Wiele osób pragnie posiadać piękny ogród. Należy jednak pamiętać o tym, że takie miejsce wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto zatem zwrócić uwagę na urządzenia, które umożliwiają ułatwienie sobie pracy i ograniczenie czasu potrzebnego do jej wykonania. Każdy człowiek zajmujący się pielęgnacją ogrodów powinien posiadać między innymi kosę mechaniczną. Są to urządzenie niezbędne wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest użycie kosiarki elektrycznej, podkaszarki elektrycznej bądź podkaszarki akumulatorowej a zatem na terenach nierównych, dużych bądź gęsto porośniętych roślinnością. Na szczególną uwagę zasługują na przykład kosa spalinowa Husqvarna.

Wygląd
NazwaPółka cenowaMocWaga kgInformacje dodatkoweOpinia
Kosy spalinowe Husqvarna 122CHusqvarna 122CTania0,6 kW/ 21,7 cm3
4.4

2 suwowy/ głośność 88 db(A)

4.2
Kosa spalinowa Husqvarna 128CHusqvarna 128C
Tania0,8 kW/ 28 cm34.42 suwowy/ głośność 97 db(A)4.5
Kosa spalinowa Husqvarna 525 RXHusqvarna 525 RX
Średnio wysoka1 kW/ 25,4 cm34.72 suwowy/ głośność 94 db(A)/zbiornik 0,51 L4.4
Kosa spalinowa Husqvarna 327 LDXHusqvarna 327LDX
Średnia
0,9 kW/ 24,5 cm3
5.1
2 suwowy/ głośność 94 db(A)
4.3
Kosa spalinowa Husqvarna 128LDXHusqvarna 128LDX
Średnio wysoka
0,8 kW/ 28 cm3
4.9
2 suwowy/ głośność 94 db(A)
4.4

Husqvarna firma z ponad 200 letnim doświadczeniem

Husqvarna to przedsiębiorstwo, które rozpoczęło działalność jeszcze w XVII wieku, a zatem ma za sobą bardzo długą, a zarazem interesującą historię. Początkowo zajmowało się ono produkcją broni dla szwedzkiej armii, jednak na przełomie kilku następnych stuleci profil działalność firmy ulegał przemianom. Obecnie jest to jedna z najbardziej znanych marek, której produkty sprzedawane są na wszystkich kontynentach. Husqvarna posiada wieloletnie doświadczenie między innymi w produkcji urządzeń przeznaczonych do pielęgnacji ogrodów. Produkty te cieszą się bardzo dużą popularnością, ze względu na ich wysoką jakość. Kosa spalinowa Husqvarna to propozycja, na którą powinni zwrócić uwagę wszyscy, którzy zajmują się pielęgnacją ogrodu. Oferta jest bardzo obszerna, dlatego dobrze byłyby zapoznać się z kilkoma dostępnymi modelami, zwracając uwagę na parametry techniczne poszczególnych z nich oraz na opinie ich dotychczasowych użytkowników.

Kosa spalinowa Husqvarna na przystępną kieszeń

Kosa spalinowa Husqvarna 122 CNajtańsza obecnie kosa Husqvarny to model 122C. Jest to ciche i lekkie urządzenie, które zostało zaprojektowane z myślą o użytku domowym. Kosa ta posiada wydajny, wyciszony silnik, który umożliwia pracę bez zbędnego hałasu, co ma szczególne znaczenie wówczas, kiedy nie chce się zakłócać spokoju pozostałych domownikom bądź swoich sąsiadów. Zastosowana tutaj głowica żyłkowa wykorzystuje system podwójnego podawania żyłki, co zapewnia znacznie lepsze rezultaty koszenia. Zaletą tej kosy jest także fakt, iż można ją bardzo szybko uruchomić bez większego wysiłku. Kosy spalinowe Husqvarna 122C posiadają wyłącznik, który automatycznie przywraca urządzenie do pozycji wyjściowej. Ich moc wynosi 0,6 kW. Cena tej kosy jest bardzo przystepna. Mimo niewielkie mocy kosa ta zyskała bardzo dużą popularność. Użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na jej lekkość, cichą pracę oraz łatwość koszenia. Nie jest to propozycja przeznaczona do profesjonalnego użytku, jednak doskonale sprawdza się w trakcie pielęgnacji przydomowego ogrodu. Urządzenia te posiadają niewielką moc dlatego często użytkownicy wybierają kosy spalinowe nac, które charakteryzują się zdecydowanie niższą ceną i większą mocą

Husqvarna Model 122C84%

 

Kolejne kosy spalinowe Husqvarna, które zostały przeznaczone do domowego użytku to model 128C. To ważące niespełna 4,5 kilograma urządzenie o podwyższonym wale dla większego zasięgu, wykorzystujące funkcję Smart Start, które przyśpiesza uruchamianie maszyny i ogranicza potrzebny do tego wysiłek. Kosa posiada wspominaną wcześniej głowicę z systemem podwójnego podawania żyłki oraz wyłącznik powracający automatycznie do pozycji wyjściowej. Istotną zaletą tego urządzenia jest fakt, iż zostało zaprojektowane w taki sposób, aby znacząco ograniczyć emisję zanieczyszczeń, a jednocześnie zapewnić odpowiednią moc, która wynosi 0,8 kW. Kosa spalinowa Husqvarna 128C to produkt, który można zakupić także za przystępną cenę aczkolwiek już nieco wyższą w porównaniu do wyżej wymienionego modelu. Opinie użytkowników na temat tego urządzenia wskazują, iż jest ono solidne i zapewnia ono bardzo łatwe koszenie, nawet w przypadku skomplikowanych terenów. Dodatkowo kosa ta zapewnia niskie zużycie paliwa, dzięki czemu ograniczone zostają koszty użytkowania. Jako wada tego modelu wskazywana jest wyłącznie niska moc.

 

Husqvarna 128C90%

Kosa spalinowa Husqvarna 128 LDXWażną propozycję stanowią także wielofunkcyjne kosy spalinowe Husqvarna, które można polecić między innymi osobom profesjonalnie zajmującym się ogrodnictwem, a także posiadaczom większych ogrodów z dużą ilością roślin. Takie urządzenia przyspieszają koszenie, jak również umożliwiają wykonywanie innych prac. Jednym z nich jest kosa Husqvarna 128LDx. Jest to urządzenie posiadające przekładnię kątową z wysokim momentem obrotowym oraz urządzeniem tnący, które zostało ustawione równolegle do podłoża. W rezultacie kosa zapewnia bardzo dobrą wydajność. Jej zaletą jest także łatwa wymiana osprzętu, ze względu na zatrzaskowe mocowanie. System Smart Start oraz pompa paliwa zapewniają łatwy rozruch silnika, co ma istotny wpływ na komfort pracy. Cenę kosę spalinowej Husqvarna 128LDx można zaliczyć do średniej. Opinie dotychczasowych użytkowników wskazują na to, że urządzenie bardzo dobrze się sprawdza zarówno w przypadku domowego, jak i profesjonalnego użytku. Najczęściej podkreślanymi zaletami tej kosy są łatwość obsługi, ze względu na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, a także z powodu niedużej wagi.

Husqvarna Model 128LDX84%

Kosy spalinowe Husqvarna 327 LDXKolejna z dostępnych propozycji do kosa spalinowa Husqvarna 327LDx. Jest to urządzenie przeznaczone do wykonywania różnych zadań. Posiada odłączony wał, który ułatwia transport i przechowywanie. Osprzęt mocowany zatrzaskowo zapewnia natomiast łatwą wymianę osprzętu. Kosa ta została wyposażona również w wygodny uchwyt, który wpływa na poprawę komfortu pracy oraz wyłącznik zapewniający automatyczny powrót urządzenia do tej pozycji wyjściowej. Zastosowanie systemu Smart Start pozwoliło ograniczyć opór linki rozrusznika o 40%. Kosy spalinowe 327LDx posiadają silnik o pojemności cylindra 24,5 cm3 oraz mocy 0,9 kW. Waga tego modelu to 5,1 kilograma, co zapewnia użytkownikowi wygodę, szczególnie podczas dłuższej pracy. Również cenę tej kosy można zaliczyć do średniopółkowych. Kosy spalinowe Husqvarna 327LDx to urządzenie wielofunkcyjne, które są dobrze oceniane także przez profesjonalnych użytkowników. Warto je wybrać w przypadku dużego ogrodu z licznymi roślinami.

Husqvarna Model 327LDX86%

Kosy spalinowe husqvarna 525 rxW ofercie dostępne są też kosy spalinowe Husqvarna 525RX, które posiadają nowoczesny silnik X-Torq, charakteryzujący się wyższym momentem obrotowym w szerszym zakresie obrotów, co pozwala na uzyskanie wysokiej mocy w trakcie pracy. Intuicyjne sterowanie dźwignią ssania oraz pompka paliwową zapewniają dużą wygodę. Urządzenie zostało również wyposażone w odłączany wał, co wpływa na ułatwienie transportu oraz przechowywania kosy. Wyłącznik zapewnia możliwość automatycznego powrotu do pozycji wyjściowej, a pompa paliwowa ułatwia rozruch. Moc silnika wynosi 1 kW, natomiast pojemność cylindra 25,4 cm3. Kosa taka to wydatek już zdecydowanie większy niż wcześniejszych modeli, a zatem jest to topowa propozycja tej marki. Opinie użytkowników świadczą jednak o tym, że jest to bardzo dobry wybór, szczególnie w przypadku dużych ogrodów. Kosa spalinowa Husqvarna 525RX zapewnia wysoki komfort pracy, jest łatwa w obsłudze oraz wytrzymała. Świetnie sprawdza się zatem także w przypadku użytku profesjonalnego.

Husqvarna Model 525RX88%

Kosy spalinowe Husqvarna cieszą się dużym poważaniem wśród konsumentów

Powyższe informacje wskazują świadczą o tym, że podkaszarki Husqvarny to oferta obszerna, a przede wszystkim dostosowana do potrzeb i oczekiwań różnych użytkowników. Wszelkie produkty tej marki łączy między innymi niska masa. Stanowi ona bardzo ważną zaletę, ponieważ umożliwia dłuższą pracę także osobom szybciej męczącym się. Kosy spalinowe Husqvarna posiadają również wysokiej jakości silniki, które zapewniają wygodną pracę oraz długą wytrzymałość urządzenia. Niektóre osoby zwracają uwagę na niską moc silników, jednak nie sprawia ona problemów w trakcie koszenia. W ofercie tej firmy znalazły się kosy przystosowane do niedużych, domowych ogrodów, jak również urządzenia, które można bez problemu stosować również na bardziej wymagających terenach. Opinie dotychczasowych użytkowników wskazują na to, że kosa spalinowa Husqvarna to bardzo dobry wybór. Jedną wadę stanowią ceny tych urządzeń. Podstawowym konkurentem tych urządzeń są zdecydowanie na rynku polskim kosy spalinowe stihl. Nie trudno bowiem zauważyć, iż kosy tej marki nie należą do najtańszych. Jest to jednak zrozumiałe, biorąc pod uwagę renomę firmy Husqvarna oraz wysoką jakość oferowanych przez nią produktów. Warto przy tym pamiętać, iż ceny mogę być różne w zależności od wybranego sklepu. Wskazane jest zatem porównanie ofert przed dokonaniem zakupu, co pozwoli skorzystać z propozycji najkorzystniejszej pod względem cenowym.

Powiązane Artykuły:

  1. Kosa Spalinowa do Trawy
  2. Kosy Spalinowe Stihl
  3. Kosy Spalinowe NAC
  4. Kosy Spalinowe Stiga
  5. Kosy Spalinowe Makita