Sprawdź czym wyróżniają się Makita kosy spalinowe na tle innych produktów!

Jeżeli odwiedziliście tę stronę, to znaczy, że poszukujecie bardzo dobrej kosy spalinowej w sezonie 2024, która wytrzyma nie jeden, nie dwa sezony, ale o wiele więcej. Makita to dosyć popularna firma, która od wielu lat zajmuje się produkcją kos spalinowych. Wciąż się jednak rozwijają, poprawiają swoje produkty i gonią czołówkę. Co takiego sprawia, że Makita kosy spalinowe to bardzo dobry wybór dla wymagających klientów, którzy jednocześnie pragną zaoszczędzić kilka złotych?

Makita to japoński producent, który od 1915 roku zajmuje się produkcją spalinowych, jak i elektrycznych narzędzi – w głównej mierze przyrządów ogrodniczych oraz budowlanych. Firma ta weszła na polski rynek w 1995 roku i od tego momentu zaczęła podbijać nasz rynek. Co charakteryzuje produktu Makity? Otóż oferowała ona innowacyjne technologie, które zrewolucjonizowały rynek elektronarzędzi. Teraz, Makita Corporation skupia się na udoskonaleniu swoich produktów, w tym oczywiście kosiarek spalinowych. Dodatkową cechą, która zdecydowanie jest zaletą japońskiego giganta, jest wprowadzenie licznych akcesoriów oraz materiałów eksploatacyjnych. Jeżeli pragniesz poznać kilka ofert i sprawdzić jakie Makita kosy spalinowe są najlepsze, to zapraszamy poniżej!

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
Makita BBC5700


Droga4.9
 

Sprawdź Cenę


Makita RBC420EŚrednia4.8
 

Sprawdź Cenę


Makita EBH341UŚrednia4.8
 

Sprawdź Cenę


Makita DBC400
Droga4.7 

Sprawdź Cenę


Najlepsze kosy spalinowe Makita – znajdź swój nowy sprzęt!

Masz na oku podkaszarkę spalinową Makita? Sprawdź ten model!

MAKITA BBC5700 to pierwsza oferta, która swoją jakością oraz wykonaniem powinna cię zainteresować. Kosztująca nieco ponad 1500 złotych Podkoszarka Spalinowa Makita o oznaczeniu modelowym BBC5700 to idealna oferta dla osób, które szukają mocnej kosy do koszenia traw, krzewów czy krzaków. Moc, w jaką producent zaopatrzył ten model, to 2,21 kW. Jest to bardzo duża moc w stosunku do ceny, dzięki czemu nie będziemy mieli problemów z żadnym rodzajem trawy. Dodatkowym, aczkolwiek bardzo ważnym dodatkiem jest system antywibracyjny. Co więcej, jako standardowa oferta otrzymamy tutaj również nóż tnący, uprząż, a nawet osłonę narzędzia. Oczywiście klucze montażowe również będą w zestawie! Aczkolwiek, minusem maszyny jest z pewnością jej waga. Waży prawie 8 kilogramów.

Zalety:

 • System antywibracyjny,
 • Duża moc,
 • Bogate wyposażenie.

Wady:

 • Ciężka.

Chcesz sprawdzić inne podkaszarki spalinowe Makita? W takim razie MAKITA RBC420E

Kolejną podkaszarką, którą polecamy właścicielom zarośniętych ogrodów jest MAKITA RBC420E. Ten typ podkaszarki został obdarowany systemem łatwego rozruchu „Primer”. Co więcej, kosiarka ta jest niezwykle wytrzymała, gdyż została zaprojektowana w nowy sposób oraz jej konstrukcja została wzmocniona. Dzięki temu jak spadnie na ziemię, to nic złego nie powinno się jej stać. Kolejną zaletą tej kosiarki jest jej cena. Kosztuje jedynie 1000 złotych – najmniej ze wszystkich sugerowanych ofert. Co do wad, należy wspomnieć o jej wadze, gdyż jest cięższa niż pierwszy model, który został za ten fakt zbesztany.

Zalety:

 • Wygodna i wytrzymała,
 • Bez problemu radzi sobie z każdym rodzajem trawy,
 • Łatwa i bezproblemowa w rozruchu.

Wady:

 • Ciężka

Trzecia możliwość, jaką wam oferujemy, to 4-suwowa kosa spalinowa makita ebh341u

Makita ebh341u nie jest tak tania jak poprzedniczka, jednakże pochwalić się może ona innymi zaletami. Waży jedynie 7 kilogramów, dzięki czemu jest o wiele lżejsza od dwóch wyżej wspomnianych modeli. Co więcej, oferuje ona bardzo dobrą jakość koszenia przy jedynie 1,45 KM. Inną różnicą między silnikami jest to, że w tym modelu mamy do czynienia z silnikiem czterosuwowym. Oznacza to, że kosiarka ta o wiele lepiej radzi sobie, jeśli chodzi o emisję spalin. Nie można zapomnieć również o tym, że silnik pracuje o wiele ciszej i jest mniej wadliwy, właśnie dzięki zastosowaniu 4-taktu. Kolejnym, jakże ważnym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę w przypadku kosa spalinowa makita ebh341u, to jej jakość wykonania. Dzięki temu, że jest lekka i wytrzymała, nie musimy martwić się o jakiekolwiek uszkodzenia. Jeżeli chodzi o wady, to brak tarczy tnącej może być mankamentem, na który niektórzy z was zwrócą uwagę oraz brak systemu antywibracyjnego.

Zalety:

 • Mocny, czterosuwowy silnik,
 • Cicha praca,
 • Jakość wykonania.

Wady:

 • Delikatne wibracje.

Szukasz jeszcze czegoś innego? W takim razie kosa spalinowa makita dbc400!

Spośród wszystkich podkaszarek wymienionych powyżej, makita dbc400 jest najdroższą. Jednakże, skąd ta cena się wzięła? Po pierwsze, waży ona jedyne 6,7 kilogramów, co czyni ją również najlżejszą kosiarką ze wszystkich. Jej moc to 2,5 KM, czyli tak naprawdę wszystko, co wpadnie pod noże, zostanie ścięte. Posiada ona antywibracyjny system, dzięki czemu nie czuć wibracji i nie czujemy dyskomfortu podczas koszenia. Jak na dwusuwowy silnik, kosa ta malutko pali oraz jest wygodna w obsłudze. Producenci z Japonii świetnie połączyli moc z wygodą oraz z lekkością, dzięki czemu otrzymujemy prawdziwego potwora. Pomimo faktu, że jest najdroższa ze wszystkich czterech, to porównując jakość wykonania, moc oraz lekkość do ceny – jest to niesamowicie opłacalny wybór. Z tym, że nie ma urządzeń bez wad. Jedną z najczęściej wymienianych jest z pewnością mały zbiornik paliwa, który pomimo małego spalania jest wciąż niewystarczający, biorąc pod uwagę moc silnika. Niektóre osoby narzekają również na głośność.

Zalety:

 • Bardzo duża moc,
 • Lekkość,
 • Trwałe wykonanie.

Wady:

 • Mały zbiornik paliwa.

A co uważają inni? Sprawdź kosy Spalinowe Makita opinie!

Użytkownicy, którzy wcześniej korzystali z danego produktu, to tak naprawdę najlepszy recenzent. Pozwolą oni oszacować, czy dany produkt będzie spełniał nasze oczekiwania. Z tego właśnie względu szukanie kosy Spalinowe Makita opinie powinny być dla nas bardzo ważne. Wyżej wspomniane produkty cechują się bardzo podobnymi zaletami oraz bardzo podobnymi wadami. Co więcej, możemy śmiało powiedzieć, że są one charakterystyczne nie tylko dla danego modelu, ale dla całej marki. Jak wiecie, Japończycy z firmy Makita starają się dostarczyć nam jak najlepszych produktów i bardzo dobrym przykładem jest oczywiście jedna z wyżej wymienionych kos.

Kosy Spalinowe Makita – zalety

 • Mają bogate wyposażenie – Do każdej kosiarki dostajemy dodatkowe kosy, wiele różnych zamienników, akcesoria pozwalające nam na dopasowanie koso do naszych potrzeb oraz płyny eksploatacyjne, które nie musimy na początku dokupować. Co więcej, ich wykonanie, jak z resztą całych kos Makity, stoi na bardzo wysokim poziomie i ciężko te dodatki zniszczyć.
 • Wytrzymałość – Jeżeli jakimś cudem upuścimy naszą kosę, jest duża szansa, że nic się jej nie stanie. To dlatego, że zostały one wykonany w zmyślny sposób. Ich nowy design umocnił całą konstrukcję, co przełożyło się na to, że Makita może pochwalić się naprawdę solidnymi sprzętami.
 • Jakość silników – Niesamowicie mocne, koszące wszystko silniki spalinowe są jednym z głównych powodów, dla których użytkownicy tak bardzo chwalą produkty Makita. Pozwalają one na bezproblemowe czyszczenie naszego ogródka z chwastów, krzaków, czy zwykłej trawy.

Kosy Spalinowe Makita – wady

 

 • Wysokie Ceny – Co prawda jest ona nadal niższa niż najpopularniejszych firm, ale jest ona wyższa od tych gorszych producentów. Spowodowane jest to głównie elementami, z jakich kosy te zostały wykonane. Nie uświadczymy tutaj za wiele plastików.
 • Spalanie – Oprócz nielicznych czterosuwów, które nie mają z tym problemów, w przypadku dwusuwowych silników Makita ma problem. Jednakże, problem ten dotyczy każdej firmy, u której wciąż przeważają dwusuwowe silniki.

Niezawodność urządzeń sygnowanych logiem Makita

Jeżeli zastanawiacie się, czy kupując kosę firmy Makita otrzymamy produkt z prawdziwego zdarzenia, to już w tej chwili oświadczamy wszystkich zainteresowanych, że dokładnie tak będzie. Kosiarki Makita są solidne, nie psują się szybko, mają bardzo dobrze przygotowane wnętrze, a z zewnątrz zachwycają nie tylko wyglądem, ale również trwałością. Porównując je do konkurencji, Makita naprawdę postarała się i oceniamy ją za to na 5/5.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Full

Makita kosa spalinowa cena?

Jak już wspominaliśmy, w tym przypadku osoby szukające najtańszego wyjścia powinny odpuścić. Jednakże, pomimo faktu, że cena jest wysoka, to jakość, jaką otrzymujemy w tym zakresie cenowym jest oszałamiająca. Inna firma, która może podarować nam tak niezawodne, tak bogate produkty, wycenia się o wiele wyżej, więc 4/5 to słuszna ocena.

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Full Star Icon Small 80x80 Empty

Wyposażenie – Jakość akcesoriów Makity z 2024

Oprócz dużej wariacji oraz wielu dodatków, Makita oferuje również płyny eksploatacyjne, o czym z resztą już wspominaliśmy. Ukazuje to nam, że górują oni nad konkurencją nie tylko w kwestii niezawodności, ale również wyposażenia. Otrzymamy tutaj przeróżne noże tnące, wygodne szelki oraz inne dodatki. W niektórych przypadkach brak jednak ważnych elementów, co jest przeoczeniem ze strony Makity – dlatego ocena obniżona do 4/5

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Empty

A jakie są opinie użytkowników podkaszarki Makita ?

Ciężko znaleźć osobę, która nie byłaby zadowolona z Makity. Użytkownicy na różnych, niezależnych forach polecają sobie kosiarki Makity, szczególnie te, które zostały wyżej wspomniane. Oczywiście są osoby, które nie polecają Makity, ale to prawdopodobnie spowodowane jest wadliwym modelem kosiarki, które u każdego producenta się znajdą. Ocena 4.5/5

Star Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 FullStar Icon Small 80x80 Empty

Co my o tym sadzimy? Kosa spalinowa Makita opinie i nasze doświadczenia

Podsumowując powyższy artykuł, Makita tworzy bardzo dobre kosiarki w 2024, które są nieco droższe od rodzimych produktów, ale o wiele lepiej wykonane. Świadczy to o zasadności japońskiej firmy oraz szacunku do klienta. Nasze doświadczenia nie są ważne, gdyż to właśnie sami klienci oraz użytkownicy tych kosiarek mówią wszystko. Wszystkie zalety oraz wszystkie wady, jakie zostały wymienione w tym artykule mogą być uzupełnione tylko przez jedno zdanie: Jeżeli szukamy bardzo dobrego sprzętu ogrodniczego, który osiągami nie odstępuje od najpopularniejszych kosiarek, ale chcemy przy okazji oszczędzić parę groszy, to naszym wyborem powinna być Kosiarka Makita.