Pielęgnacja ogrodu wymaga czasu i wysiłku. Związane z tym zadanie są znacznie łatwiejsze, jeżeli posiada się odpowiednie urządzenia. Jednym z nich jest kosa spalinowa Stihl. Do koszenia trawy na większych przestrzeniach wykorzystywana jest zazwyczaj kosiarka, jednak urządzenie to nie sprawdza się na nierównych terenach, a także w miejscach o dużym zagęszczeniu roślin. Osoby zainteresowane zakupem kosy spalinowej powinny pamiętać o tym, że poszczególne urządzenie dostępne teraz w sklepach znacznie się od siebie różnią. Jedną z najlepszych propozycji są kosy spalinowe Stihl.

Wygląd
NazwaPółka cenowaMocWaga kgInformacje dodatkoweOpinia (0-5)
Kosa spalinowa Stihl Fs 87Stihl Fs 87
Tania
0,95 kW/ 1,3 KM/ 28,4 cm3
5.64 suwowy/ zbiornik 0,53 L3.9 

Sprawdź Cenę


Kosa spalinowa Stihl Fs 240 C-E
Stihl Fs 240 C-EWysoka
1,7 kW/2,3 KM/ 37,7 cm3
7.4
2 suwowy/ głośność 98 db(A)
4.8 

Sprawdź Cenę


Kosa spalinowa Stihl Fs 460 C-EmStihl Fs 460 C-Em
Wysoka2,2 kW/ 3 KM/ 45,6 cm38.52 suwowy/ zbiornik 0,75 L/ głośność 100 db(A)4.8 

Sprawdź Cenę


Kosa spalinowa Stihl Fs 38Stihl Fs 38Tania0,65 kW/ 0,9 KM/ 27,2 cm34.12 suwowy/ zbiornik 0,33 L
2.8 

Sprawdź Cenę


Kosa spalinowa Stihl fs40Stihl Fs 40Tania0,7 kW/ 1 KM/ 27,2 cm3
4.42 suwowy/ zbiornik 0,34 L4.6 

Sprawdź Cenę


Kosa spalinowa Stihl fS90Stihl FS 90Średnio wysoka0,95 kW/ 1,3 KM / 28,4 cm35.82 suwowy/ zbiornik 0,34 L4.2 

Sprawdź Cenę


Kosa spalinowa Stihl fS310Stihl FS 310Wysoka1,4 kW/ 1,9 KM/ 36,3 cm37.22 suwowy/ zbiornik 0,71L4.4 

Sprawdź Cenę


Kosa spalinowa Stihl 560 C-EMStihl 560 C-EmBardzo wysoka2,8 kW/ 3,8 KM/ 36,3 cm310.22 suwowy/ zbiornik 0,99 L4.8 

Sprawdź Cenę


Stihl jest to firma z historią

Niemiecka firma Stihl rozpoczęła działalność w 1926 roku. Zajmuje się produkcją urządzeń ogrodniczych, takich jak kosiarki, kosy, pilarki czy dmuchawki do liści. Oddziały firmy znajdują się obecnie w 160 państwach, w tym także w Polsce. Przygotowana dla klientów oferta jest bardzo obszerna. Produkty te zyskały bardzo dobrą opinię wśród użytkowników. Kosa spalinowa Sthil, a także wszelkie inne urządzenia tej marki zapewniają wysoki komfort pracy. Warto zatem przyjrzeć się bliżej kosom, których zakup umożliwia firma Stihl.

Kosy spalinowe Stihl w ofercie roku 2024

Kosa spalinowa Stihl FS 38W ofercie można znaleźć między innymi lekkie kosy Stihl przeznaczone do pielęgnacji trawników i przydomowych ogrodów. Wśród takich produktów wymienić należy na przykład kosę Fs 38. To najmniejsza kosa Stihl, która waży tylko 4,1 kilograma. Posiada silnik dwusuwowy o mocy 0,9 kW. Nie jest to może najmocniejsza jednostka ale wystarczająca do wymogów prac do których została stworzona czyli delikatnego podkaszania dosyć małych powierzchni. Urządzenie jest proste w obsłudze ze względu na wielofunkcyjny uchwyt, który pozwala na sterowanie silnikiem. Narzędziem tnącym jest tutaj głowica żyłkowa. Kosa ta ceniona jest przede wszystkim ze względu na swoją lekkość i łatwość manewrowania. Niektórzy zwracają jednak uwagę na nierówne cięcie oraz konieczność częstej konserwacji oraz słabego osprzętu. Jest to niewątpliwie jedna z najtańszych kos spalinowych od tego producenta.

STIHL FS 38 - Ocena użytkowników - 2,8 / 556%

Kolejna propozycja to kosa spalinowa Stihl FS 40. Jest to lekka kosa przeznaczona do przycinania trawy wokół drzew oraz pozostałych roślin, a także przy ogrodzeniach i różnych innych przedmiotach. Jest to urządzenie lekkie, ponieważ waży 4,4 kilograma. Posiada silnik o mocy 1 kW. Przycisk STOP umożliwia szybkie wyłącznie kosy, a co szczególnie ważne układ zapłonowy automatycznie powraca do wyjściowej pozycji. Zaletami tego urządzenia są także szybkie uruchamianie silnika oraz uchwyt obwiedniowy. Zdaniem użytkowników kosy spalinowe Stihl FS 40 to jedne z najlepszych urządzeń, jakie można nabyć w tej cenie.

STIHL FS 40 - Ocena użytkowników - 4,6 / 5 92%

Kosa spalinowa Stihl FS 87Kolejna kosa Stihl to model FS 87. Jest to większe urządzenie niż omawiany wcześniej model. Masa wynosi 5,6 kilograma, natomiast całkowita długość 1,8 metra. Zastosowany w nim silnik czterosuwowy smarowany mieszanką paliwowo-olejową, którą łączy zalety silników dwu i czterosuwowych. Jego moc wynosi 1,3 kW. W kosie tej zastosowano głowicę żyłkową. Urządzenie posiada system antywibracyjny, co pozwala redukcję liczby drgań przenoszonych na uchwyty, a tym samym na poprawę komfortu pracy. Zastosowany został tutaj także system dekompresyjny, który wydłuża czas otwarcia zaworów w fazie rozruchu silnika. W rezultacie następuje zmniejszenie siły potrzebnej do pociągnięcia linki rozrusznika. Wielofunkcyjny uchwyt zapewnia bardzo łatwą obsługę. Osoby testujące te kosy Stihl oceniły je bardzo pozytywnie. Zwracają uwagę przede wszystkim na łatwość obsługi, niskie zużycie paliwa i nieduży ciężar. Koszt tej kosy jest już trochę wyższy.

STIHL FS 87 - Ocena użytkowników - 3,9 / 578%

Kosa spalinowa Stihl przeznaczona na cięższe tereny

Kosa spalinowa FS 90Na uwagę zasługują również kosy spalinowe Stihl przeznaczone do pracy na większych terenach. Jednym z takich urządzeń jest model Fs 90. W kosie tej zastosowano silnik czterosuwowy smarowany mieszanką paliwowo-olejową, o mocy 1,3 kW. Urządzenie waży 5,8 kilograma. Posiada ergonomiczny uchwyt oburęczny, który można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, bez potrzeby stosowania dodatkowych narzędzi. Na wygodę wpływa również system antywibracyjny, który redukuje liczbę drgań przenoszonych na uchwyty oraz system dekompresyjny. Kosa spalinowa Stihl Fs 90 posiada także ergonomiczny uchwyt oburęczny, uchwyt wielofunkcyjny oraz pas nośny, który stanowi duże ułatwienie w przypadku długotrwałych prac. Dołączane do niej okulary ochronne zapewniają bezpieczeństwo podczas koszenia. Jest to kosa, którą użytkownicy oceniają jako wytrzymałą, wygodną w manewrowaniu i lekką. Klienci zwracają także uwagę na łatwość regulacji ostrzy. Urządzenie to jest w porównywalnej cenie do modelu FS 87.

STIHL FS 90 - Ocena użytkowników - 4,2 / 584%

Kosy spalinowe Stihl FS 240 to kolejna propozycja dla osób, które potrzebują urządzenia przeznaczonego do dużego terenu. W kosie tej zastosowano silnik 2-MIX, który redukuje straty paliwa związane z procesem przepłukiwania cylindra. Jego moc to 2,3 kW. Wykorzystano tutaj także kompensator, który wpływa na możliwość dłuższej pracy bez konieczności wykonywania czynności serwisowych. Ręczna pompa paliwowa umożliwia natomiast doprowadzenie paliwa do gaźnika na skutek wciśnięcia jednego przycisku. Kosa ta posiada także wspomniane przy opisie poprzedniego modelu ergonomiczny uchwyt oburęczny, system antywibracyjny, uchwyt wielofunkcyjny, pas nośny oraz okulary ochronne. Kosa spalinowa Stihl FS 240 oceniana jest jako wytrzymała, wygodna i dobrze wyposażona. Jako jedyną wadę wskazuje się jej cenę, ponieważ za urządzenie trzeba zapłacić już dosyć dużo.

STIHL FS 240 - Ocena użytkowników - 4,8 / 596%

Interesującą propozycją są także kosy spalinowe Stihl, które sam producent określił jako mocne. Są to urządzenia przede wszystkim dla profesjonalistów. Doskonale sprawdzają się na nierównych i zarośniętych terenach. Jedną z takich kos jest model FS 310. Posiada wysokiej klasy silnik czterosuwowy, jaki łączy zalety silników cztero oraz dwusuwowych. Jego moc wynosi 1,9 kW. Kosa spalinowa Stihl FS 310 posiada głowicę żyłkową AC 40-2. Istotną zaletą tego urządzenia jest automatyczna dekompresja, która zmniejsza siłę potrzebną do pociągnięcia linki rozrusznika. Posiada ono także praktyczną regulację uchwytu, co pozwala na dostosowanie go do każdego użytkownika za pomocą samej śruby dociskowej. Uchwyt wielofunkcyjny sprawia, że wszystkie elementy potrzebne do sterowania silnikiem znajdują się w zasięgu dłoni użytkownika. Kosa posiada też system nośny, ręczną pompę i została wyposażona w okulary ochronne. Dotychczasowi użytkownicy uznają je za ekonomiczne, wygodne w obsłudze i ciche.

STIHL FS 310 - Ocena użytkowników - 4,4 / 588%

Kosa spalinowa Stihl 560 C EMNajdroższe, a zarazem najbardziej profesjonalne kosy spalinowe Stihl to między innymi model FS 560 C-EM. Urządzenie posiada wspomniany już wcześniej silnik Stihl 2-MIX, którego moc wynosi aż 3,8 kW. Wykorzystano tutaj elektroniczny system sterowania silnikiem z funkcją pamięci oraz regulacji czasu ustawienia zapłonu. Sprężyna umieszczonej pomiędzy rolką linki rozruchowej a wałem korbowym ułatwia uruchamianie urządzenia. Kompensator zapewnia natomiast dłuższe użytkowanie bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych. Przycisk STOP umożliwia szybkie wyłączenie i sprawia, że po zatrzymaniu silnika urządzenie od razu wraca do pozycji wyjściowej. Kosa spalinowa Stihl FS 560 C-EM posiada takie same wyposażanie jak urządzenia wspominane wcześniej, czyli ergonomiczny uchwyt oburęczny, praktyczną regulację uchwytu, pas nośny i ręczną pompę paliwową. Do kosy dołączone zostały okulary ochronne. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup tej właśnie kosy spalinowej twierdzą, iż doskonale sprawdza się ona w trudnych warunkach, a jednocześnie jest wygodna w użyciu i wytrzymała.

STIHL FS 560 - Ocena użytkowników - 4,8 / 596%

Urządzenia najwyższej jakości

Kosy spalinowe Stihl są urządzeniami wysokiej klasy, które chętnie wybierają ludzie z różnych krajów. Przez wielu użytkowników oraz recenzentów sprzętu tego rodzaju kosy te uznawane są za najlepsze w swoich klasach. Dlatego też jeżeli twój wybór padł na podkaszarkę spalinową a nie kosiarkę elektryczną, bądź podkaszarkę elektryczną w 2024to zdecydowanie wybór Stihla jest dobrym wyborem. Generalna jakość firmowanych logiem STIHL jest bardzo wysoko o ile nie najwyższa. Urządzenia te się rzadko psują(w porównaniu np z takimi kosami spalinowymi nac) i nie wymagają aż takich konserwacji. Ogromną zaletą oferty tej firmy jest dostępność propozycji dla różnych użytkowników. W rezultacie można zakupić urządzenie dostosowane do swoich umiejętności, wielkości posiadanego terenu i panujących na nim warunków, a także do własnych możliwości finansowych. Pozytywne opinie dotychczasowych użytkowników świadczą o tym, że kosa spalinowa Stihl to bardzo dobry wybór. Warto zatem przyjrzeć się bliżej ofercie tej firmy, jeżeli poszukuje się łatwego w obsłudze, skutecznego oraz wytrzymałego urządzania.

Powiązane Artykuły:

  1. Kosa Spalinowa do Trawy
  2. Kosy Spalinowe NAC
  3. Kosy Spalinowe Husqvarna
  4. Kosy Spalinowe Stiga
  5. Kosy Spalinowe Makita
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Kosa spalinowa Stihl
Average rating:  
 7 reviews
 by Grzegorz

Mam FS450 od 10 wiosen od nowości ale jak to laik na początku ,wstawiałem jej porządnie w 4 litery i NIE ŻAŁUJĘ WYDANEJ KASKI HEHE hula dalej jak ta lala,ale kiedyś się wszystko zużywa norma ,na tych 60 arach :):):)następna będzie właśnie następna będzie FS560 C-EM już do końca życia powinna mi starczyć bo będę ją używał na przemian z kosiarką. Tylko te nowe głowiczki ssą do bani jednak stare były lepsze Głowica tnąca AutoCut 36-2 / 46-2 / 56-2- to te Głowica tnąca AutoCut 2-2 i 25-2 ,potych kosach człowiek niema delirium chodzi o wibracje

 by Natan

Mam odwieczny problem z wyborem kosy… Używana będzie głównie do podkaszania dookoła płotu, chociaż jest możliwość że jak za bardzo trawa podrośnie to do ogarnięcia będę miał 18 arów (niekoniecznie na raz). Także patrzyłem na modele Sthila. Na co zwrócić uwagę, który silnik sensowniejszy

 by Pisarz

Hmmm czy tak jest nie wiem do końca. Autor chyba nie do końca uwzględnił
wszystkie istotne kwestie…

 by Klienta Stihla

Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać na stronę.

 by pracus

Dobry, błyskotliwy, nowatorski – nic dodać, nic ująć.
Oby więcej takich artykułów na stronach.

 by Anonymous

Dzięki, właśnie po to to zostało stworzone aby pomóc w wyborze.

 by Marcin

Tego szukałem:)