Piła spalinowa Stihl, Makity, a może Husqvarny? Jeśli i ty nie wiesz jaką wybrać piłę spalinową, ranking na rok 2024 pomoże ci w podjęciu właściwej decyzji!

Dla wielu zakup pilarki łańcuchowej to obowiązek z uwagi na ogromną ilość pracy w ogrodzie czy na działce. Niewątpliwie istotną sprawą jest też wybór takiej piły łańcuchowej spalinowej, która bez problemu poradzi sobie z każdym zadaniem, jakie tylko przed nią postawimy. Jak jednak upewnić się, że podejmiemy właściwą decyzję?

Bardzo dobra piła spalinowa to taka, która jest w stanie szybko i skutecznie poradzić sobie z każdym konarem, gałęzią czy też i drzewem. Zalet tego typu rozwiązania jest wiele i jeśli nie przeszkadza nam bardzo niska kultura pracy czy też wysoka waga, a przede wszystkim pragniemy efektów, to rzeczywiście spalinowa piła łańcuchowa będzie najlepsza. Problem jednak leży w tym, że parametrów i atrybutów, które mają spory wpływ na ostateczną przydatność sprzętu jest bardzo dużo.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
Magnum MG-P-5800Średnia
4.9

Sprawdź Cenę

Demon CS-58TŚrednia
4.8

Sprawdź Cenę

BearFootŚrednia4.6

Sprawdź Cenę

Midori JapanTania4.5

Sprawdź Cenę

FighterŚrednia
4.4

Sprawdź Cenę

NAC CST45-40-02Droga4.3

Sprawdź Cenę

Aby więc uniknąć problemu, w którym zakupimy sprzęt niedostosowany do naszych wymagań bądź po prostu o zbyt słabych parametrach do przygotowanego zakresu prac, postanowiliśmy przygotować dla wszystkich zainteresowanych ranking pił spalinowych. Jest to zestawienie, w którym omówiono sześć różnych ofert charakteryzujących się zróżnicowaną wielkością, mocą, a także innymi parametrami. Wszystkie te produkty cechują się jednak wysoką wydajnością i skutecznością w stosunku do ceny.

PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA 5.2KM ZESTAW XXL

Piła spalinowa Magnum jest sprzedawana w dużym zestawie, w skład którego wchodzą dwie prowadnice, dwa łańcuchy, dodatkowy starter, olej do mieszania z benzyną, zestaw kluczy montażowych i pojemnika do mieszania smaru. Łańcuchy mają po 0,325 cali każdy; prowadnice są różne. Jedna z nich ma 40 centymetrów długości, a druga 45 centymetrów.

Model jest przeznaczony do cięcia wszystkich rodzajów drewna i sprawdza się zarówno na działkach, jak i w terenie, np. w lesie. Bezawaryjny silnik ma moc 3,8 kW, czyli ponad pięć koni mechanicznych. Jego pojemność wynosi 58 centymetrów. Piłę wyposażono w system automatycznego smarowania; wystarczy wlać olej do pojemnika o pojemności 270 mililitrów i uruchomić urządzenie. Do zasilania niezbędne jest paliwo, dokładnie 95 PB wymieszana z dołączonym olejem. Pojemność zbiornika na paliwo to 550 mililitrów.

Urządzenie waży 5,5 kilograma i posiada szereg praktycznych funkcji. Po pierwsze ergonomiczna rękojeść bardzo dobrze leży w ręku i zapewnia stabilną pracę. System tłumienia drgań zwiększa nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo użytkownika. Ponadto dzięki temu cięcia są bardziej precyzyjne. Funkcja Easy Start gwarantuje miarowy rozruch i optymalizację wydajności cięcia. Zobacz jakie paliwo do piły spalinowej kupić.

PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA MOTOROWA ZESTAW

Model CS-58T marki Demon również cechuje się wysoką jakością wykonania. Piła waży 6,5 kilograma i posiada silnik o mocy trzech koni mechanicznych. Maksymalne obroty silnika to 8500 obrotów na minutę, na biegu jałowym prędkość to 2800 obrotów na minutę. Do uruchomienia piły niezbędna jest mieszanka benzyny i oleju – specjalny olej znajduje się w zestawie w ilości trzech opakowań, każde po 100 mililitrów.

Pakiet oprócz piły i oleju zawiera prowadnicę, łańcuch, pilnik z prowadnicą do ostrzenia łańcucha, zestaw kluczy montażowych oraz pojemnik do mieszania oleju z benzyną. Model ma wbudowane amortyzatory, które skutecznie wytłumiają drgania. Odpowiednio wyprofilowane uchwyty sprawiają, że ręce się nie męczą i użytkownik może dłużej pracować.

Prowadnica ma długość 40 centymetrów, a jej użytkowa długość cięcia wynosi 38 centymetrów. Pilarka ma niezwykle mocną i szczelną obudowę, do której nie przedostają się wióry z piłowania. Obudowa nie przewodzi ciepła i posiada otwory wentylacyjne, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się silnika i eliminuje ryzyko przegrzania.

PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA DO DREWNA

Piła marki BearFoot posiada niezawodny silnik spalinowy o mocy 5,5 koni mechanicznych o ulepszonej konstrukcji. Jego pojemność skokowa to 58 centymetrów sześciennych; Model generuje bardzo wysoki moment obrotowy, co przekłada się na uzyskanie maksymalnej wydajności. Urządzenie sprawdza się podczas cięcia każdego rodzaju drewna, w tym idealnie nadaje się do prac ogrodowych.

Innowacyjna konstrukcja obudowy niezwykle skutecznie redukuje drgania. Sztuczne tworzywo ABS cechuje się wysoką odpornością na wszelkie czynniki negatywne pochodzenia mechanicznego i atmosferycznego. Ponadto obudowę szczelnie zamknięto, tak aby wilgoć ani wióry nie mogły przedostać się do silnika. Kratka wentylacyjna posiada dodatkowe zabezpieczenie, aby i tam żadne zabrudzenia nie mogły się dostać.

W zestawie są dwie prowadnice. Jedna o długości 40 centymetrów z łańcuchem złożonych z 64 ogniw i druga długa na 45 centymetrów z łańcuchem z 72 ogniw. Ponadto w pakiecie są dwa klucze imbusowe, śrubokręt, klucz do świec, grzebyk oporowy, pilnik do ostrzenia łańcuchów osłony prowadnic, pojemnik na mieszankę oleju i benzyny oraz instrukcja obsługi w języku polskim.

PIŁA SPALINOWA ŁAŃCUCHOWA 5,2KM +3 OLEJE

Pilarka spalinowa Midori Japan to urządzenie przeznaczone do prac działkowych i ogrodowych oraz prac budowlanych; model może ciąć we wszystkich rodzajach drewna. Piła ma dwusuwowy silnik o mocy 5 koni mechanicznych cechujący się pojemnością skokową równą 67 centymetrów sześciennych. Urządzenie jest stosunkowo ciężkie – waży siedem kilogramów.

Silnik jest chłodzony powietrzem dzięki specjalnym otworom wentylacyjnym utworzonym w obudowie. Otwory mają zabezpieczenie przed pyłem i wiórami, dlatego silnik jest na bieżąco chłodzony i bezpieczny. W pile mieści się 550 mililitrów paliwa i 260 mililitrów smaru do automatycznego smarowania łańcucha. Dołączona prowadnica ma 40 centymetrów długości.

Oprócz tego sprzedawca zapewnia trzy opakowania oleju do benzyny, osłonę prowadnicy, butelkę do wykonywania mieszanki i zestaw narzędzi montażowych. Piła posiada system Easy Start wydłużający żywotność silnika oraz filtr powietrza. Filtr można wyjąć i w łatwy sposób wyczyścić pod bieżącą wodą. Zatrzymuje on pył powstały w trakcie pracy, co jeszcze bardziej zwiększa skuteczność systemu zabezpieczającego silnik urządzenia.

PIŁA SPALINOWA GAŁĘZIÓWKA GAŁĘZI PILARKA ZESTAW

Kolejny model warty uwagi został stworzony przez markę Fighter. Piła jest idealna do podcinania gałęzi drzew i krzewów; sprawdza się również do cięcia drewna na opał lub prac montażowych i remontowych w drewnie. Ogromną zaletę stanowi waga urządzenia – trzy kilogramy. Jest ono zatem lekkie i może być stosowane przez każdą dorosłą osobę.

Dołączona prowadnica ma 30 centymetrów długości, zatem robocza długość cięcia wynosi około 28 centymetrów. Dwusuwowy silnik ma moc czterech koni mechanicznych. Jest on zasilany benzyną, a pojemnik na paliwo mieści 230 mililitrów mieszanki benzyny ze specjalnym olejem, który jest dołączony do piły (dokładnie 300 mililitrów). Model posiada funkcję samoczynnego smarowania łańcucha, a zbiornik na smar ma 160 mililitrów pojemności.

Urządzenie posiada uchwyt na górze korpusu, nie z tyłu, jak w przypadku innych modeli. W pakiecie z piłą sprzedawane są narzędzia montażowe oraz osłona transportowa na prowadnicę i łańcuch. Bardzo dobrym jakościowo elementem jest osłona prowadnicy zapobiegająca przedostawaniu się wiórów w stronę użytkownika – jest ona duża, szeroka i nie ma żadnych otworów, co pozwala jej skutecznie zatrzymywać odpady z piłowania.

NAC PIŁA PILARKA SPALINOWA ŁAŃCUCHOWA CST45-40-02

Ostatni model w rankingu to pilarka NAC. Jest ona najdroższa w zestawieniu, choć parametry ma podobne do pozostałych urządzeń. Dwusuwowy silnik o mocy 2,45 koni mechanicznych i pojemności 45 centymetrów sześciennych pracuje z prędkością 10800 obrotów na minutę. Do zasilania niezbędna jest mieszanka benzyny i dedykowanego oleju; pojemnik na mieszankę ma 550 mililitrów pojemności.

Urządzenie waży sześć kilogramów i ma prowadnicę długą na 40 centymetrów. Długość robocza cięcia wynosi 38 centymetrów. W zestawie znajduje się praktyczny zderzak z kolcami, który zapobiega przypadkowemu obiciu obudowy. Oba uchwyty, główny i górny mają specjalną antypoślizgową powierzchnię. Piłę wyposażono w specjalny system Low Kickback.

System polega na zastosowaniu ogniw tnących w kształcie podciętego dłuta z dwoma narożami. Dzięki temu wibracje są maksymalnie wytłumione i odbicie przy pierwszym kontakcie jest dużo niższe. Obudowa ma specjalną klatkę wentylacyjną, dlatego silnik jest na bieżąco chłodzony powietrzem podczas pracy i nie ma ryzyka przegrzania. Piła spalinowa NAC nadaje się do piłowania w każdym rodzaju drewna.

Lepiej wybrać piłę spalinową Husqvarny czy może Naca? A może Makita? Dowiedz się czym kierować się przy zakupie dobrej piły spalinowej w 2024 roku!

Przedstawione powyżej piły spalinowe do gałęzi czy też drzew mają zróżnicowane charakterystyki. Niektóre produkty oferują nam bardzo ciekawe parametry i budżetowe ceny, natomiast inne są w stanie zaskoczyć nas niebywałą wydajnością i skutecznością pracy przy zachowaniu komfortu na najwyższym możliwym poziomie. Ciekawych ofert jest wiele, bo przecież możemy wymienić piły spalinowe Stihl, Husqvarna, Makita, czy też New American Concept. To wszystko pokazuje, że nie musimy ograniczać się do tylko jednego producenta, a ofert alternatywnych jest o wiele więcej.

Niestety, piły spalinowe – tak samo jak i odpowiedniki nawet dobre piły łańcuchowe zasilane elektrycznie czy też akumulatorowe (ranking najpopularniejszych pił łańcuchowych na akumulator), mają swoje cechy szczególne. Jeśli chcemy więc, aby dany produkt charakteryzował się jak najlepszym wykonaniem i sprawnością, to przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby sprawdzić jaki silnik zamontowano w pile i ile mocy on oferuje.

Oprócz tego, bardzo ważne jest też zweryfikowanie danym roboczym, a więc parametrów cięcia i innych tego typu cech. Szczególnie istotną kwestią wydaje się też funkcjonalność i udogodnienia, w tym opcje odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Rzecz jasna musimy też mieć na względzie akcesoria i wyposażenie dodatkowe jak, na przykład, zakup piły spalinowej na wysięgniku ułatwiającą pracę na wysokości. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: https://123budujemy.pl/pilarka-spalinowa-zwrocic-uwage-zakupem/

Moc to kwestia kluczowa

Przeglądając dostępne urządzenia do cięcia drewna nie sposób pominąć jeden z najczęściej przytaczanych czynników wskazujący na trwałość i wydajność urządzenia. Mowa tutaj o jego mocy. Jak wiemy, im jest ona większa, tym produkt może zaoferować nam większą wydajność. To oznacza, że w bardzo szybkim czasie uda nam się przeciąć nawet i grubszy kawałek drewna – o ile oczywiście prowadnica i zastosowany łańcuch na to pozwoli.

Duża moc piły spalinowej wiąże się, rzecz jasna, z większym zużyciem paliwa. Jednakże, dodatkowe “konie” mogą okazać się kluczowe w przypadku długich prac, gdzie nie chcielibyśmy użytkować sprzętu do granic jego możliwości tylko i wyłącznie dlatego, że po prostu nie jest on dostosowany do tak długich i intensywnych projektów.

Oznacza to, że duża moc w przypadku piły spalinowej do gałęzi, kłody czy też mniejszych drzew powinna charakteryzować się silnikiem o mocy przynajmniej 4 KM lub, jeśli rzeczywiście potrzebujemy mocarnej jednostki, nawet i 5 KM.

PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA DO DREWNA

piła spalinowa

NAC PIŁA PILARKA SPALINOWA

piła spalinowa nac

Wybierzemy piłę spalinową Husqvarny, czy Makity? Co nieco o producencie

Następnym aspektem istotnym przy poszukiwaniu najwłaściwszych pił to producent. Choć nie jest to najistotniejsza kwestia, to i tak w bardzo wielu przypadkach piła spalinowa Makity czy to innego znanego i cenionego producenta okaże się trwalsza i mniej awaryjna niż produkt niepewnego pochodzenia. Rzecz jasna oprócz samego producenta musimy też pamiętać o weryfikacji dostawcy, aby nie okazało się, że w nasze ręce trafi podróbka.

Renomowane i bardzo popularne marki mają jednak to do siebie, że ich produkty – czy to będą ręczne piły do cięcia drewna i bardzo proste narzędzia czy bardzo zaawansowane urządzenia ogrodnicze – są stanowczo droższe niż konkurencja o nieco mniej dźwięcznym i znajomym dźwięku. Dlatego warto szukać kompromisów i myśleć nad produktami znanymi, aczkolwiek o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

Parametry robocze też ważne

Następnym elementem wartym rozważenia przed zakupem idealnego sprzętu tnącego gałęzie te mniejsze i większe, jak i może bardziej wymagające elementy drzewne, to parametry robocze. Jak dobrze wiemy, odpowiednio skonstruowany sprzęt to nie tylko duża moc i pojemny silnik gwarantujący stabilną pracę i niską temperaturę.

Musimy też mieć gwarancję, że prowadnica i osadzony na niej łańcuch będą w stanie wytrzymać wielogodzinne cięcia przez wiele lat – mając na uwadze konserwację, czyszczenie i ostrzenie odpowiednich komponentów. Czasami będziemy pragnęli przyciąć gałęzie wokół drzew, a innym razem potrzebny będzie sprzęt do wycięcia całego drzewa.

Warto w takiej sytuacji wybrać pilarkę, która zaoferuje jak największą głębokość cięcia. Długa prowadnica to także długość cięcia większa niż przeciętna. A to wszystko po to, aby zapewnić sobie pewność, że nawet większe kawałki drewna będą cięte bez najmniejszych problemów.

PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA MOTOROWA ZESTAW

piła spalinowa opinie
piła spalinowa husqvarna

PIŁA SPALINOWA GAŁĘZIÓWKA GAŁĘZI PILARKA ZESTAW

piła spalinowa do gałęzi

Funkcjonalność i wyposażenie dodatkowe

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz własny wybrany produkt oferował nam jak najlepsze parametry, to musimy przede wszystkim pamiętać o funkcjach dodatkowych i cechach, które wyróżniają dany model od konkurencji. Mogą to być dodatkowe funkcje regulacyjne, niezwykle prosty demontaż łańcucha i prowadnicy czy też specjalny systemy zabezpieczające nas podczas pracy.

Wszystko to ma ostateczny wpływ na to czy będziemy mieć do czynienia z rozwiązaniem wysoce wydajnym i komfortowym czy też nie. Nawet odpowiednio wyprofilowana rączka, którą pokryto gumą lub podobnym pod względem właściwości materiałem będzie ważna, bo zredukuje wibrację, a także poprawi chwyt. Rzecz jasna takie systemy jak Easy Start czy też specjalny wyłączniki bezpieczeństwa to podstawa, aby bez ryzyka korzystać ze sprzętu.

Jeśli pragniemy wyposażyć się w piłę spalinową na wysięgniku, to musimy przede wszystkim zadbać o to, aby produkt oferował ogromny stopień regulacji po to, aby dostosować sobie długość wysięgnika do wysokości, na której będziemy operować.

Piła spalinowa – podsumowanie rankingu 2024

Choć z pewnością trudno wskazać jednoznacznie która piła spalinowa będzie najlepsza, to możemy z dużą dozą pewności stwierdzić, że PIŁA SPALINOWA PILARKA ŁAŃCUCHOWA 5.2KM ZESTAW XXL będzie jedną z najbardziej wszechstronnych propozycji. Udana konstrukcja, wysoka moc, a także ogromny zestaw wraz z dobrymi parametrami roboczymi – tak można w skrócie określić pilarkę łańcuchową i to co ma nam do zaoferowania.

Jednakże, na rynku są też warte polecenia produkty z wysięgnikiem w zestawie czy też opcje droższe lub bardziej zaawansowane pod względem poszczególnych funkcji. Choć mogą nie być tak bogato wyposażone czy oferować tak dobrych parametrów, to z uwagi na inne zalety będą równie istotne dla niektórych użytkowników.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka piła spalinowa będzie najlepsza
Average rating:  
 5 reviews
 by j.kl

Nie wiem dlaczego ale ja bym wybrał beara. Przekonuje mnie moc silnika, dobrze wykonana obudowa.

 by sebol45

Moim zdaniem jednak najlepiej wypada nac. No ale wiadomo idzie za tym wyższa cena.

 by dejw

Magnum wyróżnia się jakością i solidnością. polecam

 by zbych25

Sam kupiłem demona i jak dla mnie rewelka. A że troche hałasuje to mi akurat nie przeszkadza.

 by fasola

Ktoś się bardzo napracował pisząc ten artykuł, ale za to ja się dużo dowiedziałem ;D