Jacuzzi ogrodowe ranking na rok 2024 – jeśli nie wiesz która opcja będzie najwłaściwsza, skorzystaj z naszych usług!

Jacuzzi domowe to z pewnością idealny sposób na odpoczynek na świeżym powietrzu w gorącej, przyjemnej wodzie podobnie do dobrego basenu ogrodowego. Dodatkowo bąbelki powietrza, które wytwarzane są w specjalnie opracowanych dyszach, masują nasze ciało, a także wypuszczają gorące powietrze na zewnątrz, gwarantując nam przyjemną aurę zarówno latem jak i zimą. Na rynku mamy dostęp do ogromnej liczby przedmiotów, a więc wybór idealnego jacuzzi domowego nie jest tak prosty.

Dodatkowo, musimy pamiętać o tym, że odpowiedni wybór urządzenia zależy też od naszych własnych oczekiwań i preferencji, bo dla jednego obowiązkiem jest zakup drewnianego jacuzzi ogrodowego, inny woli wyposażyć się w opcję kompaktową i z możliwością złożenia, a jeszcze inny preferuje całoroczne jacuzzi ogrodowe.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
ChristiSpa Wanna ogrodowaDroga4.9

Sprawdź Cenę

Wanna Sense MŚrednia4.8

Sprawdź Cenę

WANNA EMOTION 3Tania4.6

Sprawdź Cenę

Jacuzzi Majorka-BalboaŚrednia4.5

Sprawdź Cenę

Baniasystem Balia beczkaTania4.4

Sprawdź Cenę

Mając na względzie tak ogromną różnicę w budowie, rozmiarach, pojemności, a także wielu innych parametrach, postanowiliśmy przygotować poradnik zakupowy, gdzie umieściliśmy najistotniejsze parametry ważne przy szukaniu rozwiązania idealnego. Ponadto, uwzględniliśmy też takie kwestie jak, na przykład, rozmiar jacuzzi i pojemność liczba dysz, a także funkcje dodatkowe usprawniające korzystanie ze sprzętu.

ChristiSpa Wanna ogrodowa spa jacuzzi hydromasaż

Wanna ChristiSpa to zdecydowanie najlepsze jacuzzi ogrodowe. Pojemność wanny to 800 litrów i jest ona przeznaczona dla trzech osób – ma dwa miejsca leżące i jedno siedzące. Miejsca leżące posiadają wygodne zagłówki, które sprawiają, że kark można wygodnie oprzeć i rozluźnić. Wnętrze jacuzzi jest białe, z zewnątrz ściany pokryto panelami z jasnego drewna.

Produkt posiada 43 dysze do hydromasażu. Wanna jest prostokątna o bokach 213 i 165 centymetrów. Wysokość ścian pod podłoża to 88 centymetrów. W urządzeniu zastosowano system dezynfekcji ozonem – jest on niezwykle skuteczny i niszczy 99% bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów łatwo rozwijających się w wodzie. Ramę wykonano ze stali typu 360 i ocynkowano. Taki zabieg eliminuje możliwość powstawania rdzy i chroni materiał przed wpływem czynników atmosferycznych.

Nieckę wykonano z akrylu, dzięki czemu jest ona mocna, wytrzymała i łatwa w utrzymaniu. Dno ma idealnie dopracowany kształt zgodny z anatomią dorosłej osoby. System Fiber Core BASF to innowacyjne rozwiązanie utrzymywania stałej temperatury wody. Nawet w niskich temperaturach otoczenia woda w wannie jest bardzo ciepła. W jacuzzi wbudowano dwa głośniki Bluetooth oraz dziesięciopunktowe oświetlenie wody. Również narożniki mają podświetlenie LED, podobnie jak fontanny i kaskada.

Wanna ogrodowa spa Sense M

Portugalska marka Portcril stworzyła model Sense M idealny do ogrodów i na działki. Jest to jacuzzi o podstawie kwadratu o boku równym 210 centymetrów. Wysokość ścian od podłoża wynosi 92 centymetry. Wanna mieści 1100 litrów wody i posiada pięć miejsc – trzy siedzące i dwa leżące. Trzy miejsca, jedno siedzące i oba leżące posiadają zagłówki.

Na brzegu zlokalizowano przejrzysty panel sterujący z małym wyświetlaczem LCD. Obsługa panelu odbywa się za pomocą sześciu dotykowych przycisków, a każdy z nich ma ikonę informującą o jego funkcji. Cztery diody LED wskazują, które funkcje działają i informuje o ewentualnych błędach lub awariach. Zewnętrzna powłoka urządzenia wygląda, jakby była z drewna pomalowanego na szaro, jest to jednak tworzywo odporne na wilgoć, światło UV, zmiany temperatur i inne czynniki atmosferyczne.

Jacuzzi posiada dwie pompy o mocy 1500 Watt każda. Białe wnętrze wanny stanowi doskonałe tło dla oświetlenia LED, którego kolor można ustawić. Woda w jacuzzi jest na bieżąco filtrowana i dezynfekowana ozonem. Produkt posiada 60 dysz masujących i wodospad.

WANNA OGRODOWA SPA – EMOTION 3

Emotion 3 to wanna ogrodowa całoroczna. Jest odporna na mróz i posiada automatyczny system zabezpieczający wszystkie komponenty przed ekstremalnie niskimi temperaturami. Jacuzzi ma 900 litrów pojemności i jest prostokątne. Jego boki mają 206 i 150 centymetrów, a ściany są wysokie na 80 centymetrów (mierzone od podłoża). Głębokość wody wynosi 70 centymetrów.

Wanna posiada trzy miejsca, dwa siedzące i jedno leżące. Wszystkie wyposażono w wysokiej jakości, ergonomiczne zagłówki umożliwiające maksymalne rozluźnienie mięśni karku i szyi. Model posiada 35 dysz do masażu. Zostały one podzielone tak, aby masowały każdą część ciała. Zewnętrzna obudowa imituje czarne drewniane panele, choć jest to w rzeczywistości PVC.

To syntetyczne tworzywo bardzo łatwo utrzymać w czystości i jest ono odporne na negatywny wpływ czynników termicznych, atmosferycznych i mechanicznych. Wnętrze wanny jest białe. Produkt ma opcję chromoterapii, czyli w zależności od koloru i natężenia światła różnie wpływa na nastrój użytkowników. Wodoodporny panel sterowania jest wyjątkowo prosty w obsłudze i pozwala na swobodne przełączanie wielu dostępnych funkcji. W zestawie nie ma niestety schodków; istnieje możliwość ich dokupienia u tego samego producenta.

Jacuzzi ogrodowe Majorka-Balboa

Majorka-Balboa to jacuzzi ogrodowe wyróżniające się granatową niecką. Zewnętrzna strona ścian została stworzona z PVC, które wygląda jak drewniane panele pokryte szarą farbą. Wanna ma podstawę kwadratu o boku 200 centymetrów i ściany wysokie na 95 centymetrów. Produkt ma pojemność 1000 litrów i jest przeznaczone dla pięciu osób; w wannie są dwa miejsca leżące i trzy siedzące.

Do trzech miejsc (leżących i jednego siedzącego) dołączono ergonomiczne zagłówki w czarnym kolorze. Model posiada 53 dysze masujące z osłonami ze stali nierdzewnej oraz wodospad. Do jacuzzi dołączono dwie pompy wodne i jedną cyrkulacyjną. W wannie znajdują się dwa filtry lamelowe i cztery zawory napowietrzające.

Wbudowany system Bluetooth i dwa głośniki pozwalają na odtwarzanie muzyki z telefonu lub komputera w wannie. Produkt posiada przystępny panel sterowania, ale wszystkie funkcje można ustawić również z poziomu smartfona dzięki dedykowanej aplikacji. Wewnętrzna powierzchnia jest gładka i łatwo się ją czyści.
Jacuzzi używa ozonu do dezynfekcji, dlatego woda zawsze jest czysta i bezpieczna. Całe urządzenie świetnie zatrzymuje ciepło dzięki odpowiedniemu systemowi izolacyjnemu w postaci pianki i folii odblaskowej. Ponadto termiczne pokrycie ma grubość 15 centymetrów i szczelnie przylega dodatkowo, zapobiegając utracie ciepła.

Balia beczka kąpielowa jacuzzi spa ogrodowe hit

Ostatnie jacuzzi cechuje się tradycyjnym wyglądem; Obudowa i podest ze schodami wykonano z drewna. Deski zaimpregnowano specjalnym preparatem, który wchodzi głęboko w strukturę drewna i chroni je przed wilgocią, mrozem, światłem słonecznym oraz wysokimi temperaturami. Wanna nie posiada elektronicznego podgrzewania wody. Funkcję grzewczą pełni magnezowy piec zewnętrzny o mocy 20 kW.

Można dokupić piec ze stali nierdzewnej oraz zabudowę pieca w desce tarasowej. Istnieje również możliwość wymiany pieca na grzałkę elektryczną o mocy od 3 do 6 kW. Niecka ma intensywny niebieski kolor. Pojemność wanny wynosi 900 litrów i jest ona przeznaczona dla pięciu osób. W urządzeniu znajdują się cztery miejsca siedzące i jedno leżące. Wymiary jacuzzi to 200 na 190 centymetrów i ściany wysokie na 100 centymetrów.

W wannie są 34 dysze zasilane za pomocą pompy o mocy 1100 Watów. Podwodna lampa posiada osiem ustawień kolorystycznych. Do dezynfekowania wody wanna używa ozonu. Do zestawu dołączono pokrywę brezentową, nie jest jednak ona termiczna; pokrywę termiczną gwarantującą utrzymanie ciepła można dokupić oddzielnie. Wanna nie ma także filtra wodnego – jego także należy zakupić samodzielnie.

Jaki basen z jacuzzi do ogrodu powinniśmy wybrać? Która opcja jest najlepsza w 2024 roku?

Choć każda z przedstawionych wyżej ofert jest bardzo ciekawa, to musimy pamiętać o tym, że im bardziej spersonalizowane mamy wymagania, tym ciężej będzie wybrać opcję idealną. A niestety, takich na rynku jest bardzo mało. Choć ogrodowe jacuzzi, które wybierzesz, może mieć wiele zalet, to i tak w pewnym momencie okaże się, że ma pewne wady – czy to ukryte czy też takie, na które się zgodziliśmy bądź ich wcześniej nie widzieliśmy.

Dlatego najlepiej jest sprawdzić co dokładnie ma nam do zaoferowania rynek i porównać katalogi w celu wyboru rozwiązania idealnego – dostosowanego do naszych własnych wymagań czy też oczekiwań. Rzecz jasna pierwszą bardzo ważną rzeczą, jaka przyjdzie nam na myśl, to wymiary. Oprócz jednak tego, warto uwzględnić też pojemność w litrach, czyli rzeczywistą ilość wody, a więc i objętość przygotowaną dla użytkowników.

Kolejna niezwykle kluczowa kwestia to materiał wykonania. Jacuzzi zewnętrzne ma zazwyczaj być w stanie wytrzymać próbę czasu, a ponadto zadaniem sprzętu jest bezproblemowo radzić sobie nawet w zimowej aurze nie do końca sprawdzają się w tym przypadku jacuzzi dmuchane nawet te najlepsze . Pamiętać należy też o funkcjonalności, a więc kolejnym elemencie o nadzwyczaj ważnej charakterystyce. Więcej informacji na temat jacuzzi zewnętrznych do naszego ogrodu znaleźć możemy tutaj: https://www.apetytnadom.pl/2020/11/jak-wybrac-jacuzzi-ogrodowe.html

Pierwszą bardzo ważną rzeczą będzie wykonanie

Jak doskonale wiemy, im bardziej wytrzymały sprzęt zakupimy, tym lepiej. Posłuży nam na dłużej, a także ryzyko przypadkowego uszkodzenia – czy to przez butelkę, szklankę, czy też przez inny przedmiot, będzie mniejsze. Trwałość wykonania to przede wszystkim klasa materiałów użytych do produkcji, ale także i systemy zabezpieczeń, które dbają o świetną jakość sprzętu i o to, aby produkt charakteryzował się bezawaryjnością.

To właśnie dlatego bardzo ważną kwestią, o jakiej nie możemy zapomnieć, jest zweryfikowanie materiałów użytych do wyprodukowania sprzętu.  Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby wnętrze było wyprodukowane z materiału odpornego na częste użytkowanie. Ponadto, jeśli wybrana opcja jest podatna na formowanie, to przetłoczenia wewnątrz jacuzzi będą bardzo precyzyjne i doprecyzowane. Z tego względu często korzysta się z akrylu.

Dodatkowo, pamiętajmy też o odpowiedniej termoizolacji wanny. Tutaj często korzysta się ze zmyślnych nazw, jakie producenci stosują w celu “sprzedania” swojej konstrukcji jako tej najwytrzymalszej.

WANNA OGRODOWA SPA – EMOTION 3

jacuzzi domowe

Wanna ogrodowa spa Sense M

jacuzzi ogrodowe

Kolejna istotna sprawa to pojemność i wielkość

Na co nam SPA w ogrodzie, jeśli nie jest ono w stanie zapewnić wystarczająco miejsca do wygodnego wypoczynku dla nas i chociaż dla naszej rodziny bądź najbliższych znajomych? Warto w takiej sytuacji pomyśleć nad tym, aby wyposażyć się w produkt o nieco większym rozmiarze.

Skoro będzie to jacuzzi zewnętrzne i, prawdopodobnie, całorocznie przebywające na dworze, możemy sobie pozwolić na to, aby dodać kilkanaście centymetrów z każdej strony. Może wydawać się to mało, ale przełoży się to na widoczną różnicę. Wymiary mogą być bardzo różne.

Bardziej kompaktowe propozycje będą charakteryzować się wielkością na poziomie 200 x 160 cm lub, w przypadku opcji kwadratowych, 180 x 180 cm. Można też znaleźć jacuzzi ogrodowe okrągłe, gdzie średnica wynosić będzie około 190 cm. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby wybrany przez nas produkt oferował nam jak największe możliwości pomieszczenia towarzyszy, to 220×200 cm będzie o wiele lepszym rozwiązaniem.

Pamiętajmy także, że producenci dostosowują swoje produkty do konkretnej liczby maksymalnych użytkowników, formując w ten sposób SPA. Dlatego jeśli producent przewiduje cztery czy sześć miejsc siedzących i, na przykład, tylko jedno leżące, trzeba mieć to na względzie.

Nie możemy też zapomnieć o funkcjonalności

Oświetlenie podwodne z ogromną ilością barw do wyboru, specjalne ustawienie napływu wody przypominające wodospad czy też generator ozonu odpowiadający za higienę i za zdrowie – to tylko kilka z licznych funkcji, jakie wanny ogrodowe w formie SPA jacuzzi może nam zaoferować.

Im bardziej zaawansowany produkt, tym bardziej wszechstronny się staje, a to przekłada się na o wiele wyższy komfort użytkowania. Powinno nam na tym zależeć, bo przecież zakup jacuzzi ogrodowego dyktowany jest przede wszystkim komfortem, odpoczynkiem i relaksem. A to wszystko zagwarantować nam może zdalne sterowanie wszelkimi funkcjami.

Te najbardziej zaawansowane produkty są nawet wyposażone w system audio z bluetooth, dzięki czemu możemy połączyć nasz telefon z jacuzzi i słuchać ulubionej muzyki nie wychodząc ze SPA.

Jacuzzi ogrodowe Majorka-Balboa

jacuzzi ogrodowe drewniane

Balia beczka kąpielowa jacuzzi spa ogrodowe hit

basen z jacuzzi do ogrodu

Rzecz jasna zwróćmy uwagę na ceny jacuzzi ogrodowego

Jeśli pragniemy najlepszych bajerów i najważniejszych opcji dodatkowych, to musimy się liczyć z jedną konkretną kwestią. Mianowicie ceny jacuzzi ogrodowych o takich parametrach będą zdecydowanie wyższe niż w przypadku mniej rozbudowanych i mniej funkcjonalnych gadżetów.

Bardzo istotne jest więc zweryfikowanie naszego budżetu i szukanie produktu o bardzo wytrzymałej budowie, długiej gwarancji, a także o sporej pojemności – szczególnie jeśli zależy nam na spędzaniu czasu w jacuzzi z naszymi znajomymi. Dopiero kolejną kwestią istotną będzie wybór produktu o ciekawych bajerach.

Warto tutaj też nadmienić, że nie bez znaczenia na końcową cenę SPA kąpielowego będą mieć dodatkowe elementy wyposażenia jak, chociażby, specjalna pokrywa do ograniczenia uciekania ciepła, systemy zabezpieczające przed mrozem czy też dodatkowy system masażu lub inne udogodnienia.

jacuzzi ogrodowe całoroczne

Jacuzzi ogrodowe – podsumowanie rankingu 2024

W dzisiejszym rankingu jacuzzi ogrodowych niekwestionowanym zwycięzcą zostaje ChristiSpa Wanna ogrodowa spa jacuzzi hydromasaż. Produkcja, choć mała, oferuje nam świetne funkcje dodatkowe, a także stosunkowo trwałe wykonanie. Nie możemy też zapomnieć o świetnym designie, który uzupełniony jest przez drewniane i drewno-podobne wstawki.

Jeśli jednak naszym celem jest zakup basenu z jacuzzi do ogrodu czy po prostu wolimy opcję nieco większą niż numer jeden, to najlepszym sposobem na uzyskanie tego, czego chcemy, jest sprawdzenie pozostałych produktów z listy, a także uwzględnienie poradnika zakupowego 2024. To właśnie tam znajdziecie ogromną liczbę wskazówek, które pomogą nam w znalezieniu najlepszej dostępnej dla was opcji.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie jacuzzi ogrodowe wybrać
Average rating:  
 0 reviews