Na pielęgnację ogrodu trzeba poświęcić sporo czasu, a jednocześnie przygotować się na niemały wysiłek. Można jednak ułatwić sobie pracę, korzystając z urządzeń przygotowanych specjalne z myślą o pielęgnacji ogrodu np. dobrym przykładem tutaj jest podkaszarka elektryczna. My wybralibyśmy NAC TE55DW do przydomowych porządków.

Poniżej znajduje się uniwersalny poradnik z podkaszarkami akumulatorowymi wraz z danymi technicznymi oraz ocenami użytkowników. W celu sprawdzenia ceny polecamy kliknąć w link bądź miniaturkę obrazka.

Porównanie najlepszych podkaszarek elektrycznych dostępnych w 2024 roku.

Wygląd
NazwaPółka cenowaMoc Waga kgInformacje dodatkoweOpinia (0-5)
NAC TE55DW 550W
Tania1.40 kW2.6Szerokość cięcia 30 cm4.7

Sprawdź Cenę


POWERMAT PM-PKE-1350
Średnia1.30 kW2.9Szerokość cięcia 35 cm4.6

Sprawdź Cenę


Wykaszarki elektryczne ur3000Makita Ur3000Średnia0.40 kW2.3Szerokość cięcia 30 cm4.5

Sprawdź Cenę


NAC BE140-SW-SWysoka1.40 kW5Szerokość cięcia 25- 42 cm4.5

Sprawdź Cenę


Stiga SGT 600Średnia0.60 kW3.0Szerokość cięcia 30 cm4.5

Sprawdź Cenę


Bosch AFS 23-37Bardzo Wysoka0.95 kW5.3Szerokość cięcia 37 cm4.5

Sprawdź Cenę


Lex lxgt25Wysoka3.8 kW7.5Szerokość cięcia 42 cm4.5

Sprawdź Cenę


Wykaszarka elektryczna Hecht 1445Hecht 1445Wysoka1.40 kW5Szerokość cięcia 42 cm4.5

Sprawdź Cenę


Stiga SGT 350Wysoka0.35 kW1.9Szerokość cięcia 24 cm4.5

Sprawdź Cenę


Podkaszarki elektryczne Al-Ko Gte 550 PremiumAL-KO GTE 550Średnia0.55 kW3.0Szerokość cięcia 30 cm4.5

Sprawdź Cenę


Ryobi RLT8038Wysoka0.80 kW4.6Szerokość cięcia 38 cm4.4

Sprawdź Cenę


Eurotec 1100WTania1.1 kW1.6Szerokość cięcia 25 cm4.4

Sprawdź Cenę


Podkaszarka elektryczna Hecht 500Hecht 500Tania0.50 kW3.0Szerokość cięcia 29 cm4.4

Sprawdź Cenę


podkaszarka elektryczna bosh art 23 easytrimBosch Art 23 EasytrimTania0.28 kW1.6Szerokość cięcia 23 cm4.4

Sprawdź Cenę


Podkaszarki elektryczne Gardena Smallcut 300Gardena Smallcut 300 Tania0.3 kW2.6Szerokość cięcia 22 cm4.3

Sprawdź Cenę


KosaOleo-Mac Tr 91 EWysoka0.85 kW3.5Szerokość cięcia 36 cm4.3

Sprawdź Cenę


Wykaszarki elektryczne B&D gl310Black&Decker Gl310Tania0.30 kW1.55Szerokość cięcia 25 cm4.3

Sprawdź Cenę


Podkszarki elektryczne NAC yt6922-11Nac Yt6922-11Średnia1.00 kW5.7Szerokość cięcia 38 cm4.2

Sprawdź Cenę


Podkaszarki elektryczne na przykładach.

Najpopularniejszą podkaszarką elektryczną dostępną w 2024 roku jest NAC TE55-DW

Urządzenie zaprojektowane przez firmę NAC jest wyposażone w nisko awaryjny silnik elektryczny o mocy 550 W. Jego największą zaletą jest stosunkowo niski poziom głośności. Dzięki temu praca z podkaszarką TE55-DW zapewnia komfort i wygodę.

Sprawdź cenę NAC TE55-DW

Elementy odpowiedzialne za sterowanie i uruchomienie podkaszarki są skonstruowane z zastosowaniem zasad ergonomii. Umożliwia to wygodną i intuicyjną obsługę, która nie nastręcza problemów, nawet osobom bez doświadczenia w posługiwaniu się tego typu urządzeniom.
Dodatkowo, za sprawą regulacji kąta pracy silnika oraz długości drążka i uchwytu, podkaszarka elektryczna NAC TE55-DW zapewnia wygodę i łatwość pracy, niezależnie od warunków otoczenia.
Ponadto specjalna osłona chroni podkaszarkę przed uszkodzeniami podczas koszenia trawy przy ogrodzeniach i murach. Jednocześnie bez problemu radzi sobie przy precyzyjnym wykaszaniu wokół drzew, pod krzewami, przy ogrodzeniach, krawężnikach itp.
Urządzenia zostało wyposażone w osłonę, która chroni Podkaszarka została wyposażona w teleskopowy uchwyt, ułatwiający manewrowanie, który zapewnia niezwykłą wygodę i wysoki komfort podczas pracy poprzez możliwość dostosowania urządzenia do wzrostu każdego użytkownika.

Zalety:

– Lekkość pozwala na łatwiejsze manewrowanie i bez wysiłkową pracę

– Umożliwia koszenie przy różnego rodzaju “przeszkodach”, jak drzewa i krawężniki

– Jest wyposażona w energooszczędny, stosunkowo cichy silnik

– Pozwala na zmianę ustawienia i długości teleskopowego drążka i uchwytu

Wady:

– Dysponuje stosunkowo niewielką szerokością roboczą – 30 cm

– Nie jest bardzo wydajna

Następnym bardzo popularnym produktem to Powermat PKE-1350

Podkaszarka Powermat to urządzenie dysponujące imponującą mocą silnika 1350 W. Pozwala to na uzyskanie wysokiego poziomu obrotów silnika, bo aż do 13000 obrotów na minutę. Dzięki temu bez problemu radzi sobie z najgęstszymi kępami traw oraz odrostami krzewów.

Sprawdź cenę Powermat PKE-1350

Świetnie sprawdza się jako uzupełnienie tradycyjnych kosiarek. Również dzięki przystosowaniu do koszenia wokół drzew i krzewów oraz przy krawężnikach, murkach i innego typu, z czym nie radzą sobie zwykłe kosiarki.
Co więcej uchwyt główny podkaszarki elektrycznej Powermat PKE-1350 umożliwia regulację pod kątem aż 180 stopni. Stanowi to gwarancję łatwej i komfortowej pracy, w różnych warunkach ukształtowania terenu.
Ponadto, dysponując szerokością roboczą 35 cm, która wyznacza maksymalny obszar jednokrotnego cięcia, podkaszarka elektryczna firmy Powermat, cechuje się wydajnością i szybkością pracy.

Zalety:

– Dysponuje dużą mocą silnika 1350 W, która zapewnia wysoką wydajność pracy

– Umożliwia koszenie przy różnego rodzaju “przeszkodach”, jak drzewa i krawężniki

– Pozwala na zmianę ustawienia i długości teleskopowego drążka w zakresie 180 stopni

– Wyposażona jest w ostrze o dużej szerokości roboczej – 35 cm

Wady:

– Nie posiada regulowanego uchwytu

– Konsumuje dużo energii

Stiga SGT 600 – Bardzo znany producent takżę pokazuje swoją propozycję.

Podkaszarka zaprojektowana i wyprodukowana przez renomowaną markę Stiga wyposażona jest w silnik zasilany elektrycznie o maksymalnej mocy 600 W. Nie jest to najwyższa moc w tego typu urządzeniach, w zupełności jednak wystarcza żeby łatwo i wydajnie poradzić sobie z gęstymi kępami traw oraz uporczywymi chwastami.

Sprawdź cenę Stiga SGT 600

Podkoszarka SGT 600 jest dysponuje szerokością roboczą 30 cm, co przekłada się na komfort i wydajność manewrowania podczas jednorazowego koszenia trawnika. Umożliwia także, dzięki dobremu umiejscowieniu ostrzy swobodne cięcie trawnika tuż przy krawędziach, takich jak np. krawężniki lub przy ogrodzeniach.

Dodatkowo, pracę z podkaszarką elektryczną ułatwia opcja regulowanego kąta, pod którym użytkownik może dokonywać cięć. Znacznie ułatwia to koszenie przy krzewach i drzewach.
Komfort posługiwania się przedstawianą podkaszarką opiera się także na dobrze zaprojektowanej rączce i uchwytowi, które pozwalają na regulacje i dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Zalety:

– Posiada silnik o mocy 600 W, który pozwala na balans między wydajnością a energooszczędnością

– Dysponuje szerokością roboczą 30 cm

– Posiada opcje regulowanego kąta cięcia

– Wyposażona jest w ergonomiczny uchwyt i drążek, które pozwalają na komfortową pracę i łatwość manewrowania urządzeniem

Wady:

– Stosunkowo źle radzi sobie z odrostami drzew i krzewów

Kosa elektryczna Hecht 1445

Kosa Hecht 1445 wyposażona jest w silnik elektryczny o mocy 1400 W, co w połączeniu z automatyczną głowicą o szerokości roboczej 42 cm, pozwala na bardzo wydajną pracę, przy dużej oszczędności czasu. Ponadto, głowicę można wymienić na metalową tarczę (o szerokości 25,4 cm), która idealnie sprawdza się przy koszeniu odrostów krzewów i drzew oraz łodyg i chwastów.

Sprawdź cenę Hecht 1445

Dzięki składanemu wałowi napędowemu kosa Hecht 1445 może być złożona i bezpiecznie przechowywana w niewielkich składzikach lub garażach. Jednocześnie imponować może ciężar opisywanej kosy. To tylko 5 kg wagi, co sprawia, że pozwala na spory komfort i łatwość w operowaniu urządzeniem. Za sprawą odpowiedniego stosunku ciężaru do rozmiarów jest to urządzenie o dobrze wyważonym środku ciężkości. Osobie obsługującej zapewnia to komfort pracy, która nie wymaga obciążania się zbędnym ciężarem

Zalety:

– Posiada silnik o dużej mocy – 1400 W

– Pozwala na zamontowanie automatycznej głowicy o szerokości roboczej 42 cm

– Pozwala na zamontowanie metalowej tarczy o szerokości roboczej 25,4 cm

– Jest wyposażona w składany wał napędowy, który umożliwia złożenie samej kosy

Wady:

– Praca z tarczą może być niewygodna

Bezproblemowe koszenie – podkaszarka Stiga SGT 350 i Ty

Następna propozycja od znanego producenta w wykaszarkach z kablemCzy słyszałeś już o hicie tego sezonu – podkaszarce elektrycznej przewodowej Stiga SGT 350? Jeżeli nie, zaraz nadrobimy Twoją wiedzę na temat tego fantastycznego produktu. Elegancja i ergonomiczność tego urządzenia trafiły prosto w ręce nawet najbardziej wymagających klientów. Urządzenie to jest dość małe, gdyby porównać innego podkaszarki tego typu dostępne na rynku.

Sprawdź cenę Stiga SGT 350

Zajmuje więc niewiele miejsca, które możesz przeznaczyć na skrzynkę na narzędzia lub drabinę. Wyposażona została w 2-żyłkową głowicę Tap & Go, a także w uchwyt o kształcie pętli. Dzięki takiemu projektowi masz pewność, że podkaszarka nie wypadnie Ci z ręki, nie narażając Cię na uszkodzenia. Inną cechą tego produktu jest bardzo mała waga – osoby przeciętnej siły nie będą miały z obsługą najmniejszego problemu.

Zalety:

– niesamowicie wygodna w użytkowaniu – dobry rozkład ciężaru

– styl i elegancja

– ergonomiczna praca

Wady:

– to koszarka przewodowa – jesteś uzależniony od kontaktu i długości kabla

– silnik częsta ulega zacięciu

Podkaszarki elektryczne przewodowe Eurotec 1100w – wady i zalety

Propozycja klasyfikowana jako bardzo tania w kategorii podkaszarek elektrycznych przewodowychJeżeli męczą Cię bujne źdźbła trawy naokoło rozrosłych drzew w Twoim stadzie, właśnie trafiłeś na ofertę idealną dla Ciebie. Przedstawiam Ci podkaszarkę elektryczną przewodową Eurotec 1100w. Podkaszarka ta doskonale prezentuje się wizualnie, zachwycając nie tylko nietypowym kolorem, ale także precyzją wykonania.

Sprawdź cenę Eurotec 1100w

Fantastycznie sprawdza się do wyrównywania niesfornych krawędzi trawników, jak i pozbywania się trawy z miejsc niedostępnych dla tradycyjnych kosiarek. Maksymalna szerokość cięcia trawy o 25 cm, dzięki czemu możemy się nią dostać w każdy zakamarek. Długość żyłki na szpulce wynosi 2 do 3. Silnik bez obciążenia może osiągnąć maksymalne obroty w postaci 12000/min. Jedną z największych zalet tej podkaszarki jest jej waga – jedyne 1,6 kg! Nie musisz zatem martwić się o swój kręgosłup i skutki długotrwałego koszenia. Podkaszarka Eurotec 1100w to doskonały wybór dla Ciebie.

Zalety:

– niesamowicie wygodna w użytkowaniu – dobry rozkład ciężaru

– styl i elegancja

– ergonomiczna praca

Wady:

– to koszarka przewodowa – jesteś uzależniony od kontaktu i długości kabla

– silnik częsta ulega zacięciu

Opcja numer 2 od najpopularniejszego producenta w polsce to NAC BE140-SW-S

Podkaszarka NAC BE140-SW-S nazywana jest również kosą elektryczną. Jest to urządzenie, które dysponuje silnikiem o dużej mocy 1400 W, dzięki któremu praca z tym urządzeniem jest wydajna i satysfakcjonująca.

Sprawdź cenę NAC BE140-SW-S

Silnik pozwala na osiągnięcie aż 8000 obrotów na mnutę. Przez to, opisywana podkaszarka NAC BE140-SW-S, idealnie nadaje się do pracy, w której nie radzą sobie zwykłe kosiarki, takie jak cięcie odrostów krzewów, lub wyjątkowo gęstych lub trudno dostępnych kęp traw.
Co więcej jest podkaszarka ta jest odpowiednio zaprojektowana do wykończenia koszenia w miejscach nieosiągalnych dla klasycznych kosiarek: czyli przy miejscach takich, jak przy ogrodzeniach, murach itp.
Dodatkowo, podkoszarka NAC BE140, posiada półautomatyczną głowicę do koszenia trawnika, której szerokość wynosi aż 42 cm. Pozwala to na wydajność pracy, dzięki zminimalizowaniu manewrów potrzebnych do skoszenia danych fragmentów trawnika. Poza tym jest też wyposażona w dodatkową, metalową tarczę tnącą, ułatwiającą cięcie chwastów, odrostów, itp.
W zestawie znajduje się półautomatyczna głowica do cięcia trawy o szerokości roboczej 42 cm oraz dodatkowa metalowa tarcza tnąca do chwastów, łodyg, odrostów, krzewów itp. o średnicy 25.5 cm.
W urządzeniu zastosowano dzielony wał napędowy co ułatwia transport oraz przechowywanie. Po rozłożeniu każdy z elementów ma długość około 85 cm. Kosa została wyposażona w wygodny uchwyt, na którym znajdują się niezbędne elementy do sterowania urządzeniem oraz regulowany pasek naramienny.

Zalety:

– Posiada wydajny, mocny silnik o mocy 1400 W

– Umożliwia podkaszanie przy różnego rodzaju “przeszkodach”, jak drzewa i krawężniki

– Pozwala na zmianę ustawienia i długości teleskopowego drążka w zakresie 180 stopni

– Wyposażona jest w ostrze o dużej szerokości roboczej – 42 cm

Wady:

– Nie posiada regulowanego uchwytu

– Konsumuje dużo energii

Podkaszarka elektryczna firmowana logiem Lex – LXGT25

Podkaszarka marki Lex, zwana też kosą elektryczną to precyzyjne i wydajne urządzenia, które idealnie spełnia funkcję uzupełnienia pracy kosiarki.

Swoją precyzję zawdzięcza odpowiedniemu kształtowi i umiejscowieniu głowicy tnącej. Dzięki niej łatwo radzi sobie z fragmentami trawników położonymi tuż przy murkach, płotach, drzewach i krzewach itp. Poręczne, ergonomicznie zaprojektowane uchwyty pozwalają na swobodne operowanie podkaszarką elektryczną LXGT25.

Sprawdź cenę LXGT25

Opisywana kosa elektryczna wyposażona jest w wydajny silnik o mocy 2500 W, który pozwala na osiągnięcie 7500 obrotów głowicy na minutę oraz aż 10 000 obrotów tarczy na minutę. Za sprawą tych parametrów, podkaszarka elektryczna Lex łatwo radzi sobie nawet z odrostami krzewów i drzew.
Dużą wydajność zachowuje pomimo stosunkowo niewielkiej szerokości roboczej ostrzy, bo wynoszącej zaledwie 25,5 cm. Wielkość ta jednak zwiększa manewrowość podkaszarki. I pozwala jej także na lepszy dostęp w wąskie przejścia, np. między drzewami a płotami.
Dodatkowym atutem opisywanej podkaszarki elektrycznej jest regulowany uchwyt i opcja regulacji wysokości. Pozwalają one na dostosowanie podkaszarki zarówno do przestrzeni pracy, jak i do potrzeb samego użytkownika.

Zalety:

– Dysponuje wydajnym silnikiem o mocy 1400 W

– Dzięki dobremu umiejscowieniu głowicy idealnie radzi sobie z koszeniem przy płotach, wokół drzew itp.

– Dysponuje regulacją wysokości drążka oraz regulowaną wysokością uchwytu

Wady:

– Szerokość robocza wynosi tylko 255 mm

 

Podkoszarka elektryczna Ryobi RLT8038

Silnik elektrycznej podkaszarki marki Ryobi dysponuje mocą 800 W, co zapewnia skuteczność i wydajność w przycinaniu gęstszych i wysokich kęp trawy. Dodatkowo jest wyposażone w ostrze o szerokości cięcia 38. Dzięki temu łatwiej radzi sobie z powierzchnią o stosunkowo dużej szerokości. Tym samym minimalizuje ilość czasu i manewrów potrzebnych do przycięcia konkretnego obszaru.

Sprawdź cenę Ryobi RLT8038

Jednocześnie, szerokość niespełna 40 cm pozwala swobodnie poruszać się między uposażeniem ogrodu, jak np. płotami i krzewami. Bez problemu pozwala na komfortowe strzyżenie trawy wokół takich miejsc, oraz przy ogrodzeniach lub krawężnikach. W ten sposób stanowi idealne uzupełnienie pracy kosiarek, które zazwyczaj nie radzą obie z tego typu miejscami.
Dodatkowym atutem jest składany trzonek, dzięki któremu transport i przechowywanie podkaszarki Ryobi RLT8038 nie nastręcza żadnych problemów.
Ponadto, podkaszarka elektryczna firmy Ryobi jest zaprojektowana zgodnie z zasadami ergonomii: dzięki kształtowi, który odpowiada zrównoważonemu rozkładowi ciężaru, praca jest łatwa i nie obciąża użytkownika.

Zalety:

– Jest wyposażona w szerokość roboczą 38 cm – dobrze oscylującą między wydajnością koszenia a przystosowaniem do radzenia sobie przy krawędziach trawnikach (np. przy płotach itp.)

– Dysponuje składanym trzcionkiem, który ułatwia przenoszenie i przechowywanie

Wady:

– Wymaga dłuższego czasu przy cięciu twardszych elementów roślin, jak odrosty krzewów

Kosa elektryczna Bosch AFS 23-37 – Niemcy się wzieli do roboty

Podkaszarka solidnej niemieckiej marki Bosch charakteryzuje się równie solidnym silnikiem, który pozwala na pracę w zakresie mocy do 950 W. Jednocześnie dysponuje ona szerokością roboczą ostrza 23 cm – idealnie sprawdzającej się w wąskich partiach trawnikach, np. przy drzewach lub ogrodzeniach.

Sprawdź cenę Bosch AFS 23-37

Ponadto jest wyposażona w nić, która powiększa zakres cięcia do 38 cm., co z kolei ułatwia poradzenie sobie z większymi partiami trawnika. Pozwalając na zachowanie wydajności i minimalizując ilość manewrów potrzebnych do wykonania danej pracy.
Co więcej, podkaszarka elektryczna Bosch AFS 23-37 jest wyposażona w pas naramienny, który można regulować. Umożliwia to swobodną regulację wysokości pracy z tym urządzeniem, odpowiednim do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dodatkowo komfort pracy zwiększa wyważenie maszyny, za sprawą odpowiednio przemyślanej konstrukcji i umiejscowieniu trzonka. Przyczynia się do zminimalizowania obciążenia ciężarem podkaszarki.

Zalety:

– Jest wyposażona w wydajny silnik 950 W

– Dysponuje szerokością roboczą ostrza 23 cm i nici – 37 cm, co umożliwia dostosowanie do różnych potrzeb – wydajności i swobody koszenia

– Jest wyposażona w pas naramienny, z możliwością jego regulacji

– Posiada ergonomicznie zaprojektowany drążek, pozwalający na komfortową pracę, przy dobrze zbilansowanym ciężarze urządzenia

Wady:

– Żyłka ulega szybko zużyciu

Kosa elektryczna Bosh Skill 0735Jednym ze szczególnie cenionych urządzeń jest podkaszarka elektryczna Bosch 0730 AA Skil. To lekki model o wadze 2, 6 kilograma oraz mocy 250 W. Wykorzystano tutaj system podwójnej żyłki tnącej, co zapewnia szybkie i dokładne koszenie. Teleskopowa regulacja wysokości gwarantuje natomiast każdemu użytkownikowi komfort podczas pracy. Długość można regulować w graniach od 80 do 110 centymetrów. Kosa elektryczna ta posiada uchwyt o ergonomicznym kształcie oraz drugi uchwyt z funkcją „Comfort grip”, co zapewnia łatwą kontrolę nad urządzeniem. Producenci wykorzystali także odciążenie kabla, które chroni uszkodzeniem przed kabla albo narzędzia. Średnica koszenia wynosi 25 centymetrów, natomiast prędkość bez obciążenia 1200 obrotów na minutę. W wyposażeniu znajduje się układ szpul oraz moduł „Łatwe przechowywanie”, umożliwiający stworzenie systemu szynowego, na którym można zwiesić urządzenia Skil. Pomimo pozornie niedużej mocy urządzenie bez trudu radzi sobie z wykonywaniem wszystkich zadań, do których jest przeznaczone. Model ten zyskał dużą popularność przede wszystkim dlatego, że producent doskonale połączył solidność wykonania z bardzo atrakcyjną ceną. Urządzenie zapewnia dużą dokładność, a jednocześnie jest wytrzymałe.

Podkaszarka elektryczna makita UR300Lekkim urządzeniem jest także kosa elektryczna Makita UR3000. Waga wynosi 2,4 kilograma, natomiast moc 400 W. Jest to kosa z uchwytem typu „pętla” oraz wałkiem rury aluminiowej umożliwiającym rozciąganie do 20 centymetrów. Ważną cechą urządzenia jest obracanie głowicy o 180°, co znacznie ułatwia cięcie trawy w narożnikach. Wykorzystano tutaj wzmocnienie zacisku szpuli oraz zabezpieczenie przed wyrwaniem kabla zasilającego. Urządzenie sygnowane marką Makita umożliwia łatwą wymianę głowicy żyłkowej. Szerokość koszenia wynosi 30 centymetrów. Za najważniejsze wady uznane zostały solidność konstrukcji, wygoda użycia oraz estetyczny wygląd. Zaletą jest także przystępna cena.

Kosy elektryczne Ryobi RBS 1020Kolejna propozycja to podkaszarka marki Ryobi. Firma ta zyskuje w ostatnim czasie coraz większą ilość klientów. Proponowana przez nią podkaszarka elektryczna RBC1020 to urządzenie o wynoszącej aż 1000 W oraz wadze 4,8 kilograma. Zostało wyposażone w tarczę tnącą TriArc™ o szerokości cięcia do 38 cm, co ułatwia koszenie większych powierzchni. Kosa wykorzystuje również dzielony wałek, co pomaga w jej transporcie oraz umożliwia instalację dodatkowych urządzeń. Jest to podkaszarka elektryczna żyłkowa z regulowanych uchwytem przednim. Urządzenie sprzedawane jest wraz z pasem naramiennym, które oznacza duże ułatwienie dla użytkownika. Ze względu na wysoką moc podkaszarki elektryczne RBC1020 sprawdzają się nawet na większych i bardziej skomplikowanych terenach. Użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na wytrzymałość tego modelu. Z urządzenia można korzystać przez wiele lat, nawet w przypadku trudnych warunków.

Podkaszarka elektryczna Gardena powercut 500Dużą popularnością cieszą się także podkaszarki elektryczne marki Gardena, na przykład model Powercut 500. To urządzenie o mocy 500 W i wadze 3 kilogramów. Regulacja trzonka przy głowicy ułatwia koszenie w trudno dostępnych miejscach. Składne kołka podkaszarki powodują natomiast, że można ciąć przyrośnięte brzegi trawnika pod kątem 90°. Urządzenie posada uchwyt teleskopowy, który umożliwia regulację długości w zależności od wzrostu użytkownika. Wyposażone zostało także w specjalną osłonę, która zabezpiecza rośliny przed uszkodzeniem oraz w zintegrowany włącznik bezpieczeństwa, który zapobiega przypadkowemu uruchomieniu kosy. Jest to podkaszarka elektryczna żyłkowa. Wykorzystano tutaj podwójną żyłkę o długości 6 metrów i średnicy 1,6 milimetra. Szerokość pracy wynosi 27 centymetrów. To jedna z droższych kos eletrycznych, jednak jej cena nie jest zbyt wysoka, w porównaniu do podkaszerek innego typu. Kosa elektryczna ta zyskała bardzo dobrą opinię wśród użytkowników, ponieważ zapewnia łatwe koszenie nawet w trudno dostępnych miejscach. Może być zatem stosowane na różnych terenach. Jednocześnie jest to podkaszarka bardzo wytrzymała i prosta w obsłudze.

Podkaszarka elektryczna posiada podstawową funkcjonalność do przycinania trawy

Jednym z urządzeń, które mogą pomóc w pracach ogrodowych jest podkaszarka elektryczna. Chociaż do przycinania trawy wykorzystuje się przede wszystkim kosiarkę, to nie wszędzie możliwe jest jej zastosowanie. Dobre kosy elektryczne są niezbędne zwłaszcza w przypadku tych miejsc, do których dostęp jest utrudniony. Te urządzenia umożliwiają ścięcie trawy na przykład między drzewkami lub przy murze. Podkaszarki elektryczne to wprawdzie jedno z kilku dostępnych rozwiązań, jednak w większości ogrodów właśnie takie urządzenie sprawdza się najlepiej. Taka podkaszarka zasilana jest sieciowo, co oznacza, że pracuje wyłącznie wtedy, kiedy zostanie podłączona do prądu elektrycznego. Najważniejszą zaletą jest niska cena, ponieważ kosa elektryczna jest najtańszym typem podkaszarki. Jej cena jest zdecydowanie niższa niż podkaszarki spalinowej, a w przypadku większości modeli niższa także od ceny urządzenia zasilanego akumulatorowo. Jednocześnie kosa elektryczna jest lekka i łatwa w obsłudze, dlatego zapewnia komfort nawet początkującym ogrodnikom. Moc takiego urządzenia wynosi najczęściej od 450 do 550 W. Dostępne są jednak modele, których moc jest znacznie wyższa. Podkaszarki elektryczne o wysokiej mocy poleca się do stosowania przede wszystkim na większych powierzchniach. Można dostrzec różnice także pod względem budowy poszczególnych modeli. Te droższe posiadają bowiem regulowaną teleskopowo rękojeść, która pozwala na dostosowanie długości urządzenia do wzrostu konkretnego użytkownika. W tańszych modelach wykorzystuje się natomiast drążek z wałem napędowym, który nie umożliwia takiej regulacji. Kolejna różnica to system tnący. Tańsza podkaszarka elektryczna posiada często głowicę z żyłką nylonową, natomiast droższa metalowe albo plastikowe nożyce. Takie nożyce są solidniejszym rozwiązaniem, ponieważ żyłka może się zerwać podczas koszenia na trudniejszych terenach. Istotną rolę odgrywa także długość kabla zasilającego. Przy dużych powierzchniach warto zadbać o to, aby kabel był jak najdłuższy, co pozwoli na dotarcie w każde miejsce bez konieczności stosowania przedłużaczy. Kabel stanowi główną wadę kos elektrycznych. Przy terenach gęsto porośniętych roślinnością może on plątać się między drzewami i krzewami, co bardzo utrudnia pracę. Mimo tej niedogodności podkaszarki elektryczne są bardzo popularne. Warto zatem zwrócić uwagę na modele, które zyskały najlepszą ocenę użytkowników.

Kosy elektryczne są to dosyć proste urządzenia, które wykonują podstawowe ścinanie trawy w miejscach trudnodostępnych.

Podkaszarki elektryczne to urządzenia, które ułatwiają pracę w wielu ogrodach, aby trawa była dokładnie przycięta. Urządzenia te posiadają wiele zalet, dlatego są najchętniej wybieranymi podkaszarkami. Warto jednak pamiętać o to, że podobnie jak w przypadku wszelkich innych urządzeń, w sprzedaży dostępne są zarówno lepsze, jak i gorsze kosy elektryczne. Z tego względu zakup takiej kosy powinien nastąpić dopiero po dokładnym przyjrzeniu się dostępnym urządzeniom.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Podkaszarka elektryczna
Average rating:  
 13 reviews
 by omyway

Kolejne dobre porównanie w Waszym wykonaniu. Cieszę się, że zna, Waszą stronę, bo z Wami nie da się kupić czegoś niesprawdzonego. Wszystko dokładnie sprawdzacie i opiniujecie, to mi się podoba. W zasadzie nie myślałam o elektrycznej, ale w sumie, na nasz mały ogrodzik może starczyć, a po co mam przepłacać za akumulatorową?

 by Mar

Nie polecam nac s55. Mamy od zeszłego roku. Wymiana żyłki to dramat, a dokupienia głowicy ( która jest plastikowa i szybko się zużywa) graniczy z cudem. Szukam od września i do tej pory nie ma jej w sprzedaży. Podkaszarka fajna ale bez głowicy z żyłka nieprzydatna. W tym roku będę musieć kupić nową podkaszarke mimo iż poprzednia jest na gwarancji i wygląda jak nowa. Uprzedze pytania- głowica nie obejmuje gwarancji i sprzedawca odmówił reklamacji.

 by better

Zacząłem tak zastanawiać się porządniej nad podkaszarką, kiedy w zeszłym roku moja żona zaniemogła z powodu kręgosłupa. Już nie było komu kosić ogródka, a stara spalinowa kosiarka nie daje już rady. Teraz kiedy wiosna za pasem, muszę się na coś zdecydować. I powiem Wam szczerze, że w tym poradniku przedstawiono interesujące mnie sztuki.

 by spice

Powiem szczerze, że jakoś akumulatorowe do mnie przemawiają bardziej, ale wiadomo, więc kasy za taką wygodę wydać trzeba. Widziałem, że macie też porównanie takich podkaszarek i kosiarek, chętnie w wolnym czasie przejrzę. Bo w żadnym innym serwisie z porównaniami nie ma takich rzetelnych opisów, jak tutaj właśnie.

 by rolnik zgierz

Święta powoli za nami, a ja Wam powiem, że mnie dziecioki nieźle zaskoczyły w tym roku. Dostałem na Gwiozdkę właśnie podkaszarkę elektryczną nac, tą pierwszą. I póki co, użytkowana była ze 2-3 razy ze względu na porę roku i powiem szczerze, jestem zadowolony. Nic się nie dzieje, wszystko ładnie smyko.

 by obeznany520

Nie widzę sensu w kupowaniu podkaszarki elektrycznej w dobie sprzętów akumulatorowych, a już na pewno spalinowych. Może i są najtańsze, ale to wynika raczej z tego, że nie są wcale tak praktyczne. Bynajmniej w moim przekonaniu, ale wiem, że wiele osób się ze mną nie zgodzi i też to zaakceptuję. Po prostu ja mam takie odczucia.

 by Anno

Mój mąż zastanawiał się nad podkaszarką i wspominał o firmie Stiga, widzę że tutaj też jest w rankingu i będę musiała mu pokazać, żeby dokładnie poczytał o wadach i zaletach. Ale jego kolega ma tej firmy podkaszarkę i jest zadowolony. Więc wybór był dobry, i mam nadzieje że jak mąż też się na taką zdecyduje będzie zadowolony.

 by juwon

Widzę, że jest w tym zestawieniu miejsce również na mniej znane modele , to mnie naprawdę cieszy. Bo nie każdego stać na najbardziej znane marki. Myślę, że większość sprzętów, jakie tutaj prezentujecie, warto kupić. Z Hechtem bym się tylko zastanowił, ale to ja mam złe doświadczenia przez byłego szefa. Może u innych się sprawdza.

 by Marko

Od 5 lat użytkuję kosę Stiga . Kosiłem sporo, ale tylko żyłką, samą trawę. Do tej pory nie było , odpukać większych problemów. Wymienić trzeba było głowice tnącą. Urwała się linka od rozruchu. Raz był problem z odpaleniem, ale to przez świece. Ogólnie chodzi dobrze. Jest solidna, duża i ciężka. W porównaniu ze Stihlem o porównywalnej mocy jest wolniejsza, ale daje radę. Mogę polecić.

 by Andrejek

Zadbany trawnik to wizytówka każdego ogrodu.Niestety, kosiarka nie jest w stanie zrobić tego wystarczająco precyzyjnie, zwłaszcza gdy w ogrodzie mamy sporo krzewów. Dlatego warto mieć w domu podkaszarkę elektryczną, ja mam i jestem zadowolony.

 by fallow0205

W zasadzie to jestem właścicielem Stigi i nie zamieniłbym jej na żadną inną. Dobrze sobie radzi, spisuje się nawet z trudniejszymi elementami, nie mam z nią problemów w ogóle. Do tego wymieniam nożyki, albo żyłkę bardzo rzadko, nożyki 1 raz, żyłkę 4 razy, ale mam ją ponad rok. Dla mnie najlepszy model, jaki mogłem kupić.

 by Michał L.

Podkaszarka jak sama nazwa wskazuje służy do podkaszania, ale wielu ludzi myli to pojęcie i kosi normalnie, a potem zdziwienie że się popsuła. Ja zamierzam kupić podkaszarkę jako uzupełnienie mojej kosiarki – tylko to koszenia miejsc trudno dostępnych (ogrodzenie, naokoło drzew i krzewów, itp…)

 by Mirek

Szukam czegoś do 70 zł. Znalazłem taką podkaszarkę za 59 zł
Podkaszarka Niteo
Na filmie nieźle kosi. Warto ją kupić?