Zastanawiasz się jakie ostrzałki do łańcuchów będą najlepsze? Decyzja z pewnością nie jest prosta, dlatego sprawdź poradnik zakupowy 2024 i zapoznaj się z tym co ranking ostrzałek do łańcuchów ma do zaoferowania!

W celu utrzymania ostrości i skuteczności cięcia każdego łańcucha – czy to w pile spalinowej czy elektrycznej, kluczowe jest zakupie odpowiedniego urządzenia ostrzącego. Profesjonalna ostrzałka do łańcuchów jest w stanie błyskawicznie zadbać o to, aby łańcuch odzyskał swoją dawną ostrość i zagwarantował nam to, czego tak naprawdę potrzebujemy za każdym razem udając się na wycinkę – wydajnego cięcia. Ponadto, każdy potrzebuje też pewności, że po kilku godzinach pracy sprzęt dalej będzie radził sobie z każdym drzewem.

Jak jednak upewnić się, że w nasze ręce trafi ostrzałka do łańcucha piły spalinowej lub elektrycznej o bardzo dobrej wydajności? Skuteczność przedmiotów jest różna, tak samo jak i ich wytrzymałość czy cena. Oprócz tego, ilość różniących się od siebie parametrów może wprawić w osłupienie niejednego użytkownika. Dlatego tak ważne jest wybranie najwłaściwszej opcji – nieważne czy będzie to ostrzałka do łańcuchów Stihl, Oregon, Parkside, czy innej popularnej marki.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
PILNIK OKRĄGŁY OREGONTania4.9

Sprawdź Cenę

PILNIK Bazarpl C862-229ABTania4.8

Sprawdź Cenę

OSTRZAŁKA Yato YT-84990Średnia4.6

Sprawdź Cenę

PARKSIDE PSG 85Średnia4.5

Sprawdź Cenę

OSTRZAŁKA EUROTECDroga4.4

Sprawdź Cenę

Rzecz jasna wybór nie jest prosty, ponieważ musimy uwzględnić wiele różnych aspektów. Aby więc cieszyć się z prawidłowo wybranej opcji, nasi eksperci przygotowali dla was ranking ostrzałek do łańcuchów. W zestawieniu uwzględnione zostały najistotniejsze parametry jak, na przykład, rodzaj ostrzałki i jej skuteczność, materiał wykonania, przeznaczenie, a także wygodę ostrzenia, szybkość czy też pozostałe cechy produktu wyróżniające je na tle konkurencji.

PILNIK OKRĄGŁY 4mm OREGON DO OSTRZENIA ŁAŃCUCHA

Najlepszym produktem do ostrzenia łańcucha jest prosty pilnik dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Ostrzałka nadaje się do ostrzenia wszystkich łańcuchów o szerokości 1,1 milimetra lub 1,3 milimetra, o podziałce 3/8 cala. Pilnik jest walcowaty, średnica jego podstawy wynosi 4 milimetry – dzięki temu produkt doskonale wchodzi w każdy zakamarek łańcucha i dokładnie ostrzy ogniwa.

Produkt jest sprzedawany w kartonowym opakowaniu, a jedno zawiera 12 pilników. Marka Oregon, która je stworzyła, zajmuje się również produkcją łańcuchów, dlatego producent dobrze wie, co jest potrzebne do prawidłowego naostrzenia piły. Ostrzałka cechuje się wyjątkowo dobrą trwałością i odpornością na nacisk; nawet pod dużym naporem nie łamie się.

Pilnik ma ostre zęby z gładkim rzazem, co sprawia, że wióry nie przylegają do jego struktury i ostrzałka się nie zapycha. Patyczki piłujące mają po pięć cali długości i powstały z wysokiej jakości stali węglowej narzędziowej, która jest bardzo twarda; produkt się nie wygina, nie łamie i ciężko jest go zetrzeć; jedna sztuka wystarcza na kilka lub kilkanaście użyć.

OSTRZAŁKA DO ŁAŃCUCHA PIŁY SPALINOWEJ + KAMIEŃ

Kolejnym produktem jest niezwykle wygodna i praktyczna ostrzałka podręczna. Można ją zabrać do prac w terenie, ponieważ zajmuje ona mało miejsca i jest lekka. Ma ona dokładnie 22 centymetry długości, 14 centymetrów szerokości i niecałe trzy centymetry grubości. Ostrzałkę się otwiera, aby włożyć do niej miecz piły z nałożonym łańcuchem.

Wewnątrz przyrządu znajduje się mocny uchwyt przeznaczony do umieszczenia kamienia do piłowania, a mierzy on 24 milimetry szerokości i 6 milimetrów wysokości. Po włożeniu piły do ostrzałki należy ją dokładnie zamknąć, docisnąć czarny nacisk zlokalizowany na szczycie urządzenia i uruchomić piłę. Pocierając o kamień, łańcuch automatycznie się naostrzy.

Produkt jest przeznaczony do ostrzenia pił łańcuchowych z podwójnymi otworami; do ostrzałki pasują te o rozmiarach 14, 16, 18 i 20 cali. W zestawie znajdują się trzy różowe osełki wyprofilowane idealnie pod urządzenie oraz do pił. Obudowa produktu powstała z mocnego tworzywa sztucznego odpornego na uderzenia i otarcia. Model ma intensywny, żółty kolor, po to, aby można było go szybko dostrzec w skrzynce lub torbie z narzędziami.

YATO OSTRZAŁKA DO OSTRZENIA ŁAŃCUCHÓW PIŁ PILAREK 

Produkt marki Yato to profesjonalna, elektryczna ostrzałka przeznaczona do warsztatów lub przydomowych pomieszczeń gospodarczych. Urządzenie należy przytwierdzić do blatu stołu przy pomocy dedykowanego mechanizmu składającego się ze śruby i mocnej nakrętki. Model waży 1,25 kilograma i posiada tarczę o wymiarach 108 na 23 na 3,2 milimetra.

W ostrzałce jest silnik cechujący się mocą znamionową na poziomie 85 Watów. Silnik pracuje z prędkością do 5500 obrotów na minutę. Istnieje możliwość regulacji kąta ostrzenia w zakresie od 0 do 35 stopni. Urządzenie jest zasilane sieciowo za pomocą kabla o długości 1,8 metra. Metalowa prowadnica jest niezwykle mocna i trwała. Ponadto model posiada specjalny ogranicznik głębokości ostrzenia, co zabezpiecza łańcuch przed nadmiernym starciem.

Pilarka generuje hałas o natężeniu około 76 decybeli i może pracować do 20 minut bez przerwy. Obudowa urządzenia powstała z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne takie jak uderzenia i zadrapania; ponadto obudowa się nie nagrzewa i została mocno zamknięta, dzięki czemu nie przepuszcza pyłu i metalowych opiłków.

PARKSIDE Urządzenie do ostrzenia łańcuchów PSG 85

Inną dobrą ostrzałką elektryczną jest ta marki Parkside. Jest to model PSG 85 B2 ważący 2162 gramy i mierzący 34 centymetry długości, 26 centymetrów szerokości i 18 centymetrów głębokości. Urządzenie posiada silnik o mocy 85 Watów, który generuje 5000 obrotów na minutę. Przeznaczeniem ostrzałki są warsztaty i pomieszczenia gospodarcze.

Model przytwierdza się do blatu za pomocą dwóch mocnych śrub, które gwarantują optymalną stabilizację. Ostrzałka nadaje się do wszystkich łańcuchów o rozmiarze ¼ cala. Kąt ostrzenia można swobodnie regulować, podobnie jak ogranicznik głębokości. Szynę prowadzącą również można ustawić według potrzeb. Dodatkowym atutem jest ledowe oświetlenie obszaru roboczego – umożliwia to pracę w słabo oświetlonych pomieszczeniach i zwiększa precyzję ostrzenia.

Otwór tarczy ma 22 milimetry średnicy, a grubość ściernicy wynosi 3,2 milimetra. Maksymalna średnica tarczy to 104 milimetry. Urządzenie cicho pracuje i generuje stosunkowo małe wibracje, których dodatkowo nie przenosi po całym korpusie dzięki odpowiedniej obudowie. Silnik posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem i przeciążeniem oraz awaryjną blokadę bezpieczeństwa.

OSTRZAŁKA DO ŁAŃCUCHÓW EUROTEC 2xTARCZA  

Ostrzałka elektryczna marki Eurotec to dobry produkt pozwalający skutecznie i precyzyjnie naostrzyć łańcuch piły. Urządzenie ma bardzo stabilną podstawę z metalu, którą należy przytwierdzić do blatu warsztatowego przy pomocy dwóch śrub. Model ma wyjątkowo mocny silnik o mocy 750 Watów, który zapewnia obroty tarczy (bez obciążenia) do 7500 obrotów na minutę.

Ostrzałka generuje hałas o natężeniu 93 decybeli i dosyć niskie wibracje. Granatowa obudowa z tworzywa sztucznego nie przepuszcza pyłu i skutecznie tłumi większą część wibracji. Ponadto się nie nagrzewa i doskonale chroni silnik przed ewentualnym uszkodzeniem. Produkt jest zasilany sieciowo za pomocą dołączonego na stałe kabla. W zestawie znajdują się dwie tarcze piłujące, każda o wymiarach 100 na 10 na 3,2 milimetra.

Urządzenie posiada regulację kąta ostrzenia w przedziale od 0 do 30 stopni, co umożliwia ostrzenie wielu typów łańcuchów. Regulacji podlegają także ustawienie głębokości ostrzenia oraz położenie prowadnicy. Atutem produktu jest niezwykle ergonomiczny i wygodny uchwyt zlokalizowany na górze korpusu. Jego obecność ułatwia pracę i umożliwia dokonanie precyzyjnego naostrzenia w krótkim czasie.

Ostrzałka do łańcuchów Parkside w wersji manualnej, a może automatyczna ostrzałka do łańcuchów Oregon? Co powinniśmy wybrać?

Choć powyższy ranking 2024 przedstawił wiele ciekawych propozycji, to wciąż niektórzy uznać mogą, że oferowane produkty nie są dokładnie takie, na jakie liczyliśmy. Wiele osób pragnie wybrać produkt idealnie dostosowany do naszych potrzeb i wymagań, a także do rodzaju posiadanej piły i łańcucha. Przecież kluczowe jest wybranie sprzętu dostosowanego do odpowiedniej podziałki czy też do szerokości łańcucha.

Z uwagi na ogromną liczbę parametrów, jakie trzeba wziąć pod uwagę, a także cechy poszczególnych ostrzałek, postanowiliśmy przygotować poradnik zakupowy, w którym omówione zostały najistotniejsze rzeczy podczas kupowania ostrzałki do łańcucha piły spalinowej czy też elektrycznej. Bazując na zapotrzebowaniu klientów i na popularności ofert, przedstawiliśmy zalety i wady produktów ręcznych  jak i ostrzałek elektrycznych do łańcuchów.

Co więcej, bardzo ważne było też uwzględnienie parametrów użytkowych, wszechstronności sprzętu, jakości wykonania, długości gwarancji czy też opinii ostrzałek do łańcuchów. Przyjrzeliśmy się też cechom szczególnym, które wskazują czy deklarowane przez producenta właściwości pokrywają się z rzeczywistością czy też nie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym jak wybrać właściwą ostrzałkę do łańcucha piły bądź też potrzebujesz dodatkowych informacji na temat sprzętu, zachęcamy do zapoznania się z tym co ma do zaoferowania poniższy poradnik lub też ten artykuł: https://www.expondo.pl/inspiracje/ostrzenie-lancucha-pily-spalinowej-kompleksowy-poradnik

Pierwsza kluczowa kwestia związana jest z klasą przedmiotu

Rynek przepełniony jest najróżniejszymi produktami. Mogą to być profesjonalne ostrzałki do łańcuchów w zawrotnej cenie i oferujące w pełni zautomatyzowany proces ostrzenia, mogą to być nieco mniej zaawansowane ostrzałki ręczne o wciąż sporej wszechstronności, a możemy też zdecydować się na bardzo tanią alternatywę, która z uwagi na swój kształt sprosta zadaniu w wielu przypadkach.

Pierwsza rzecz, która przychodzi nam na myśl, to pilnik. Te okrągłe urządzenia są bardzo malutkie, a z uwagi na ich bardzo niską cenę, niezwykle popularne w dzisiejszym świecie. Tego typu pilnikiem jesteśmy w stanie skutecznie ostrzyć najróżniejsze wielkości. Jednakże, każdy pilnik jest dostosowany do konkretnych wielkości łańcuchów, dlatego w przypadku posiadania wielu różnych rozmiarów, przyda nam się kilka sztuk.

Inną opcją może być ostrzałka w postaci specjalnego mechanizmu i kamieni, które nakładamy na trzon piły, a następnie uruchamiamy sprzęt – nie jest to w pełni zautomatyzowany proces, ale z pewnością o wiele szybszy. Najbardziej zaawansowane są elektryczne sprzęty do ostrzałek, które pozwolą nam naostrzyć łańcuch w dosłownie chwilę.

YATO OSTRZAŁKA DO OSTRZENIA ŁAŃCUCHÓW PIŁ PILAREK

ostrzałki do łańcuchów ranking

PARKSIDE Urządzenie do ostrzenia łańcuchów PSG 85

ostrzałka do łańcucha piły spalinowej

Następnie, sprawdźmy jakość wykonania i wytrzymałość

Nieważne czy interesuje nas ostrzałka do łańcuchów Stihl czy Parkside czy może jeszcze innego producenta – każdy pragnie kupić sprzęt o potwierdzonej trwałości i bezawaryjności. To przecież oznacza długotrwałe korzystanie i, najprościej rzecz biorąc, gwarancję skutecznej pracy.

Dlatego pamiętajmy o tym, aby zwrócić uwagę na to czy dana ostrzałka do łańcucha piły została wykonana z materiałów najwyższej klasy. Jeśli są to proste pilniki czy też kamienie, to zwróćmy uwagę na powierzchnię i jej jakość. Miejmy przy tym na względzie odporność na zapychanie się przez wióry bądź ostrość zębów czy też gładkość pozostałych powierzchni.

Elektryczne urządzenia czy też te bardziej zaawansowane mechaniczne ostrzałki do łańcucha piły powinny także być objęte dwuletnim okresem ochronnym, jaki daje nam producent. W ten sposób możemy bardzo prosto zweryfikować czy twórcy nie boją się wziąć odpowiedzialności na długi czas za swój produkt.

Następnie, uwzględnijmy skuteczność czyszczenia i wszechstronność

Jeśli mamy do dyspozycji więcej niż jedną piłę czy też różnej wielkości łańcuchy do piły, to oczywistym jest zakup sprzętu o jak największej wszechstronności bądź, jeśli tak wolimy, wybranie sprzętu charakteryzującego się kompatybilnością z łańcuchami o właściwej podziałce i szerokości.

Lepiej jednak pomyśleć nad ostrzałką elektryczną do łańcuchów z uwagi na to, że gwarantuje nam ona ogromne możliwości dostosowania produktu do naszych preferencji. Co więcej, zautomatyzowane ostrzenie jest nadzwyczaj przydatne i pomocne, a także bardzo komfortowe.

OSTRZAŁKA DO ŁAŃCUCHA PIŁY SPALINOWEJ + KAMIEŃ

ranking ostrzałek do łańcuchów

OSTRZAŁKA DO ŁAŃCUCHÓW EUROTEC 2xTARCZA

ostrzałka do łańcuchów opinie

Ostrzałka do łańcuchów opinie i cena w 2024 roku

Nawet jeśli spodobała nam się najdroższa automatyczna ostrzałka do łańcuchów oregon czy też kierujemy się ku najtańszej opcji ręcznej w postaci malutkiej igiełki, to bardzo ważną rzeczą, o jakiej nie możemy zapomnieć, jest sprawdzenie opinii. Nawet najbardziej szanowani producenci i najbardziej renomowane marki mogą wypuścić na rynek produkt gafę bądź po prostu o nieco gorszej wydajności i skuteczności pracy niż konkurencja.

Dlatego sprawdźmy jakie na rynku krążą opinie na temat konkretnego urządzenia, zwróćmy uwagę na uzyskiwane oceny, a także na to czy pojawia się dużo skarg lub uwag na temat użytkowania sprzętu. Jeśli do takich sytuacji nie dochodzi, to mamy gwarancję, że produkt może spełniać oczekiwania klientów.

Cena, choć mogłoby się wydawać inaczej, odgrywa dopiero drugorzędną rolę. O wiele ważniejsza będzie wartość sprzętu i stosunek do jakości i oferowanej skuteczności pracy do ceny. Jeśli ten stosunek jest bardzo dobry, to jak najbardziej dany produkt można uwzględnić w naszej ostatecznym wyborze.

ostrzałka elektryczna do łańcuchów

Ostrzałka do łańcuchów – podsumowanie rankingu 2024

Jeśli pragniemy zakupić mały pilniczek, który poradzi sobie świetnie, to możemy to zrobić. Jeśli wolimy ostrzałkę do łańcuchów Parkside o zautomatyzowanym trybie działania, to jak najbardziej możemy to zrobić. W obu przypadkach istotne jest uwzględnienie wszelkich parametrów, które wcześniej zostały opisane. Pozwoli to ograniczyć ryzyko błędu do minimum.

PILNIK OKRĄGŁY 4mm OREGON DO OSTRZENIA ŁAŃCUCHA to natomiast zwycięzca rankingu z powodu bardzo niskiej ceny, świetnych opinii, a także z uwagi na prostą obsługę. Nie jest to może ostrzałka elektryczna do łańcuchów, ale dzięki przystępności i niezawodności, a także kompatybilności z kilkoma rozmiarami łańcuchów, jest to idealna opcja budżetowa.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie ostrzałki do łańcuchów wybrać
Average rating:  
 0 reviews