Zraszacz ogrodowy ranking przedmiotów – sprawdź co ma nam do zaoferowania propozycja na rok 2024!

Pielęgnacja ogrodu i naszych plantacji bardzo często oznacza czasochłonną pracę przez niemal cały czas. Jeśli nie musimy martwić się o mechaniczne uszkodzenia czy nieprzewidzianą pogodę, to i tak bardzo istotne jest częstotliwe podlewanie plantacji. Nie każdy z nas ma na to czas czy też chęci lub możliwości. Dlatego tak istotną rolę odgrywa zraszacz ogrodowy.

Odpowiedni wybór takich urządzeń nie jest jednak prosty z uwagi na kilka aspektów. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że zraszacze ogrodowe mają inną charakterystykę i do naszej dyspozycji jest też wiele różnych konstrukcji. To wszystko sprawia, że mamy do czynienia z produktami różniącymi się od siebie. A to, rzecz jasna, oznacza problem związany z różnymi parametrami, atrybutami i innymi cechami dodatkowymi.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
RainBird 1804Tania4.9

Sprawdź Cenę

PROS-04 HUNTERTania4.8

Sprawdź Cenę

RAINBIRD 3504Średnia4.7

Sprawdź Cenę

GARDENA 8205 T380Droga4.6

Sprawdź Cenę

Gardena OS140 8220Droga4.5

Sprawdź Cenę

Verto 15G772Średnia4.4

Sprawdź Cenę

Z uwagi na to, że problemów może być wiele, postanowiliśmy przygotować dzisiejszy ranking zraszaczy ogrodowych. Na liście pojawiły się bardzo różne propozycje. Są to zarówno standardowe przedmioty statyczne, zraszacze pulsacyjne, obrotowe, wahadłowe, a także wynurzalne. W każdym przypadku zwróciliśmy uwagę na duży zasięg zraszacza ogrodowego, na wydajność pracy, trwałość wykonania, a także na cenę i opinie użytkowników.

ZRASZACZ STATYCZNY WYNURZALNY 1804 VAN RAIN BIRD 

Ranking 2024 wygrywa zraszacz statyczny 1804 Rain Bird. Jest to wyjątkowo dyskretny model wysokiej jakości dostępny w bardzo przystępnej cenie. Model może być używany ze wszystkimi dyszami Rain Bird, w tym rotacyjnymi, z serii U, MPR, HE-VAN, VAN oraz SQ. Urządzenie sprawdza się doskonale na niedużych trawnikach lub do podlewania rabat kwiatowych i krzewów.

Montowanie i obsługa urządzenia nie wymaga użycia narzędzi. Łuk łatwo się reguluje, a specjalny, dwuczęściowy mechanizm zapadkowy gwarantuje wysoką trwałość zraszacza. Pod dyszą zlokalizowano wysokiej jakości filtr, dzięki czemu woda opryskująca roślinność jest czysta. Obudowa zraszacza została wykonana z nowoczesnego tworzywa sztucznego, które nie emituje żadnych szkodliwych substancji do gleby.

Materiał ten wykazuje również wysoki poziom odporności na promieniowanie słoneczne i niskie temperatury. Metalowe elementy powstały ze stali nierdzewnej, dlatego urządzenie nie jest podatne na powstawanie rdzy. Rozstaw zraszania mieści się w przedziale od 0,8 do 7,3 metra. Możliwe do uzyskania ciśnienie wynosi od 1 do 4,8 barów. W zraszaczu zastosowano podłączenie dolne w rozmiarze ½ cala.

ZRASZACZ STATYCZNY PROS-04 HUNTER 10 CM

Zraszacz Hunter Pro-Spray 4’’ to również wysokiej jakości model cechujący się niezawodnością i trwałością. Urządzenie pasuje do dysz regulowanych Pro, Pro-Fix i MP Rotator. Do każdego egzemplarza dołączona jest specjalna nasadka umożliwiająca przepłukiwanie układu od razu po instalacji. To rozwiązanie zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń, a w efekcie filterek dysz się nie zapycha.

Zalecany zakres ciśnienia dla modelu mieści się w przedziale od 1 do 7 barów. Urządzenie jest przeznaczone do nawadniania małych trawników, kwiatów oraz krzewów. Jest ono dyskretne, ma czarny kolor i nie rzuca się w oczy. Korpus powstał z wyjątkowo trwałego tworzywa sztucznego, odpornego na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Specjalny filtr pod dyszą gwarantuje, że woda wypuszczana na powierzchnię jest idealnie czysta. Zraszacz posiada dolne podłączenie w rozmiarze ½ cala. Produkt cieszy się bardzo dobrą opinią wśród zadowolonych klientów, którzy chwalą przede wszystkim skuteczność i jakość wykonania. Również cena zraszacza jest wyjątkowo niska jak na produkt tej jakości.

ZRASZACZ OGRODOWY WYNURZALNY RAINBIRD 3504 + DYSZA

Kolejny na liście zraszacz ogrodowy marki Rain Bird. Model ma zasięg krótki do średniego, nadaje się zatem do podlewania małych i średnich trawników, skupisk kwiatów oraz krzewów. Do zmiany ustawienia wystarczy płaski śrubokręt. Obsługa i montaż są bardzo łatwe i każdy może to zrobić samodzielnie. Produkt ma gwint wewnętrzny w rozmiarze ½ cala.

Sektor nawadniania można regulować w bardzo dużym przedziale od 40 do 360 stopni. Jest to zraszacz obrotowy. Obudowa mierzy 16,8 centymetra. Zewnętrzna średnica zraszacza wynosi 2,9 centymetra, a wysokość wynurzenia to 10 centymetrów. Pod dyszą zlokalizowany jest filtr, który zatrzymuje ziemię i inne zanieczyszczenia. W bardzo łatwy sposób można go wyjąć i umyć w razie potrzeby.

Wydajność modelu plasuje się na poziomie między 0,12 a 1,04 metra sześciennego na godzinę. Jest to optymalna wydajność, która skutecznie podlewa rośliny, ale ich nie obciąża nadmiarem wody. Promień zraszania można ustawić w przedziale od 4,6 do 10,7 metra. Obudowa powstała z bezpiecznego i trwałego tworzywa sztucznego.

ZRASZACZ WYNURZALNY TURBINOWY GARDENA 8205 T380

Gardena T380 to zraszacz przeznaczony do podlewania dużych trawników. Model może nawadniać do 380 metrów kwadratowych jednocześnie. Sektor nawadniania podlega regulacji w zakresie od 25 do 360 stopni. Zasięg nawadniania także można ustawić od 6 do 11 metrów. W urządzeniu jest gwint wewnętrzny w rozmiarze ¾ cala.

Zraszacz wyróżnia się funkcją pamięci. System polega na tym, że model automatycznie odnajduje swój sektor nawadniania, nawet jeżeli przez przypadek użytkownik przekręci głowicę. Zraszacz posiada cztery dysze, a każda z nich cechuje się innym kątem nawadniania. Model pasuje do innych zraszaczy turbinowych, tj. T100, T200. Można go przyłączyć również do zraszacza wynurzalnego wahadłowego OS140.

Obudowa zraszacza jest okrągła i niezwykle twarda. Nie niszczeje pod wpływem wilgoci i ciągłego nasłonecznienia. Jest ona także odporna na niskie i wysokie temperatury. Niewątpliwą zaletą tego tworzywa jest jego bezpieczeństwo; materiał nie uwalnia żadnych substancji do gleby lub wody i jest biodegradowalny. Wysuwany komponent ma szary kolor. Element do zmiany ustawień jest pomarańczowy i posiada strzałki obrazujące, w którą stronę należy przekręcić, aby uzyskać odpowiedni efekt.

Zraszacz wynurzalny wahadłowy Gardena OS140 / 8220

Inny model marki Gardena to praktyczny zraszacz ogrodowy przeznaczony do nawadniania powierzchni prostokątnych o wielkości od 2 do 140 metrów kwadratowych. Model jest kompatybilny ze zraszaczami wynurzalnymi turbinowymi T100, T200 oraz T380. Urządzenie posiada gwint wewnętrzny w rozmiarze ¾ cala i jest podłączane od dołu.

Wewnątrz zraszacza znajduje się dobrej jakości filtr, który należy wyjmować i czyścić ręcznie co kilkanaście użyć. Produkt wyposażono także w specjalny zawór odwadniający, który ma zastosowanie podczas mrozu – zapobiega on zamarznięciu wody w zraszaczu i uszkodzeniu modelu. Produkt łatwo zamontować, a pomaga w tym obszerna i czytelna instrukcja obsługi w języku polskim.

Zraszacz ma szesnaście punktów, przez które wydostaje się woda zlokalizowanych w dwóch rzędach. Są one elastyczne i gwarantują równomierne rozprowadzanie wody. Urządzenie bardzo dobrze radzi sobie z nawadnianiem wąskich powierzchni, w których nie sprawdzają się standardowe modele. Czarna obudowa jest matowa i przez długi czas wygląda doskonale – tworzywo jest odporne na zarysowania i ewentualne uderzenia oraz na światło słoneczne.

ZRASZACZ WAHADŁOWY OGRODOWY OSCYLACYJNY REGULOWANY

Zraszacz Verto to prosty model, który przyłącza się do węża ogrodowego. Jest on podłużny i ma osiemnaście dysz zraszających powstałych z tworzywa sztucznego przypominającego gumę lub silikon. Dysze są elastyczne i miękkie, nie zapychają się. W razie potrzeby można udrożnić je przy pomocy igły dołączonej do zestawu.

Model zrasza tereny o powierzchni do 418 metrów kwadratowych. Produkt jest w dwóch odcieniach zieleni, dzięki czemu dobrze zlewa się z trawą lub inną roślinnością i jest słabo widoczny, nie zaburzając tym samym widoku. Do wykonania obudowy użyto nowoczesnego tworzywa sztucznego, które jest w 100% biodegradowalne i bezpieczne dla gleby oraz roślin, ponieważ nie uwalnia ono szkodliwych substancji chemicznych.

Elementy służące do regulacji ustawień są czerwone. Zraszacz nadaje się do podlewania traw, kwiatów, krzewów oraz ogródków warzywnych i owocowych. Może nawadniać także trudno dostępne, wąskie powierzchnie. Użytkownik ma możliwość regulacji zasięgu i szerokości zraszania. Ponadto szerokość strumienia wody jest możliwa do ustawienia według uznania.

Co w przypadku, kiedy żaden produkt nie przypadł nam do gustu? Sprawdź porady zakupowe 2024!

Przeglądając dostępne produkty z łatwością można zauważyć, że zraszacze gardena bardzo często pojawiają się jako rekomendacje. Jednakże, nie tylko marka wpływa na to, że produkt jest dobry. Prawdę mówiąc, to tylko jedna z licznych kwestii, które wzięte pod uwagę będą odgrywały tak ważną rolę. Rzecz jasna musimy pamiętać o tym, że odpowiedni wybór charakteryzuje się też wieloma dodatkowymi czynnikami, o których opowiemy poniżej.

Przede wszystkim warto określić czy lepiej sprawdzi się zraszacz wahadłowy czy jednak może propozycja pulsacyjna. Istnieją też zraszacze obrotowe, pracujące statycznie czy też wynurzalne. Po uwzględnieniu zalet i wad każdej z tej propozycji warto upewnić się, że sprzęt przez nas wybrany charakteryzuje się odpowiednim wykonaniem i trwałością.

Kolejnymi czynnikami znacząco wpływającymi na ostateczną atrakcyjność urządzenia są, między innymi, bardzo duża powierzchnia działania, a więc i wysoka wydajność. Inne parametry, w tym ciśnienie robocze sprzętu, też ma znaczenie. Podobnie jak opinie zraszaczy pulsacyjnych i innych konstrukcji. Więcej ciekawych informacji znajdziemy tutaj: https://www.podlane.pl/blog/jakie-zraszacze-do-nawadniania-trawnikow-wybrac/

Powinniśmy wybrać zraszacz wahadłowy czy może pulsacyjny? A może obrotowy? Co nieco o konstrukcji

Zraszacze ogrodowe wynurzalne, statyczne, wahadłowe, oscylacyjne, obrotowe – to wszystko dostępne jest dla każdego zainteresowanego wydajnym pielęgnowaniem ogrodu. Nawadnianie musi odbywać się na możliwie największym obszarze, a przy tym pozostawać skuteczne. Dlatego producenci z każdym kolejnym rokiem wymyślają coraz to bardziej zmyślne urządzenia i usprawniają swoje konstrukcje.

Typ danego zraszacza ogrodowego jest bardzo ważny, bo jedna budowa charakteryzować się może bardzo dobrymi parametrami, jeśli chodzi o działanie na małym obszarze, a inna pozwoli na wydajną pracę na kilkuset metrach kwadratowych. Warto więc zapoznać się ze wszystkimi zaletami i wadami, a tych jest całkiem sporo.

Najbardziej podstawowym podziałem jest podział na zraszacze statyczne i wynurzalne. Ta pierwsza opcja gwarantuje bardzo niski koszt zakupu i prostotę obsługi. Wynurzalne są nieco bardziej skomplikowane, wymagają bardziej zaawansowanego systemu nawadniającego, ale też gwarantują większą wydajność.

ZRASZACZ WYNURZALNY TURBINOWY GARDENA 8205 T380

zraszacz gardena

Zraszacz wynurzalny wahadłowy Gardena OS140 / 8220

zraszacz wahadłowy opinie

Kluczowa kwestia to też wykonanie

Gdy już zapoznamy się z podstawowym podziałem na zraszacze ze względu na ich typ konstrukcji, czas zająć się wykonaniem. To czy produkt wytrzyma dekadę, rok, czy też miesiąc, zależy przede wszystkim od jakości wykonania i od materiałów, jakie producent użył. Co ciekawe, nawet i stal nierdzewna, jeśli mocno przeciętnej klasy i poddana niewłaściwej obróbce, może okazać się nieodpowiednia nawet i po roku użytkowania.

Dlatego bardzo ważne jest zweryfikowanie czy producent przykuł uwagę do pochodzenia materiałów i do całego procesu produkcji każdego elementu i wszystkich komponentów – nawet tych dodatkowych. Pozwoli to utrzymać zraszacz w nienagannym stanie i uchroni sprzęt przed przeciekami spowodowanymi dużym ciśnieniem czy też jakimkolwiek innym problemem.

Dobrym wskaźnikiem pozwalającym określić czy wybrany przez nas produkt charakteryzuje się świetnym wykonaniem czy też nie jest gwarancja. Długi okres ochronny tylko potwierdza pewność producenta odnośnie sprzętu.

Zraszacz ogrodowy duży zasięg – czyli jaki?

Nieważne czy interesuje nas zraszacz gardena czy też zraszacz ogrodowy cellfast lub budżetowy produkt innej marki – w każdym przypadku warto sprawdzić najważniejszy parametr odpowiadający za wydajność urządzenia, a mianowicie obszar, jaki zraszacz jest w stanie pokryć. Im deklarowana powierzchnia, tym, rzecz jasna, lepiej.

Musimy pamiętać o tym konkretnym czynniku, bo ma on nadzwyczaj istotne znaczenie. Im większą powierzchnię będziemy mieć do nawadniania, tym bardziej docenimy dodatkowe metry kwadratowe, które dany zraszacz będzie w stanie pokryć. W ten sposób będziemy mogli kupić mniej przy zachowaniu wydajności.

Wartości oscylują w zakresie od nawet i 2-3 metrów kwadratowych do 500 metrów kwadratowych. My natomiast powinniśmy zainteresować się produktami gwarantującymi krycie na poziomie od 50 do 250 metrów kwadratowych na zraszacz.

ZRASZACZ WAHADŁOWY OGRODOWY OSCYLACYJNY REGULOWANY

zraszacz wahadłowy

ZRASZACZ STATYCZNY PROS-04 HUNTER 10 CM

Następną kluczową kwestią będzie ciśnienie i pozostałe parametry

Jednym z głównych powodów dla którego dane urządzenie jest w stanie pokryć bardzo duży obszar jest ciśnienie. Jeśli urządzenie zostało dostosowane do tego, aby działać w ciśnieniu roboczym wynoszącym nawet i 7-8 bar, to mamy gwarancję, że wypuszczana woda będzie w stanie daleko polecieć, a to jasny wskaźnik, że mamy do czynienia z wydajnym produktem.

Rzecz jasna im wyższe ciśnienie robocze danego zraszacza, tym lepszej jakości komponenty są wymagane, aby nie dochodziło do rozszczelnienia i przeciekania. Dlatego pamiętajmy o tym, że jeśli wskazane przez producenta ciśnienie robocze jest w wysokie, to może to wskazywać na bardzo trwały sprzęt przystosowany do bardziej wymagających prac.

Opinie zraszaczy obrotowych, wahadłowych i innych

Kolejna kwestia istotna podczas przeglądania dostępnych zraszaczy to feedback innych. Komentarze użytkujących, którzy zdążyli wyposażyć się w zraszacze i je przetestowali, pozwalają nam sprawdzić parametry i atrybuty danego sprzętu. To natomiast dostarcza wielu cennych informacji i pozwala na weryfikację czy produkt rzeczywiście sprawdzi się w naszym przypadku czy też nie.

Oczywiście bardzo ważną kwestią jest też uwzględnienie subiektywnej natury tych opinii. Jeśli pochodzą one od użytkowników niezweryfikowanych czy też od osób, które nawet nie potwierdziły zakupu, to mogą to być mylne uwagi od osób, które po prostu szerzą dezinformację. Dlatego sprawdźmy oceny sprzętu i ilość pochlebnych, a także niepochlebnych wypowiedzi.

ZRASZACZ OGRODOWY WYNURZALNY RAINBIRD 3504 + DYSZA

zraszacz ogrodowy duży zasięg
zraszacz obrotowy

Najlepszy zraszacz ogrodowy – podsumowanie rankingu 2024

Nieważne czy pragniemy kupić zraszacz ogrodowy Cellfast czy też innej popularnej marki – ważne jest zweryfikowanie wszelkich przedstawionych powyżej wskazówek i parametrów. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że w ostatecznym rozrachunku sprzęt będzie sobie świetnie radził w każdej możliwej sytuacji. A to, rzecz jasna, oznacza bezproblemowe użytkowanie sprzętu przez długi czas.

Jeśli jednak własne poszukiwania nie są dla nas bądź po prostu nie mamy wystarczająco dużo pewności co do znalezionego produktu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby porównać przedstawione w zestawieniu produkty i sprawdzić który prezentuje się najlepiej w stosunku do ceny i innych czynników. Warto też pamiętać, że ZRASZACZ STATYCZNY WYNURZALNY 1804 VAN RAIN BIRD to dzisiejszy zwycięzca z uwagi na świetną cenę i dobrą wydajność pracy na małym obszarze.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki zraszacz ogrodowy wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by wn7da

A właśnie mamy rain bird i też uważam że najlepsze!

 by brygida

Same sztosiki. Mam wynarzulane zraszacze w ogrodzie. Najlepsza decyzja w zyciu, polecam każdemu. Trawa zieloniutka, rośliny piękne.

 by SK.

Do mojej wąskiej trawki tylko gardena. Dobrze, że w zaletach akurat znalazła się ta uwaga 😉

 by jasia36

Juz testowałam zraszacz typu verto - nie warto. Cały się połamał.

 by krolik

Susza straszna, zraszacz będzie niezbędny tego lata, żeby trawa od razu nie była żółta.