Odkurzacze ogrodowe do porządków jesiennych w ogrodzie i domu

Wiosna i jesień to czas intensywnych prac w ogrodzie, podczas których przyda się skuteczne narzędzie do szybkiego zagarniania liści lub połamanych czy zbutwiałych gałęzi. Lepiej sprawdza się dmuchawa ogrodowa czy odkurzacz ogrodowy? Jakie wybrać? Dowiesz się z tego artykułu.

Odkurzacze ogrodowe akumulatorowe kontra dmuchawa ogrodowa – czym się różnią?

Mogłoby się wydawać, że dmuchawa ogrodowa jest synonimem odkurzacza, przeznaczonego do użytku zewnętrznego. W rzeczywistości, są to jednak dwa różne produkty, przy czym dmuchawa może być jednocześnie odkurzaczem – zależnie od modelu. Jeśli dłużej zastanowisz się nad tymi nazwami, to z pewnością już w nich samych dojrzysz różnicę w funkcjonalności.

Dmuchawa ogrodowa – charakterystyka

Dmuchawa ogrodowa służy do rozdmuchiwania liści, piasku, żołędzi i drobnych śmieci, czyli wypuszcza z siebie powietrze. Z kolei odkurzacze ogrodowe akumulatorowe wciągają zanieczyszczenia do wbudowanego w nie pojemnika, tak, jak modele kupowane do mieszkania.

Odkurzacz ogrodowy – charakterystyka

Tak, jak odkurzacze do domu doskonale zastępują miotłę oraz szufelkę, tak te do użytku zewnętrznego sprawiają, że grabie i łopatkę można odstawić do szopy czy garażu. Urządzenie wciągnie listki, niewielkie gałązki, piach, kamyki, szyszki, a także niedopałki papierosów zalegające na trawniku, tarasie, chodniku lub podjeździe. Niektóre modele mają też funkcję rozdrabniania śmieci, co zdecydowanie oszczędza miejsce w pojemniku lub worku na odpady, a także przyspiesza ich późniejszy rozkład.

Dmuchawa i odkurzacz ogrodowy – różnice

Dmuchawa ogrodowa rozwiewa na boki liście i gałązki, odgarniając je ze ścieżki prowadzącej do schodów np. na znajdujący się po jej bokach trawnik. Doskonale sprawdza się więc w przypadku posiadania dużego terenu, który trudno posprzątać ręcznie. Dostępna może być też dmuchawa ogrodowa-odkurzacz do liści, czyli sprzęt 2 w 1, który pozwala na przełączanie jego trybu pracy między wciąganiem a rozdmuchiwaniem odpadów.

Dmuchawa ogrodowa i odkurzacz do liści – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Od wyboru odpowiedniego urządzenia zależy, jak bardzo jego praca będzie skuteczna w przypadku konkretnego terenu. Szukając idealnego produktu, należy zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  • Moc –wskazuje na wydajność oraz szybkość pracy wybranego przez ciebie narzędzia. Im wyższa jego moc, tym szybkiej wciągnie lub rozdmucha liście, a także z większą łatwością poradzi sobie z cięższymi śmieciami takimi jak kamyki. Dobrym wyborem będzie ponad 3000 W.
  • Rodzaj zasilania – dostępne są dmuchawy i odkurzacze ogrodowe akumulatorowe, sieciowe lub spalinowe. Zaletą modeli z pierwszej grupy jest brak przewodu, sprawdzą się więc na dużym terenie, jednak wymagają ładowania. Sieciowe muszą być podłączone do gniazdka elektrycznego, by działały, a spalinowe potrzebują paliwa, generują zatem spaliny.
  • Waga – istotna szczególnie w przypadku dużych ogrodów, bowiem im cięższa maszyna, tym mocniej obciąży kręgosłup. Najlżejsze urządzenia ważą około 4 kg i to właśnie takie warto wybierać, by praca była komfortowa.
  • Pojemność pojemnika lub worka – dotyczy odkurzaczy. Rozmiary tych elementów mogą mieć od ok. 20 do nawet 70 litrów, a pojemność należy dostosować do powierzchni ogródka.

Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/empikultura/odkurzacz-do-lisci-polecane-odkurzacze-ogrodowe,117640,a

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Odkurzacze ogrodowe do porządków jesiennych w ogrodzie i domu
Average rating:  
 0 reviews