Kosiarki spalinowe Briggs&Stratton -sprawdź jakie są najlepsze w 2019 !

Szukasz sprawdzonego modelu? Popatrz na o Briggs&Stratton Kosiarki Spalinowe!

Kosiarki spalinowe to niekwestionowany król, jeżeli chodzi o narzędzia do koszenia trawy w 2019 roku. Kosiarka jest niewątpliwie jedną z najważniejszych zakupów dla ogrodnika. To dzięki niej możemy upiększyć nasz ogród, zadbać o równie, pięknie przyciętą murawę, oraz upewnić się, że nie musimy się wstydzić o nasz ogródek. Dlatego ważne jest znaleźć bardzo dobry produkt, którego jakość została potwierdzona wielokrotnie. W tym artykule skupimy się na kosiarkach spalinowych wyprodukowanych przez firmę Briggs&Stratton. Firma ta to Amerykański gigant, który od roku założenia, to jest od 1908, dostarcza nam najlepszej jakości silniki do kosiarek, generatory, oraz inne urządzenia, które często wykorzystywane są w ogrodnictwie lub szeroko rozumianym budownictwie. Co takiego sprawia, że silniki tej firmy są tak chwalone? Otóż firma chwali się stosowaniem przełomowych technologii, która pozwala zachować dużą moc kosiarki, lecz również zapewnia o wiele cichszy komfort pracy oraz mniejsze wymiary. Dzięki temu otrzymujemy bardzo lekkie, wytrzymałe oraz oczywiście mocne kosiarki. Dowiedz się więcej o poszczególnych specyfikacjach i aspektach z artykułu poniżej!

Jakie są najepsze kosiarki spalinowe briggs&stratton?. Sprawdź nasz ranking edycja 2018

Wygląd
NazwaKategoria cenowaMocWaga kgInformacje dodatkoweOpinia (0-5) 
GERMANTB53S12A B/S DOV750 EX

Średnia
161 cm3/ 7,0 KM35Z napędem, Szer. rob. 53,5 cm, pojemność kosza 65 L, regulacja wysokości mm 25-65, funkcja mulcz. - rodr.4.8 

Sprawdź Cenę


NAC LS50-675EX-HS
Średnia190 cm3/ 6,75 KM37Z napędem, Szerokość robocza 50 cm, pojemność kosza 60 L, regulacja wysokości mm 25-754.5 

Sprawdź Cenę


Murray 46cm Briggs&Stratton 450E EQ400
Średnia125 cm3/ 2,3 KM27Z napędem, Szerokość robocza 46 cm, pojemność kosza 45 L, regulacja wysokości mm 28-924.5 

Sprawdź Cenę


TRYTON 4W1 53CM BRIGGS STRATTON 775IS
Droga161 cm3/ 3,8 KM40Z napędem, Szerokość robocza 53 cm, pojemność kosza 65 L, regulacja wysokości mm 15-804.4 

Sprawdź Cenę


Wolf-Garten 5.0 KM Briggs&stratton A 460
Droga190 cm3/ 5 KM39Z napędem, Szerokość robocza 46 cm, pojemność kosza 60 L, regulacja wysokości mm 28-924.4 

Sprawdź Cenę


Briggs stratton 675, nowoczesny silnik w Kosiarce NAC LS50-675EX-HS

Kosiarki briggs and stratton

Sprawdźmy najpierw sytuację silnika z numerem 675. Kosztująca 1500 złotych kosiarka NAC z silnikiem Briggs & Stratton 675 to jedna z najpopularniejszych kosiarek na rynku. Porównując ją do innych modeli, jest to jedna z najlepiej sprzedawanych i najpewniejszych maszyn. Głównymi zaletami wyżej wspomnianej kosiarki są między innymi szerokość robocza (wynosi ona 50 centymetrów, więc świetnie poradzi sobie z ogródkami 500m2+), duży kosz na trawę (60 litrów pozwoli nam na ciągłe koszenie bez potrzeby opróżniania co kilka chwil) oraz oczywiście silny, 6ścio konny silnik. Wszystkie te aspekty sprawiły, że to jeden z najlepszych modeli na rynku, a przy okazji nie jest drogi! Dla niewymagającego klienta jest to produkt idealny!

Zalety:

 • Mocny silnik
 • Pojemny kosz
 • Duża szerokość koszenia
 • Cena

Wady:

 • Problemy przy wersjach z pompką ręczną
 • Trudny dostęp do sznurka czy klina na kole magnesowym

Kosiarka Murray 46cm Briggs&Stratton 450E EQ400

W przypadku tej kosiarki mamy do czynienia z lżejszą i mniejszą wersją, która jest również nieznacznie tańsza od silnika z oznaczeniem 675. Waży niecałe 30 kilogramów, a moc ponad 2 konie mechaniczne pozwala nam na dosyć dobre koszenie trawnika, który nie wymaga bardziej specjalistycznego sprzętu. Niska pojemność oznacza również oszczędność, dzięki której nie musimy martwić się o wysokie koszty. Jednakże, problem pojawia się w przypadku serwisu. Jeżeli uszkodzimy część w silniku, koszty naprawy mogą przewyższyć wartość kosiarkę.

Zalety:

 • Dobry wybór do małych ogródków
 • Niska cena
 • Niskie koszty eksploatacji

Wady:

 • Awaryjność silnika.
 • Trudny dostęp do części, przez co uznawany za jednorazowe urządzenie.

A kosiarka spalinowa briggs&stratton z napędem? Tryton 4W1 53cm BRIGGS Stratton 775IS

2500 złotych to cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za kosiarkę spalinową z napędem amerykańskiej produkcji. Czym takim różni się od innych modeli? Jest to potężna maszyna, która idealnie sprawuje się na większych ogródkach. Mowa tu oczywiście nie tylko o równych, delikatnych trawnikach. Nawet z gęstą trawą i nierównym podłożem radzi sobie dobrze. Dlaczego daje radę na większym metrażu? Dzięki większej szerokości koszenia, która wynosi aż 53 centymetry. Jednakże, cena to prawdziwa siła, która powstrzyma wielu z was przed kupnem tej maszyny.

Zalety:

 • Duża moc, dobrze sobie radzi na nierównych, gęstych trawnikach.
 • Pojemny kosz
 • Duża szerokość koszenia

Wady:

 • Cena

Szukasz tańszego modelu to sprawdź Kosiarkę Wolf-Garten 5.0 KM Briggs&stratton A 460

Kosiarki spalinowe briggs&stratton bez napędu są bardzo często prezentowane właśnie przez silnik o oznaczeniu 460. To właśnie one cechują się umiarkowaną ceną, dosyć wysoką mocą i standardową szerokością koszenia. Jak to w przypadku silników Briggsa, są one bardzo dobrze zrobione, poradzą sobie nawet z gęstszymi skupiskami trawy. Jednakże, w przypadku popsutej części przyjdzie nam zapłacić trochę więcej niż myśleliśmy.

Zalety:

 • Uniwersalność
 • Duża moc w stosunku do ceny
 • Poprawna jakość koszenia

Wady:

 • Kosztowny serwis

Kosiarki spalinowe z silnikiem Briggs&Stratton, czyli o innowacji oraz atrybutach

Najważniejszą rzeczą przy wyborze kosiarki jest sprawdzenie jest uwzględniając szereg czynników. Jakie to czynniki są? Warto zwrócić uwagę na niezawodność, zakres cenowy, wyposażenie oraz dodatkowe akcesoria, a nawet na opinie użytkowników na temat całej marki, a nie tylko modelu. Pozwala nam to oszacować jak sprawa się ma przy bardziej wymagających ogródkach, przy prostej pracy, przy delikatniej, niskiej trawie, a jak użycie kosiarki spalinowej z silnikiem Briggs&Stratton wygląda przy wysokiej, gęstej trawie. Poniższe dobre i słabe strony tych produktów pozwolą wam oszacować czy korzystanie z tej marki jest dobrym wyjściem. Jakie są zalety, a jakie wady tych silników? Sprawdźcie poniżej i porównajcie je z innymi markami!

Kosiarki Spalinowe Briggs&Stratton – zalety

 • Akcesoria – zaczniemy nietypowo, bo od dodatkowego wyposażenia. Dlaczego? Otóż jest to prawdopodobnie najważniejszy atut producentów. Jak nikt inny przykładają się oni do wyprodukowania jak najbardziej zaawansowanych silników, przez co oferują nam bardzo ciekawe dodatkowe wyposażenie nie do kosiarek, a właśnie do silników. Dzięki temu możemy na przykład połączyć litowo-jonową baterię i mieć elektryczny starter w naszej kosiarce. Jest to innowacja na rynku i kosiarki z silnikami Briggs&Stratton są jedynymi, które taką ofertę mają.
 • Silnik, jego moc oraz wytrzymałość w 2019 – jest to kolejna zaleta, która pozwala nam ocenić niezawodność produktów amerykańskiego producenta bardzo wysoko. Jednym z wielu powodów, dzięki któremu nie musimy martwić się o solidne wykonanie oraz trwałość produktu, jest skupienie się firmy Briggs&Stratton na produkcji silników. Prawie cała firma, która istnieje od ponad stulecia, skupia swoje siły na udoskonalaniu silników, co przekłada się na najwyższą jakość produktów.
 • Prosta konstrukcja – o ile prawie żaden z nas nie będzie naprawiał silników samemu, tak większość zajęć związanych z co sezonowym serwisem możemy wykonać bez potrzeby zawożenia naszego urządzenia na gwarancję czy do serwisu. Prosta konstrukcja pozwala nam wymienić wszelkie filtry samemu.

Kosiarki Spalinowe Briggs&Stratton – wady

 

 • Cena – zacznijmy od przeważnie najważniejszego czynnika. Briggsy to silniki, które kosztują. Najtańsze SAME silniki to cena około tysiąca złotych. Jeżeli chcemy zakupić kosiarkę z silnikiem Briggs&Stratton, która nie jest najtańszym rozwiązaniem, to wtedy będziemy musieli wydać trochę pieniędzy.
 • Plastiki – wszechobecne plastiki w niektórym modelach silników to prawdziwa zmora. O ile nie są one wykonane ze słabej jakości materiału, tak to wciąż plastiki, które nie wytrzymają wielu lat przy ponad umiarkowanej częstotliwości pracy. Trzeba to również wziąć pod uwagę przy wybieraniu naszego modelu.

Kosiarki spalinowe Briggs&Stratton części oraz niezawodność – ocena

Jeżeli chodzi o niezawodność silników Briggs&Stratton, to należy im się tutaj dosyć dobra ocena. Produkty amerykańskiej firmy są znane z bycia bezproblemowymi urządzeniami, które do momentu pierwszej usterki chodzą prawie idealnie. No właśnie, do momentu pierwszej usterki – w niektórych modelach użytkownicy skarżyli się na bardzo wysoką cenę napraw, przez co musieli rezygnować z tego i kupować inne modele. Dlaczego? Otóż korbowody oraz wały korbowe są bardzo delikatne, które podczas uszkodzenia niszczą również inne elementy silnika. Nie są one przyzwyczajone do bardzo ciężkich warunków pracy, szczególnie te mniejsze i starsze modele. W tych trzeba uważać na plastiki, które w środku silnika są tak naprawdę wszędzie. Problem niskiej jakości wałów znika przy droższych rozwiązaniach. Wtedy nie musimy martwić się aż tak o niezawodność i o to, czy kosiarka poradzi sobie one w o wiele cięższych sytuacjach. Ocena niezawodności Briggs&Stratton to 3.0/5, właśnie ze względu na gorsze rezultaty tańszych modeli.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Full Star Icon Small 80x80 EmptyStar Icon Small 80x80 Empty

A kosiarka spalinowa Briggs&Stratton ceny z 2019? Ocena Briggsa ze względu na cenę.

Jak już wspominaliśmy, kupno Briggsa nie jest najtańszym rozwiązaniem. Cenowo to produkty nie najtańsze. Jeżeli chcielibyśmy zakupić lepszy model z silnikiem Briggs&Stratton, to wydatek rzędu dwóch tysięcy złotych byłby rzeczą normalną. Sam silnik kosztuje ponad tysiąc. Oznacza to jednak, że jakość wykonania jest naprawdę wysoka i pod tym względem narzekać nie powinniśmy. Oczywiście osoby, które nie planowały takich wydatków, mogą poszukać tańszych rozwiązań, ale jednak im tańszy model, tym więcej defektów i problemów może on mieć. Jednakże, jeżeli zależy nam na świetnych wynikach, które bez wątpienia ta amerykańska firma nam zagwarantuje, to nie mamy powodów do obaw. Co prawda, zapłacimy mniej niż za kosiarki spalinowe innych, równie popularnych film, ale jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że ceny nie są zaletą tych kosiarek. Kosiarka spalinowa Briggs&Stratton ceny to u nas w ocenie 3/5, gdyż są o wiele tańsze, prawie tak samo dobre kosiarki, lecz są również o wiele droższe, które nie odstają poziomem od Briggsa.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Full Star Icon Small 80x80 EmptyStar Icon Small 80x80 Empty

Kosiarka Briggs&Stratton i wyposażenie – ocena akcesoriów

Jak pewnie widzieliście powyżej, dodatki oraz niefabryczne wyposażenie w kosiarkach wyprodukowanych przez Briggs&Stratton to bardzo duży plus. To właśnie wyposażenie jest elementem, przez który warto zwrócić uwagę na amerykańską firmę. Co dokładnie mamy na myśli? Otóż jeżeli jesteście na bieżąco z nowinkami technologicznymi, to wiecie co dokładnie Briggs&Stratton wprowadzili do swoich kosiarek spalinowych. Jeżeli chodzi o sam silnik, to warto zwrócić uwagę na bardzo dobrze rozwiązaną kwestię tankowania. Dwa razy większa szyjka pozwala nam bardzo szybko, a zarazem czysto dolać paliwo i kontynuować korzystanie z kosiarki. Jednakże, to jest jedynie dodatek do innych, bardzo ważnych dodatków. Wprowadzenie autorskiego systemu startu, zwanego ReadyStart, gwarantuje nam bezproblemowe uruchamianie kosiarki. Co więcej, wprowadzenie silnika z serii EXi sprawia, że serwis kosiarki jest banalny! Nie trzeba wymieniać oleju. Wystarczy jedynie sprawdzać jego ilość i dolewać! To kolejna rzecz, która sprawia, że kosiarki spalinowe z silnikiem Briggs&Stratton są tak popularne. Jak widzicie, twórcy zadbali o ten aspekt i podarowali nam naprawdę interesujące rozwiązania oraz innowacyjne narzędzia, dzięki którym zadbamy nie tylko o przepiękny wygląd naszego ogródka, ale również będziemy mogli serwisować sprzęt bez większego problemu.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Empty

A jak się mają kosiarki spalinowe briggs&stratton opinie? Sprawdźmy co inni uważają na ich temat

Pewnie zastanawiacie się jaki to ma wpływ na ogólną ocenę kosiarek Briggs&Stratton. Otóż to właśnie dzięki recenzjom innych użytkowników oraz ich doświadczeniu możemy bardzo precyzyjnie określić, czy dany model jest modelem udanym, spełnia podstawowe wymogi i czy jest na tyle efektywny, na ile producent go opisywał. Biorąc te wszystkie aspekty pod uwagę, opinie użytkowników, którzy zakupili kosiarki Briggs&Stratton. Co jeszcze możemy powiedzieć na ich temat? Po pierwsze, bardzo dużo opinii pojawiających się w Internecie jest pochlebnych. Pokazuje to, że ludzie odpowiedzialni za image potrafią nawiązać kontakt z klientami i aktywnie udzielają wsparcia, czy to w ramach serwisu, gwarancji, a może po prostu pomocy w użytkowaniu. Dzięki temu wiemy, że kosiarki spalinowe Briggs&Stratton opinie, które znajdziecie online, są prawdziwe, napisane przez naprawdę zadowolonych klientów i nie ma powodów, aby się martwić. Ocena pod tym względem to 4/5, gdyż każda marka, każdy producent znajdzie się na celowniku osób, które często zaniżają ocenę produktów. Pośród nich znajdą się również ci, którzy zawiedli się na serwisie Briggs&Stratton, dlatego taka ocena wydaje się sprawiedliwa.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Empty

Kosiarka spalinowa Briggs&stratton opinie oraz podsumowanie

Jeżeli interesuje was porządny silnik, który przy poprawnym użytkowaniu i dbaniu o maszynę, będzie działać nam latami, to jest to super rozwiązania. Kosiarka spalinowa Briggs&stratton opinie wynika, że klienci zadowoleni są kupnem i cieszą się wytrzymałym urządzeniem z niebywałą ilością dodatków do silnika.

Kosiarki spalinowe Briggs&Stratton -sprawdź jakie są najlepsze w 2019 !
4.7 (93.75%) 16 votes
2019-01-31T18:42:56+00:00

Leave A Comment