Jaki grill ogrodowy okaże się najlepszy? Zestawienie gazowych grillów 2024

Grillowanie w ogrodzie przy pomocy zaawansowanego sprzętu nie tylko usprawni całą pracę, ale również zaoferuje nam nietuzinkowy wygląd potraw oraz ich smak. Nic dziwnego, że fani ogrodowych posiłków na świeżym powietrzu coraz częściej decydują się na nieco droższą inwestycję w porównaniu do dobrego grilla węglowego czy najlepszych grilli ogrodowych elektrycznych, jaką jest grill gazowy.

Dobry grill gazowy jest w stanie błyskawicznie przygotować nam potrawy oraz oferuje nam prostą obsługę, komfort oraz najwyższej jakości wykonanie. To natomiast gwarantuje nam wiele lat bezawaryjnej posługi. Trudno jednak zdecydować się na konkretny model wiedząc jak wiele urządzeń dostępnych jest na rynku w 2024 roku.

Aby usprawnić wybór, przygotowaliśmy dla was ranking grillów gazowych, w którym uwzględniliśmy tylko najlepsze propozycje. Musiały one spełnić szereg warunków. Mowa tutaj między innymi o parametrach urządzenia oraz systemach grillowania, funkcjach dodatkowych, wymiarach oraz akcesoriach. Ponadto pamiętaliśmy także o opiniach grillów gazowych, cenie czy gwarancji.

Obraz

Nazwa

Cena

Ocena 0-5

Sprawdź Cenę

      
Grill gazowy Koler

Drogi

4.9

 

Sprawdź Cenę


Grill gazowy Landmann 4.1

Drogi

4.9

 

Sprawdź Cenę


Grill gazowy Mastercook

Średni

4.7

 

Sprawdź Cenę


Grill gazowy Activa

Tani

4.6

 

Sprawdź Cenę


Grill gazowy Teesa

Tani

4.5

 

Sprawdź Cenę


GRILL gazowy ogrodowy 5w1 ŻELIWNY NIERDZEWNY GAZ KOLER

Wyposażony w 5 palników o łącznej mocy 16 kW, grill gazowy od firmy Koler to z pewnością jeden z najlepszych produktów pod względem wykonania, mocy oraz funkcjonalności. Model Relish V1 gwarantuje nam bardzo dobre wykonanie, długą gwarancję oraz ciekawy zestaw akcesoriów.
Oprócz samego grilla, w zestawie znajdziemy również wąż i reduktor, a na dodatek pokrowiec czy fartuch. Warto także zauważyć, że twórcy wyposażyli swoje urządzenie w dodatkowe haczyki. Jeżeli mowa o samym produkcie, to posiada on certyfikaty bezpieczeństwa CE oraz ROHs.
Biorąc pod uwagę parametry, to zwycięzca rankingu gwarantuje nam powierzchnię grzewczą o wielkości 70×42 cm. Na niej znajdują się cztery główne palniki. Natomiast jeden, dodatkowy, umiejscowiony został na boku. Każdy z palników oferuje moc 3.2 kW.
Ogromną zaletą tego produktu jest jego wykonanie. Niemalże całe urządzenie wykonane zostało ze stali nierdzewnej. Materiał ten zastosowano w pokrywie, panelu kontrolnym, szufladach, uchwytach czy drzwiach. Co ciekawe, nawet palniki wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Dodatkowo warto zauważyć, że sam ruszt wykonany został z żeliwa. To natomiast pokryte zostało powłoką ceramiczną, która umożliwia nam mycie w zmywarce.
Na grill producent dostarcza nam dwa lata gwarancji, co w połączeniu z trwałym materiałem oraz wysoką jakością wykonania zapewnia niezawodne i długoletnie używanie. Wadą natomiast może być wysoka cena i duża waga produktu.

GRILL GAZOWY OGRODOWY RUSZT 4+1 LEHMANN POKROWIEC

W przypadku modelu Vegas od marki Lehmann, otrzymujemy nieco więcej palników. Łącznie jest ich 7, gdzie ich moc wynosi po 1,8 kW z jednym palnikiem bocznym 2,1 kW. Natomiast łączna moc grzewcza to 12,9 kW.
Urządzenie wyposażone zostało w specjalne pokrętła, za pomocą których możemy regulować moc. Co więcej, w pokrętłach znajdują się także zapalniki piezo. Na uwagę zasługuje również dosyć duży obszar grillowania. Wynosi on 33 na 78 cm.
Aby ułatwić czyszczenie rusztu, podzielony został on na trzy części. Brak jednak zabezpieczenia sprawił, że nie ma możliwości mycia go w zmywarce. Warto jednak pamiętać, że cały grill jest bardzo dobrze zrobiony, wykonany ze stali.
Zaletą tego grilla jest z pewnością wielofunkcyjność. Jest to tak naprawdę model 6+1 z trzema oddzielnymi rusztami, który to doposażony został w nowoczesny termometr ze stali nierdzewnej. Oprócz tego, cała konstrukcja jest bardzo prosta i dostosowana do każdego użytkownika.
Producent oferuje w swoim grillu gazowym rzadko spotykaną funkcję dystrybutora ciepła, czyli tak zwanego aromatyzera. Opcja ta odpowiedzialna jest za równe rozprowadzenie gorąca, a na dodatek chroni przed kontaktem tłuszczu skapującego z potraw z płomieniem.
Wadą może być jednak nieco niska moc grzewcza poszczególnych palników. Jest to jednak bardzo dobry produkt, który charakteryzuje się niezwykłą trwałością dzięki solidnemu wykonaniu.

GRILL GAZOWY Mastercook 7 palników ruszt żeliwny

Oprócz samych parametrów, dobry grill gazowy powinien również oferować nam wielofunkcyjność oraz bogaty zestaw, dzięki czemu nie będziemy musieli robić kilkunastu oddzielnych zakupów przygotowując się do grillowania na świeżym powietrzu.
W tej ofercie otrzymamy bardzo dobry sprzęt od producenta Mastercook, który na dodatek wyposażony został w sztućce oraz szereg innych dodatków. Mowa tutaj o półkach bocznych, termometrze w pokrywie, oraz akcesoriach idealnych do przygotowania dań z grilla, w tym łopatka, widelec oraz szczypce. Wszystkie te dodatki zostały wykonane ze stali chromowanej, a ich uchwyty z drewna, co poprawia wygodę użytkowania.
Podobnie jak w przypadku poprzedniego urządzenia, otrzymujemy tutaj palniki tubowe ze stali nierdzewnej. Jest ich sześć i każdy oferuje 2,5 kW mocy. Dodatkowo warto wspomnieć o siódmym palniku, czyli palniku bocznym. Ten natomiast gwarantuje nam 3,2 kW. W połączeniu mamy zatem do dyspozycji 18,2 kW mocy grzewczej.
Wadą tego wyboru jest, podobnie jak w poprzednim modelu, dosyć wysoka waga oraz brak rusztu odpornego na zmywanie w zmywarce.

Grill gazowy Activa 19786 palnik 6+1 sztućce

Kolejnym ciekawym wyborem będzie model Florida Activa wersja 19786, którą przemieszczać możemy dzięki zamontowanym kółkom. Podobnie jak w przypadku poprzedniego produktu, tak i tutaj wykorzystano blachę stalową do produkcji urządzenia.
Co ciekawe, oferowana moc to 15 kW w przypadku 6 palników głównych (każdy o mocy 2,5 kW). Warto jednak zauważyć, że palnik boczny do gotowania ma moc 3,2 kW, a więc łącznie otrzymujemy tutaj nieco ponad 18 kW.
Ponadto zwróćmy także uwagę na aluminizowane deflektory oraz osłony palników. Model wyposażony został także we wskaźnik temperatury oraz w ruszt do podgrzewania. Ten jest dodatkowo pokryty chromem. Inne elementy wykończeniowe, tak jak na przykład uchwyty, wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Biorąc pod uwagę najwyższą jakość materiału oraz dwuletnią gwarancję producenta, grill ten to zdecydowanie bardzo solidne urządzenie przewidziane na długie lata.
Mastercook to firma, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich produkt jest z pewnością bardzo dobrze zrobiony, a dodatkowo warto zwrócić uwagę na w miarę niską cenę. Wadą jednak może być duża waga oraz brak możliwości mycia rusztu w zmywarce.

Grill gazowy Teesa BBQ 3000 Master Grill ogrodowy

Jest to urządzenie przygotowane z myślą o mało wymagających użytkownikach, którzy nie mają w planach ogromnych spędów na świeżym powietrzu. BBQ 3000 Master to grill gazowy z opiniami bardzo dobrymi oraz świetnym stosunkiem jakości do ceny.
Należy przede wszystkim pamiętać o małej wadze i o małym, jak na ten rodzaj urządzenia, rozmiarze. Znajdziemy tutaj tylko 3 palniki. Jednakże, każdy z nich ma moc 3kW, a więc łącznie otrzymujemy 9 kW mocy grzewczej. Jest to zatem więcej niż wystarczająco do grillowania przekąsek, mięsa, warzyw czy jakiejkolwiek innej potrawy.
Ponadto, sam ruszt jest żeliwny, a wyposażenie grilla w dodatkową funkcję do podgrzewania sprawia, że, równomiernie rozłoży się ciepło wewnątrz urządzenia i cały posiłek umieszczony wewnątrz będzie gotowy w tym samym momencie. Jeśli chodzi o rozmiar, to ruszt ma 59×40 cm dostępnej powierzchni do grillowania.
Znajdziemy tutaj oczywiście wszystkie podstawowe funkcje, w tym automatyczny zapalnik, tacę na tłuszcz, palniki ze stali nierdzewnej, termometr oraz szereg innych dodatków ułatwiających korzystanie z urządzenia.

Jaki grill gazowy będzie najlepszy? Sprawdź już teraz na co zwrócić uwagę w roku 2024!

Przygotowany poradnik zakupowy pomoże wam wybrać spośród wielu dostępnych modeli ten najlepszy. Przeglądając szereg różnych produktów na rynku musimy pamiętać o wielu parametrach. Wpływają one na wydajność grilla gazowego w takim samym stopniu, co odpowiednia konstrukcja.

Przeglądając oferty pamiętajmy zatem o sprawdzeniu mocy grzewczej. Dodatkowo zwróćmy uwagę na jakość wykonania rusztu oraz całego urządzenia i funkcje dodatkowe. Nie sposób zapomnieć o opiniach oraz cenach czy gwarancji. Więcej informacji znajdziecie także tutaj: https://www.broilking.pl/blog/6-najczesciej-popelnianych-bledow-przy-wyborze-grilla-gazowego.

Jaki grill gazowy będzie najlepszy? Ten z dużą mocą!

Moc grzewcza to bardzo ważny element, który tak naprawdę odpowiedzialny jest za możliwości grilla. Minimalna moc grzewcza jednego palnika powinna wynosić około 2 kW – wystarczy to do przygotowania większości podstaw – zarówno tych podstawowych jak i nieco bardziej wymagających.
Oczywiście im większa moc, tym mamy większe możliwości kulinarne. Dodatkowo pamiętajmy o ilości palników oraz o mocy palnika bocznego, który zazwyczaj wykorzystuje się do gotowania.

Ruszt to kolejny ważny atrybut dobrego zakupu

Wielkość rusztu przekłada się na ilość potraw, jakie będziemy mogli jednocześnie przygotować na grillu. Oczywiście razem z dużym rozmiarem powinna iść funkcja odpowiadająca za równomierne grzanie. W ten sposób każdy posiłek będzie gotowy w mniej więcej tym samym czasie.
Dodatkowym komfortem dla nas będzie znalezienie rusztu, który będziemy mogli umyć w zmywarce. Należy zatem szukać rusztów pokrytych powłoką ceramiczną.

Funkcjonalność jest kluczowa

Im prostsze korzystanie z grilla i im więcej opcji pozwalających na zaawansowane grillowanie, tym lepiej. Funkcjonalność to przede wszystkim takie zaprojektowanie grilla, żeby ułatwiał nam przygotowanie posiłków.
Termometry są coraz częstszym dodatkiem w grillach gazowych. Oprócz tego, warto także zwrócić uwagę na dodatkowe półki boczne czy wyżej wspomniane powłoki umożliwiające mycie rusztu w zmywarce. Te najciekawsze grille gwarantują nam nawet funkcję aromatyzera!

Podsumowanie rankingu grillów gazowych 2024

Ranking grillów gazowych, jaki dziś dla was przygotowaliśmy, przedstawił pięć bardzo ciekawych produktów. Cechują się one przede wszystkim trwałością oraz wydajnością, a na dodatek są to grille na lata. Zwycięzcą tego rankingu jest jednak GRILL gazowy ogrodowy 5w1 ŻELIWNY NIERDZEWNY GAZ. Pomimo swojej wysokiej ceny, urządzenie dostarcza nam dużą moc, długą gwarancję, sporo funkcji ułatwiających korzystanie z grilla oraz szereg innych pomniejszych dodatków.

Jeśli jednak zastanawiacie się jaki grill ogrodowy wybrać pomijając powyższe zestawienie, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem! W nim omówione zostały najważniejsze aspekty świadczące o bardzo dobrym wykonaniu urządzenia.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki grill gazowy wybrać - Opinie oraz Ranking
Average rating:  
 9 reviews
 by Anna

Ciekawy artykuł, zwraca uwagę na istotne aspekty. A czy macie jakieś opinie odnośnie serii grilli gazowych Siesta Barbecook? Chodzi mi mianowicie o system czyszczenia, który sobie tak bardzo chwalą. Waham się nad zakupem stąd prośba o poradę.

 by Robert

Kupiłem tego grila miesiąc temu , już po pierwszym odpaleniu zaczęła schodzić farba z tylu grila ,po następnym razie zaczęła schodzić farba wewnątrz komory z palnikami.Złożyłem pisemną reklamację do firmy ACTIVA z dołączonymi zdjęciami odpadające farby. Po chwili dostałem taką odpowiedź „ Dzień dobry .Jak na trzy grillowania to grill jest w bardzo złej kondycji , ilość tłuszczu na ścianach grilla świadczy o grillowaniu bardzo tłustych potraw czego grill gazowy nie lubi i nie jest to potrzebne w przypadku grilla węglowego do podsycania żaru , wręcz przeciwnie działa na elementy grilla bardzo niekorzystnie , powstałe w grill uszkodzenia niestety nie wynikają z wady fabrycznej powłoki , lecz z nie prawidłowego użytkowania grilla , niestety nie możemy wymienić korpusu w ramach gwarancji , możemy jedynie zaproponować zakup nowego korpusu w promocyjnej cenie .” Czyli w grillu ACTIVA FLORYDA 3 można piec tylko ważyła. Średnio rozgarnięty człowiek jest w stanie stwierdzić że jest to wada fabryczna gdyż farba schodzi płatami a firma ACTIVA MASTERCOOK pokazuje swoim klijentom środkowy palec. Nadmienię że znajomi mają tego samego grilla , co skłoniło mnie do zakupu u nich grill po trzech latach użytkowania i pieczenia tłustych potraw jest w stanie idealnym.Mogę dołączyć zdjęcia. NIE POLECAM

 by Anonim

ja nie mam żadnych wątpliwości że najlepszy jest grill z firmy koler

 by Lusia

Grille od Koller zdecydowanie najlepsze!!! Polecam

 by dasza

W tym roku przechodzimy na gazówkę. dla mnie wygrywa lehmann.

 by frans

Pierwszy grill najlepszy. Wiem coś o tym - mam, rewelacja!

 by ewa

U znajomych jadłam dania z grila gazowego - idealne. Lepszych w życiu nie jadłam I dlatego tu jestem, kupuje gazowke ;D

 by heniek 90

Zamawiam grila mastercook, wydaje się być najciekawszym rozwiązaniem.

 by hipo

Grille niczym w amerykańskich filmach. Moje marzenie, które niebawem zrealizuje 😉