Szukasz sprawdzonego modelu? Popatrz na o Briggs&Stratton Kosiarki Spalinowe!

Kosiarki spalinowe to niekwestionowany król, jeżeli chodzi o narzędzia do koszenia trawy w 2024 roku. Kosiarka jest niewątpliwie jedną z najważniejszych zakupów dla ogrodnika. To dzięki niej możemy upiększyć nasz ogród, zadbać o równie, pięknie przyciętą murawę, oraz upewnić się, że nie musimy się wstydzić o nasz ogródek. Dlatego ważne jest znaleźć bardzo dobry produkt, którego jakość została potwierdzona wielokrotnie. W tym artykule skupimy się na kosiarkach spalinowych wyprodukowanych przez firmę Briggs&Stratton. Firma ta to Amerykański gigant, który od roku założenia, to jest od 1908, dostarcza nam najlepszej jakości silniki do kosiarek, generatory, oraz inne urządzenia, które często wykorzystywane są w ogrodnictwie lub szeroko rozumianym budownictwie. Co takiego sprawia, że silniki tej firmy są tak chwalone? Otóż firma chwali się stosowaniem przełomowych technologii, która pozwala zachować dużą moc kosiarki, lecz również zapewnia o wiele cichszy komfort pracy oraz mniejsze wymiary. Dzięki temu otrzymujemy bardzo lekkie, wytrzymałe oraz oczywiście mocne kosiarki. Dowiedz się więcej o poszczególnych specyfikacjach i aspektach z artykułu poniżej!

Jakie są najepsze kosiarki spalinowe briggs&stratton?. Sprawdź nasz ranking edycja 2024

Wygląd
NazwaKategoria cenowaMocWaga kgInformacje dodatkoweOpinia (0-5)
Riwall 5190B
Średnia140 cm3/ 5,0 KM42Z napędem, Szer. rob. 51 cm, regulacja wysokości mm 25-75, funkcja mulcz. 4.8 

Sprawdź Cenę


Gatec GT 153 NB KS
Średnia161 cm3/ 4,9 KM38Z napędem, Szerokość robocza 53 cm, pojemność kosza 70 L, regulacja wysokości mm 25-754.7 

Sprawdź Cenę


NAC LS50-775IS-HSDFDroga 161 cm3/ 7,75 KM34Z napędem, Szerokość robocza 51 cm, pojemność kosza 60 L, regulacja wysokości mm 25-75, rozrusznik elektryczny4.6 

Sprawdź Cenę


Nac LS46-625e-hs
Droga150 cm3/ 3,8 KM35Z napędem, Szerokość robocza 46 cm, pojemność kosza 60 L, regulacja wysokości mm 25-754.5 

Sprawdź Cenę


Handy XXLDroga161 cm3/ 2,3 KM34Z napędem, Szerokość robocza 51 cm, pojemność kosza 60 L, regulacja wysokości mm 25-754.5 

Sprawdź Cenę


GERMANTB53S12A B/S DOV750 EX
Średnia
161 cm3/ 7,0 KM35Z napędem, Szer. rob. 53,5 cm, pojemność kosza 65 L, regulacja wysokości mm 25-65, funkcja mulcz. - rodr.4.6 

Sprawdź Cenę


MAKITA PLM4627NŚrednia
140 cm3/ 5,0 KM28Z napędem, Szer. rob. 46 cm, pojemność kosza 60 L, regulacja wysokości mm 25-70, funkcja mulcz.4.6 

Sprawdź Cenę


Wolf-Garten 5.0 KM Briggs&stratton A 460
Droga190 cm3/ 5 KM39Z napędem, Szerokość robocza 46 cm, pojemność kosza 60 L, regulacja wysokości mm 28-924.4 

Sprawdź Cenę


Kosiarka Makita PLM4817 jest jedną z najlepszych kosiarek bez napędu.

Każdy posiadający dom z ogródkiem potrzebuje kosiarkę, której w pełni będzie mógł zaufać i powierzyć swój ogród, a w szczególności trawnik. Kosiarka od dawien dawna znana jest jako maszyna rolnicza służąca do koszenia traw i roślin zielonych. Ze względu na ich przeznaczenie kosiarki możemy podzielić na: rolnicze (konne, ciągnikowe), wysięgnikowe (hydrauliczne) oraz trawnikowe. Przedmiotem sprawy są te ostatnie, do których zaliczamy elektryczne i spalinowe. Jest to podział uwzględniający napęd danej kosiarki i tak też mamy spalinowe dwu lub czterosuwowe. Przykładem jest kosiarka marki Briggs RIWALL 5190B, ciesząca się dobrymi parametrami. Dokonując zakupy przez stronę Allegro, wysoki koszt kosiarki można bez najmniejszego problemu podzielić na dziesięć rat. Nie jest to produkt dla amatorów ogrodnictwa! Jest to kosiarka, którą tygryski polubią najbardziej, posiadająca nowy i dynamiczny silnik.

Zalety:

 • Kosiarki te mają wyjątkowo mocny silnik, zapewniający bezawaryjną i wygodną pracę.

 • Nowoczesny kształt obudowy, dzięki któremu cięcie będzie niewyobrażalnie równe, a zbieralność szybka

Wady:

 • Nie jest to niestety najtańsza kosiarka na dostępnym rynku

 • Możliwość użytkowania tego typu kosiarki obowiązuje tylko na niewielkich wzniesieniach.

Najpopuarniejsza kosiarka spalinowa z silnikiem Briggs

Niezawodne kosiarki spalinowe Briggs – RIWALL 5190B

Dlaczego Makita PLM z silnikiem B&S 500 jest tak dobrym wyborem

Prezentowana kosiarka uznanej marki Makita może pochwalić się solidnym silnikiem Briggs & Stratton 500E, który osiąga maksymalny moment obrotowy o wartości 6,8 Nm. zapewnia to wydajność pracy i bezproblemowe koszenie także twardszych od trawy elementów, jak liście czy niewielkie gałązki.

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na wydajność czasu pracy jest szerokość robocza kosiarki Makita. Jest to parametr wyznaczany przez maksymalną szerokość ostrzy tnących, która w przypadku modelu PLM4817, wynosi 48 cm. Wartość ta przekłada się na ilość potrzebnych manewrów, których potrzeba, żeby skosić trawę na całej jej szerokości.

Co więcej, przedstawiany model kosiarki Makita pozwala na elastyczność względem przystosowania to nierówności terenu oraz indywidualnych preferencji. Zawdzięcza to funkcji regulacji wysokości koszenia aż na 8 różnych poziomach, o łącznym zakresie 2,5 – 7 cm.

Co więcej, jest wyposażona w funkcję mulczowania, która, dzięki dodatkowemu zmieleniu części trawy użyźnia teren, pozwalając na lepszy, zdrowszy wzrost traw.

Zalety:

 • Jest wyposażona w wydajną szerokość roboczą wynoszącą 48 c

 • Dysponuje regulacją wysokości koszenia aż na 8 poziomach w zakresie 2,5 – 7 cm

 • Posiada funkcję mulczowania, czyli wykorzystywania części trawy do nawożenia terenu

Wady:

 • Nie jest wyposażona w kosz, co oznacza dodatkową pracę przy grabieniu skoszonej trawy

Polska jakość kosiarki spalinowej – Gatec-GT-153-NB-KS

Powszechnie używane przez wielu ludzi kosiarki spalinowe. Występują kosiarki spalinowe dwu lub czterosuwowe. Na czym to polega? Chodzi o to, jak pracuje silnik. Silnik dwusuwowy to taki, w którym cały obieg pracy następuje co drugi suw tłoka, a więc za każdym obrotem wału korbowego. Uważa się, że dzięki temu kosiarki spalinowe dwusuwowe mogą osiągnąć teoretycznie wyższą moc jednostkową w porównaniu z czterosuwowymi, w których cykl obejmuje dwa obroty wału korbowego. Silnik czterosuwowy znajduje również zastosowanie w samochodach, motocyklach, maszynach roboczych, siatkach powietrznych, statkach wodnych, agregatach prądotwórczych, lokomotywach spalinowych i innych. Poza sezonem kosiarka spalinowa – Gatec 53 cm występuje w cenie promocyjnej, obniżonej o 600 złotych przy zakupie przez stronę Allegro. Kosiarki trawnikowe Gatec to kumulacja mocy z jakością w rozsądnej cenie.

Zalety:

 • Silnik najnowszej generacji o bardzo dużej pojemności, wynoszącej 224 cm3, obecnie ciężko go zdobywać na rynku

 • Została wykonana w technologii OHV (Overhead Valve), która zapewnia bardzo dobrą konstrukcję zaworów i kanałów dolotowych.

Wady:

 • Metalowa obudowa kosiarki, sprawiająca, że nie jest to najlżejsza kosiarka na rynku.

 • Charakteryzuje się niewielkim samorozładowaniem oraz brakiem efektu pamięci.

Następny bardzo popularny produkt z silnikiem Briggs & Stratton to Gatec

Kosiarka Handy XXL – Polska odpowiedź na obcych producentów

JEdna z najpopularniejszych kosiarek polskiego producenta z silnikiem Briggs & Stratton

Kosiarka spalinowa polskiej marki Handy pracuje na amerykańskim 4- suwowym silniku Briggs&Stratton, który pozwala osiągnąć jej moc pracy wynoszącą 5 kM. Dzięki temu kosiarka Handy XXL charakteryzuje się wydajnością, nawet na dużych obszarach. A warto wiedzieć, że sprawdza się ona na obszarze o powierzchni do 2000 m2.

Dwa inne czynniki wpływają także na wydajność kosiarki Handy:

 • szerokość robocza, oraz
 • pojemny kosz na skoszoną trawę

Maksymalna szerokość cięcia wynosi 51 cm, co zmniejsza ilość potrzebnych manewrów, potrzebnych do skoszenia trawnika. z kolei kosz na trawę ma pojemność aż 60 litrów. Tym samym należy on do jednych najbardziej pojemnych zbiorników wśród kosiarek dowolnego typu. Skutkiem tego, nawet przy pracy na dużym obszarze, czas koszenia, bez przerw na opróżnienie zapchanego pojemnika, jest stosunkowo długi.

Co więcej, cechą kosiarki Handy XXL, która pozwala na sprawne koszenie, jest wielkość kół. Ich średnica to 20 cm dla kół przednich i 30 cm dla kół z tyłu. Pozwalają on na szybkie pokonywanie nierówności terenu i łatwe wykonywanie manewrów.

Dodatkowym atutem przedstawianej kosiarki jest funkcja centralnej regulacji wysokości koszenia. Pozwala ona na wybór spośród 6 poziomów w zakresie 2,5 – 6,5 cm.

 

Zalety:

 • 4-suwowy silnik o mocy 5 kM, skoszenie do 2000 m2 powierzchni, bez przeciążenia

 • Ostrze o szerokości roboczej wynoszącej 51 cm

 • Kosz o pojemności 60 l

 • Regulację wysokości koszenia na 6 poziomach w zakresie 2,5 – 6,5

 • Dysponuje składaną kierownicą

Wady:

 • Ciężka waga prawie 34 kg

 • Trudna w prowadzeniu dla osób o słabej tężyźnie fizycznej.

Jeśli kosiarki spalinowe to tylko firmy Briggs – NAC LS50-775IS-HSDF

Kosiarka ta wyposażona jest silnik wysokiej jakości, czterosuwowy. Oznacza to, że cykl pracy obejmuje dwa obroty wału korbowego, co odpowiada czterem ruchom posuwisto – zwrotnym tłoka w jednym cyklu roboczym. Z racji, że suw pracy przypada na dwa obroty wału korbowego, to silnik czterosuwowy teoretycznie ma dwukrotnie mniejszą moc niż silnik dwusuwowy, gdzie praca użyteczna przypada na jeden obrót wału korbowego. W praktyce jednak decyduje dobra wymiana ładunku i wyższe ciśnienie sprężania, dzięki czemu moc ta jest niewiele mniejsza niż w dwusuwie. Pojemność silnika wynosi 161 cm3 z maksymalnym momentem obrotowym 9,5 Nm i elektrycznym rozrusznikiem. Użytkowanie tego typu kosiarki ma wiele zalet i aż ciężko się doszukiwać jakiś wad.

Zalety:

 • Być może zaleta ta może się wydać wielu osobom zabawna, lecz jest niezwykle praktyczna. Mianowicie kosiarka wydaje bardzo przyjazny odgłos w trakcie jej użytkowania. Zobaczysz! Sąsiedzi jeszcze Ci podziękują

 • Efekty cięcia trawy są o wiele lepsze, w odróżnieniu od tradycyjnych silników tego typu klasy

Wady:

 • Pojemność kosza to 60 L, czyli nie jest to największa pojemność dostępna na rynku.

  • Kosiarkę trzeba poddawać regularnemu myciu, ponieważ ma to przekład na jakość jej pracy.
Nawet Nac posiada w swojej ofercie produkty z silnikiem Briggs & Stratton

Następnym przykładem jest Kosiarka Husar B&S 675 seria 5 w1

BArdzo dobry przykład zastosowania silnika Briggs & Stratton 675

Prezentowana kosiarka jest zaprojektowana i wykonana przez solidną firmę Husar. Model B&S 675 seria 5 w 1 to wielofunkcyjne narzędzie wyróżniające się na tle wielu konkurencyjnych modeli ze względu na pięć zintegrowanych systemów:

 • funkcja mielenia, czyli ściółkowanie
 • funkcja koszenia przy użyciu kosza
 • funkcja koszenia bez użycia kosza
 • funkcja wyrzutu bocznego
 • funkcja natrysku wodnego

Ściółkowanie trawnika, czyli funkcja mielenia nazywana jest też mulczowaniem. Dzięki tej opcji kosiarka Husar B&S 675 seria 5 w1 zapewnia stałe, wysokiej klasy nawożenie trawnika. Funkcja ta opiera się o dodatkową pracę ostrzy, które dodatkowo szatkują cześć z pośród ściętej już trawy, przez co pozostająca ściółka równomiernie pokrywa teren wzbogacając je o cenne substancje odżywcze.

Ponadto funkcja koszenia dostępna jest w dwóch opcjach – koszenia, w którym skoszona trawa wędruje do pojemnika lub bezpośrednio na trawę. Użytkownik ma więc do wyboru, jak zechce wykorzystać ściętą trawę. Kosz jest dużych rozmiarów, bo jego pojemność wynosi aż 65 litrów.

Dużym atutem kosiarki jest także 4-suwowy silnik Briggs&Stratton o mocy 6 kM, który zapewnia wydajność pracy przy niskim zużyciu prądu. Szerokość robocza, wynosząca aż 51 cm, również skraca czas pracy, nawet na rozległych trawnikach.

 

Zalety:

 • Posiada wydajny, energooszczędny 4-suwowy silnik o mocy 6 kM

 • Jest zintegrowana z systemem ściółkowania

 • Jest wyposażona w duży kosz o pojemności 65 l

 • Dysponuje szerokością roboczą 51 cm oraz zakresem ustawiania wysokości koszenia od 2,5 do 7 cm

Wady:

 • Funkcja natrysku wodnego nie czyści zupełnie kosiarki

Briggs stratton 675, nowoczesny silnik w Kosiarce NAC LS50-675EX-HS

Sprawdźmy najpierw sytuację silnika z numerem 675. Kosztująca 1500 złotych kosiarka NAC z silnikiem Briggs & Stratton 675 to jedna z najpopularniejszych kosiarek na rynku. Porównując ją do innych modeli, jest to jedna z najlepiej sprzedawanych i najpewniejszych maszyn. Głównymi zaletami wyżej wspomnianej kosiarki są między innymi szerokość robocza (wynosi ona 50 centymetrów, więc świetnie poradzi sobie z ogródkami 500m2+), duży kosz na trawę (60 litrów pozwoli nam na ciągłe koszenie bez potrzeby opróżniania co kilka chwil) oraz oczywiście silny, 6ścio konny silnik. Wszystkie te aspekty sprawiły, że to jeden z najlepszych modeli na rynku, a przy okazji nie jest drogi! Dla niewymagającego klienta jest to produkt idealny!

Zalety:

 • Mocny silnik
 • Pojemny kosz
 • Duża szerokość koszenia
 • Cena

Wady:

 • Problemy przy wersjach z pompką ręczną
 • Trudny dostęp do sznurka czy klina na kole magnesowym
Kosiarki briggs and stratton

Kosiarka spalinowa, która zdaje egzamin z najcięższych warunkach – MAKITA PLM4627N

BArdzo dobry przedstawiciel kosiarek spalinowych z napędem sygnowany silnikem Briggsa

Kosiarka marki Briggs&Stratton o mocy 1900W. Pojemność skokowa wynosi 140 cm3, a maksymalny moment obrotowy 6,8 Nm. Napęd jest rzecz jasna ręczny. Parametry szerokości koszenia wynoszą 46 cm, a wysokość koszenia 25-75 mm. Kosiarka ta charakteryzuje się 5-stopniową regulacją wysokości koszenia. Pojemność kosza nie jest największa, lecz nie ma co narzekać, ponieważ wynosi 60 L. Obudowa ze stali sprawia, że waga Makity waha się w granicach 28,4 kg. Przeznaczona jest ona do trawników o powierzchni 1000 m2.

 

Zalety:

 • Kosz na trawę, który bardzo łatwo się demontuje.

 • Bardzo łatwy rozruch poprzez pociągnięcie linki

 • Stalowa obudowa, która charakteryzuje się dużą trwałością.

Wady:

 • Z racji, że jest to kosiarka spalinowa, to ma to zawsze jakiś wpływ na ekologię i środowisko

 • System ręcznego opróżnienia pojemnika, o którym trzeba pamiętać i regularne jej mycie w celu utrzymania długiego życia kosiarki

Szukasz tańszego modelu to sprawdź Kosiarkę Wolf-Garten 5.0 KM Briggs&stratton A 460

Kosiarki spalinowe briggs&stratton bez napędu są bardzo często prezentowane właśnie przez silnik o oznaczeniu 460. To właśnie one cechują się umiarkowaną ceną, dosyć wysoką mocą i standardową szerokością koszenia. Jak to w przypadku silników Briggsa, są one bardzo dobrze zrobione, poradzą sobie nawet z gęstszymi skupiskami trawy. Jednakże, w przypadku popsutej części przyjdzie nam zapłacić trochę więcej niż myśleliśmy.

Zalety:

 • Uniwersalność
 • Duża moc w stosunku do ceny
 • Poprawna jakość koszenia

Wady:

 • Kosztowny serwis

Szukasz modelu od popularnego producenta to sprawdź Nac ls46-625e-hs

 

Kosiarka spalinowa marki Nac jest urządzeniem łatwym w sterowaniu. Bez trudu radzi sobie nawet na wyboistym, nierównym terenie. Dużą moc pracy i wydajność zawdzięcza silnikowi Briggs&Stratton, który umożliwia sprawną pracę na dużej przestrzeni oraz szybkie wykonywanie zadań zawierających się w pięciu podstawowych funkcjach, czyli:

 • funkcji mielenia, czyli ściółkowania
 • funkcji koszenia przy użyciu kosza
 • funkcji koszenia bez użycia kosza
 • funkcji wyrzutu bocznego
 • funkcji natrysku wodnego

Dzięki pojemnikowi o pojemności 60 l, przerwy w koszeniu, spowodowane potrzebą opróżniania kosza na skoszoną trawę, zdarzają się rzadko i tylko w niewielkim stopniu wpływają na czas pracy. Dodatkowo, kosiarka ls46-625e-hs, pozwala na bezpośrednie wyrzucenie zmielonej trawy przez boczny lub dolny otwór. Te ostatnie funkcje sprawdzają się szczególnie, jeżeli użytkownik będzie chciał skorzystać z funkcji mulczowania, czyli nawożenia trawnika, przez dodatkowo poszatkowaną trawę.

 

Zalety:

 • Jest wyposażona w wydajną szerokość roboczą wynoszącą 46 cm

 • Dysponuje regulacją wysokości koszenia aż na 7 poziomach w zakresie 2,5 – 7 cm

 • Posiada funkcję mulczowania, czyli wykorzystywania części trawy do nawożenia terenu

 • Jest wyposażona w duży kosz o pojemności 60 l

Wady:

 • Funkcja natrysku wodnego nie czyści zupełnie kosiarki

Kosiarki spalinowe z silnikiem Briggs&Stratton, czyli o innowacji oraz atrybutach

Najważniejszą rzeczą przy wyborze kosiarki jest sprawdzenie jest uwzględniając szereg czynników. Jakie to czynniki są? Warto zwrócić uwagę na niezawodność, zakres cenowy, wyposażenie oraz dodatkowe akcesoria, a nawet na opinie użytkowników na temat całej marki, a nie tylko modelu. Pozwala nam to oszacować jak sprawa się ma przy bardziej wymagających ogródkach, przy prostej pracy, przy delikatniej, niskiej trawie, a jak użycie kosiarki spalinowej z silnikiem Briggs&Stratton wygląda przy wysokiej, gęstej trawie. Poniższe dobre i słabe strony tych produktów pozwolą wam oszacować czy korzystanie z tej marki jest dobrym wyjściem. Jakie są zalety, a jakie wady tych silników? Sprawdźcie poniżej i porównajcie je z innymi markami!

Kosiarki Spalinowe Briggs&Stratton – zalety

 • Akcesoria – zaczniemy nietypowo, bo od dodatkowego wyposażenia. Dlaczego? Otóż jest to prawdopodobnie najważniejszy atut producentów. Jak nikt inny przykładają się oni do wyprodukowania jak najbardziej zaawansowanych silników, przez co oferują nam bardzo ciekawe dodatkowe wyposażenie nie do kosiarek, a właśnie do silników. Dzięki temu możemy na przykład połączyć litowo-jonową baterię i mieć elektryczny starter w naszej kosiarce. Jest to innowacja na rynku i kosiarki z silnikami Briggs&Stratton są jedynymi, które taką ofertę mają.
 • Silnik, jego moc oraz wytrzymałość w 2024 – jest to kolejna zaleta, która pozwala nam ocenić niezawodność produktów amerykańskiego producenta bardzo wysoko. Jednym z wielu powodów, dzięki któremu nie musimy martwić się o solidne wykonanie oraz trwałość produktu, jest skupienie się firmy Briggs&Stratton na produkcji silników. Prawie cała firma, która istnieje od ponad stulecia, skupia swoje siły na udoskonalaniu silników, co przekłada się na najwyższą jakość produktów.

 • Prosta konstrukcja – o ile prawie żaden z nas nie będzie naprawiał silników samemu, tak większość zajęć związanych z co sezonowym serwisem możemy wykonać bez potrzeby zawożenia naszego urządzenia na gwarancję czy do serwisu. Prosta konstrukcja pozwala nam wymienić wszelkie filtry samemu.

Kosiarki Spalinowe Briggs&Stratton – wady

 

 • Cena – zacznijmy od przeważnie najważniejszego czynnika. Briggsy to silniki, które kosztują. Najtańsze SAME silniki to cena około tysiąca złotych. Jeżeli chcemy zakupić kosiarkę z silnikiem Briggs&Stratton, która nie jest najtańszym rozwiązaniem, to wtedy będziemy musieli wydać trochę pieniędzy.
 • Plastiki – wszechobecne plastiki w niektórym modelach silników to prawdziwa zmora. O ile nie są one wykonane ze słabej jakości materiału, tak to wciąż plastiki, które nie wytrzymają wielu lat przy ponad umiarkowanej częstotliwości pracy. Trzeba to również wziąć pod uwagę przy wybieraniu naszego modelu.

Kosiarki spalinowe Briggs&Stratton części oraz niezawodność – ocena

Jeżeli chodzi o niezawodność silników Briggs&Stratton, to należy im się tutaj dosyć dobra ocena. Produkty amerykańskiej firmy są znane z bycia bezproblemowymi urządzeniami, które do momentu pierwszej usterki chodzą prawie idealnie. No właśnie, do momentu pierwszej usterki – w niektórych modelach użytkownicy skarżyli się na bardzo wysoką cenę napraw, przez co musieli rezygnować z tego i kupować inne modele. Dlaczego? Otóż korbowody oraz wały korbowe są bardzo delikatne, które podczas uszkodzenia niszczą również inne elementy silnika. Nie są one przyzwyczajone do bardzo ciężkich warunków pracy, szczególnie te mniejsze i starsze modele. W tych trzeba uważać na plastiki, które w środku silnika są tak naprawdę wszędzie. Problem niskiej jakości wałów znika przy droższych rozwiązaniach. Wtedy nie musimy martwić się aż tak o niezawodność i o to, czy kosiarka poradzi sobie one w o wiele cięższych sytuacjach. Ocena niezawodności Briggs&Stratton to 3.0/5, właśnie ze względu na gorsze rezultaty tańszych modeli.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Full Star Icon Small 80x80 EmptyStar Icon Small 80x80 Empty

A kosiarka spalinowa Briggs&Stratton ceny z 2024? Ocena Briggsa ze względu na cenę.

Jak już wspominaliśmy, kupno Briggsa nie jest najtańszym rozwiązaniem. Cenowo to produkty nie najtańsze. Jeżeli chcielibyśmy zakupić lepszy model z silnikiem Briggs&Stratton, to wydatek rzędu dwóch tysięcy złotych byłby rzeczą normalną. Sam silnik kosztuje ponad tysiąc. Oznacza to jednak, że jakość wykonania jest naprawdę wysoka i pod tym względem narzekać nie powinniśmy. Oczywiście osoby, które nie planowały takich wydatków, mogą poszukać tańszych rozwiązań, ale jednak im tańszy model, tym więcej defektów i problemów może on mieć. Jednakże, jeżeli zależy nam na świetnych wynikach, które bez wątpienia ta amerykańska firma nam zagwarantuje, to nie mamy powodów do obaw. Co prawda, zapłacimy mniej niż za kosiarki spalinowe innych, równie popularnych film, ale jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że ceny nie są zaletą tych kosiarek. Kosiarka spalinowa Briggs&Stratton ceny to u nas w ocenie 3/5, gdyż są o wiele tańsze, prawie tak samo dobre kosiarki, lecz są również o wiele droższe, które nie odstają poziomem od Briggsa.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Full Star Icon Small 80x80 EmptyStar Icon Small 80x80 Empty

Kosiarka Briggs&Stratton i wyposażenie – ocena akcesoriów

Jak pewnie widzieliście powyżej, dodatki oraz niefabryczne wyposażenie w kosiarkach wyprodukowanych przez Briggs&Stratton to bardzo duży plus. To właśnie wyposażenie jest elementem, przez który warto zwrócić uwagę na amerykańską firmę. Co dokładnie mamy na myśli? Otóż jeżeli jesteście na bieżąco z nowinkami technologicznymi, to wiecie co dokładnie Briggs&Stratton wprowadzili do swoich kosiarek spalinowych. Jeżeli chodzi o sam silnik, to warto zwrócić uwagę na bardzo dobrze rozwiązaną kwestię tankowania. Dwa razy większa szyjka pozwala nam bardzo szybko, a zarazem czysto dolać paliwo i kontynuować korzystanie z kosiarki. Jednakże, to jest jedynie dodatek do innych, bardzo ważnych dodatków. Wprowadzenie autorskiego systemu startu, zwanego ReadyStart, gwarantuje nam bezproblemowe uruchamianie kosiarki. Co więcej, wprowadzenie silnika z serii EXi sprawia, że serwis kosiarki jest banalny! Nie trzeba wymieniać oleju. Wystarczy jedynie sprawdzać jego ilość i dolewać! To kolejna rzecz, która sprawia, że kosiarki spalinowe z silnikiem Briggs&Stratton są tak popularne. Jak widzicie, twórcy zadbali o ten aspekt i podarowali nam naprawdę interesujące rozwiązania oraz innowacyjne narzędzia, dzięki którym zadbamy nie tylko o przepiękny wygląd naszego ogródka, ale również będziemy mogli serwisować sprzęt bez większego problemu.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Empty

A jak się mają kosiarki spalinowe briggs&stratton opinie? Sprawdźmy co inni uważają na ich temat

Pewnie zastanawiacie się jaki to ma wpływ na ogólną ocenę kosiarek Briggs&Stratton. Otóż to właśnie dzięki recenzjom innych użytkowników oraz ich doświadczeniu możemy bardzo precyzyjnie określić, czy dany model jest modelem udanym, spełnia podstawowe wymogi i czy jest na tyle efektywny, na ile producent go opisywał. Biorąc te wszystkie aspekty pod uwagę, opinie użytkowników, którzy zakupili kosiarki Briggs&Stratton. Co jeszcze możemy powiedzieć na ich temat? Po pierwsze, bardzo dużo opinii pojawiających się w Internecie jest pochlebnych. Pokazuje to, że ludzie odpowiedzialni za image potrafią nawiązać kontakt z klientami i aktywnie udzielają wsparcia, czy to w ramach serwisu, gwarancji, a może po prostu pomocy w użytkowaniu. Dzięki temu wiemy, że kosiarki spalinowe Briggs&Stratton opinie, które znajdziecie online, są prawdziwe, napisane przez naprawdę zadowolonych klientów i nie ma powodów, aby się martwić. Ocena pod tym względem to 4/5, gdyż każda marka, każdy producent znajdzie się na celowniku osób, które często zaniżają ocenę produktów. Pośród nich znajdą się również ci, którzy zawiedli się na serwisie Briggs&Stratton, dlatego taka ocena wydaje się sprawiedliwa.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Empty

Kosiarka spalinowa Briggs&stratton opinie oraz podsumowanie

Jeżeli interesuje was porządny silnik, który przy poprawnym użytkowaniu i dbaniu o maszynę, będzie działać nam latami, to jest to super rozwiązania. Kosiarka spalinowa Briggs&stratton opinie wynika, że klienci zadowoleni są kupnem i cieszą się wytrzymałym urządzeniem z niebywałą ilością dodatków do silnika.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Kosiarki Spalinowe Briggs&Stratton
Average rating:  
 11 reviews
 by Jakub

W 1997 roku mój ojciec dostał z Niemiec husqvarne z silnikiem Briggs&stratton.
Jako że była to w tamtych czasach nowość kosił u nas (900 m. kw.) i u Wszystkich znajomych i sąsiadów w okolicy. Po 8 latach w trakcie koszenie uderzył nożem w wystający z ziemi pręt zbrojeniowy. Sutek: zerwany klin i skrzywiony wałek. Naprawili domowi fachowcy za "flaszkę" bo w serwisie cena równała się prawie nowej kosiarce. Kosiarka zakończyła swój żywot 2 lata temu ze względu na to że nie mogę już dokupić nigdzie do niej "wózka" Silnik wciąż działa ale przeżył 3 podwozia i 5 noży. Najlepsze silniki . Polecam

 by ratann

Niby się mówi, że te kosiarki to są takie przydatne rzeczy, ale co trzeba dodać - nie są tanie. Niestety, zdarzają się modele naprawdę drogie i co ma człowiek zrobić? No kupi, jeśli ma mu to działać. Co do tych kosiarek, to ktoś z dalszej rodziny ma kosiarę z ich silnikiem i nie narzeka. Nie wiem, ile kosi i jak to tam wychodzi, ale nie narzeka.

 by Anonymous

Kosiarka Nac LS46-625e-hs jest naprawde idealna póki co nie ma żadnych problemów a już cały poprzedni sezon była używana

 by tolka z torunia

A ja Wam powiem, że nie wiedziałam, że takie silniki w kosiarkach w ogóle są w sprzedaży. W ogóle taka marka silników mi do głowy nie przychodziła, skądże znowu. Ale jedno wam powiem - dobrze, że mamy taką różnorodność, bo przynajmniej każdy kupi to, co uważa za najlepsze i co mu będzie odpowiadać. Chętnie poczytam kom i sprawdzę, jak to się sprawdza w ogrodzie.

 by barol

No tak, jak się pisze o kosiarkach, to minusy też powinno się uwzględniać, brawo dla was. No, ale różne są też odczucia ludzi. Ja miałem starego chińczyka i działał mi lepiej niż kosiarka jedna, którą kupiłem, można powiedzieć 2 lata temu w serwisie. Teraz zastanawiam się nad Handy XXL, w końcu jest wysoko w waszym rankingu.

 by galinek

Kosiarki w polu to się za bardzo nie nadają, to myślę o małym traktorku. Może ten nac czy handy wyglądają w porządku, ale na tyle pola to ja je po prostu zajadę. Z tym, że jak już, to wyłącznie kosiarki spalinowe bym kupował. W końcu mam dużą przestrzeń do skoszenia, a nie będę co chwilę sprzętu ładował, albo zwijał milionowe metry kabla. To by się mijało z celem.

 by Janio

Kupioną kosiarkę firmy Briggs&Stratton żyłem ją dopiero 3 razy i mam około 860m2 trawy,a przedtem kosiłem elektryczną , i obecnie jestem zadowolony z tej nowej. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne z pracy kosiarki.Silnik daje sobie rade nawet z trawą po kolana i to za pierwszym koszeniem.

 by finula65

A ja wam powiem, że te kosze przy kosiarkach to może i przydatne są, ale z czasem też zaczynają przeszkadzać i na końcu lądują w szopie bez tych  koszy. Z naszą tak było. Chociaż rozumiem, że przy Makicie, wygrywającej ranking, musieliście to podać, bo wielu osobom może to przeszkadzać. Ja bym ją i bez tego koszta kupiła.

 by kevinek

No tak, kosiarki z tego rodzaju silnikami mają moc i radzą sobie z najtrudniejszymi przeszkodami, ale trzeba powiedzieć, że nie tylko silnik wpływa na pracę takiego urządzenia. Rozmieszczenie nożyków, elementy plastikowe, to wszystko ma znaczenie. Niemniej jednak Briggs&Stratton ma dobre silniki, to przyznaję sam.

 by ritto

Na kosiarce spalinowej nam szczególnie zależy, ze względu na to, że są one wygodne, ale też nie trzeba się martwić czy to kablami, czy ładowaniem. Mówicie, że te silniki w kosiarkach są najlepsze? To dobrze, wiem już, co mam szukać. Ale z tego co widzę, to same marki mają te produkty pod kopułą - Makita, NAC, German...

 by Ryszard48

Jestem na etapie wyboru kosiarki, do koszenia mam ok.1500m2 w dość nierównym terenie, dużo kolein, wgłębień i kretowisk oraz w niektórych miejscach kamienie. Myślę że chyba Makita będzie dobry wyborem. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie ?