Jakie nożyce do żywopłotu okażą się najlepsze? Najnowsze zestawienie polecanych nożyc elektrycznych 2024

Przycinanie żywopłotu jest nieodzowną częścią prac ogrodowych. Odpowiednio zadbany ogród jest wizytówką domu i pokazuje, że właściciele dbają o swoją posiadłość oraz o piękny, atrakcyjny wygląd z zewnątrz. Aby zadbać o żywopłot i upewnić się, że ładnie się prezentuje, należy go przycinać nożycami. Na rynku w 2024 roku dostępne są bardzo popularne sekatory spalinowe, akumulatorowe, ręczne i elektryczne.

Biorąc pod uwagę ogromną ofertę, trudno wielu osobom wybrać odpowiedni rodzaj, a co dopiero model. W dzisiejszym zestawieniu skupimy się na nożycach elektrycznych i akumulatorowych. Przedstawimy pięć bardzo ciekawych produktów, które idealnie nadają się do prac przy ogrodzie i żywopłocie prawie każdej wielkości.

Ranking nożyc do żywopłotu elektrycznych został skompletowany przez specjalistów w dziedzinie ogrodnictwa. W zestawieniu pojawiły się tylko te produkty, które spełniły szereg parametrów. Mowa tutaj o mocy silnika, uchwycie czy wadze urządzenia. Oprócz tego, sprawdziliśmy również opinie nożyc elektrycznych do żywopłotu, ich ceny oraz gwarancję.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
Karcher 18-50
Średnia4.8

Sprawdź Cenę

Bosch EasyShear

Tania4.7

Sprawdź Cenę

PowerMat PM-ANTK-7.2T
Tania4.6

Sprawdź Cenę

Makita DUH523
Średnia4.6

Sprawdź Cenę

Ryobi OHT1855R
Drogia4.5

Sprawdź Cenę

Gardena Comfort cut 600
Droga4.5

Sprawdź Cenę

Einhell GE-CE36
Droga4.4

Sprawdź Cenę

Yato 82833
Tania4.3

Sprawdź Cenę

ELEKTRYCZNE NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU Powermat 61CM 1800W

Zwycięzcą rankingu zostaje model PM-NE-1800C, który cechuje się przede wszystkim bardzo dużą mocą oraz niską ceną. Połączenie to, razem z pozytywnymi opiniami, sprawiło, że jest to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepsze urządzenie elektryczne do przycinania żywopłotu.
POWERMAT oferuje nam moc na poziomie 1800W oraz długość roboczą nożyc 61 cm. Warto również zauważyć, że odstępy pomiędzy zębami wynoszą 2 cm. Duża moc oraz przystępna długość robocza sprawia, że bardzo łatwo i wydajnie możemy przycinać naturalny płot.
Na naszą uwagę zasługuje również wykonanie rękojeści. Otrzymujemy tutaj regulację kątową o 45 lub 90 stopni w lewo i prawo. Dzięki temu trzymanie urządzenia nie sprawia nam takich problemów, a na dodatek możemy dobrać sobie kąt uchwytu w jaki tylko sposób chcemy.
Same ostrza nożyc wykonane zostały ze stali wysokowęglowej. Jest to bardzo wytrzymały i lekki materiał, dzięki czemu twórcy zagwarantowali nam bardzo dobre wyważenie urządzenia. Ponadto twórcy upewnili się, że otrzymamy gratisy przy zakupie. Mowa tutaj o osłonce na ostrze.
Jeżeli chodzi o gwarancje, to wynosi ona 2 lata. Jest to więc standardowa długość ochrony naszego urządzenia. Jak na urządzenie zasilane kablem, nożyce są w miarę lekkie i ważą nieco ponad 3 kilogramy.

ELEKTRYCZNE NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU TAGRED 1600W 61CM

Podobnie co zwycięzca rankingu, tak i nożyce firmy Tagred oferują bardzo dobry stosunek mocy urządzenia do ceny. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ergonomia oraz bardzo cicha praca, co w połączeniu z wysoką mocą oraz innymi funkcjonalnościami dostarcza nam bardzo dobry i polecany produkt.
Moc jest nieco niższa niż w przypadku zwycięzcy rankingu i wynosi 1600 W. Wciąż jest to jednak bardzo mocne urządzenie. Bez problemu poradzi sobie z niemalże każdym strzyżeniem. Warto także pamiętać o tym, że twórcy wykorzystali bardzo ciekawą technologię, jaką jest dwustopniowy system włączania. Dzięki niemu udało się wyeliminować sytuacje, w których niektórzy przypadkowo uruchomiali urządzenia.
Twórcy pomyśleli także o komforcie użytkowania. Wyposażyli rękojeść w pięciopozycyjny system, dzięki czemu możemy ustawić uchwyt według własnych preferencji i dostosować go do naszych potrzeb.
Podobnie jak w poprzednio opisywanym przedmiocie, tak i tutaj wykorzystano stal wysokowęglową do wykonania nożyc. Jednakże, produkt jest nieco cięższy niż poprzednik, co może finalnie wpłynąć na komfort użytkowania. Niewątpliwą wadą jest krótki okres gwarancyjny. Otrzymujemy tutaj zapewnienie producenta jedynie na 12 miesięcy.

NOŻYCE ISIO 3 BOSCH + 2 NOŻE do trawy i krzewów

Produkt marki Bosch to nie tylko pewna jakość wykonania, ale również wieloletnia gwarancja oraz nowoczesna technologia. Biorąc pod uwagę te czynniki, wybór tego modelu do zestawienia był niemalże obowiązkowy.
W przeciwieństwie do poprzednich produktów, są to nożyce akumulatorowe. Oznacza to, że nie musimy martwić się o kabel zasilający oraz o przedłużacze. Dodatkowo nożyce są o wiele krótsze i możemy je obsługiwać jedną ręką.
Bosch postanowił przygotować dla nas dwa różne noże tnące – jeden do trawy i jeden do krzewów. Wykorzystanie akumulatora o pojemności 1,5 Ah pozwala nam na cięcie przez około 50 minut. W przeliczeniu na metry, 1 cykl ładowania pozwoli nam ściąć około 700 metrów. Pamiętajmy, że urządzenie należy ładować, co w przypadku ładowania urządzenia od zera do pełna trwa ponad 3 godziny.
Jak na Boscha przystało, urządzenie wyposażone zostało w szereg różnych technologii wspomagających cięcie oraz użytkowanie produktu. Jednym z nich jest tak zwany system Multi-Click. Pozwala on nam na wymianę noży bez korzystania z narzędzi dodatkowych, a proces trwa bardzo szybko.
Warto także pamiętać o tym, że urządzenie jest kompatybilne z drążkiem teleskopowym oraz szeregiem innych urządzeń ogrodowych – w tym z opryskiwaczami (sprawdź nasz ranking opryskiwaczy ciśnieniowych plecakowych) i siewnikami. 3 lata gwarancji oraz niezwykle solidne wykonanie to główne zalety tego produktu. Wadą jednak jest nieco wysoka cena.

MAKITA NOŻYCE DO TRAWY ŻYWOPŁOTU 18V DUM604ZX

RIWALL RRM800 to nowoczesny robot koszący od czeskiego producenta przeznaczony do trawników o powierzchni maksymalnej 800 metrów kwadratowych. Posiada silnik inwerterowy PowerMax o głośności 58 dB. Możesz zapomnieć, że wykonuje swoją pracę i skupić się na odpoczywaniu w ogrodzie lub na werandzie. Kosiarka posiada czujnik deszczu, który oprócz reagowania na opady oblicza czas potrzebny do przeschnięcia trawnika na tyle, aby mógł wznowić swoją pracę. Regulacja wysokości cięcia trawy jest manualna i wynosi od 20 do 60 milimetrów. Robot potrzebuje jedynie 30 minut do pełnego naładowania i po takim czasie może efektywnie pracować przez 60 minut. Posiada klasę wodoszczelności IP56. Dostosowany jest do pracy na terenie pochylonym. Możliwe jest sterowanie zdalne za pomocą funkcji w aplikacji mobilnej. Już nie musisz w swoim ogrodzie spędzać wielu godzin na pielęgnacji swojego trawnika. Teraz możesz to zostawić robotowi koszącemu RIWALL RRM800 i cieszyć się z czasu spędzonego z rodziną. W zestawie oprócz urządzenia znajdziemy stację dokującą, drut obwodowy 200 metrów i trzy zestawy zapasowych wymiennych ostrzy.

NAC Nożyce do żywopłotu 900W

Jest to najdroższe urządzenie, jakie znalazło się w zestawie. Jednakże, to, co wyróżnia produkt firmy NAC od innych tutaj opisywanych to wysięgnik. Pozwala nam to poprawić zasięg pracy aż do 180 cm, co w połączeniu z wysokością użytkownika gwarantuje cięcie żywopłotu w każdym miejscu.
Trzymujemy tutaj co prawda mniejszą moc. Silnik elektryczny produkuje 900 W mocy. Jednakże, wiele godzin niezawodnej pracy pozwala wysunąć wnioski, że jest to jeden z najtrwalszych i najbardziej niezawodnych produktów na rynku.
Oprócz wysięgnika oraz silnika, warto także zwrócić uwagę na uchwyt. Ergonomia oraz pewność chwytu sprawia, że produkt o wiele łatwiej utrzymać w powietrzu. Niestety, jest to wciąż bardzo ciężkie narzędzie.

Dobre nożyce do żywopłotu – poradnik jak wybrać w 2024 roku

Istnieje szereg parametrów, które mają wpływ na końcową wydajność elektrycznych nożyc do żywopłotu. Jeżeli zastanawiacie się jakie nożyce do żywopłotu powinniście wybrać, to zdecydowanie pamiętajcie o zwróceniu uwagi na moc oraz na jakość wykonania nożyc. Nie możemy także zapomnieć o uchwycie oraz o wadze.

Jakie opinie nożyce do żywopłotu mają? Co z gwarancją i ceną? To kolejne rzeczy, które wpłyną na jakość urządzenia. Po więcej informacji zapraszamy was na https://poradnikogrodniczy.pl/jakie-nozyce-do-zywoplotu-wybrac.php.

Zwróć uwagę na moc

Moc silnika elektrycznego oraz moment obrotowy to dwie rzeczy, o których nie możemy zapominać. To one wpływają na efektywność pracy oraz jakość cięcia. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, żeby moc nie była mniejsza niż 800 W. Co do momentu obrotowego, to im wyższy, tym cięcie urządzenia będzie szybsze oraz mocniejsze. Nawet zdrewniałe żywopłoty nie będą miały za wiele do powiedzenia, gdy wybierzemy produkt z momentem obrotowym wyższym niż 60-70 Nm.

ELEKTRYCZNE NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU KRZEWÓW 61CM 1800W

NOŻYCE EASYSHEAR 3 BOSCH

Wykonanie nożyc

Dobre nożyce do żywopłotu to takie, których ostrza zostały wykonane ze stali wysokowęglowej. Jest to bardzo lekki i wytrzymały materiał, który nie ulega stępieniu aż tak szybko. Ponadto nie jest to najdroższy wybór, a więc można znaleźć budżetowe nożyce z tymi ostrzami.

Dodatkowo pamiętajmy o tym, że te nieco droższe produkty gwarantują nam wymienne ostrza. Tego typu rozwiązanie bardzo często stosowane jest równocześnie z technologią beznarzędziowej wymiany ostrza. Najlepszej jakości ostrze jest również wycinane laserowo.

Uchwyt oraz waga urządzenia

Za komfort użytkowania wpływają dwa bardzo ważne czynniki. Są to waga urządzenia oraz uchwyt oraz możliwości jego regulacji. Należy przede wszystkim wyposażyć się w nożyce o ergonomicznej rękojeści, która dodatkowo oferuje regulowany kąt chwytu. To połączenie pozwoli nam dostosować urządzenie do pracy.

ELEKTRYCZNE NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU TAGRED

Nożyce do żywopłotu opinie

Komentarze innych to równie ważny aspekt podczas poszukiwania właściwych nożyc elektrycznych w roku 2024. Musimy pamiętać o tym, że pomimo wielu deklaracji producenta, podczas pracy w ogródku narzędzie może zachowywać się kompletnie inaczej.

Z tego powodu zwróćmy uwagę jakie opinie nożyce elektryczne do żywopłotu mają i czy pokrywają się z tym, co mówi producent. Im więcej pozytywnych ocen, tym większe prawdopodobieństwo, że twórcom udało się stworzyć rzeczywiście bardzo efektywne urządzenie, które nie psuje się.

Podsumowanie rankingu nożyc do żywopłotu

Wybór idealnych nożyc do żywopłotu jest niezwykle trudny. Ogromna oferta oraz wiele modeli przyprawi o ból głowy niejednego ogrodnika. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla was ranking pięciu bardzo polecanych urządzeń. Jego zwycięzcą zostały ELEKTRYCZNE NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU KRZEWÓW 61CM 1800W marki Powermat. Niska cena, ogromna moc, w miarę niska waga oraz dobry chwyt sprawia, że do nieco bardziej wymagających żywopłotów te nożyce będą idealnym wyjściem.

Oczywiście zachęcamy was także do zapoznania się z naszym poradnikiem, który pozwoli wam zrozumieć co tak naprawdę liczy się podczas wyboru tego typu produktu. Będziecie zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas własnych poszukiwań.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie nożyce do żywopłotu elektryczne wybrać - Opinie oraz Ranking
Average rating:  
 1 reviews
 by Ola

Supe art