Jaki grill węglowy będzie najodpowiedniejszy? Sprawdź zestawienie i poradnik zakupowy na rok 2024

Grill ogrodowy to na majówkę mus. Grillowane jedzenie spożyte na świeżym powietrzu z niepowtarzalnym aromatem to coś, czego nie da się zapomnieć. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad zakupem grilla ogrodowego z tego właśnie powodu. Na rynku w 2024 roku bez problemu znaleźć możemy najróżniejsze gadżety, które to charakteryzują się bardzo ciekawym designem oraz sporą funkcjonalnością oraz rodzajem paliwa które jest używane do grilowania. Z podstawowych urządzeń możemy wyszczególnić drogie ale bardzo popularne grille gazowe, płytę grzewczą zwaną grillem elektrycznym oraz opisywany tutaj grill węglowy.

Niewiele osób zastanawia się dłuższą chwilę nad zakupem i po prostu decyduje się wybrać grill węglowy z wyprzedaży bądź pierwszy lepszy – z brzegu. Nie jest to najlepsze podejście z uwagi na fakt, że każdy sprzęt się różni od siebie zarówno materiałem, jak i rozmiarem i funkcjonalnością. Trudności w znalezieniu tego najlepszego są z pewnością spore. Aby więc nie żałować i zakupić najlepszą opcję, warto wiedzieć które rzeczy są dla nas najistotniejsze.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
Grill Activa AngularŚrednia
4.9
 

Sprawdź Cenę

Grill Lund 99512
Średnia
4.8
 

Sprawdź Cenę

LANDMANN COMFORT 11524Średnia
4.6
 

Sprawdź Cenę

Grill GoodhomeTania4.5
 

Sprawdź Cenę

Grill betonowy zbrojonyDroga4.4
 

Sprawdź Cenę

Grill SternhoffŚrednia
4.3
 

Sprawdź Cenę

ACTIVIA ANGULAR SMARTŚrednia
4.2
 

Sprawdź Cenę

To dlatego eksperci wybrali do tego rankingu sprzęt, który charakteryzuje się najwyższą jakością i świetnym wykonaniem. Dodatkowo są to całkiem zróżnicowane rozwiązania. Znajdą się tu więc grille murowane, betonowe czy żeliwne. Podczas kompletowania listy kluczową rolę odegrały takie aspekty jak, na przykład, wielkość grilla i powierzchni grillowej, waga i opcje regulacyjne. Istotne okazały się również elementy wyposażenia, akcesoria czy dodatkowe funkcje.

Grill węglowy Activa Angular ruszt żeliwny zestaw

Grill węglowy model JAWA PRIM marki Saska Garden jest wyposażony w duży i owalny ruszt, który pozwala przygotować w jednym czasie grillowane potrawy dla kilku osób. Wymiary rusztu to 48,5 x 33 centymetry. Ważne jest to, że istnieje możliwość ustawienia rusztu na aż 3 poziomach, dzięki czemu w pełni można kontrolować proces grillowania.

Grill węglowy JAWA PRIM dodatkowo posiada również dwie metalowe półki boczne. Można na nich spokojnie ustawić przybory do grillowania, sosy, pieczywo, a także kolejne porcje mięsa czy warzyw do grillowania. Ponadto urządzenie jest wyposażone w jeszcze dolną półkę, która jest połączona z trzema uchwytami. Jest to powierzchnia na napoje.

Grill węglowy marki Saska Garden posiada dwa kółka, które ułatwiają znacząco przemieszczanie grilla. Dzięki temu po zakończonym biesiadowaniu można bez większych problemów przetransportować grill do garażu bądź w inne wygodne miejsce.

Urządzenie, które stworzyła wyżej wspomniana marka, jest stabilne i trwałe. Jest to zasługą zastosowanych, dobrych i żywotnych materiałów. Dzięki temu grill węglowy JAWA PRIM, odpowiednio zadbany i konserwowany, będzie służyć przez długie lata. Mycie grilla jest łatwe oraz przyjemne, nie wymaga od użytkownika zbyt dużego zaangażowania.

GRILL WĘGLOWY POKRYWA POPIELNIK OGRODOWY DUŻY

Grill węglowy marki LUND z pokrywą, tzw. beczka, to sprzęt do pracy na wolnym powietrzu. Jest wyposażony w nierdzewny ruszt o wymiarach 71 x 35 cm. Posiada uchylną pokrywę, która umożliwia łatwy dostęp do paleniska. Dodatkowo grill ten ma półkę podwieszaną nad rusztem. Ponadto jest wyposażony w ocynkowaną, żaroodporną płytę stalową na węgiel. Jej grubość to 0,7 cm, a wymiary to 66 x 26 x 2 cm.

Dzięki temu, że grill posiada otwory, które są umieszczone co kilka centymetrów, zapewnia to bardzo dobry przepływ powietrza, a tym samym umożliwia komfortowe przyrządzanie potraw na urządzeniu. Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w ruchome przesłony do regulacji cyrkulacji powietrza wewnątrz grilla.

Wyjmowany popielnik z regulacją ciągu to dodatkowy atut grilla węglowego marki LUND. Sprzęt posiada również dwie metalowe, składane półki górne oraz jedną stałą półkę dolną. Jest wyposażony także w dwa kółka z tworzywa sztucznego, dzięki czemu grill węglowy jest mobilny i można łatwo go przestawić, np. do garażu. Wysokość grilla to 92 centymetry. Grubość paleniska i pokrywy to 0,7 mm, zaś grubość rusztu to 4 mm.

Grill węglowy LANDMANN COMFORT 11524 żeliwny ruszt

Grill węglowy LANDMAN COMFORT 11524 jest wykonany z lakierowanej proszkowo blachy stalowej. Jest to urządzenie dedykowane osobom, które przywiązują dużą wagę do jakości wykonania, nowoczesnego wzornictwa czy wszechstronnej funkcjonalności produktów. Jego wymiary to 100 x 115 x 71 centymetrów. Z kolei wymiary samego żeliwnego modularnego rusztu grillowego to 42 x 52 centymetry.

Dodatkowo grill jest wyposażony w uchwyty i listwy ze szczotkowanej stali szlachetnej. Posiada również podstawę jezdną na dwóch kółkach z tworzywa. Dzięki czemu grill węglowy LANDMAN COMFORT jest mobilny i można go w każdym momencie przestawić w dowolne miejsce.

Urządzenie posiada chromowany ruszt do podgrzewania. Ponadto także ocynkowaną, perforowaną blachę paleniskową z płynną regulacją wysokości za pomocą korby. Grill węglowy LANDMAN COMFORT jest również wyposażony w wyciąganą szufladę na popiół.

Sprzęt ma zamykaną klapę paleniskową, która umożliwia łatwy i komfortowy dostęp do miski paleniskowej, a tym samym uzupełnianie paliwa. Grill jest wyposażony również w kominek wentylacyjny w pokrywie oraz misce paleniskowej. Ma również wskaźnik temperatury. Sterowanie temperaturą grillowania odbywa się za pomocą płynnej regulacji wysokości paleniska. Ruszty można myć w zmywarce.

Grill Węglowy Gril Ogrodowy Pokrywa Kółka + Gratis

Grill węglowy marki ML jest stabilną konstrukcją, która zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie przygotowywania posiłków. Dzięki temu, że ma wbudowane kółka oraz uchwyt, można go transportować w każdym momencie bez większych problemów. Ten przedmiot jest wyposażony w dwie półki, na których można ustawić wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do grillowania. Z kolei wybudowany popielnik sprawia, że sprzątanie po grillowaniu jest szybki i przyjemne. Można usuwać popiół bez konieczności wygaszania grilla.

Urządzenie posiada pokrywę, dzięki której można przyrządzać potrawy grillowe bez względu na pogodę, ale również wykorzystać różne metody grillowania, to znaczy bezpośrednią i pośrednią. Pokrywa dodatkowo, co warto wiedzieć, zapobiega powstawaniu otwartych płomieni, a tym samym chroni dania przed przypaleniem.

Grill marki ML ma również dużą półkę dolną, która jest odpowiednia do przechowywania węgla czy też brykietu. Ponadto warto zwrócić uwagę, że w grillu znajdują się otwory, przez które dostaje się tlen. Jest to niezbędne do procesu spalania. Wymiary urządzenia to 98 x 46 x 85 cm. Wysokość grilla to 77 centymetrów, a średnica paleniska to około 40 centymetrów.

GRILL Pałacowy ogrodowy betonowy zbrojony Kominek

Grill betonowy zbrojony to produkt dla osób, które cenią sobie szyk oraz elegancję. Jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów z dodatkiem plastyfikatora. Wysokość grilla wynosi prawie dwa metry, a dokładnie 180 centymetrów. Jest to idealny grill do dużego domu z ogrodem. Będzie się prezentować bardzo dobrze na tle kwiatów czy innych roślin.

Do montażu tego typu grilla betonowego niezbędny jest klej mrozo-odporny elastyczny. Sam grill jest sprzedawany oddzielnie, to znaczy że ruszt i palenisko należy dokupić dodatkowo. Wymiary grilla są jak następuje: szerokość blatów to 120 centymetrów, głębokość grilla to 65 centymetrów, zaś wymiar na ruszt to 52-54 x 44 cm.

Grill pałacowy betonowy zbrojony składa się z następujących elementów: 4 x ściany boczne, 2 x plecy, 2 x blat, 1 x daszek oraz 1 x komin. Największą wadą jest oczywiście niezwykle dobre wykonanie, świetna trwałość oraz oczywiście stabilność rozwiązania.Nie możemy też zapomnieć o dużym ruszcie, co pomoże nam w przygotowaniu posiłków dla większej rodziny.

GRILL WĘGLOWY POKRYWA POPIELNIK 2x MATA TEFLONOWA

Grill węglowy marki Sternhoff to doskonała propozycja dla miłośników grillowania na świeżym powietrzu. Produkt ten ma ergonomiczną kwadratową budowę. Dzięki temu oraz dołączonej pokrywie – można uzyskać idealnie grillowane potrawy.

Firma ta jest renomowanym producentem tak zwanych artykułów sezonowych. Najważniejszym dla niej aspektem jest trwałość oraz łatwość w obsłudze. Grill węglowy tej marki został wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów przy użyciu najnowszych procesów technologicznych.

Grill przygotowany przez Sternhoff jest wyposażony ponadto w kółka, które polepszają jego mobilność i możliwość przenoszenia w różne miejsca w zależności od potrzeby. Dzięki kółkom nie trzeba się martwić wiatrem czy deszczem, gdyż w każdej chwili i bez wysiłku można grill przetransportować.
Dzięki specjalnie zaprojektowanym nogom, produkt ten jest wyjątkowo stabilny. Nie trzeba przejmować się tym, że przypadkowo popchnie się grill. Z pewnością jest on bezpieczny dla wszystkich użytkowników. Przedmiot ten został wyposażony w rożen, więc w każdej chwili można pozwolić sobie na kurczaka z rożna. Posiada także przydatne półki: półkę po środku grilla oraz dwie na jego bokach. Można na nich ustawić wszystkie niezbędne akcesoria do grillowania.

Ważnym aspektem jest również to, że ruszt węglowy został zaprojektowany w taki sposób, że niepotrzebny popiół spada bezpośrednio do popielnika. Wymiary grilla marki Sternhoff są następujące: szerokość to około 94 cm, głębokość – około 31 cm, szerokość rusztu to około 48 cm, a jego długość – około 28 cm.

GRILL WĘGLOWY ACTIVIA ANGULAR SMART RUSZT ŻELIWNY

Grill węglowy ANGULAR SMART z pokrywą firmy ACTIVIA to dobra propozycja dla amatorów grillowania. Produkt ten jest wyposażony w dużą powierzchnię rusztu 42 x 31,3 cm przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych kształtów. Zaś dodatkowy ruszt, który znajduje się w pokrywie, sprawdza się przy podgrzewaniu potraw. Można na nim przygotować dania dla 6 osób.

Zamontowana pokrywa sprawia, że grill sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Dzięki możliwości jej zamknięcia, można kontrolować płomień. Dodatkowo zamknięta pokrywa to gwarancja bardziej soczystych potraw. Grill węglowy marki ACTIVIA posiada perforowaną misę paleniskową, która jest przydatna podczas prawidłowego spalania węgla lub brykietu. Żar utrzymuje się w misie, a sam popiół gromadzi się w popielniku, który znajduje się pod paleniskiem. Można go bez trudu wyczyścić po pracy.

Dodatkowo produkt ten został wyposażony w praktyczne półki boczne. Ponadto oferta ta posiada także półkę dolną, idealną do przechowywania akcesoriów do grillowania. Ważnym aspektem tego modelu grilla węglowego jest również jego mobilność. Podstawa jezdna jest zaopatrzona w dwa solidne kółka, dzięki którym można przetransportować grill bez większego problemu. Opisywany sprzęt ma zatem pokrywę, ruszt chromowany, palenisko z regulacją wysokości, pojemnik na popiół, a nawet otwieracz do butelek i termometr w pokrywie.

Duży grill węglowy czy mały? Murowany czy wolnostojący? Dowiedz się jak wybrać właściwy!

Podczas zakupu grilla na węgiel bardzo często pomijamy niektóre z kluczowych kryteriów, gdyż, po prostu, nie zdajemy sobie sprawę z ich znaczenia. To właśnie dlatego ostatecznie nie jesteśmy zachwyceni zakupem, a po czasie wręcz przeciwnie – irytują nas niewielkie niuanse, które to utrudniają bądź uniemożliwiają prawidłowe korzystanie ze sprzętu. Warto więc wiedzieć co dokładnie wybrać i jakimi aspektami się kierować, aby grill murowany, betonowy czy po prostu żeliwny spełniał powierzone mu zadania i przygotowywał świetne posiłki.

Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie zakupu sprzętu, musimy zwrócić szczególną uwagę na stabilność danego grilla – szczególnie jeśli jest on kompaktowy i charakteryzuje się inną zaletą, a mianowicie niską wagą. Kolejnym kluczowym aspektem, o którym musimy pamiętać, jest rozmiar rusztu, czyli po prostu wielkość powierzchni do grillowania. Następnie warto zweryfikować jakość wykonania i klasę materiałów użytych do produkcji. Następnie kluczowe okazać się mogą cechy dodatkowe i regulacje.

Nie możemy też zapomnieć o tym, że czasami na wyposażeniu znajdzie się wiele ciekawych gadżetów i akcesoriów, dlatego to niektórzy skupiają się na poszukiwaniach najlepszej wędzarnii ogrodowej. Nie do pominięcia jest również kwestia popularności i opinii, a także ceny.

Grill betonowy, marmurowy czy może żeliwny? Materiał wykonania

Pierwszym istotnym elementem podczas wyboru grilla jest podjęcie decyzji odnośnie jego konstrukcji. Zasadniczo wykorzystuje się trzy różne budulce do produkcji tego sprzętu, a mianowicie beton, marmur, a także żeliwo. Każda z propozycji ma swoje wady i zalety, dlatego nie warto skreślać poszczególnych materiałów z góry.

Zarówno grill betonowy jak i marmurowy wyróżniają się na tle żeliwnego odpowiednika uniwersalnością oraz oczywiście nietuzinkowym wyglądem. Ponadto, są to zdecydowanie trwalsze rozwiązania i o wiele łatwiej jest je czyścić. Musimy również pamiętać o tym, że beton czy marmur jest cechą charakterystyczną tych droższych, o wiele lepiej udekorowanych produktów.

Grille żeliwne polecane są przede wszystkim osobom, które cenią sobie kompaktowość oraz oczywiście mobilność. W przeciwieństwie do betonu czy marmuru, żeliwne grille są bardzo często dostępne z kółkami. Ponadto oferują możliwość złożenia, dzięki czemu transport jest o wiele prostszy i w przypadku złej pogody, istnieje możliwość przeniesienia zestawu w zadaszone miejsce.

Stabilność, czyli jak producent zabezpieczył sprzęt przed upadkiem

Podczas przygotowania posiłku, bardzo ważne jest, aby podstawa była tak stabilna, jak to tylko możliwe. Ostatnie, czego potrzebujemy, to przewrócenie całej konstrukcji i zbieranie kiełbasek, kaszanki, karkówki i innych smakołyków z ziemi. To właśnie dlatego stabilność powinna odegrać najistotniejszą rolę – zaraz po wykonaniu oczywiście.

W przypadku grilli betonowych lub marmurowych, kwestia stabilności nie jest tak istotna z uwagi na ogromną wagę i stały montaż urządzenia. Inaczej ma się kwestia w przypadku mobilnych grilli wykonanych z żeliwa.

Tutaj, szczególnie w przypadku tych najlżejszych produktów, może dojść do przewrócenia – nawet przez mocniejsze zawianie. Dlatego trzeba upewnić się czy produkt oferuje specjalne zabezpieczenia przed przemieszczaniem się grilla, a sama konstrukcja nie ulegnie zniszczeniu przy większym nacisku.

Rozmiar rusztu także kluczowy

Następnym elementem wartym rozważenia podczas wyboru produktu jest rozmiar rusztu. Wielkość powierzchni do grillowania ma o tyle istotną rolę, że może to wpłynąć na czas podania posiłku oraz oczywiście przydatność sprzętu w przypadku dużego zjazdu rodzinnego.

Jeżeli zamierzamy przygotowywać bardzo dużą liczbę posiłków na grillu bądź po prostu często odwiedza nas spora grupa znajomych czy rodziny, to lepiej wybrać sprzęt, którego długość rusztu wynosi przynajmniej 50 cm. Istnieją oczywiście o wiele większe modele, gdzie ruszt ma długość wynoszącą powyżej 60 czy nawet 70 centymetrów.

Jeśli jednak planujemy małe grillowanie i nie potrzebujemy aż tak sporego i, co za tym idzie, ciężkiego i mało mobilnego sprzętu, to warto pomyśleć nad rusztem wynoszącym do 30-40 centymetrów. Taka opcja, pomimo gorszej stabilności, jest świetna w przypadku kupna grilla na balkon czy taras lub w przypadku grillowania dla małej liczby osób.

Obok tych aspektów, warto zwrócić uwagę na komfort i funkcje regulacyjne

Dostosowanie urządzenia do naszych wymagań to z pewnością jedno z ważniejszych rzeczy podczas wyboru grilla węglowego. My musimy pamiętać o tym, aby wybrane przez nas urządzenie gwarantowało nam szereg otworów pozwalających na zmianę poziomu ułożenia rusztowania. Kolejnym elementem poprawiającym komfort jest możliwość rozłożenia dodatkowych blatów roboczych. W zależności od danego modelu, mogą to być dwa, całkiem spore blaty oferujący więcej miejsca wokół grilla na, na przykład, przygotowane potrawy bądź po prostu na talerze.

Innym, niezwykle ważnym elementem jest możliwość regulacji ilości powietrza, jaka dopływa do grilla. Im więcej powietrza się w nim znajdzie, tym wyższa temperatura. Dlatego warto wybrać produkt, który wyposażono w dodatkowe przesłony wentylacyjne. Ich płynna regulacja pozwoli jeszcze dokładniej zadbać o potrawy, które przygotowują się na grillu.

Cechy szczególne to kolejny sposób na poprawę atrakcyjności produktu

Termometr znajdujący się na wyposażeniu produktu, system regulacji temperatury bądź popielnik czy też wyżej wspomniane otwory wentylacyjne umożliwiające regulację ilości powietrza wpuszczanego do wnętrza grilla – te wszystkie cechy dodatkowe mogą uprzyjemnić korzystanie z urządzenia.

Wybór produktu warto również podyktować kółkami, szczególnie kiedy mamy do czynienia z żeliwnymi grillami i pragniemy zadbać o poprawioną mobilność. Oprócz tego, należy też upewnić się, że rączka jest wykonana z materiału nienagrzewającego się.

Wyposażenie dodatkowe, czyli dlaczego warto wybrać grill z wędzarnią

Kierowanie się akcesoriami dodatkowymi to z pewnością ciekawy sposób na zakup sprzętu w atrakcyjnej cenie, szczególnie kiedy doliczymy ogromną liczbę akcesoriów – często wartych drugie tyle, co sam grill. Pamiętać więc powinniśmy o tym przy porównywaniu produktów o podobnych parametrach.

Jeśli chodzi o dokładnie akcesorium, to przede wszystkim warto wziąć pod uwagę wszystkie dodatki usprawniające korzystanie z grilla. Do podstaw należą, między innymi, pokrywy czy też popielnik. Dodatkowo warto mieć na uwadze półkę dolną, czy też półki boczne – zwane również blatami roboczymi.

Te bardziej zaawansowane produkty oferują nam grill z wędzarnią, a więc specjalnie zaprojektowaną kopułą oferującą możliwość wędzenia niektórych produktów – szczególnie tych mniej wymagających. Inne dodatki to też termometr czy kółka.

Opinie i cena za grill w 2024 roku

Wyprzedaże grillów węglowych bardzo często pozwalają nam na znalezienie niezwykle atrakcyjnej cenowo opcji. Jednakże, przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto sprawdzić co inni użytkownicy sądzą o danym modelu. Choć trudno jest określić jakość produktów ręcznie wykonywanych (co bardzo często dotyczy marmurowych lub betonowych grilli), tak informacja od innych kupujących może okazać się kluczowa.

Sprawdzenie czy parametry podane przez producenta rzeczywiście są prawdziwe i odpowiadają temu, co dostajemy naprawdę, jest niezwykle pomocne. Oczywiście uwagi pochodzące od kupujących oparte są na prywatnym doświadczeniu związanym z konkretnym egzemplarzem. Natomiast wadliwa partia może nie wskazywać faktycznego stanu modelu.

Oczywiście musimy pamiętać o cenie i trzeba sprawdzić czy dany produkt mieści się w naszym budżecie. Warto jednak przede wszystkim pomyśleć nad stosunkiem jakości do ceny, gdzie pod uwagę bierze się nie tylko samą cenę, ale też i wyposażenie w niej zawarte, okres gwarancyjny, a także parametry danego produktu.

Najlepszy grill węglowy – podsumowanie rankingu 2024

Grill żeliwny, który bez wątpienia zasługuje na pierwsze miejsce, to Grill węglowy Activa Angular ruszt żeliwny zestaw. Jest to świetne rozwiązanie w atrakcyjnej cenie i z ciekawymi dodatkami. Produkt gwarantuje nam bardzo dobre wykonanie oraz, co jest równie istotne, kompaktowość i mobilność. Nie możemy narzekać też na stabilność, a więc to uniwersalne rozwiązanie.

Jeśli jednak powyższa oferta nie jest dla nas satysfakcjonująca bądź po prostu szukamy większego czy bardziej stabilnego produktu, to warto sprawdzić poradnik zakupowy 2024 i znaleźć idealny produkt według naszych własnych wytycznych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki grill węglowy wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by grilomaniaki

Nasza rodzinka uwielbia sezon grillowy. Jedzenie na świezym powietrzu to sama przyjemność. Dobry gril to podstawa, dlatego w tym roku chcemy coś większego. Może murowany ?

 by czytelnik

Fajne zestawienie, każdy znajdzie coś dla siebie zarówno pod względem ceny, jak i wielkości, jakości. Super.

 by victor908

Grill Lund fajnie wygląda. Pomimo ceny chyba się skusze ;D

 by lani

Grile na kółkach są praktyczne, można ustawić w dowolnym miejscu, łatwo się czyści.

 by klara maj

Jak grill to tylko murowany. Konkretn duży ruszt, dym wychodzi wysoko kominem, nie leci na ludzi.