Zastanawiasz się jaka kosiarka spalinowa do 500 zł będzie najlepsza? Sprawdź ranking kosiarek spalinowych 2024 i zapoznaj się z poradnikiem zakupowym w celu wyboru produktu idealnego!

W dzisiejszych czasach rynek przepełniony jest najróżniejszymi produktami o parametrach, które z jednej strony gwarantują budżetową cenę i niskie koszty eksploatacyjne, a z drugiej mogą świadczyć o bardzo wysokiej sprawności działania i przydatności nawet w przypadku większych areałów. Kosiarki spalinowe służą przede wszystkim do koszenia trawy, a więc do pielęgnacji trawników i ogrodów. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie kupowaliśmy takiego urządzenia, to nasza wiedza na ten temat może być dosyć mocno ograniczona.

Z tego względu warto wiedzieć czym charakteryzują się dobre kosiarki spalinowe, a także na jakie parametry powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Niestety, w tym momencie trudno jednoznacznie wskazać produkt o największej wydajności z uwagi na fakt, że ciekawych ofert jest na rynku bardzo dużo. Dlatego naszym celem było przygotowanie zestawienia, gdzie najlepsze kosiarki spalinowe w niskim zakresie cenowym zostały omówione i opisane. W innym artykule znajdziesz informację ile pali kosiarka spalinowa.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
Midori For GardenTania4.9

Sprawdź Cenę

LiderDroga4.8

Sprawdź Cenę

VertoTania4.6

Sprawdź Cenę

MAKITA 1200WDroga4.5

Sprawdź Cenę

ScheppachDroga4.4

Sprawdź Cenę

NAC 2KM - BP517-20B-VTania4.2

Sprawdź Cenę

Przeprowadzono to w taki sposób, aby nie tylko pozwolić czytelnikom na zgłębienie wiedzy o produktach, ale też pozwolić im zrozumieć najistotniejsze kryteria podczas poszukiwania idealnej kosiarki do trawy. Sprawdź jak myć kosiarkę: https://trawnikmarzen.pl/mycie-kosiarki-spalinowej/

Nasi eksperci znaleźli tylko takie kosiarki do trawy, które charakteryzują się odpowiednią mocą, dobrymi właściwościami roboczymi, a także wysokim poziomem sprawności i niezawodności. Choć w tak niskiej cenie kosiarki spalinowe z napędem nie są dostępne, to i tak z uwagi na charakterystykę urządzeń praca nimi nie będzie trudna.

KOSA SPALINOWA PODKASZARKA 7KM WYKASZARKA

Kosa marki Midori z serii For Garden to najwyższej jakości kosiarka spalinowa w tym zestawieniu. Urządzenie jest dostępne w zestawie z głowicą żyłkową i żyłką, tarczą widiową, tarczą trójzębną, trymerem, szelkami nośnymi, maską ochronną, pojemnikiem do tworzenia mieszanki paliwowej, zapasowym szarpakiem oraz opakowaniem oleju 100 mililitrów. Sprawdź jaki olej do kosiarki kupć: https://trawnikmarzen.pl/jaki-olej-do-kosiarki-spalinowej/. Kosa ma moc siedmiu koni mechanicznych i doskonale sprawdza się do koszenia trawy w ogrodzie lub przy ulicy, pod płotem.

Urządzenie posiada dwusuwowy silnik chłodzony powietrzem i chromowany cylinder. Silnik pracuje z prędkością 8000 obrotów na minutę. Napęd to sprzęgło odśrodkowe. Całość waży około ośmiu kilogramów. Wysięgnik ma długość 150 centymetrów. Szerokość robocza produktu wynosi 42 centymetry; wymiary tarczy do 255 milimetrów na 25,4 milimetra. Producent zaleca stosować żyłki o średnicy 2,4 milimetra.

Kosa ma regulowany wysięgnik i zdejmowane uchwyty. W łatwy i szybki sposób można ją zdemontować, dzięki czemu transport i przechowywanie są ułatwione. Na jednym uchwycie zlokalizowano spust uruchamiający. Obie rękojeści posiadają antypoślizgową, grubą okładzinę wyprofilowaną odpowiednio do dłoni dorosłej osoby.

MOCNA KOSIARKA SPALINOWA do trawy 4,5KM KOSA 41cm

Tanie kosiarki spalinowe z pewnością są bardzo ciekawe z uwagi na małe koszty, jakie poniesiemy, ale na kolejnym miejscu znalazła się kosiarka marki Lider wymagająca nieco większego niż założono budżetu. Narzędzie waży 18 kilogramów i zostało wyposażone w silnik OHV o pojemności 79,6 centymetrów sześciennych i mocy 1,3 kW. Szerokość robocza modelu wynosi 41 centymetrów, a wysokość można regulować w trzystopniowej skali na poziomach 25, 45 i 70 milimetrów. Dodatkowo w zestawie znajduje się kosz na trawę.

Kosz powstał z materiału syntetycznego i ma lekką, ale mocną konstrukcję; jego pojemność to 40 litrów i wpina się go do plastikowego stelaża przytwierdzonego z tyłu kosiarki. Urządzenie ma dwie funkcje: zbieranie trawy do kosza i wyrzut tylny. Produkt ma cztery koła, wszystkie tej samej wielkości. Są one przystosowane do poruszania się po każdym terenie i nie niszczą trawnika.

Uchwyt posiada regulację kąta nachylenia i specjalną, miękką i antypoślizgową osłonę w miejscu przeznaczonym do trzymania. Osłona odprowadza wilgoć, dlatego można wygodnie pracować bez konieczności zakładania rękawic roboczych. Urządzenie ma czerwoną obudowę odporną na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

KOSA SPALINOWA PODKASZARKA WYKASZARKA KOSIARKA

Kolejny produkt to wygodna kosa marki Verto przeznaczona do prac ogrodowych i działkowych. Kosiarka posiada silnik o mocy 1,63 konia mechanicznego i pojemności 43 centymetrów sześciennych, który wyposażono w niezawodny system chłodzenia powietrzem. Maksymalne obroty to 7000 obrotów na minutę. Kosa posiada również zbiornik na paliwo o pojemności jednego litra. Urządzenie zużywa 1,6 litra paliwa w godzinę.

Podczas pracy kosa emituje hałas o natężeniu 112 decybeli. Produkt jest dostępny w zestawie z kluczami montażowymi, osłonami elementów tnących, okularami i maską ochronnymi, szelkami nośnymi, nożem trójzębnym, żyłką oraz kanistrem do sporządzania mieszanki benzynowo-olejowej. W przypadku koszenia nożem szerokość robocza wynosi 255 milimetrów, dla koszenia żyłką ten parametr wynosi 460 milimetrów.

Kosa ma ładny i ergonomiczny design. Wysięgnik ma srebrny kolor, natomiast wszystkie inne elementy (oprócz rękojeści) są zielone. Demontowana rękojeść składa się z dwóch antypoślizgowych uchwytów w kolorze czarnym. Na prawym zlokalizowano spust uruchamiający – jest on pomarańczowy, aby się wyróżniał na tle całego urządzenia (względy bezpieczeństwa). Jedyną wadą jest brak możliwości regulacji długości wysięgnika.

KOSIARKA ELEKTRYCZNA 1200W 33CM MAKITA

Firma Makita specjalizuje się w produkcji narzędzi i sprzętu ogrodowego. Kosiarka z serii ELM to dobry jakościowo produkt, który sprawdzi się do dbania o trawniki na działkach i w ogrodach. Urządzenie waży 10 kilogramów i posiada trzydziesto litrowy kosz na trawę. Kosz powstał z siatki tekstylnej i jest podczepiany do specjalnego stelaża z tworzywa sztucznego.

Obudowa w zielonym kolorze także powstała z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest bezpieczne dla środowiska i charakteryzuje się niezwykle wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne. Kolor nie blaknie nawet pod wpływem promieni słonecznych. Kosiarka kosi z szerokością 33 centymetrów, a wysokość koszenia można regulować w trzystopniowej skali w zakresie między 20 a 55 milimetrów.

Silnik o mocy 1200 Watów sprawia, że narzędzie idealnie sprawdza się na powierzchniach do 400 metrów kwadratowych. Uchwyt można odczepić do przechowywania lub transportu. Ma on wygodną regulację kąta nachylenia i profilowaną rękojeść obleczoną specjalnym materiałem, który jest antypoślizgowy i odprowadza wilgoć.

Kosiarka spalinowa Scheppach RM420

Kosiarka spalinowa marki Scheppach jest przeznaczona do trawników nie większych niż 700 metrów kwadratowych. Duży, 45-litrowy kosz pozwala na koszenie dużej powierzchni bez potrzeby ciągłego opróżniania. Dodatkowo kosz jest tak zaprojektowany, aby skoszona trawa się układała w taki sposób, żeby oszczędzać miejsce. Sprzedawca dodaje gratis w postaci 600 mililitrów dedykowanego oleju Scheppach.

Urządzenie wyposażono w czterosuwowy silnik benzynowy o pojemności 132 centymetrów sześciennych i całkowitej mocy 3,4 koni mechanicznych. Szerokość koszenia modelu wynosi 42 centymetry, a wysokość można ustawiać w aż siedmiostopniowej skali w przedziale od 25 do 75 milimetrów. Na uwagę zasługują duże i mocne koła, które umożliwiają łatwe i precyzyjne poruszanie się nawet po nierównym terenie. Ponadto koła nie zakopują się i nie niszczą trawnika.

Model ma stalową obudowę w czarnym kolorze. Kolejnym udogodnieniem jest przyłącze wody, dzięki któremu można szybko i skutecznie wyczyścić nóż oraz jego okolice. Kosiarka ma składany uchwyt, również w czarnym kolorze, który posiada możliwość regulacji kąta nachylenia i ergonomiczną rękojeść z antypoślizgową okładziną.

Kosa spalinowa NAC 2KM – BP517-20B-V

Firma NAC stworzyła wygodną i praktyczną kosę spalinową z silnikiem o pojemności 52 centymetrów sześciennych i mocy dwóch koni mechanicznych. Na maksymalnej mocy prędkość silnika to 9000 obrotów na minutę; obroty jałowe urządzenia wahają się w przedziale od 2800 do 3300 obrotów na minutę. Kosiarka waży 7,5 kilograma. W trakcie koszenia urządzenie generuje hałas na poziomie 114 decybeli.

W wyposażeniu standardowym znajduje się kosa, tarcza trójzębna, głowica z żyłką, uprząż podtrzymująca, zestaw kluczy montażowych oraz kanister do sporządzania mieszanki paliwowej (najlepsze paliwo do kosiarki– sprawdź jakie wybrać). Produkt posiada bardzo mocną osłonę żyłki i ostrza. Szerokość robocza koszenia to 420 milimetrów dla żyłki i 255 milimetrów dla tarczy. Otwór do przyczepiania narzędzi tnących ma 26 milimetrów średnicy.

Długi wysięgnik można regulować; służy do tego wygodne pokrętło. Na rurze montuje się uchwyt z dwiema solidnymi i profilowanymi rękojeściami. W prawej zlokalizowano spust uruchamiający ostrze. Dodatkowo uchwyt ma antywibracyjne zabezpieczenie, dlatego drgania nie są przenoszone na użytkownika. Szelki, które są w zestawie, cechują się łatwością zakładania i wygodą – skutecznie odciążają plecy i ramiona podczas pracy.

Czym wyróżniają się dobre kosiarki spalinowe od tych przeciętnych? Sprawdź dzisiejsze zestawienie i dowiedz się czego szukać! 

Im wydajniejszą kosiarkę spalinową kupimy, tym łatwiej będzie nam później dbać o cały nasz trawnik. Koszenie trawy będzie przyjemne, szybkie, a przy okazji nie będziemy musieli martwić się o awaryjność czy przedwczesne zużycie eksploatacyjne. Ponadto, właściwy wybór spodoba nam się z uwagi na moc, która zostanie idealnie dopasowana do warunków naszej pracy.

Należy jednak pamiętać, że z góry ustalony budżet jest niewielki i zdecydowanie musimy zrezygnować z wielu różnych bajerów i udogodnień. Dlatego kosiarki spalinowe z napędem będą poza naszym zasięgiem, jak i te oferujący elektryczny rozrusznik. Nie oznacza to, że powinniśmy zrezygnować ze wszlkiech dodatków i udogodnień.
Choć w rankingu pojawiły się wyłącznie kosiarki spalinowe bez napędu, a nawet i kosy spalinowe, to i tak warto jest uwzględnić parametry robocze sprzętu i porównać dane techniczne interesującego nas modelu z konkurencją o podobnym zakresie cenowym. Ponadto, bardzo ważne jest też sprawdzenie komfortu użytkowania. Ciekawych informacji udzieli nam też ten poradnik: https://www.krysiak.pl/blog/zakup-kosiarki-spalinowej-na-co-zwracac-uwage/

Moc będzie kluczowa

Pierwszym parametrem wskazującym na atrakcyjność urządzenia jest jego moc. W przypadku kosiarek spalinowych, im mocniejsza jednostka napędzające ostrza, tym szybciej się będą obracać i skuteczniej poradzą sobie – nawet w przypadku deszczu czy po prostu w bardzo trudnych warunkach.

Kosy spalinowe i standardowe kosiarki muszą gwarantować wysoką moc, aby uniknąć problemu z przegrzaniem. A ten często dotyka urządzenia małe – z małą pojemnością i małą mocą. Sprzęt taki jest wysilony, a to oznacza szybkie przegrzewanie się i możliwe doprowadzenie do uszkodzenia.
Z tego względu warto wybierać sprzęt o mocy wynoszącej minimum 2 KM, ale rekomenduje się korzystać z kosiarek o mocy 3 KM lub więcej w przypadku małych ogródków.

MOCNA KOSIARKA SPALINOWA do trawy 4,5KM KOSA 41cm

kosiarka spalinowa z napędem ranking

KOSIARKA ELEKTRYCZNA 1200W 33CM MAKITA

kosiarki do trawy

Następnym czynnikiem wartym rozważenia są parametry robocze

Poza kwestią mocy bardzo ważne jest też uwzględnienie w naszych poszukiwaniach parametrów roboczych. One odpowiadają za to czy sprzęt będzie szybko i skutecznie działał czy też nie. Dlatego musimy upewnić się, że zarówno szerokość jak i wysokość koszenia są odpowiednio dostosowane do naszych preferencji i wymagań.

Wiadomo, im większy trawnik, tym większą szerokość kosiarka powinna oferować. Pozwoli to kosić szybciej z uwagi na to, że jednorazowo będziemy w stanie zająć się szerszym pasem zieleni. Jeśli jednak nasze podwórko posiada wiele miejsc ciasnych, to warto dostosować produkt do takiego terenu i albo wybrać produkt o mniejszej szerokości roboczej albo po prostu zdecydować się na podkaszarkę.

Funkcjonalność

Funkcje ułatwiające nam pracę są zróżnicowane i zależne przede wszystkim od tego jak dużo pieniędzy mamy do wydania. Te bardziej kosztowne urządzenia charakteryzują się zazwyczaj większą mocą i szerokością koszenia, a więc będą idealnie nadawać się na większe areały. Czasami jednak warto dopłacić za pewne funkcje i cieszyć się z bardziej komfortowej pracy.

Dobrym przykładem będzie wyposażenie swojej kosiarki w kosz i możliwość ustawienia wyrzutu tylnego lub zbierania trawy do kosza. Inną opcją gwarantującą wyższy poziom komfortu naszej pracy jest regulacja wysokości cięcia. Jest to bardzo przydatna opcja w przypadku kiedy to nasze podwórko jest nierówne i chcemy bez problemu kosić na danej wysokości.

Kosiarka spalinowa Scheppach RM420

kosiarki spalinowe

Kosa spalinowa NAC 2KM – BP517-20B-V

kosiarki spalinowe bez napędu

Waga i komfort

Funkcjonalność jest bardzo związana z komfortem obsługi urządzenia, aczkolwiek na tę kwestię wpływać będzie o wiele więcej aspektów. Jednym z nich jest waga. Rzecz jasna im lżejsze urządzenie, tym łatwiej będzie nam się nim posługiwać. A to oznacza, że nie będziemy tak odczuwać zmęczenia nawet po wielogodzinnej pracy.

Oprócz samej wagi, która w przypadku podkaszarek nie powinna przekraczać 10 kg a w przypadku standardowych kosiarek 16-18 kg, warto też sprawdzić pozostałe elementy – w tym sposób konstrukcji sprzętu.

Czy uchwyt jest ergonomiczny i oferuje właściwości antypoślizgowe? A może zastosowano specjalne pasy, które ułatwiają przenoszenie podkaszarki czy też specjalne rączki do tego samego zadania w przypadku klasycznych kosiarek? Rozwiązań jest wiele, lecz najważniejsze jest upewnić się, że każdy produkt charakteryzuje się ciekawymi solucjami podnoszącymi komfort obsługi.

Kosiarki spalinowe do 500 zł – podsumowanie rankingu 2024

Dzisiejszym zwycięzcą rankingu zostaje KOSA SPALINOWA PODKASZARKA 7KM WYKASZARKA NAJMOCNI z uwagi na świetne parametry i bardzo dużą moc. Choć nie jest to typowa kosiarka spalinowa, a wykaszarka, to bardzo dobre dane techniczne i wysoka moc urządzenia sprawia, że to ciekawa i warta rozważenia opcja w przypadku urządzeń budżetowych.

Alternatyw jest wiele – począwszy od tych słabszych, aczkolwiek bardziej standardowych kosiarek spalinowych bez napędu, a skończywszy na nieco droższych sprzętach o jeszcze lepszych parametrach oferujących niezwykle dobrą wydajność pracy. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i preferencji. Gdy jednak zdecydujecie że funkcjonalność powyższych propozycji jest dla was za niska to zapraszamy do rankingu kosiarek spalinowych do 1000 PLN lub do zestawienia kosiarek spalinowych do 1500 złotych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie kosiarki spalinowe do 500 zł wybrać
Average rating:  
 0 reviews