Podkaszarka akumulatorowa – wybieramy najlepszą w 2018

Podkaszarka akumulatorowa – wybieramy najlepszą w 2018

Producenci artykułów ogrodniczych zapewniają klientom szeroki wybór produktów. Można wskazać wśród nich przedmioty bardziej oraz mniej przydatne. Niektóre urządzenia uznaje się za niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Należy do nich zaliczyć między innymi podkaszarki, które umożliwiają przycinanie traw w trudno dostępnych miejscach. Bardzo dobrą propozycją jest na przykład podkaszarka akumulatorowa.

Poniżej znajduje się uniwersalny poradnik z podkaszarkami akumulatorowymi wraz z danymi technicznymi oraz ocenami użytkowników. W celu sprawdzenia ceny polecamy kliknąć w link bądź miniaturkę obrazka, który przeniesie państwa do porównywarki cenowej.

Porównanie najlepszych podkaszarek akumulatorowych dostępnych w 2018 roku.

Wygląd
NazwaPółka cenowaNapięcie/Moc akumulatoraWaga kgInformacje dodatkoweOpinia (0-5) 
Wykaszarka akumulatorowa Black and Decker glc 1823lBlack&Decker Glc1823Tania
18 V / 1.5 Ah2.4Szerokość cięcia 23 cm, 1500 m2 z jednego ładowania, czas ładowana 3h4.5 

Sprawdź Cenę


VERTO 52G549
Tania18 V /1.3 Ah1.9Szerokość cięcia 25 cm, zestaw z 2 akumulatorami4.1 

Sprawdź Cenę


Wykaszarki Ryobi OLT1831sRyobi Olt1831STania18 V 3.2Szerokość cięcia 25-30 cm, zestaw bez akumulatora4.4 

Sprawdź Cenę


NAC TB20-B20-KCTania18 V / 2.0 Ah2.0Szerokość cięcia 25 cm, czas pracy na 1 ładowaniu 30 min, Max 79dB4.3 

Sprawdź Cenę


Podkaszarka Makita DUR181syMakita Dur181SyWysoka18 V /1.5 Ah2.9Szerokość cięcia 26 cm, 5 poziomy regulacji 4.2 

Sprawdź Cenę


NAC TB20-B20-KC
Tania20 V /2.0 Ah2.5Szerokość cięcia 25 cm, zestaw z 1 akumulatorem4.0 

Sprawdź Cenę


Podkaszarka Ryobi rlt 1830 h25Ryobi Rlt1830-H25Średnia18 V /2.5 Ah2.4Szerokość cięcia 30 cm, 3 poziomy regulacji kąta cięcia4.3 

Sprawdź Cenę


Podkaszarka akumulatorowa Hitachi Cg36DlHitachi Cg36DlBardzo wysoka36 V / 2.0 Ah5.7Szerokość cięcia 31cm, czas ładowania 1 h, czas pracy 5.5 h(normalny)/ 2.5 h (ciężki), 4.0 

Sprawdź Cenę


Podkaszarki akumulatorowe Bosch Art 26-18 LiBosch Art 26-18 LiŚrednia18 V / 1.5 Ah2.8Szerokość cięcia 26 cm, czas ładowania 1.5 h, 4.2 

Sprawdź Cenę


Podkaszarki akumulatorowe Gardena Easycut Li-18/23RGardena Easycut Li-18/23RŚrednia18 V / 2.0 Ah2.3Szerokość cięcia 23 cm, czas ładowania 80 %-3 h / 100% - 5h 4.2 

Sprawdź Cenę


Podkaszarka akumulatorowa Hecht 18v 518Hecht 18v 518Tania18 V / 2.6 Ah2.2 Szerokość cięcia 22 cm,3.7 

Sprawdź Cenę


Podkaszarka Al-ko gtli 18V comfortAl-ko gtli 18V comfortTania18 V /1.3 Ah2.4Szerokość cięcia 25 cm, 3 poziomy regulacji kąta cięcia4.2 

Sprawdź Cenę


Podkaszarki akumulatorowe Makita bur181shMakita bur181shWysoka18 V / 1.3 Ah2.9Szerokość cięcia 26 cm, możliwość ustawiania kąta cięcia w 5 pozycjach, 4.3 

Sprawdź Cenę


Wykaszarka akumulatorowa Makita DUR182lrfMakita DUR182lrfBardzo wysoka18 V /3.0 Ah4.6Szerokość cięcia 30 cm, 5 poziomy regulacji 4.5 

Sprawdź Cenę


Kosa akumulatorowa Dolmar at 3624lgDolmar At-3624LgBardzo wysoka36 V /2.2 Ah7.1Szerokość cięcia 30 cm, , 4 zębny nóż tnący4.5 

Sprawdź Cenę


Podkaszarka akumulatorowa nie wymaga podłączenia do źródła prądu.

Dostępne teraz podkaszarki można podzielić na podkaszarki elektryczne, akumulatorowe i kosy spalinowe. Każde z nich mają swoje zalety, a także wady. Podkaszarki akumulatorowe są wygodniejsze od elektrycznych przede wszystkim z tego względu, że nie wymagają stałego podłączenie do źródła prądu. Znacznie lepiej sprawdzają się zatem tam, gdzie dostęp do zasilania jest utrudniony. Jednocześnie znika problem płatającego się między roślinami kabla. Podkaszarka akumulatorowa doskonale sprawdza się więc w sadach owocowych oraz innych miejscach, w których zagęszczenie roślin jest dosyć duże. Jednocześnie, w przeciwieństwie do podkaszarki spalinowej, urządzenie to jest dosyć ciche i nie powoduje wytwarzania spalin. W celu skoszenia trawy podkaszarką akumulatorową należy wcześniej naładować znajdujący się w urządzeniu akumulator. Od jego pojemności zależy to, jak długo można pracować bez konieczności kolejnego ładowania. Przy trawnikach o powierzchni 500 m2 wystarczająca powinna być podkaszarka z akumulatorem o pojemności 1,5 Ah. Wśród istotnych różnic pomiędzy poszczególnymi modelami wymienić należy także system tnący. W znacznej części urządzeń jest nim żyłka, natomiast droższe podkaszarki akumulatorowe posiadają system noży. W sprzedaży dostępne są kosy akumulatorowe z teleskopowo regulowaną rękojeścią, co pozwala na regulację długości urządzenia w zależności od swoich potrzeb. Podkaszarki z akumulatorem są lekkie, dlatego korzystanie z nich jest wygodne. Wadą jest natomiast cena. Urządzenia te są około dwukrotnie droższe od kos elektrycznych. Ceny najlepszych urządzeń są jednak niższe od kwot, które trzeba zapłacić za podkaszarkę spalinową z najwyższej półki. Mimo swojej ceny podkaszarki zasilane akumulatorowo są chętnie wybierane, przede wszystkim ze względu na wygodę, którą zapewniają. Poszczególne modele podkaszarek znacznie się od siebie różnią. Warto zatem zwrócić uwagę na te spośród nich, które zyskały szczególne dobrą ocenę wśród użytkowników.

Podkaszarki akumulatorowe w praktyce.

Podkaszarka akumulatorowa gardenaBardzo dobre podkaszarki akumulatorowe oferuje między innymi firma Gardena. Jednym z najlepszych modeli jest Gardena Easycut Li-18/23R. To podkaszarka wyposażona w litowo-jonowy akumulator o pojemności 2 Ah i mocy 18 V. Po całkowitym naładowaniu akumulatora możliwa jest pięćdziesięciominutowa praca. O konieczności naładowania informuje znajdujący się na urządzeniu wskaźnik. Ta podkaszarka akumulatorowa posiada system noży Rotor-Cut, które gwarantuje dużą dokładność koszenia, a jednocześnie cichą pracę. Została wyposażona także w teleskopowo regulowany uchwyt, który umożliwia dopasowanie urządzenia do potrzeb konkretnego użytkownika.

Sprawdź cenę Gardena Easycut Li-18/23R

Istnieje możliwość bocznego ustawienia głowicy tnącej, co ułatwia pracę w miejscach trudniej dostępnych. Składana osłona zapewnia bezpieczeństwo roślinom, natomiast włącznik bezpieczeństwa chroni przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia. Podkaszarki akumulatorowe Gardena Easycut Li-18/23R ważą 2,3 kilograma. Model ten zyskał bardzo dobrą ocenę ze względu na swoją lekkość oraz łatwość przycinania trawy nawet w trudno dostępnych miejscach. Zaletą stanowi także atrakcyjna cena.

Podkaszarki akumulatorowe Bosh Art 26-18Jednym z tańszych urządzeń jest także podkaszarka akumulatorowa Bosch Art 26-18 Li +. Ergonomiczna konstrukcja oraz miękka rękojeść SoftGrip sprawiają, że podkaszarka ta jest bardzo prosta w obsłudze. Zastosowano tutaj drążek teleskopowy, który umożliwia regulację długości od 80 do 115 centymetrów, co zapewnia dużą wygodę podczas pracy. Bardzo ważną zaletą jest także kabłąk, który gwarantuje bezpieczny odstęp od roślin, a tym samym chroni je przed uszkodzeniem w trakcie koszenia. Kosa akumulatorowa ta wykorzystuje system noży z tworzywa sztucznego, co zapewnia dokładne cięcie i długą wytrzymałość.

Sprawdź cenę Bosch Art 26-18 Li +

Magazynek na noże zlokalizowany został w łatwo dostępnym miejscu. Urządzenie waży 2,8 kilograma. Posiada silnik o mocy 18 V. Pojemność akumulatora wynosi 1,5 Ah, natomiast szerokość koszenia 26 centymetrów. Podkaszarka zyskała bardzo dobrą opinię przede wszystkim ze względu na swoją poręczność, dzięki której zapewnia dużą wygodę każdemu użytkownikowi. Jednocześnie jest ona wytrzymała oraz bardzo dokładana.

i-makita-bur181shKolejnym ze szczególnie polecanych urządzeń jest podkaszarka akumulatorowa Makita Bur181Sh. Urządzenie to jest lekkie, ponieważ waży tylko 2,9 kilograma. Posiada akumulator o pojemności 1,3 Ah oraz mocy 18 V. Szerokość cięcia wynosi 26 centymetrów, natomiast maksymalna prędkość 7800 obrotów z na minutę. Kosa akumulatorowa ta posiada rozsuwaną rękojeść, która umożliwia wydłużenie zasięgu nawet o 19 centymetrów. Na uwagę zasługuje także fakt, że urządzenie pozwala na ustawienie kąta koszenia w pięciu pozycjach. Specjalna funkcja umożliwia łatwe koszenie trawy w narożnikach. Jest to podkaszarka żyłkowa.

Sprawdź cenę Makita Bur181Sh

Posiada blokadę włącznika, kontrolę stanu naładowania akumulatora oraz bardzo przydatny pas biodrowy. W wyposażeniu znajdują się między innymi okulary ochronne i zapasowa żyłka tnąca. Model ten uznany został przez użytkowników za łatwy w użyciu, a jednocześnie bardzo wytrzymały. Docenione także zapewnione przez producenta wyposażenia dodatkowe. Tę podkaszarkę można uznać za produkt w średniej cenie.

Podkaszarka akumulatorowa Hitachi Bardzo dobre podkaszarki akumulatorowe można znaleźć także wśród produktów marki Hitachi. Proponowana przez tę japońską firmę kosa akumulatorowa Cg36DI to urządzenie wyposażone w akumulator litowo-jonowy o mocy 36 V i pojemności 2 Ah. Czas jego ładowania wynosi 60 minut. Czas pracy to 35 minut, jednak istnieje możliwość dokupienia akumulatora, który pozwala aż na 5,5 godzinną pracę.

Sprawdź cenę Hitachi Cg36DI

Dzięki wykorzystanemu tutaj innowacyjnemu silnikowi dyskowemu urządzenie pracuje bardzo cicho. Elektroniczny hamulec zapewnia natomiast szybkie zatrzymanie rotacji głowicy. Podkaszarka akumulatorowa Cg63DI posiada wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. Szerokość koszenia wynosi 31 centymetrów, natomiast waga urządzenia 5,7 kilograma. Prędkość obrotowa to 5800-7000 obrotów na minutę. Urządzenie uznawane jest za skuteczne nawet w przypadku bardzo skomplikowanych terenów.

Podkaszarki akumulatorowe są bardzo uniwersalnymi urządzeniami

Podkaszarki akumulatorowe to urządzenia, które bez problemu można stosować na każdym terenie. Zasilanie akumulatorowe sprawia, że nie ma potrzeby podłączania urządzenia do prądu elektrycznego, co rozwiązuje problem zbyt krótkiego, płatającego się między roślinami kabla. Jednocześnie są to urządzenia lekkie, co gwarantuje dużą wygodę podczas pracy. Podkaszarka akumulatorowa to propozycja, którą można obecnie znaleźć w ofercie wielu producentów sprzętu ogrodniczego. Poszczególne urządzenia różnią się między sobą pod kilkoma względami. Warto zatem, żeby wybór kosy akumulatorowej był dobrze przemyślany, co zapewni najwyższą wygodę oraz bardzo dobre efekty koszenia.

2018-06-05T11:47:40+00:00

One Comment

  1. ROBERT Luty 16, 2017 at 9:58 pm - Reply

    CO DO PODKASZARKI GARDENA , GARDENA W MOJIM OGRODZIE KOSILA DOBRZE DO 15 MIN POTEM STOPNIOWO ZWALNIA AZ STANIE NIECH KTOS NAPISZE ILE MOZNA SKOSIC TERENU NA POCZATKU NP BOSCH PODAWAL ZE 1000 METR W ZDLUZ PASEK O SZEROKOSCI 26 CM TERAZ PODAJIE ZE 800 MW WZDLUZ CZLI TRZEBA BY KUPIC ODRAZU LUB PUZNIEJ DODATKOWY AKUMULATOR CO KOSZTUJIE CHYBA 220 ZL SZTUKA 18V LI-JON DO BOSCHA 26 LI

Leave A Comment