Jaka pompa do wody głębinowa okaże się najlepsza? Sprawdź dzisiejsze zestawienie i zapoznaj się z najistotniejszymi parametrami w poradniku zakupowym 2024!

Skuteczny pobór wody z odpowiednio do tego przygotowanego zbiornika to rzecz kluczowa. Jest to na tyle istotne, że tak naprawdę każde domostwo potrzebuje wysoce wydajnego rozwiązania, które przy okazji pracować będzie skutecznie i niezawodnie przez wiele lat. Jaką więc powinniśmy wybrać pompę głębinową do studni? Co wpływa na jej ostateczną jakość?

Pytań odnośnie właściwego doboru produktu jest wiele. Niestety, producenci ani myślą ułatwiać nam cały proces dostarczania interesujących nas produktów. Najróżniejsze modele jakie dostępne są na rynku, odpowiadają oczekiwaniom niejednej osobie. Jednakże, konkurencja nie śpi i co jakiś czas wydaje produkty poprawione. Trudno więc z roku na rok wskazać lepszą opcję. Dlatego postanowiliśmy nieco ułatwić ten proces przygotowując dla was ranking pomp głębinowych.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
POMPA RUSKA EinbachTania4.9

Sprawdź Cenę

POMPA MAR-POL M79905Średnia4.8

Sprawdź Cenę

POMPA Schwarzbau vmp60Średnia4.6

Sprawdź Cenę

POMPA Rohtenbach DipperDroga4.5

Sprawdź Cenę

POMPA EurotecŚrednia4.4

Sprawdź Cenę

POMPA IBO 3TI20Bardzo droga4.4

Sprawdź Cenę

Dzisiejsza propozycja skierowana jest przede wszystkim do osób, które nie mają zielonego pojęcia o tym jaka pompa głębinowa do studni będzie najlepsza. Co więcej, użytkownicy o nieco większym doświadczeniu również mogą skorzystać z rankingu i części poradnikowej z uwagi na ogromną liczbę informacji, które ułatwią nam zadanie. Eksperci pamiętali o takich kluczowych atrybutach jak, chociażby, jakość wykonania i rodzaj materiałów użytych do produkcji pompy, jej wydajność, moc i rodzaj zasilania, a także wyposażenie dodatkowe, akcesoria, czy też pozostałe parametry użytkowe jak, na przykład, wysokość podnoszenia cieczy.

POMPA DO WODY STUDNI NUREK GŁĘBINOWA RUSKA 10m

Najlepszą pompą jest urządzenie marki Einbach, które jest sprzedawane w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Produkt wyróżnia się wysoką jakością wykonania i długotrwałym działaniem. Zestaw zawiera pompę, przewód zasilający o długości 10 metrów, zacisk do rury oraz obszerną instrukcję w języku polskim. Model zdobył również Deklarację Zgodności Unii Europejskiej, co oznacza, że został przetestowany i przebadany pod kątem bezpieczeństwa.

Pompa przeznaczona jest do wypompowywania wody głównie z wąskich przestrzeni, np. studni; średnica urządzenia wynosi 105 milimetrów. Produkt waży około czterech kilogramów, co ułatwia manewrowanie oraz zatapianie i wyciąganie pompy. Model jest całkowicie wodoszczelny, obudowę zamknięto hermetycznie. W urządzeniu zastosowano silnik o mocy 450 Watów.

Produkt pracuje z wydajnością do 1020 litrów na godzinę, do głębokości 70 metrów. Sprzęt jest wysoki na 18 centymetrów, a obudowa ma klasyczny, srebrny (metalowy) kolor. Otwór służący do przyłączenia węża ma wymiar ¾ cala, czyli 19 milimetrów. Otwór króćca ma 3/8 cala, czyli dokładnie dziewięć milimetrów.

POMPA GŁĘBINOWA DO WODY STUDNI PODLEWANIA WĄŻ 20M

Pompa marki Mar-Pol to kolejny produkt wysokiej jakości, sprzedawany w zestawie z wieloma praktycznymi akcesoriami. Pakiet zawiera pompę w czerwonej obudowie, stalową linkę, membranę, wymienną, mniejszą membranę, zacisk ślimakowy, przewód zasilający o długości 20 metrów oraz węża ogrodowego ¾ cala, także długiego na 20 metrów.

Sprzęt posiada silnik o mocy 460 Watów, który gwarantuje urządzeniu wydajność na poziomie 1080 litrów wody na godzinę. Produkt ma 273 milimetry wysokości i 110 milimetrów średnicy, dlatego doskonale sprawdza się w przypadku działkowych studni lub innych wąskich zbiorników wodnych. Maksymalna wysokość podnoszenia cieczy dla tego modelu to 60 metrów.

W zestawie znajdują się dwie linki do opuszczania i podnoszenia pompy – jedna z nich jest z nylonu, drugą natomiast spleciono maszynowo z wytrzymałego metalu. Dołączony wąż jest trzywarstwowy i stworzony z miękkiego, ale wytrzymałego PVC. Pierwsza warstwa, wewnętrzna, jest odporna na promienie UV i pokryta śliską powłoką. Druga powstała z włókna syntetycznego, a trzecia, zewnętrzna chroni pozostałe warstwy przed uszkodzeniami mechanicznymi.

A może POMPA CIŚNIENIOWA do wody PODLEWANIA głębinowa? Także spełni wymagania wielu z nas!

Kolejny produkt pochodzi od marki Schwarzbau i jest to dobrej jakości pompa głębinowa wibracyjna, która sprawdzi się w ogrodzie, na działce oraz w przemyśle gospodarczym. Do pompy dołączono kabel zasilający o długości 10 metrów, mocny, pleciony maszynowo sznurek montażowy, opaskę zaciskową, dwie wymienne membrany i instrukcję obsługi dostępną w języku polskim.

Urządzenie zostało przetestowane i otrzymało Unijną Deklarację Zgodności potwierdzającą jego użyteczność i bezpieczeństwo. Pompa jest w czerwonej, bardzo twardej obudowie zamykanej hermetycznie. Niezawodny silnik o mocy maksymalnej 0,25 kW pozwala na przemieszczenie do tysiąca litrów cieczy na godzinę. Urządzenie wytwarza ciśnienie o wartości 8 barów, co gwarantuje wypompowywanie wody na wysokości do 80 metrów w pionie.

W poziomie tj. „po ziemi” produkt transferuje na odległość do 800 metrów. W pakiecie nie ma węża, ale do pompy pasuje każdy przewód o średnicy ¾ cala. Produkt ma niecałe 100 milimetrów średnicy i waży około 5 kilogramów. Na szczycie urządzenia zlokalizowano specjalne otwory umożliwiające pewne i wygodne przewleczenie sznurka.

Kolejna propozycja warta rozważenia to POMPA GŁĘBINOWA DO STUDNI WYDAJNA 3″ 1800L/H 

Rohtenbach Dipper to model pompy głębinowej o praktycznej budowie. Urządzenie jest bardzo wąskie, jego średnica wynosi 76 milimetrów, co oznacza, że sprawdza się ono w odwiertach o średnicy od 80 milimetrów wzwyż. Zestaw zawiera calowy króciec i kabel zasilający o długości 15 metrów. Mocna, aluminiowa obudowa w srebrnym kolorze jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne.

Obudowę zamknięto hermetycznie, dlatego nie przepuszcza ona wody ani pyłu. Produkt posiada specjalne zabezpieczenie termiczne zlokalizowane w uzwojeniu – dzięki niemu pompa się nie przegrzeje nawet podczas długotrwałej i intensywnej pracy. Na górnej powierzchni produktu umiejscowiono metalowe uchwyty, przez które należy przewlec linę spuszczającą.

Niewątpliwą zaletę stanowi bardzo dobry silnik o mocy 550 Watów gwarantujący wydajność na poziomie 1800 litrów na godzinę. Urządzenie podnosi ciecz na wysokość 80 metrów w pionie. Pompa jest niezwykle łatwa w użyciu, dlatego idealnie sprawdzi się dla osób prywatnych, które potrzebują wypompować wodę np. z działkowej studni lub zalanej piwnicy.

POMPA DO WODY STUDNI GŁĘBINOWA NUREK też zasługuje na pochwały

Urządzenie marki Eurotec jest przeznaczone zarówno do użytku profesjonalnego, jak i prywatnego; sprawdza się w przypadku opróżniania przydomowych studni oraz szybów lub piwnic. Pompa jest sprzedawana w pakiecie z zapasową membraną, zaciskiem ślimakowym, nylonowym sznurkiem oraz kablem sieciowym długim na 10 metrów.

Obudowa powstała z wysokiej jakości aluminium, niezwykle odpornego na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Po bokach, w górnej części utworzono dwa okrągłe otwory, przez które można wygodnie przewlec sznurek spuszczający. Pompa zasysa ciecz od góry przy wydajności maksymalnej 0,9 metra sześciennego wody na godzinę. Urządzenie posiada bardzo mocny silnik 680 Watów ze specjalnym zabezpieczeniem termicznym.

W przypadku zbyt wysokiej temperatury silnik automatycznie się wyłącza i nie włącza się do kompletnego ostygnięcia. Urządzenie waży cztery kilogramy i podnosi wodę na maksymalnie 90 metrów w pionie. Wypompowywana woda może mieć do 35 stopni Celsjusza. Do modelu pasują węże o średnicy 20 milimetrów. Produkt posiada Europejski certyfikat CE potwierdzający jego bezpieczeństwo i skuteczność.

IBO POMPA GŁĘBINOWA 3TI20 ANTYPIASKOWA KABEL 20M 

Pompa głębinowa IBO 3”Ti 20 to dobrej jakości urządzenie, które niestety jest sprzedawane bez niektórych elementów montażowych, które należy dokupić oddzielnie. Do produktu głównego dołączono dwudziestometrowy kabel zasilający. Do urządzenia pasują węże o średnicy jednego cala. Pompa waży 12 kilogramów, a jej średnica to 74 milimetry.

Całkowita wysokość modelu wynosi 1210 milimetrów. Sprzęt jest w stanie wypompowywać wodę z głębokości 82 metrów przy wydajności 50 litrów na godzinę. Silnik chłodzony olejem cechuje się mocą 550 Watów i posiada odpowiednie zabezpieczenie przed przegrzaniem. Mocna, wytrzymała obudowa zamykana hermetycznie powstała ze stali nierdzewnej AISI 304, tak samo jak wał i rotor.

Urządzenie może pracować w temperaturze otoczenia do 35 stopni Celsjusza; pobierana ciecz może mieć maksymalnie taką samą temperaturę. Pompa głębinowa Ibo została przystosowana do pracy w trybie ciągłym. Wirnik i dyfuzor powstały z niezawodnego norylu, a króciec ssący z mosiądzu. Przeznaczeniem produktu jest pompowanie czystej i raczej zimnej wody z ujęć głębinowych. Łatwa obsługa sprawia, że może być ona stosowana np. do podlewania ogrodu.

Szukasz pompy głębinowej Omnigena bądź innej znanej i rekomendowanej marki? Sprawdź najpierw najważniejsze kryteria, zanim zwrócisz się ku renomie!

Nieważne czy będzie to pompa głębinowa Omnigena, Ibo czy też innego producenta. Najważniejsza jest, przede wszystkim, jakość wykonania sprzętu. Dlatego każdy produkt powinien oferować świetne wykonanie i wytrzymałość potwierdzoną wieloletnią gwarancją. Kolejną kwestią bardzo ważną przy wyborze tej idealnej pompy do wody głębinowej to rodzaj zasilania, bo choć pompa głębinowa 230v to podstawa, to mamy też dostęp do paru alternatyw.

Rzecz jasna nie możemy zapomnieć o innych właściwościach jak, chociażby, wydajność tłoczenia czy też maksymalne ciśnienie pracy. Zwrócić uwagę powinniśmy także na maksymalną wysokość podnoszenia, czyli nic innego jak głębokość, na jakiej pompa jest w stanie pracować. Więcej istotnych informacji udzieli nam poniższy artykuł: https://hydroportal.pl/pompy,ac99/dobra-pompa-do-studni-glebinowej-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem,10499

Jakość wykonania i gwarancja

Wybierając pompę do pracy w naszym gospodarstwie jedną z pierwszych kwestii bardzo ważnych dla prawidłowego działania produktu jest wyposażenie się w wytrzymałą, trwałą propozycję, która nie zawiedzie nawet po wieloletnim użytkowaniu. Aby mieć gwarancję takiego bezproblemowego działania, trzeba upewnić się, że wybrany przez nas sprzęt został przygotowany w oparciu o najlepszej klasy materiały.

Tutaj istotna jest nie tylko sama konstrukcja, ale też i poszczególne elementy i komponenty składające się na całość zestawu. Każdy oring, każdy dodatek w postaci zaworów zwrotnych czy też odpowiedniej grubości osi wraz z zabezpieczeniami i systemami wspierającymi skuteczną pracę. To wszystko może finalnie przełożyć się na bardzo wysoką skuteczność i wydajność bez martwienia się o awarię.

Warto także pamiętać, że łatwy montaż pompy głębinowej też może okazać się kwestią konstrukcyjną, o której dany producent pamiętał bądź też nie. Jeśli więc przeglądając opinie pomp głębinowych zauważymy, że użytkownicy chwalą łatwość instalacji, to można uznać, że kolejną zaletą danej konstrukcji jest bardzo prosty montaż pompy głębinowej.

POMPA GŁĘBINOWA DO STUDNI WYDAJNA 3″ 1800L/H

pompa głębinowa omnigena

POMPA GŁĘBINOWA DO WODY STUDNI PODLEWANIA WĄŻ 20M

pompa głębinowa

Atrybutem dobrej propozycji jest świetna wydajność

Możliwość pompowania ogromnych litrów wody w przeciągu minuty czy też na przestrzeni godziny to podstawa, jeśli zastanawiamy się nad tym jakie parametry w pompach wody odgrywają kluczową rolę. Im większa wydajność, tym większa możliwość przepompowania wystarczającej ilości wody.

Jest to bardzo ważne, jeśli w studni woda pobierana jest nie tylko do stosunkowo codziennych czynności, ale też kiedy chcielibyśmy skorzystać z myjki ciśnieniowej czy też szybko i skutecznie napełnić inne, dodatkowe zbiorniki wodne – jak na przykład baseny (ranking najlepszych basenów ogrodowych znajdziesz w artykule). Wydajność na poziomie 1000 litrów na godzinę jest akceptowalna i tyle powinna minimalnie wynosić. Jednakże, bez problemu znajdziemy oferty o cenie wynoszącej do 2000 litrów na godzinę.

Innym istotnym parametrem będzie wysokość pracy

Wysokość podnoszenia wody, bo to właśnie o tym parametrze mowa, to nic innego jak zdolność pompy do skutecznego wyciągania wody w pionie. Im jest ona większa, tym lepiej oferta poradzi sobie w bardzo głębokich studniach. Parametr ten wskazuje też na maksymalne ciśnienie, z jaką pompa jest w stanie pracować, aby nie doznać uszkodzeń czy nie doprowadzić do rozszczelnienia.

Trudno jednoznacznie wskazać jaka powinna być maksymalna wartość podnoszenia, bo każdy z nas użytkuje studnie o różnej głębokości. Jedno jest pewne – im większa wysokość podnoszenia wody, tym produkt poradzi sobie w bardziej wymagającym środowisku, a to przekłada się na większą niezawodność. Dlatego zachęcamy wybierać opcje o wartościach wynoszących nie mniej niż 60 metrów.

POMPA CIŚNIENIOWA do wody PODLEWANIA głębinowa

pompa do wody głębinowa

POMPA DO WODY STUDNI GŁĘBINOWA NUREK

pompa głębinowa do studni

Renomowana marka – czy jest na tyle ważna?

Następną dosyć istotną rzeczą, o jakiej musimy sobie przypomnieć przed podjęciem ostatecznej decyzji, jest marka. Jak wiemy, rynek może oferować nam zarówno budżetowe opcje od nieznanych producent, a także i bardzo popularne pompy głębinowe 230V czy też dostosowane do innego napięcia gadżety.
Choć wielu traktuje renomę jako pewnik trwałości, to niekiedy może to być skuteczny sposób na wywindowanie ceny, aniżeli zapewnienie użytkownika o jakości sprzętu. Rzecz jasna zakup produktu od popularnej firmy gwarantuje nam proste serwisowanie i pewność, że w przypadku jakichkolwiek problemów znajdziemy rozwiązanie.

Niekiedy o wiele lepiej jest przyjrzeć się opcjom od mniej popularnych producentów, szczególnie jeśli oferowany przez nich sprzęt ma konkurencyjne parametry, długi okres ochronny, a przy okazji niewielką cenę, to jak najbardziej warto przemyśleć zakup takiego rozwiązania.

Pompa głębinowa cena i opinie w 2024 roku

Świetne opinie pompy głębinowej to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby zweryfikować czy to, co deklaruje producent, znajduje uzasadnienie w rzeczywistości. Parametry podawane przez firmę sprzedającą produkt mogą być prawdziwe, ale to właśnie wypróbowanie sprzętu może być najlepszym sposobem na to, aby upewnić się, że pompa będzie działać właściwie.

Rzecz jasna nie możemy zapominać, że każda opinia pompy głębinowej będzie nacechowana prywatnymi doświadczeniami. A to oznacza, że subiektywne uwagi mogą w pełni nie oddawać prawdziwej natury produktu.

Przy tym pamiętajmy też o cenie, a dokładnie o stosunku jakości do ceny. Spójrzmy na parametry produktu, na to jaką ma wydajność pracy i wysokość podnoszenia wody. Zwróćmy uwagę na jakość wykonania i pozostałe wyżej opisane elementy, a następnie porównajmy ceny produktów. W ten sposób dowiemy się jaka jest prawdziwa wartość i czy to niska cena pompy głębinowej czy też nie.

IBO POMPA GŁĘBINOWA 3TI20 ANTYPIASKOWA KABEL 20M

pompa głębinowa 230v
montaż pompy głębinowej

Pompa głębinowa do wody – podsumowanie rankingu 2024

Jeśli uważasz, że jesteś w stanie znaleźć swój własny idealny produkt, to nie czekaj ani chwili dłużej. Skorzystaj z poradnika zakupowego i zawartych w nim informacji. W ten sposób uzyskasz to, co jest najistotniejsze przy zakupach – wiedzę odnośnie najważniejszych parametrów pomp. Pozwoli to na wybranie idealnego produktu dopasowanego do naszych potrzeb.

W rankingu pomp głębinowych zwycięża POMPA DO WODY STUDNI NUREK GŁĘBINOWA RUSKA 10m z uwagi na świetne parametry i bardzo atrakcyjną cenę. Choć wąż nie jest za długi, a niektóre komponenty mogłyby być nieco trwalsze, to w ostatecznym rozrachunku produkt jest w stanie zagwarantować bezproblemową pracę, a przy tym charakteryzuje się świetną wydajnością.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka pompa głębinowa będzie najlepsza
Average rating:  
 0 reviews