Ranking wykrywaczy metali 2024 – dowiedz się co zrobić, aby wybrać odpowiednie urządzenie już dziś!

Skarby z przeszłości to dla coraz większej grupy interesujące hobby i zajęcie na lata. Możliwość odkrycia dawno zagubionych czy też zakopanych lub pozostawionych przedmiotów może być nie tylko ciekawym sposobem na zarobek, ale też na odnalezienie niesamowitych przedmiotów o bezcennej wartości. To właśnie dlatego warto mieć dobry wykrywacz metali.

Niestety, znalezienie idealnego rozwiązania jest o wiele trudniejsze, niż niektórzy sądzą. musimy przecież pamiętać o tym, że tego typu sprzęt charakteryzuje się wieloma różnymi parametrami, ma inne wykonanie, a dodatkowo istnieje wiele aspektów wpływających bezpośrednio i pośrednio na komfort pracy. To właśnie dlatego dla sporego grona zainteresowanych trudno jest określić jaki wykrywacz metali będzie najlepszy. To właśnie dlatego powstało zestawienie 2024.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
Minelab EQUINOX 800Drogi4.9
 

Sprawdź Cenę

GARRETT ACE 250Średnia4.8
 

Sprawdź Cenę

NOKTA MAKRO Simplex
Średnia4.6
 

Sprawdź Cenę

GC 1032 LCDTani4.5
 

Sprawdź Cenę

ProtectorTech GC-1065Tani4.4
 

Sprawdź Cenę

Jeśli i ty nie jesteś przekonany do tego który produkt wybrać, wykrywacz metali ranking na rok 2024 oferuje pięć bardzo ciekawych produktów. Każdy z nich wyróżnia się na tle rywali swoją bezawaryjnością i świetną jakością. Ponadto w celu skompletowania listy mieliśmy na uwadzę tryby pracy, materiał wykonania, komfort korzystania, a także funkcjonalność i dodatkowe cechy szczególne.

Ranking wykrywaczy metali bez wątpienia wygrywa dziś Wykrywacz metali Minelab EQUINOX 800

Wykrywacz metali marki Minelab z serii EQUINOX to urządzenie, które sprawdzi się podczas szukania na każdym terenie. Opisywane rozwiązanie może pochwalić się bardzo dużym skokiem technologicznym, szczególnie kiedy porównamy go do wszystkich dotychczasowych wykrywaczy VLF. Dzięki niemu można szukać przedmiotów wszędzie, w każdych warunkach glebowych, a to wszystko dzięki ogromnej funkcjonalności. Dlatego model Equinox 800 zajął dziś pierwsze miejsce.

Wykrywacze tej serii dedykowane są profesjonalnym i poważnym detektorystom, którzy za w miarę rozsądną kwotę szukają naprawdę dobrego sprzętu. Choć cena tego urządzenia z pewnością pozostaje poza zasięgiem wielu osób i to z pewnością jest jego wadą. Wykrywacz marki Minelab nadaje się również dla amatorów ze względu na znakomicie dobrane tryby fabryczne, które są przeznaczone do szukania przedmiotów na najbardziej popularnych obszarach, jak plaża, park czy pole albo złoto.

Zastosowana w wykrywaczach tej serii technologia wieloczęstotliwościowa Multi-IQ to połączenie niezwykle szybkiego czasu reakcji z bezprzewodową łącznością. Multi-IQ osiąga wysoką dokładność identyfikacji cyfrowej przedmiotu na głębokościach, które znacznie przekraczają możliwości większości dostępnych na rynku wykrywaczy przedmiotów.

Wszystko to w lekkiej, solidnej i wodoszczelnej platformie. Waga całkowita wykrywacza EQUINOX 800 to zaledwie 1,34kg. Warto zaznaczyć, że sprzęt ten gwarantuje bezprzewodową łączność audio. Kompatybilność z ultra-szybkim przesyłem audio za pośrednictwem modułu WM 08 lub słuchawek Fast aptX™ Low Latency / Bluetooth.

Alternatywą o niższej cenie jest Wykrywacz metali GARRETT ACE 250

Wykrywacz metali marki GARRETT model ACE 250 powstał z myślą zarówno o osobach, które dopiero rozpoczynają przygodę z poszukiwaniem różnych przedmiotów, jak i profesjonalistach. Konstrukcja tego urządzenia została oparta w znacznej mierze na technologii, która była wykorzystana w bardziej zaawansowanych wykrywaczach GARRETT z serii GTI i GTAx.

Do głównych zalet modelu ACE 250 należą: dyskryminacja, która pozwala na rozróżnienie kategorii wykrywanych obiektów, regulowana czułość, wysoka jakość wykonania, a także energooszczędność oraz prostota obsługi. To wszystko sprawia, że ten wykrywacz metali jest nie tylko skutecznym, ale i efektywnym narzędziem do poszukiwania przedmiotów.

Opisywany sprzęt posiada graficzny wskaźnik, który charakteryzuje znalezisko. Składa się na niego 12 elementów. Charakteryzuje go ponadto regulacja czułości zasięgu – będzie to 8 poziomów. Posiada również gniazdo słuchawkowe, by łatwiej było pracować z tym narzędziem i by można było słyszeć dokładnie wszystkie sygnały płynące z głośnika.

Tryby pracy, jakie obsługuje wykrywacz metali marki GARRETT, są następujące: wszystkie metale, biżuteria, kolor, monety, tryb własny oraz namierzanie, czyli pinpoint. Długość regulowana tego modelu wykrywacza metali jest regulowana i wynosi od około 106 do 129 centymetrów. Waga tego urządzenia to 1,2 kilograma. Sprzęt jest zasilany 4 bateriami R6 (paluszki).

Jeszcze inna ciekawa propozycja? NOKTA MAKRO Simplex+ to produkt warty sprawdzenia 

Wykrywacz metali NOKTA MAKRO Simplex+ jest urządzeniem pochodzącym od tureckiego producenta, który opiera się na wszystkim co najlepsze, co jest dostępne na rynku detektorów przedmiotów. Firma oferuje użytkownikom tego typu sprzętów wykrywacz, który wykorzystuje przemyślane i sprawdzone rozwiązania.

Wykrywacz metali Simplex+ jest przede wszystkim bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, dlatego idealnie nadaje się nie tylko dla profesjonalistów, ale również osób początkujących. Jednocześnie jest to sprzęt zaawansowany technologicznie, co przekłada się, między innymi na jego osiągi.

Ten model detektora przedmiotów jest uszczelniony i posiada zgodność z normą IP68. Jest to gwarancja możliwości zanurzenia wykrywacza metali do trzech metrów. Dodatkową zaletą tego sprzętu jest jego odporność i szczelność na kurz, ale również i pył, które bardzo często pojawiają się w miejscach, w których poszukują swoich ukrytych przedmiotów detektorzy.

W urządzeniu tym zastosowano wiele rozwiązań technologicznych, które pojawiły się już we wcześniejszych detektorach NOKTA MAKRO, ale również i nowe. Detektory te obsługują cztery tryby pracy, w tym All metal, pole, park czy też plaża. Istnieje również możliwość samodzielnego wgrania nowego oprogramowania za pomocą złącza USB.

Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, które z pewnością okaże się interesujące dla wielu poszukiwaczy przedmiotów. Inne ważne specyfikacje, to między innymi: automatyczne i ręczne strojenie do gruntu, pinpoint, wyświetlacz LCD z podświetleniem czy wbudowany akumulator LiPol 2300 mAh.

Nie możemy też zapomnieć o innym produkcie, a mianowicie WYKRYWACZ METALU/METALI WYKRYWACZE GC 1032 LCD S.E

Wykrywacz metali model GC-1032 marki GC SE to narzędzie, które umożliwia, między innymi poszukiwanie monet, reliktów, biżuterii czy też złota i srebra. Tym detektorem można pracować na prawie każdym terenie, jest to z pewnością jego dużą zaletą. Urządzenie to charakteryzuje wysoka czułość.

Ma ono ponadto wbudowaną funkcję dyskryminacji. Jest naprawdę proste i intuicyjne w użyciu, a przede wszystkim ma wszechstronne zastosowanie, dzięki temu nadaje się zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących poszukiwaczy przedmiotów. Produkt posiada certyfikat CE.

Sprzęt marki GC SE posiada trzytonową dyskryminację dźwiękową. Inaczej mówiąc jest to sygnał dźwiękowy o trzech różnych tonach, to znaczy wysokim, średnim i niskim. Każdy z tonów jest przypisany różnym rodzajom metali dla łatwiejszego ich rozróżnienia.

Dodatkowo model GC-1032 jest wyposażony w wyświetlacz LCD, który pokazuje poszukiwaczowi prawdopodobny rodzaj ukrytego pod ziemią metalu. Sprzęt ten charakteryzuje ponadto zakres dyskryminacji i wycinania (DISC i NOTCH), jak i poziom czułości (SENS).

Dzięki trybowi wycinania można ustawić zakres wycinania, inaczej ignorowania. Urządzenie w ten sposób pomija odpady metalowe, a skupia się tylko na naprawdę wartościowych przedmiotach. Jest to bardzo przydatna funkcja dla detektorów. Dodatkowo recenzowany przez nas sprzęt posiada także gniazdo słuchawkowe oraz wodoodporną cewkę, dzięki której można zanurzyć sprzęt w płytkiej wodzie.

Wykrywacz metali ProtectorTech GC-1065 to jeszcze inna opcja, jaką warto mieć na uwadze

Kolejna propozycja w zestawieniu to ProtectorTech model GC-1065, a więc urządzenie, które powstało z myślą o osobach, które poszukują przedmiotów metalowych. Sprzęt ten wykryje, między innymi złoto, srebro, monety, militaria, biżuterie czy też inne wartościowe przedmioty metalowe, które są ukryte pod ziemią.

Zaletą tego modelu wykrywacza metali jest z pewnością jego wszechstronność i lekkość, ale również i to, że jest on bardzo łatwy w użytkowaniu. Jego stosowanie jest niemalże intuicyjne, dlatego też detektor ten sprawdzi się równie dobrze w rękach osób początkujących, nie tylko zaawansowanych poszukiwaczy.

Detektor ma wbudowaną funkcję dyskryminacji metali. Pozwala to przede wszystkim wykrywaczowi na rozróżnienie różnych rodzajów metali. W tym metali żelaznych od metali nieżelaznych, takich jak złoto, srebro, miedź, aluminium, cynk, ołów czy platyna). Funkcja ta umożliwia ponadto filtrowanie małych przedmiotów, jak kapsle czy innego rodzaju odłamki, które zazwyczaj pozostają poza zainteresowaniem użytkowników.

Dodatkowo detektor marki ProtectorTech jest wyposażony w zaawansowaną cewkę, której średnica to 190 mm. Dzięki temu, że zastosowano fale o małych częstotliwościach, sonda charakteryzuje się dużą precyzją. Jest w stanie wykryć nawet naprawdę małe przedmioty.

Następną zaletą jest oczywiście fakt, że opcja ta jest wodoodporna, dzięki temu można prowadzić poszukiwana także pod wodą. Gdy sonda natrafi na jakiś przedmiot, wówczas informacja ta dociera do poszukiwacza za pomocą sygnału dźwiękowe, ale również poprzez wskaźnik analogowy.

Jaki wykrywacz metali okaże się najlepszy? Sprawdź ranking 2024

W celu znalezienia tego idealnego urządzenia, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby gwarantowało ono nam jak najskuteczniejszą pracę i bezproblemową eliminację fałszywych detekcji, przez co nasze wyniki nie byłyby tak ciekawe. Detektory to z pewnością całkiem rozbudowane urządzenia i nie ma znaczenia czy będzie to sprzęt za tysiąc czy kilka tysięcy złotych – muszą one gwarantować chociażby podstawowe funkcje i cechy. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking.

Na liście jednak pojawiło się tylko pięć produktów i choć większość z was znajdzie w nich bardzo ciekawe rozwiązania, tak nielicznym nie przypadną do gustu. Warto więc wiedzieć jakie dokładnie parametry odgrywają kluczową rolę podczas wyboru tego idealnego sprzętu. Jednym z pierwszych, którym powinniśmy się przyjrzeć, to oczywiście jakość wykonania i materiały. Ponadto kluczowa będzie trwałość urządzenia, a także stopnie ochrony czy też okres gwarancyjny.

Nie możemy zapomnieć natomiast o trybach pracy i funkcjach, które to mają zasadniczy wpływ na skuteczność detekcji. Oczywiście dodatkowo warto sprawdzić czy interesujący nas wykrywacz jest komfortowy w obsłudze – na to wpływać będzie waga, ale także i jakość szelek i pozostałych akcesoriów. Nie bez znaczenia pozostają opinie wykrywaczy metali czy też cena. Więcej informacji znaleźć możemy również tutaj: https://www.smartage.pl/na-co-zwrocic-uwage-planujac-zakup-wykrywacza-metali/

Dobry wykrywacz metali to trwały wykrywacz metali

Podejmując decyzję odnośnie wykrywaczy metali, musimy oczywiście mieć na uwadze ich wykonanie. Sprzęt ten kupujemy zazwyczaj na lata, więc bardzo istotne jest zweryfikowanie czy poradzi on sobie podczas bardzo długich wypraw i czy wytrzyma próbę czasu. Dlatego przede wszystkim upewnijmy się, że do jego wykonania wykorzystano najtrwalsze metale.

Oczywiście bardzo ważne jest też zweryfikowanie gwarancji – typu i oczywiście jej okresu. Pozwoli to dodatkowo zweryfikować czy sprzęt zaprojektowany został na lata i czy producent jest pewny jego działania. Dodatkowo w przypadku awarii, warto uwzględnić gwarancję typu door to door, która to niezwykle ułatwia cały proces reklamacji.

Stopień ochrony równie istotny

Następnym elementem, który ma wpływ na atrakcyjność urządzenia, to stopień ochrony. Jak wszyscy wiemy, bardzo często wykrywanie najróżniejszych materiałów odbywa się w wodzie. Oznacza to, że w celu skutecznego poszukiwania skarbów musimy wyposażyć się w sprzęt gwarantujący zadowalającą wodoszczelność. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście pełna ochrona przed wodą.

Aby mieć gwarancję, że produkt na pewno można wykorzystać do poszukiwań wodnych, producent musi poddać go specjalistycznym testom. W ten sposób model uzyska certyfikat określający stopień ochrony. Jest to stopień IPXX, gdzie pierwszy X oznacza ochronę przed ciałami stałymi (kurz, piasek), a druga cyfra oznacza ochronę przed skutkami wnikania wody (wodoszczelność lub wodoodporność).

Im wyższy stopień ochrony, tym większe bezpieczeństwo podczas korzystania ze sprzętu i gwarancja, że nawet podczas dłuższego i głębszego zanurzenia produkt nie ulegnie uszkodzeniu. Minimum, co nas powinno interesować, to IP68, a więc pełna pyłoszczelność i bardzo duża ochrona przed innymi ciałami stałymi, a także mocna ochrona podczas ciągłego zanurzenia. IP 69 to natomiast rozwiązanie idealne dla najbardziej wymagających i oznacza praktycznie pełna wodoodporność.

Tryby pracy i dlaczego są istotne

Na rynku możemy znaleźć wykrywacze o różnych trybach pracy. Profesjonalnie mowa tutaj o trybie dynamicznym i statycznym. Praca wykrywacza w obu trybach jest niezwykle kluczowa dla bardziej zaawansowanych użytkowników tego sprzętu. Musimy natomiast pamiętać o tym, że w bardziej budżetowych opcjach będziemy musieli pójść na kompromis i wybrać jeden z dwóch.

Czym się one jednak dokładnie różnią? Otóż przede wszystkim sposobem działania. Tryb dynamiczny jest nieco bardziej wymagający jeśli chodzi o przemieszczanie wykrywacza w takim trybie po ziemi, gdyż musimy robić to równomiernie w celu usłyszenia zmiany sygnalizacji dźwiękowej. To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku poszukiwania niewielkich przedmiotów. Jeśli jednak wolimy podjąć się próby znalezienia większych przedmiotów, które zostały o wiele lepiej schowane, to tryb statyczny będzie lepszy.

Co ciekawe, producenci bardzo często stosują swoje własne tryby i zamiast podziału na dynamiczny i statyczny, stosuję tryby użytkowania sprzętu – a mianowicie plaża, park, pole. Czasami – te bardziej zaawansowane, gwarantują nam nawet specjalistyczne tryby do szukania złota lub innych minerałów.

Komfort obsługi, czyli waga i funkcjonalność

Długie noszenie sporego i ciężkiego wyposażenia jest z pewnością męczące, a więc podczas naszych poszukiwań musimy upewnić się, że wybrana propozycja nie jest zbyt ciężka. Choć wszystkie te narzędzia ważą do 3 kilogramów, o wiele lepiej byłoby wybrać produkt nie przekraczające 1.5 kg aniżeli ten dwa razy cięższy. Po kilku godzinach to nieco ponad 1 kg robi ogromną różnicę.

Co ciekawe, na komfort obsługi wpływa też funkcjonalność i możliwość dostosowania sobie produktu do naszych wymagań. Najlepszym przykładem jest tutaj automatyczna lub ręczna możliwość strojenia gruntu czy też wybór czułości i głośności celu. Ponadto te bardziej zaawansowane pozwalają też wybrać ton sygnału wiodącego czy jego poziom.

Długi czas pracy na baterii i bezproblemowe połączenie z systemem Bluetooth to kolejne kluczowe elementy, o jakich musimy pamiętać. Oczywiście są to wyłącznie dodatki, lecz o tyle ważne, że mają ostateczny wpływ na to czy dany produkt będzie nam odpowiadał czy też nie.

Wykrywacz metali opinie i cena

Wartość, czyli tak naprawdę stosunek jakości do ceny zawsze był i będzie jednym z ważniejszych aspektów podczas zakupu każdego sprzętu. Niejednokrotnie można się spotkać z budżetowymi, wręcz wyprzedażowymi ofertami, które niestety po dłuższym zapoznaniu się z ofertą wydają się bardzo proste w obsłudze i bez głębi czy też zaawansowanej funkcjonalności. Należy więc porównać dostępne wyposażenie, sprawdzić akcesoria i funkcje, a potem porównać je z innymi produktami w celu ostatecznej weryfikacji.

Jeśli wszystkie wyżej wspomniane czynniki wpływające na wybór idealnego wykrywacza są identyczne lub bardzo podobne, to w następnej kolejności warto zapoznać się z tym co ma do zaprezentowania opinia publiczna. Czasami komentarze innych użytkujących mogą zdradzić nam czy produkt w rzeczywistości sprawdził się w danej sytuacji i czy poradził sobie z wymaganiami użytkowników.

Najlepszy wykrywacz metali – podsumowanie rankingu 2024

W rankingu wykrywaczy metali pojawiło się wiele atrakcyjnych rozwiązań, szczególnie jeśli jesteśmy początkującą grupą detektorów. Nie musimy się natomiast martwić o brak zaawansowania i dostępu do specjalistycznych urządzeń, bo i to oferują wyselekcjonowane wykrywacze. Zwycięzca mógł być tylko jeden i jest to bez wątpienia Wykrywacz metali Minelab EQUINOX 800. Propozycja ta gwarantuje bardzo dobre parametry i z pewnością jedną z lepszych detekcji – zarówno małych przedmiotów jak i tych większych ukrytych głębiej w ziemi.

Jeśli jednak ani numer jeden ani pozostałe propozycje nie są wystarczająco dobre bądź nie mają odpowiednik funkcji, to najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z poradnikiem zakupowym. To tam znajdziemy porady i wskazówki, które pozwolą nam sprecyzować najistotniejsze elementy, które to każdy wykrywacz powinien mieć. Gwarantuje to dobór sprzętu perfekcyjnie do naszych potrzeb.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wykrywacz metali wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by rezzz

Spacer za grzybami zamieniam na spacerz wykrywaczem. Zaraz zamawiam pierwszą propozycję, sprawdze sam.

 by olek45

Podobają mi się recenzje z youtuba. Potwierdzenie ze sprzet wart uwagi.

 by TLS

Dla każdego coś fajnego - tańsze na początek, lepsze dla zaawansowanych. generalnie ciekawe propozycje.

 by bubaaa

Wykrywanie metali jest tak wciągajace, że wymieniam sprzęt na lepszy ;D

 by metalik

Odkryłem nową pasję, przygodę z wykrywaczem dopiero zaczynam, ale już chce coś znaleźć ;D najpierw kupie sprzęt oczywiście z waszego zestawenia!