Jeśli nie wiesz jakie są najlepsze piły łańcuchowe elektryczne, ranking na rok 2024 przedstawi ci najciekawszą ofertę! Sprawdź także nasz poradnik zakupowy i dowiedz się jak wybrać produkt idealny!

Wyposażenie się w elektryczną piłę łańcuchową jest tak naprawdę podstawą wielu ogrodników i właścicieli gospodarstw. Bez piły ścięcie drewna byłoby bardzo trudne, a w niektórych przypadkach nawet i niemożliwe. Na tą chwilę są to najpopularniejsze i najbardziej skuteczne urządzenia do ścinania drzew i cięcia drewna.

Jednakże, piły łańcuchowe elektryczne różnią się od siebie i to dosyć bardzo. Jeden producent może skupić się na przygotowaniu bardzo wytrzymałej i mocnej opcji do najbardziej wymagających prac. Z drugiej strony możemy mieć do czynienia z propozycją budżetową, kompaktową, czy też taką o jak najlepszej kulturze pracy. Aspektów, na jakie przyjdzie nam zwrócić uwagę, jest bardzo dużo. Dlatego potrzebny był dzisiejszy ranking pił łańcuchowych elektrycznych.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
NAC CE20-NS-H SDSTania
4.9

Sprawdź Cenę

FAWORYT GTP2500QTX OREGONDroga4.8

Sprawdź Cenę

BASS BP-8308Droga4.6

Sprawdź Cenę

Bass Polska BP-8309Tania4.5

Sprawdź Cenę

W zestawieniu przygotowaliśmy dla was listę najciekawszych produktów, które charakteryzują się świetnymi parametrami. Każda opcja ma swoje wady i zalety, dlatego warto zapoznać się z analizą porównawczą, jaką dziś przeprowadziliśmy. W niej eksperci uwzględnili takie aspekty jak moc urządzenia, parametry robocze, komfort pracy, a także funkcjonalność.

NAC PIŁA PILARKA ELEKTRYCZNA CE20-NS-H 2000W SDS

Piła marki NAC cechuje się bardzo wysoką jakością wykonania oraz przystępną ceną. Model jest zasilany sieciowo za pośrednictwem długiego kabla. Bezawaryjny silnik o mocy 2000 Watów silnik gwarantuje efektywną pracę na poziomie 7000 obrotów na minutę (bez obciążenia). Łańcuch składa się z 56 ogniw i jest nałożony na prowadnicę o długości 40 centymetrów.

Łańcuch przesuwa się z prędkością 13 metrów na sekundę. Ogniwa mają kształt ściętego dłuta i posiadają dwa tnące naroża. Dzięki temu piła wytwarza niskie wibracje i niższe odbicie. Na uwagę zasługuje automatyczny system smarowania łańcucha. W korpusie znajduje się zbiornik na olej o pojemności 120 mililitrów.

Biała obudowa urządzenia powstała z ABS, czyli tworzywa sztucznego wykazującego się doskonałą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Piła ma dwa uchwyty – główną rękojeść ze spustem oraz górną rączkę. Do piły dołączono osłonę prowadnicy w pomarańczowym kolorze; także wykonaną ze wzmocnionego ABS. Urządzenie waży 4,5 kilograma, jest zatem stosunkowo lekkie i dobrze się nim manewruje.

Piła łańcuchowa, Pilarka elektryczna 2500 W OREGON

Marka Faworyt stworzyła piłę łańcuchową z bardzo wydajnym silnikiem o mocy 2500 Watów. Urządzenie waży 5 kilogramów i ma prowadnicę o długości 40 centymetrów. Piłę wyposażono w mechanizm szybkiego napinania łańcucha oraz automatyczne smarowanie. Smar należy wlać do otworu z nakrętką zlokalizowanego w korpusie; jego pojemność to 150 mililitrów.

Prędkość ruchu łańcucha wynosi 15 metrów na sekundę. Łańcuch składa się z 56 ogniw, każde o grubości 1,3 milimetra. Urządzenie posiada 6 zębów w zębatce napędowej. Piła generuje hałas na poziomie 104 decybeli. Obudowa piły ma niebieski kolor. Jest ona zwarta i mocna, szczelnie zamknięta. Do jej wykonania użyto specjalnego materiału ABS, który nie tylko jest niezwykle odporny na uszkodzenie, ale także wygłusza wibracje.

Piła ma dwa uchwyty, główna rękojeść została pokryta czarnym, miękkim materiałem antypoślizgowym przypominającym gumę. Ten materiał jest jednak przyjemniejszy w dotyku i odprowadza wilgoć. Drugi uchwyt znajduje się za osłoną miecza. Model wyposażono w hamulec bezpieczeństwa, co znacznie zwiększa ochronę użytkownika w trakcie pracy.

BASS PIŁA ŁAŃCUCHOWA 40 PILARKA ELEKTRYCZNA 2400W

BP-8308 to model polskiej marki Bass. Jest to piła elektryczna zasilana kablem sieciowym. Moc robocza urządzenia wynosi 2200 Waty, a maksymalna moc to aż 2900 Watów. Łańcuch przesuwa się z prędkością 13 metrów na sekundę. Piła jest stosunkowo ciężka, ponieważ waży sześć kilogramów. Prowadnica ma 40 centymetrów długości, a łańcuch składa się z 56 ogniw.

Model wyposażono w specjalne zabezpieczenie, jakim jest hamulec awaryjny – łańcuch jest automatycznie zatrzymywany od razu po zdjęciu palca ze spustu uruchamiającego. Piła jest odpowiednio wyważona, a jej ciężar rozkłada się równomiernie, co sprawia, że można nią łatwo operować i dokonywać precyzyjnych cięć. Model przeznaczony jest do cięcia wszystkich rodzajów drewna.

Korpus urządzenia został wydłużony, tak aby trzymając za dwa uchwyty, postawa ciała wymuszała lepszą stabilizację modelu. Główny uchwyt posiada specjalną antypoślizgową okładzinę w czarnym kolorze. Obudowa ma wyrazisty zielony kolor i jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz uporczywe zabrudzenia. Model ma system automatycznego smarowania łańcucha.

PIŁA ŁAŃCUCHOWA ELEKTRYCZNA PILARKA DO DREWNA

Kolejny model od polskiej marki Bass, również o długości cięcia równej 40 centymetrów. Piła jest lekka, waży cztery kilogramy, a jej łańcuch przesuwa się z prędkością 14 metrów na sekundę. Przeznaczeniem urządzenia jest cięcie wszystkich rodzajów drewna. Model idealny do lekkich prac ogrodowych i działkowych. Piła posiada funkcję automatycznego smarowania.

Zaletę stanowi duży zbiornik na smar – jego pojemność to 200 mililitrów. Silnik o mocy 2200 Watów zapewnia szybkie i precyzyjne nacięcia. Silnik jest bezawaryjny, a zawdzięcza to specjalnej konstrukcji. Napęd przenosi się od razu na zębatkę bez udziału przekładni. Wytrzymała obudowa urządzenia ma ciemnozielony kolor i jest szczelna; nie przepuszcza pyłu.

Piła posiada metalowy grzebień oporowy, który błyskawicznie zatrzymuje łańcuch po zdjęciu ręki ze spustu. Niewątpliwym atutem jest cicha praca urządzenia. Urządzenie jest zasilane sieciowo za pośrednictwem kabla. Pod główną rękojeścią znajduje się specjalny hak służący do nawinięcia kabla; takie rozwiązanie ułatwia transport i przechowywanie piły. Model nie ma systemu napinania łańcucha, dlatego może się on luzować w trakcie intensywnego użytkowania.

Piły elektryczne łańcuchowe różnią się praktycznie każdym aspektem, tak więc czym się kierować, aby wybrać tą najlepszą w 2024 roku?

Wyżej przedstawione produkty charakteryzują się przede wszystkim świetnym wykonaniem i bardzo atrakcyjnymi atrybutami. Elementy, które na pewno przypadły ekspertom do gustu, to odpowiednia moc do długiej i trwałej pracy, która przebiegać będzie bezawaryjnie i bezproblemowo. Niestety, nie możemy zapominać o tym, że każdy z nas ma inne preferencje.

Oznacza to, że w celu sprostania wszystkim wymaganiom, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do zakupu. A to natomiast przekłada się na obowiązek zapoznania się z lekturą, gdzie omówiono najistotniejsze aspekty zakupowe. Wskazówki dotyczące wyboru najwłaściwszego sprzętu uwzględniają odpowiednią moc sprzętu w celu szybkiej i bezproblemowej pracy nawet z najbardziej wymagającym drzewem.

Oczywiście inne istotne elementy to długość prowadnicy czy też pozostałe parametry robocze wskazujące nam na maksymalną długość cięcia. Rzeczą ważną jest też komfort, a także wszystkie funkcje i udogodnienia, które ułatwią nam naszą dalszą pracę. Więcej informacji znajdziemy też tutaj https://budujemytutaj.pl/pila-spalinowa-czy-elektryczna/

Moc będzie tu kluczowa

Pierwszą kluczową kwestią jest, rzecz jasna, zwrócenie uwagi na moc. Choć piły elektryczne, w porównaniu z piłami spalinowymi (zestawienie najlepszych pił spalinowych wraz z opiniami), oferują nieco mniejszą moc. Jednakże, musimy pamiętać o tym, że sprzęt ten jest w stanie pracować równie skutecznie – pod warunkiem, że zadbamy o wystarczająco wysoką liczbę watów.

Minimalna moc urządzenia, jaka powinna nas interesować, wynosi 2000 W. Przekłada się to na skuteczne i szybkie cięcie nawet bardziej wymagających materiałów bez ryzyka przegrzania sprzętu. Jeśli jednak intensywnie pracujemy i bardzo często mierzymy się z twardym drewnem, to najlepiej jest szukać opcji o mocy powyżej 2500 W.

Piła łańcuchowa, Pilarka elektryczna 2500 W OREGON

mała piła elektryczna do drewna

BASS PIŁA ŁAŃCUCHOWA 40 PILARKA ELEKTRYCZNA 2400W

piły łańcuchowe elektryczne ranking

Równie ważna jest długość prowadnicy i pozostałe parametry robocze

Kolejnym parametrem wskazującym na wydajność i skuteczność cięcia jest długość prowadnicy. Jak dobrze wiemy, bardzo często pilarki łańcuchowe o zasilaniu sieciowym charakteryzują się wysoką kulturą pracy, a przy okazji są stosunkowo lekkie. Jednakże, z tego względu rzadko kiedy oferują bardzo długą prowadnicę, a więc grubsze drzewa mogą być problematyczne.

Jeśli więc jesteśmy przekonani o słuszności wyboru pilarki elektrycznej, to musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby dostosować prowadnicę do pracy, jaką będziemy wykonywać. Bardzo częstym i popularnym wyborem jest pilarka z prowadnicą o długości 40 cm.

Prowadnica o takiej długości jest tak naprawdę standardem i gwarantuje świetny kompromis pomiędzy możliwością pracy przy bardziej zaawansowanym cięciu, a wygodą i komfortem pracy. Oprócz tego, bardzo ważne jest też zweryfikowanie maksymalnej długości cięcia, która może być różna w przypadku produktów o tej samej długości prowadnicy.

Komfort obsługi i funkcjonalność

Następną kwestią kluczową przy wyborze właściwego urządzenia jest nasz komfort. Wiadomo – im lżejsza piła, tym łatwiej jest się nią posługiwać i nie męczy naszych rąk nawet przy dłuższej pracy bez przerwy. Dlatego tak istotne jest zweryfikowanie ciężaru. Ten nie powinien przekraczać 6-7 kilogramów, aczkolwiek bez problemów uda nam się znaleźć propozycje o wadze wynoszącej od 5 do 5,5 kg. Niska waga oznacza także, że możemy otrzymać małą piłę elektryczną do drewna, co znacząco ułatwi późniejsze przechowywanie.

Wraz z wagą warto też sprawdzić funkcjonalne dodatki i cechy szczególne. Jak wiemy, im więcej opcji dodatkowych ułatwiających korzystanie ze sprzętu, tym oczywiście łatwiej dla nas. W ten sposób mamy gwarancję, że produkt będzie łatwy w obsłudze i, co ważniejsze, bezpieczny. W tej ostatniej kwestii piły elektryczne łańcuchowe uznamy za bezpieczne jeśli wyposażone zostały w system zapobiegający przegrzaniu.

Oprócz tego, bardzo istotne jest też automatyczne smarowanie łańcucha i prowadnicy, co ogranicza obsługę i pozwala na szybkie, wręcz natychmiastowe użytkowanie sprzętu. Nie mniej istotną rolę odegra też łatwa wymiana prowadnicy czy łańcucha, co znacząco ułatwi użytkowanie sprzętu i pozwoli na zamianę.

Sprawdź jakie paliwo wlać do piły łańcuchowej.

PIŁA ŁAŃCUCHOWA ELEKTRYCZNA PILARKA DO DREWNA

piły elektryczne łańcuchowe
Piła łańcuchowa elektryczna opinie

Najlepsza piła łańcuchowa elektryczna – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jednoznacznie wskazać która opcja jest najlepsza, bo dla jednych takim rozwiązaniem będzie mała piła elektryczna do drewna, a dla innych wręcz przeciwnie – ogromny i ciężki sprzęt z głębokością cięcia powyżej 450 mm. Dlatego każdy z nas powinien szczegółowo prześledzić dostępne modele i wybrać produkt, który oferuje najciekawszą moc, funkcjonalność, a także parametry robocze w stosunku do ceny. Np gdy będzie potrzebna większa mobilność to może idealnym wyborem będzie piła łańcuchowa zasilano akumulatorem ?

Jeśli jednak nie chcemy poświęcać tak wiele czasu na własnoręczne poszukiwania sprzętu idealnego, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać NAC PIŁA PILARKA ELEKTRYCZNA CE20-NS-H 2000W SDS. To dobra tania piła łańcuchowa elektryczna oferująca wyśmienite parametry za cenę, jaką ma nam do zaoferowania. Tańszym wyborem będą oczywiście ręczne narzędzia zapraszamy do rankingu profesjonalnych pił ręcznych do cięcia drewna.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka piła łańcuchowa elektryczna jest najlepsza
Average rating:  
 5 reviews
 by hugoo

Dla mnie najważniejsze żeby była wytrzymała i łańcuch nie pękał.

 by 23 hen

Potrzebuje piły do ogródka i chyba na próbę zamówie tańszą bassa.

 by mariusz f.

Miałem faworyta, teraz kupuje nac. Porównam sobie, ale myśle, że obie godne polecenia.

 by leszek

Macie racje piła to niezbędny sprzęt w gospodarstwie. Ba, nawet nie jedna, co by zapobiec awaryjności. własnie zamawiam kolejną, wybiorę tą nr 1.

 by wozny12

Wszystkie ciekawe ale ja wybieram bass, bo ma dobry mocny silnik.