Jaki opryskiwacz ciśnieniowy plecakowy należy wybrać? Sprawdź już dziś najciekawsze propozycje z 2024 roku

W ogrodnictwie stosowanie nawozu (ranking najlepszych nawozów do trawników) czy preparatów ochronnych dla roślin jest równie istotne, co ich pielęgnacja oraz właściwe przygotowanie pod uprawę dla nich ziemi. Dlatego wybór właściwego urządzenia do szybkiej, sprawnej i przede wszystkim wydajnej pracy jest tak istotny. Na szczęście na rynku pojawiło się wiele modeli opryskiwaczy ciśnieniowych plecakowych, które to ułatwiają nam to zadanie.

Niestety, nie każdy wie czym różni się opryskiwacz ciśnieniowy 2l od dobrego opryskiwacza ciśnieniowego spalinowego 10l oprócz oczywiście pojemności. Różnica cenowa między poszczególnymi produktami jest bardzo duża, co dodatkowo może utrudnić finalną decyzję. Oczywiście producenci nie ułatwiają nam wyboru, wychwalając swoje urządzenia i deklarując najlepszą jakość i świetne parametry. Aby jednak nie żałować wyboru, należy przede wszystkim sprawdzić ofertę zestawienia 2024.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
Powermat PM-OA-20TŚrednia
4.9
 

Sprawdź Cenę

GEKO POLSKA G73214
Tania4.8
 

Sprawdź Cenę

BASS POLSKA BP-8641Tania4.5
 

Sprawdź Cenę

DEMON 16LDroga4.4
 

Sprawdź Cenę

Pośród czterech produktów, znalazły się te o nieco większym litrażu, jak i stosunkowo malutkie opcje. Nie uwzględniliśmy najmniejszych opryskiwaczy ciśnieniowych 2l z uwagi na to, że ich cena jest bardzo niska i nie wymagają od nas takiej wiedzy i przygotowania przed zakupem, co na przykład opryskiwacz ciśnieniowy 10l. Kluczowe oczywiście było zweryfikowanie takich elementów jak rodzaj zasilania i zakres ciśnienia roboczego. Mieliśmy też na uwadze wagę i ogólny komfort noszenia, a także cechy szczególne czy ilość wyposażenia.

Na pierwszym miejscu znalazł się Opryskiwacz akumulatorowy Plecakowy Ciśnieniowy 20, czyli zwycięzca zestawienia 2024

Opryskiwacz ciśnieniowy plecakowy model PM-OA-20T marki Powermat to urządzenie, które ładowane jest przez akumulator. Charakteryzuje się równomierną, niepulsacyjną pracą. Sprzęt ma wbudowane dwa biegi ciśnienia z płynną regulacją potencjometru. Jest to zatem opryskiwacz ciśnieniowy idealny do pracy w każdym miejscu.

Maszyna jest wyposażona we wbudowany akumulator żelowy (ołowiowo – kadmowy). Jego pojemność to 15 Ah, a napięcie, które go charakteryzuje, to 12V. Istnieje możliwość wymiany oraz zewnętrznego szybszego ładowania, na przykład prostownikiem mikroprocesorowym marki Powermat.

Dodatkowo urządzenie to jest wyposażone we wskaźnik naładowania baterii. Chcąc zapewnić świadomość o stanie naładowania akumulatora, wbudowano w opryskiwacz diody LED. Świecą one w trzech kolorach, informując tym samym, ile zostało czasu do całkowitego rozładowania akumulatora. Opryskiwacz ciśnieniowy marki Powermat posiada także zewnętrzny bezpiecznik. Jest to zaletą maszyny.

Bezpiecznik zabezpiecza przed przeciążeniem pompy oraz akumulatora, a tym samym zapewnia długotrwałe użytkowanie urządzenia. Do maszyny dołączony jest zestaw komponentów, takich jak lance, przedłużki, łączniki, dysze czy uszczelki. Dzięki nim można złożyć dopasowany do własnych potrzeb układ oprysku.

Recenzowany opryskiwacz ciśnieniowy doskonale sprawdzi się podczas tępienia pasożytniczych owadów z magazynów oraz innych miejsce. Przyda się ponadto do rozpylania środków czyszczących, niszczenia drobnoustrojów i przetrwalników, tj. dezynfekcji, ale także do zwalczania robactwa niszczącego plony i rośliny. Pojemność zbiornika to 20 litrów.

Kolejna ciekawa propozycja to OPRYSKIWACZ CIŚNIENIOWY PLECAKOWY 12L RĘCZNY 3xDYS

W przypadku modelu Vegas od marki Lehmann, otrzymujemy nieco więcej palników. Łącznie jest ich 7, gdzie ich moc wynosi po 1,8 kW z jednym palnikiem bocznym 2,1 kW. Natomiast łączna moc grzewcza to 12,9 kW.
Urządzenie wyposażone zostało w specjalne pokrętła, za pomocą których możemy regulować moc. Co więcej, w pokrętłach znajdują się także zapalniki piezo. Na uwagę zasługuje również dosyć duży obszar grillowania. Wynosi on 33 na 78 cm.
Aby ułatwić czyszczenie rusztu, podzielony został on na trzy części. Brak jednak zabezpieczenia sprawił, że nie ma możliwości mycia go w zmywarce. Warto jednak pamiętać, że cały grill jest bardzo dobrze zrobiony, wykonany ze stali.
Zaletą tego grilla jest z pewnością wielofunkcyjność. Jest to tak naprawdę model 6+1 z trzema oddzielnymi rusztami, który to doposażony został w nowoczesny termometr ze stali nierdzewnej. Oprócz tego, cała konstrukcja jest bardzo prosta i dostosowana do każdego użytkownika.
Producent oferuje w swoim grillu gazowym rzadko spotykaną funkcję dystrybutora ciepła, czyli tak zwanego aromatyzera. Opcja ta odpowiedzialna jest za równe rozprowadzenie gorąca, a na dodatek chroni przed kontaktem tłuszczu skapującego z potraw z płomieniem.
Wadą może być jednak nieco niska moc grzewcza poszczególnych palników. Jest to jednak bardzo dobry produkt, który charakteryzuje się niezwykłą trwałością dzięki solidnemu wykonaniu.

Następnym produktem w ofercie jest OPRYSKIWACZ CIŚNIENIOWY PLECAKOWY 16L RĘCZNY DYSZE

Opryskiwacz ciśnieniowy plecakowy model BP-8641 marki BASS POLSKA o pojemności 16 litrów to urządzenie ręczne, które doskonale sprawdzi się jako narzędzie do oprysku roślin w małym i średnim zakresie. Ten opryskiwacz jest idealny do przeprowadzania oprysków w szklarniach i pomieszczeniach zamkniętych, w których nie sprawdzą się opryskiwacze spalinowe.

Sprzęt marki BASS POLSKA pomoże w oprysku roślin w rolnictwie, sadownictwie, w przydomowych ogródkach, ale także na działkach. To również idealne narzędzie do odtłuszczania, rozpylania środków zwalczających komary i meszki czy też rozpylania chemikaliów do dezynfekcji budynków hodowlanych i innych. Opryskiwacz posiada napęd ręczny – jest to ciche i ekologiczne rozwiązanie.

Ręczny opryskiwacz polskiego producenta posiada wbudowany podwójny filtr, wzmocniony zbiornik o maksymalnej szczelności, wbudowaną pompę i komorę powietrzną, która jest połączona z jamą zbiornika współosiowo. Dodatkowo ma także obudowę z plastiku odpornego na korozję i kwasy. Urządzenie posiada regulowane dysze wraz z lancą, a także zawór, który utrzymuje stałe ciśnienie.

To wszystko gwarantuje szeroki strumień oprysku, który można samemu dopasować do wykonywanej pracy. Dodatkowo opryskiwacz ten ma specjalne szelki, aby można go było założyć na plecy. Z kolei dzięki specjalnej lancy ma się pełną swobodę ruchu i szeroki zasięg pracy. Zaś duży wlew ułatwia szybkie i komfortowe napełnienie zbiornika.

OPRYSKIWACZ CIŚNIENIOWY PLECAKOWY 16L RĘCZNY 3xD będzie bardzo ciekawym wyborem

Opryskiwacz ciśnieniowy plecakowy marki DEMON o pojemności 16 litrów to bardzo łatwe w obsłudze urządzenie. Przydaje się nie tylko w domu, ale również ogrodzie oraz na każdej działce. Jest to bardzo lekki i wydajny sprzęt, który gwarantuje komfortową obsługę. Wysoka skuteczność działania, a przy tym duża oszczędność wody narzędzia czynią z tego opryskiwacza urządzenie, które przydaje się wszędzie tam, gdzie trzeba skutecznie rozpylać, zraszać czy też nawozić.

Opisywany produkt został wykonany z dużą precyzją. Dzięki temu jest nie tylko wygodny w obsłudze, ale przede wszystkim bezpieczny dla użytkownika, który pracuje z tym narzędziem. Należy także podkreślić, że jest to sprzęt, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Jego działanie jest intuicyjne, więc nie wymaga od użytkownika żadnych specjalnych umiejętności.

Co ważne, opryskiwacz ciśnieniowy marki DEMON posiada wbudowany bardzo wytrzymały mechanizm pompujący, co jest z pewnością zaletą tego urządzenia. Do tego ma solidnie wykonaną lancę metalową, a także dodatkowo plastikową.

Urządzenie zostało wyposażone w trzy dysze rozpylające, które umożliwiają dostosowanie sposobu rozpylania do danej wykonywanej pracy. Z kolei zamontowany zawór ciśnieniowy utrzymuje stałe ciśnienie, co jest również istotne. Maksymalne ciśnienie to 1Mpa.

Czy warto kupić opryskiwacz ciśnieniowy 5l czy może większy? Porady i wskazówki przed zakupem w 2024 roku

Przedstawione powyżej opryskiwacze charakteryzują się zdecydowanie większą pojemnością niż niektórzy mogliby sądzić. Warto jednak zauważyć, że pomimo sporego litrażu nie są przesadnie ciężkie, a komfort korzystania jest zdecydowanie ich zaletą. W przypadku kiedy nie będziemy zainteresowani żadnym przedmiotem, warto po prostu poszukać przedmiotu na własną rękę i sprawdzić czy znajdziemy coś atrakcyjnego i spełniającego nasze kryteria.

To właśnie dlatego zanim przejdziemy do przeglądania dostępnych produktów, musimy pamiętać o sprawdzeniu rodzaju zasilania. Ponadto bardzo istotne wydaje się ciśnienie robocze – zarówno to robocze jak i maksymalne. To najważniejsze elementy wskazujące na bardzo dobre wykonanie i pewność, że produkt będzie wydajny i poradzi sobie w każdej sytuacji.

Nie możemy też zapomnieć o komforcie korzystania ze sprzętu, a więc i wadze czy właściwościach dodatkowych lub cechach szczególnych. Następnie pamiętajmy zwróćmy uwagę na to, aby zweryfikować opinie innych użytkowników i sprawdzić popularność sprzętu wśród profesjonalistów i innych ogrodników. Cena także może być dodatkowym sposobem na weryfikację jakości czy wartości produktu. Więcej informacji o opryskiwaczach znajdziemy w tym artykule: https://123budujemy.pl/opryskiwacze-ogrodowe-zwrocic-uwage-przy-kupnie/

Rodzaj zasilania

Opryskiwacze ciśnieniowe, jak sama nazwa wskazuje, działają w oparciu o system tworzący ciśnienie, które to pozwala na osiągnięcie całkiem dalekiego strumienia. To natomiast pozwala na bezproblemową aplikację nawozu oraz innych cennych substancji odżywczych bez potrzeby schylania się bądź sięgania dalej – w głąb działki.

Warto natomiast pamiętać, że zasilanie systemu ciśnieniowego może być albo ręczne albo akumulatorowe. To pierwsze, o wiele tańsze, wymaga od nas korzystania z pompki w celu utrzymania odpowiedniego ciśnienia. Drugie natomiast jest nieco bardziej zaawansowane i komfortowe, bo do utrzymania prawidłowego ciśnienia wykorzystujemy elektronikę.

Zasilanie akumulatorowe jest jednak o tyle wymagające, że zajmuje więcej miejsca, a więc z kompaktowego opryskiwacza plecakowego robimy nieco większe rozwiązanie. Ponadto dodatkowe kilogramy mogą być kłopotliwe dla niektórych. Jest to jednak o tyle wygodne, że nie musimy niczego robić ręcznie.

Zakres ciśnienia roboczego i maksymalne ciśnienie

Jeśli zastanawiasz się nad tym co odpowiada za daleki natrysk, to jest to właśnie ciśnienie. Pompowane bądź gwarantowane przez akumulator ciśnienie robocze wskazuje nam jak daleko produkt będzie pryskał i jak dużo materiału będzie wypuszczał. To natomiast wskazuje nam na to jak szybko możemy zakończyć pracę.

Ciśnienie robocze może być przedstawione zarówno w postaci barów jak i megapaskali. Warto jednak znać przelicznik bądź mieć przy sobie kalkulator. Jeśli chodzi o dokładnie wartości, to najbardziej powinno nas interesować kupno opryskiwacza oferującego przynajmniej 3-4 bary ciśnienia roboczego. Maksymalne może wynosić o wiele więcej, lecz posłuży nam to jedynie jako wskaźnik czy płyny pod takim ciśnieniem nie będą uszkadzać powierzchni, szczególnie podczas psikania roślin z bliska.

Pojemność opryskiwacza ciśnieniowego

Niezwykle istotny element to oczywiście pojemność zbiornika na nawóz bądź inne środki wspierające rozwój roślin i gwarantujące ich ochronę. Im większy pojemnik, tym w skrócie więcej preparatu będziemy mogli ze sobą wziąć. Co za tym idzie, rzadziej będziemy musieli uzupełniać zbiornik kolejną partią.

Oczywiście bardzo duże opryskiwacze ciśnieniowe, z pojemnością przekraczającą 20 litrów, mają swoje wady w postaci sporej wagi i rozmiaru. To oczywiście wpływa na komfort. Jednakże, jeśli mamy w planach opryskiwać sporą powierzchnię, to bez wątpienia lepiej jest wybrać opcję o zbiorniku powyżej 15 litrów.

Dla bardzo małych przestrzeni plecakowe opryskiwacze o wielkości do 10 litrów będą zdecydowanie wystarczające. Mniejsze pojemniki to natomiast typowo ręczne opryskiwacze, które nie są dostosowane do noszenia na plecach.

Komfort noszenia i waga

Oczywistym jest, że opryskiwacz ciśnieniowy 5l będzie mniejszy, a więc i bardziej kompaktowy i, co za tym idzie, lżejszy niż taki z 20l pojemnikiem. Jednakże, trzeba znaleźć idealny kompromis pomiędzy funkcjonalnością i wygodą, a przymusem chodzenia co chwilę w celu uzupełnienia zbiornika. Dlatego warto jest znaleźć idealny kompromis.

Jeśli chodzi o ciężar, to ten może wynosić od 2-3 do nawet i 7-9 kg. Wszystko to zależy od rodzaju zasilania (czy akumulatorowe czy na tak zwaną pompkę) oraz od pozostałych komponentów i wykorzystanych materiałów. Oczywiście sama waga to nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę.

Przyjrzyjmy się też wykonaniu szelek. Muszą one mieć specjalnie wyprofilowane elementy, które komfortowo będą przylegać do naszych pleców. Te cięższe produkty mogą być również wyposażone w dodatkowy pas piersiowy, co poprawia stabilność.

Najlepszy opryskiwacz ciśnieniowy plecakowy -podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu i najlepszym produktem dostępnym obecnie na rynku jest niewątpliwie Opryskiwacz akumulatorowy Plecakowy Ciśnieniowy 20. To oferta akumulatorowa, a więc trochę waży. Z uwagi jednak na wbudowane kontrolki informujące nas o stanie ładowania, jest to opcja warta rozważenia. Dodatkową zaletą jest dosyć dobre ciśnienie robocze, a także zastosowanie komfortowych szelek.

Jeśli jednak planujemy zakup nieco mniejszego czy przede wszystkim lżejszego produktu, to sprawdźcie alternatywy podane w zestawieniu. Jeszcze innym wyborem będzie zapoznanie się z poradnikiem zakupowym i wykorzystanie podanych tam wskazówek do znalezienia idealnego przedmiotu – analogicznie jak zostało to zrobione na potrzeby rankingu 2024.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki opryskiwacz ciśnieniowy plecakowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews