypadku poprzednika, niska moc oraz mały kosz. Nie jest to kosiarka przeznaczona do dużych powierzchni, gdyż najzwyczajniej w świecie sobie tam po jakimś czasie nie radzi, a kosz trzeba opróżniać nawet kilkanaście razy przy jednym koszeniu.

Zalety:

 • Relatywnie niska cena,
 • Solidne wykonanie,
 • Łatwa w obsłudze.

Wady:

 • Nie radzi sobie przy większych powierzchniach.

Jeśli jednak kosiarki spalinowe Hecht bez napędu są dla ciebie, to ten model będzie idealny!

HECHT 547 kosztuje od 900 złotych i może zagwarantować nam większa moc o większej szerokości roboczej. Dostajemy tutaj 4,5 konia mechanicznego, który będzie kosił naszą trawę na szerokości 46 centymetrów. Zamontowany silnik w tej kosiarce to czterotakt, który bez problemu radzi sobie na większych powierzchniach, nawet do 1000 m2. Co więcej, otrzymujemy tutaj również kosz o 15 litrów pojemniejszy niż w dwóch poprzednich przypadkach. Jednakże, razem z większą mocą, i koszem 55cio litrowym, rośnie również waga. Niestety, mankamentem w tej kosiarce są jej tylne koła, które na nierównym terenie mogą sprawić niemało dyskomfortu. Jeżeli chodzi o wysokość koszenia, to nie jest ona tak elastyczna, jak w modelu Hecht 541 SW – otrzymaliśmy tutaj regulację na poziomie 25-65 milimetrów. Jest to idealna kosiarka do średnich ogrodów.

Zalety:

 • Czterosuwowy silnik,
 • Wytrzymała,
 • Łatwa w obsłudze.

Wady:

 • Słabej jakości tylne koła.

Szukasz najwyższej jakości kosiarki spalinowej Hecht z napędem? W takim razie już znalazłeś!

Cena, jaką musimy zapłacić za HECHT 5534 SWE to 1700 złotych, więc różnica między poprzednią ofertą, a tą, jest ogromna. Jednakże, jest ku temu powód. Po pierwsze, obecnie opisywana kosiarka została zaprojektowana z myślą o największych, najbardziej wymagających ogrodach. Szerokość koszenia 51 centymetrów o mocy 6,5 konia mechanicznego oraz 60 litrowy kosz to główne specyfikacje tej maszyny. Silnik o pojemności 173 cm³ gwarantuje nam niezwykle silną kosiarkę, która bez trudu poradzi sobie na powierzchni nawet 1600 m2. Rękojeść została zaprojektowana w taki sposób, aby możliwe było miłe, długie korzystanie z produktu. Kolejną ciekawostką jest fakt, że regulacja wysokości koszenia możliwa jest w zakresie 25 – 75 milimetrów. Dzięki temu możemy dopasować ją do naszych własnych potrzeb. Solidność wykonania oraz dodatkowe wyposażenie, jakie znajdziemy w tym modelu sprawiły, że jest to jedna z najlepszych opcji dostępnych na rynku.

Zalety:

 • Trwałe wykonanie,
 • Duża moc,
 • Łatwa w obsłudze, idealna do większych powierzchni.

Wady:

 • Cena.

Co sprawia, że Hecht jest dobry? Kosiarki Spalinowe Hecht opinie, zalety i wady producenta

Jeżeli zastanawiacie się, czy powyższe zalety i wady poszczególnych produktów są normalnością u tego producenta, to odpowiedź jest bardzo prosta. Wszelkie dobre strony, które charakteryzowały powyższe kosiarki to tak naprawdę bardzo częste zalety Hechta.

Kosiarki Spalinowe Hecht – zalety

 • Cena – Nie musimy płacić tysięcy za urządzenie, które będzie wykonane solidnie i sprawdzi się w naszym własnym, domowym zaciszu. Zaczynając od 400-500 złotych, możemy otrzymać naprawdę dobre urządzenia, które na sam początek idealnie się sprawdzą. Oczywiście, są droższe sprzęty, ale przeznaczone one są dla dużo większych powierzchni i bardziej wymagających warunków.
 • Wykonanie – Niektóre modele były wykonane z mniej wytrzymałego materiału, przez co mógł być problem z trwałością, jednakże większość urządzeń jest niezwykle solidna, nie psuje się za często, a sposób, w jaki zostały wykonane prezentuje najwyższą jakość, którą nawet za granicą chwalą.
 • Obsługa – Najczęściej powtarzana zaleta w powyższych produktach to właśnie prostota obsługi i to nie bez powodu. Hecht przygotował dla nas bardzo przyjemne dla użytkownika kosiarki, które nie są wymagające. Mniejsze modele są lekkie, zwinne, a ergonomiczny uchwyt bardzo ładnie leży w naszych rękach. Dzięki temu bardzo łatwo i przyjemnie można skosić całą powierzchnię.

Kosiarki Spalinowe Hecht – wady

 

 • Silnik – Przygotowanie lekkiego, zwinnego oraz szybkiego urządzenia wymagało zastosowania mniejszych, słabszych silników. Oczywiście te droższe produkty, jak na przykład Hecht 5534 SWE, posiadają o wiele mocniejsze silniki. Jednakże, większość kosiarek czeskiego producenta ma zamontowane malutkie silniki, co może przeszkadzać niektórym osobom oraz tym, które zapuściły swoje ogródki.

Hecht – niezawodność urządzeń

W przypadku niezawodności urządzeń, zdania są podzielone. Spowodowane jest to zarówno plusem i minusem, jakie powyżej wam przedstawiliśmy. Zewnętrzne wykonanie jest w większości przypadków bardzo solidne, ciężko jest cokolwiek zepsuć, jednakże są wyjątki. To samo tyczy się silników. Oprócz nielicznych mocnych urządzeń, większość jest za słaba dla niektórych użytkowników. O ile mało wymagające ogrody są dla Hechta wspaniałym miejscem, gdzie mogą popisać się innymi zaletami, tak mniej przyjazne murawy będą sprawiały trudności tym urządzeniom, dlatego ocena 3/5 wydaje się sprawiedliwa.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 EmptyStar Icon Small 80x80 Empty

Hecht kosiarka spalinowa cena – porównanie do konkurencji

Zakres cenowy, w jakim kosiarki Hechta możemy znaleźć, jest bardzo niski. Jest to niewątpliwe ogromna zaleta, gdyż jakość oferowanych urządzeń stoi na bardzo wysokim poziomie. Oznacza to, że stosunek jakości do ceny jest bardzo pochlebny. Wydatek maksymalnie 1000 złotych na jeden z lepszych modeli Hechta to wszystko. Są oczywiście droższe oferty, jednak przeznaczone są one dla bardziej wymagających klientów. Dlatego Hecht kosiarka spalinowa cena dostaje u nas 5/5.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Full 

Dodatkowe wyposażenie kosiarek Hecht

O ile w najdroższych kosiarkach od Hechta dostajemy multum opcji, różne akcesoria oraz inne dodatki, tak podstawowe noże dostępne są w tych tańszych. Oczywiście jest to bardzo dobra polityka, gdyż osoby kupujące tańsze produkty zazwyczaj nie mają tak wygórowanych oczekiwań i zadowolą się dodatkami, które nie wyróżniają się niczym szczególnym na tle konkurencji. Z tego względu otrzymana ocena 4/5 jest adekwatną.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Empty

A kosiarki Hecht opinie użytkowników? Jak prezentują się czeskie kosiarki?

Ocena 4/5 za kosiarki Hecht opinie użytkowników idealnie prezentuje średnie oceny, jakie kosiarki te otrzymują w recenzjach. Zawsze znajdą się osoby, które bez powodu zaniżą ocenę, jednakże patrząc na opinie tych rzetelnych klientów, można śmiało powiedzieć, że ludzie cenią sobie te urządzenia i są zadowoleni z ich użyteczności. Według opinii, Hecht poprawia swoje urządzenia w sposób, jaki oczekują klienci, przez co coraz więcej osób ma o nich dobre zdanie.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Empty

Kosiarka spalinowa Hecht opinie? Podsumowanie modeli w 2024 oraz obiektywna ocena

Z pewnością Hecht to nie jest szczyt technologii. Nie są to najlepsze kosiarki na rynku. Możemy śmiało powiedzieć, że brakuje im jeszcze sporo do przodujących firm. Jednakże, ich miejsca w rankingach, między gigantami, nie są dziełem przypadku. Producenci z Czech szanowani są za jakość urządzeń w porównaniu do ceny. To właśnie w przedziale cenowym wielokrotnie wspomnianym powyżej przodują i są najlepsi. Oczywiście nie każdy będzie podzielał nasze zdanie na temat Hechta. Jest to zrozumiałe, gdyż kupując kosiarkę pragniemy cieszyć się dużą mocą silnika, która poradzi sobie ze wszystkim. Jednakże, w takim przypadku warto spojrzeć również na cenę, gdyż w takiej cenie, jakie są kosiarki czeskiej firmy, nie znajdziecie niczego lepszego. Jeżeli chodzi o kosiarka spalinowe Hecht opinie, to są one jak najbardziej pozytywne i tego przykładem może być chociażby wiele nagród, jakie Czesi otrzymali za swoją rzetelność.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Kosiarki spalinowe Hecht
Average rating:  
 1 reviews
 by Kajciek

Posiadam sprzęt tej czeskiej marki i sprawuje się całkiem nieźle. 3 rok i odpukać wszystko ok. Mam sekator spalinowy piłę chyba hecht 46 oraz kosę na silniku Briggsa i klasa wszystko hula! Sprzęt o dobrej jakości w dobrych cenach. Gwarancja dwuletnia, serwis, części zamienne co jest ważne, bo można używać przez lata. Polecam.