Opryskiwacz plecakowy spalinowy – czym się powinien charakteryzować? Poradnik zakupowy i ranking na rok 2024

Spalinowe opryskiwacze plecakowe to zdecydowanie najskuteczniejsze i najwydajniejsze rodzaje opryskiwaczy, jakie możemy kupić. Na tle konkurencji ręcznej lub akumulatorowej wyróżniają się przede wszystkim sporym ciśnieniem roboczym, a także gwarantują większe pojemności i, co istotne, szybszą i mniej problematyczną pracę. Choć nie są one tak wygodne, to pozwalają na szybkie opryskanie ogromnej powierzchni bez martwienia się o awaryjność.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
DEMON M83220Droga4.9
 

Sprawdź Cenę

GEKO 2w1Tania4.8
 

Sprawdź Cenę

GardeTech 20L WIELODYSZOWY
Tania4.6
 

Sprawdź Cenę

Hecht 459 Średnia4.4
 

Sprawdź Cenę

Jednakże, opryskiwacze spalinowe mają to do siebie, że są urządzeniami nieco bardziej skomplikowanymi niż poprzednio wspomniane alternatywy. Co więcej, ich ogromna ilość oraz zróżnicowane statystyki sprawiają, że trudno jest wybrać ten najlepszy produkt – szczególnie kiedy nasza wiedza nie jest tak obszerna na ich temat jak, na przykład, specjalistów dziedziny. Na pomoc przychodzi jednak zestawienie opryskiwaczy spalinowych.

Lista obejmuje cztery różne produkty, które dostosowane zostały do różnych wymagań i oczekiwań klientów. Podczas kompletowania tego rankingu braliśmy pod uwagę najistotniejsze parametry, a mianowicie pojemność zbiornika, maksymalny zasięg oprysku oraz parametry wyrzutu, moc silnika, a także szereg funkcjonalnych rozwiązań poprawiających ogólny komfort użytkowania.

OPRYSKIWACZ SPALINOWY PLECAKOWY DMUCHAWA 14L OLEJE to najlepsza propozycja na ten moment i zwycięzca rankingu

Ciekawy opryskiwacz ciśnieniowy plecakowy o pojemności 14 litrów marki DEMON to uniwersalne i przenośne, a przy tym wysoce skuteczne narzędzie do ochrony roślin, ale nie tylko. Dzięki mocnemu i wydajnemu silnikowi maszyna ta sprawdzi się przy każdym zadaniu, od opryskiwania do rozsiewania nawozów. Opryskiwacz może być stosowany w ogrodach, parkach, na plantacjach czy polach uprawnych.

Jest to opryskiwacz, który jest bezawaryjny i jest wyposażony w cicho pracujący silnik, który nie powoduje nadmiernych drgań. Został on sprawdzony w wielu maszynach, nie tylko opryskiwaczach. Ma wysoką wydajność, gdyż około 3 litry płynu na minutę pracy. Duża moc silnika sprawia, że można w łatwy sposób rozpylić delikatną mgiełkę z opryskiem nad roślinnością.

Urządzenie jest wyposażone w amortyzację na poduszkach. Całość tworzy tak jakby plecak. Jednak dzięki miękkim i gumowym poduszkom użytkownik praktycznie nie odczuwa żadnych wibracji na plecach.

W zestawie opryskiwacza użytkownik znajdzie aplikator do granulatu. Dzięki niemu opryskiwacz może posłużyć również jako narzędzie do rozrzutu granulatu, czyli nawozu w formie niepłynnej. Dodatkowo do urządzenia dołączona jest również dmuchawa do liści, która w znaczący sposób usprawni sprzątanie ogrodu czy parku z opadłych liści. Opryskiwacz spalinowy marki DEMON posiada najnowszą regulowaną prądownicę. Można uzyskać dzięki temu efekt TURBO oraz zwykły.

Następnym rozwiązaniem wartym uwagi jest GEKO Opryskiwacz spalinowy turbinowy

Opryskiwacz spalinowy turbinowy marki GEKO o pojemności zbiornika 14 litrów to urządzenie przenośne o wysokiej wydajności. Sprawdza się jako narzędzie, między innymi do ochrony roślin przed chorobami, zwalczania szkodników na dużych plantacjach czy też opylania zbiorów, takich jak na przykład bawełna, pszenica, drzewa owocowe oraz wszelkiego rodzaju uprawy.

Sprzęt ten może być stosowany również do herbicydów, czyli środka do zwalczania chwastów. Dodatkowo także sprawdza się jako narzędzie do higieny i ochrony przed epidemią, ale ponadto do rozsypywania nawozów sztucznych i granulowanych chemikaliów itp. Warto zaznaczyć, że urządzenie może być stosowane również w terenach górzystych, gdzie także sprawdza się bardzo dobrze.

Model tego opryskiwacza spalinowego marki GEKO jest wyposażony w praktyczny mechanizm do przezbrojenia 2 w 1. Po wymianie specjalnej wkładki możliwe jest wykonywanie nie tylko oprysków, ale również właśnie rozsiewanie granulatu.

Warto zwrócić uwagę na to, że w opryskiwacza marki GEKO powietrze jest wtłaczane do zbiornika. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możliwe jest wytworzenie w zbiorniku podciśnienia, które dodatkowo wspomaga podawanie cieczy na końcówkę rozpylającą. Jest to z pewnością zaletą tego urządzenia.

Końcówka rozpylająca dzięki wbudowanej regulacji pozwala na osiągnięcie optymalnych ustawień bez względu na typ prowadzonych prac. Bez względu na to, czy będzie to opryskiwanie drzewek w sadzie, czy upraw rolnych – opryskiwacz marki GEKO sprawdzi się w każdej tej roli. Oprócz możliwości regulacji ilości podawanej cieczy istnieje również możliwość optymalnego ustawienia siły wydmuch.

Jeśli zależy nam na nieco większym zbiorniku, to OPRYSKIWACZ SPALINOWY 20L WIELODYSZOWY GWAR 2 lata będzie idealnym rozwiązaniem

Opryskiwacz spalinowy marki GardeTech o pojemności 20 litrów to urządzenie, które doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, gdy niezbędne jest rozpylanie, zraszanie czy nawożenie. Sprzęt ten posiada silnik spalinowy, a dokładniej dwusuwowy, którego pojemność wynosi 25,6 cc. Jest to urządzenie niezastąpione w każdym domu, ogrodzie oraz na każdej działce.

Dzięki temu, że system sterowania opryskiwaczem został umieszczony po przeciwnej stronie od wylotu opryskiwacza, użytkownik może pozwolić sobie na długą, a przede wszystkim wygodną i efektywną pracę nad zwalczaniem szkodników.

Ten model opryskiwacza spalinowego marki GardeTech jest bardzo prosty w obsłudze. Można powiedzieć, że jego użytkowanie jest niemalże intuicyjne. Nie wymaga się żadnych specjalnych umiejętności ani też wiedzy od osoby używającej tego urządzenia.

Opryskiwacz spalinowy tej marki jest również wydajny. Umożliwia ponadto wygodną i komfortową pracę. Jest on stosunkowo lekki, gdyż jego waga wynosi około 12,5 kg. Opryskiwacz marki GardeTech jest wyposażony w wielodyszową lancę. Ma ona kilka wariantów zraszania, ale także opcję regulacji ciśnienia.

Urządzenie to gwarantuje duży zasięg oprysku, dlatego właśnie pozwoli na dokładne zraszanie nawet najdalej posadzonych roślin, do których opryskiwacz ręczny mógłby nie dosięgnąć. Długa lanca znacznie przyśpiesza pracę w terenie, gdyż znacząco zwiększa obszar oprysku.

Oczywiście nie możemy też skreślać kolejnej opcji, a mianowicie OPRYSKIWACZ SPALINOWY PLECAKOWY HECHT 459 3,6 KM

Opryskiwacz spalinowy marki Hecht 459 o pojemności zbiornika 14 litrów to urządzenie, które sprawdzi się zarówna dla amatorów, jak i profesjonalistów. Sprzęt może służyć również jako dmuchawa, nie tylko opryskiwacz.

Propozycja ta charakteryzuje się nowoczesnością i praktycznością zastosowania. Materiał, z jakiego opryskiwacz spalinowy został wykonany, jest najwyższej jakości, dlatego też jest to z pewnością zakup na lata, jeśli będzie odpowiednio konserwowany i użytkowany.

Opryskiwacz spalinowy Hecht 459 jest urządzeniem plecakowym. Warto zaznaczyć, że ma on duży zasięg, aż 16 metrów. Ponadto sprzęt został wyposażony w silnik dwusuwowy o mocy 3,6 HP i pojemności 59,2 cm3. Opryskiwacz spalinowy Hecht 459 doskonale sprawdza się na dużych powierzchniach.

Do głównych atutów tego opryskiwacza spalinowego należy możliwość wielu zastosowań. Nie tylko służy do standardowego opryskiwania, ale równie dobrze sprawdzi się jako dmuchawa czy też świetnie nadaje się do nawozów granulowanych.

Waga tego opryskiwacza spalinowego to 10,5 kilograma, jest on zatem stosunkowo lekki, a tym samym wygodny i komfortowy podczas użytkowania. Jest to urządzenie proste w obsłudze, dlatego idealnie nadaje się również dla amatorów i osób początkujących. Jego użytkowanie jest niemalże intuicyjne. Opryskiwacz ten jest wyposażony w pompę pomocniczą.

Jaki opryskiwacz spalinowy plecakowy powinien nas interesować? Sprawdź te parametry zanim podejmiesz decyzję!

Kupując ten idealny opryskiwacz trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach, bo to właśnie one decydują o tym czy wybrany sprzęt spełni nasze oczekiwania czy też nie. Bardzo ważne jest więc sprawdzenie czy mamy do czynienia z jakościowym produktem. Jeśli żadna z ofert przedstawiona powyżej nas nie zainteresowała, to bardzo dobrą alternatywą będzie oczywiście sprawdzenie produktu na własną rękę.

Dlatego podejmując decyzję odnośnie opryskiwacza plecakowego spalinowego, warto kierować się mocą silnika, bo to ona ma wpływ na szereg innych parametrów użytkowych. Oprócz tego, musimy też sprawdzić pojemność zbiornika, czyli w skrócie czy opcja ta pozwoli na długą pracę, czy może zmusi nas do częstego uzupełniania opryskiwacza w płyn.

Następne elementy wpływające na atrakcyjność danego produktu to, oczywiście, komfort użytkowania. Tutaj oczywiście nie chodzi wyłącznie o wagę, ale także o funkcjonalność. Ostatnią, lecz nie mniej istotną rzeczą jest zweryfikowanie opinii opryskiwaczy spalinowych, aby wybrać właściwe rozwiązanie polecane przez innych i, dodatkowo, popularne wśród ogrodników. Więcej informacji znajdziemy także tutaj: https://www.krysiak.pl/blog/opryskiwacz-do-ogrodu-jaki-wybrac/

Sprawdź moc urządzenia

Silniki spalinowe mają to do siebie, że są o wiele wydajniejsze niż ręczne odpowiedniki czy też te akumulatorowe. Pozwalają na bardzo długą pracę bez konieczności uzupełniania zbiornika paliwa i jedyne czym się martwimy, to tak naprawdę dodawanie płynów lub granulatów do zbiornika natryskowego. To wszystko jednak ma swoje wady.

Silnik spalinowy swoje waży, a dodatkowo kultura pracy takiego sprzętu jest nieporównywalnie gorsza od konkurencji elektrycznej czy też ręcznej. Jednakże, za pełną automatykę i za zaawansowane funkcje czy też po prostu wysoką wydajność natrysku należy zapłacić i oczywiście całkiem sporo.

Musimy więc pamiętać o wystarczająco wysokiej mocy – tak aby zasięg rozpylania był wystarczający do naszych wymagań, a przy długiej i wymagającej pracy nie dochodziło do obciążeń. Te mogłyby doprowadzić do przedwczesnego uszkodzenia sprzętu.

Ponadto, upewnij się, że zbiornik jest wystarczająco duży na twoje wymagania

Kolejnym kluczowym elementem jest również wielkość pojemnika na preparat ochronny do roślin. W zależności od wybranego sprzętu, czasami mamy możliwość uzupełnienia zbiornika w granulat, lecz w większości możliwość ta ogranicza się do opylania plonów i innej powierzchni ogrodniczej za pomocą płynów.

Jeśli chodzi o sam litraż, to jest on całkowicie zależny od tego czy mamy dużą powierzchnię do natrysku czy małą. Jednakże, decydując się na spalinowy opryskiwacz, z góry ustalamy, że praca musi iść szybko i wydajnie. Tak więc trudno będzie znaleźć produkt o zbiorniku mniejszym niż 15 litrów. Najczęściej spotykane są w wielkości od 16 do 20 litrów, lecz bez problemu znajdziemy też i większe.

Komfort i funkcjonalność to kolejne kluczowe aspekty

Opryskiwacze spalinowe dostępne są jedynie jako plecakowe. Taka forma podnosi nieco komfort z uwagi na to, że sam sprzęt waży – i to całkiem sporo. Motor może zwiększyć ciężar całego urządzenia do nawet 10-15 kg. Końcowa wartość zależna jest natomiast od materiału komponentów oraz od wielkości zbiornika czy też dodatkowych akcesoriów.

Wyposażenie ekstra ma jednak za zadanie podnieść ostateczny komfort poprzez ułatwienie korzystania ze sprzętu. Eksploatacja spalinowych opryskiwaczy jest bardziej skomplikowana, tak więc każde ułatwienie pozwalające na zadbanie o narzędzie będzie potrzebne.

Komfort to również funkcjonalność, a więc i możliwości regulacyjne. Chodzi tutaj o możliwość regulowania obrotów silnika, a więc i mocy. To ma bezpośredni wpływ na ilość oraz siłę wyrzucanego powietrza, czyli i nawozu. Oprócz tego, w każdym produkcie powinniśmy pamiętać o regulacji ilości podawanego preparatu.

Opryskiwacz spalinowy opinie – na to również zwróć uwagę

Komentarze zaprawionych w boju ogrodników są zdecydowanie istotne i pomogą nam w znalezieniu właściwego sprzętu. Użytkownicy mogą podzielić się swoimi komentarzami, powiedzieć nam trochę więcej o faktycznym stanie produktu, o tym czy dobrze pracuje i czy dobrze się go używa.

Niektórzy są w stanie też zdradzić co nieco o awaryjności. Ponadto pamiętajmy o tym, że dzięki uwagom użytkowników będziemy w stanie określić prawdziwą wydajność i sprawdzimy, czy deklarowane przez producenta parametry odzwierciedlają się w rzeczywistości.

Opryskiwacz spalinowy – podsumowanie rankingu 2024

W poradniku ujęliśmy najistotniejsze informacje, dzięki którym wybór właściwego opryskiwacza spalinowego w formie plecakowej będzie prosty, przyjemny i skuteczny. Oczywiście warto mieć na uwadze inne elementy jak, chociażby, maksymalny natrysk płynów i granulatu bądź też cenę (a konkretniej stosunek jakości do ceny). Lecz moc, pojemność, a także funkcjonalność i komfort są zdecydowanie najistotniejsze.

Jeśli jednak własnoręczne poszukiwania was nie interesują, to równie polecanym wyjściem jest wybór jednego z produktów, które pojawiły się w rankingu. Szczególnie atrakcyjną opcją jest zwycięzca zestawienia, a mianowicie OPRYSKIWACZ SPALINOWY PLECAKOWY DMUCHAWA 14L OLEJE. Oferuje on sporą moc i dobre parametry natryskowe, a przy okazji jest stosunkowo lekki z uwagi na mocno przeciętną pojemność zbiornika.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki opryskiwacz spalinowy wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by balus

Po waszym artykkule kupiłem demona  i musze przyznać, że jest zarąbisty! Ułatwił mi robotę.

 by mroz

Gardentech ma super duzy zbiornik i dlatego wezme ten.

 by tymek ros

W tym roku musze zainwestować w taki opryskiwacz, bo ręcznym idzie się zajechać ;D

 by kaczka

Zamówie Hechta z uwagi na duży zasięg roboczy.

 by EJ

Kumpel ostatnio opowiadałm mi o tych spryskiwaczach spalinowych. Musze kupić na sezon, poczytam i zamówie.