Grill elektryczny ranking na rok 2024 – dowiedz się która propozycja będzie najciekawsza w 2024 roku

Każdy z nas marzy od czasu do czasu o zorganizowaniu grilla. Choć osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych mają taką przewagę, że mogą na świeżym powietrzu zorganizować jedzenie nad prawdziwym ogniem z użyciem najlepszych grilli gazowych lub grilla na węgiel drzewny, osoby mieszkające w bloku nie mogą sobie na to pozwolić. Pewną alternatywą jest jednak zakup elektrycznego grilla, który choć nie gwarantuje tego specyficznego aromatu potraw, pozwala na ucztowanie – chociażby na balkonie.

Niestety, znalezienie idealnego urządzenia nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Musimy przecież wziąć pod uwagę szereg parametrów. Oprócz tego, bardzo ważne jest zweryfikowanie naszych oczekiwań i sprawdzenie czy wystarczy nam taki typowy domowy grill elektryczny opiekacz w jednym, czy może bardziej interesuje nas ogromne urządzenie, czyli dobry grill elektryczny ogrodowy. Aby pomóc w wyborze właściwego produktu, przygotowaliśmy ranking grillów elektrycznych 2024.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
TEFAL GC3050 2000WDroga
4.9
 

Sprawdź Cenę

BOSCH TFB3302V 1800W
Średnia4.8
 

Sprawdź Cenę

Yoer 2w1 STOJĄCYDroga
4.6
 

Sprawdź Cenę

First Austria 1800WTania4.5
 

Sprawdź Cenę

Mozano 2200 WDroga
4.4
 

Sprawdź Cenę

ELDOM GK150 2000WŚrednia4.2
 

Sprawdź Cenę

MAESTRO MR-717 1900WŚrednia4.1
 

Sprawdź Cenę

Na liście pojawiły się wyłącznie te produkty, które wyróżniają się na tle konkurencji bardzo dobrym wykonaniem oraz oczywiście świetną wydajnością. Ponadto eksperci pamiętali o takich aspektach jak, między innymi, dodatkowe cechy szczególne, rodzaj powłoki oraz oczywiście moc sprzętu. Ważna okazała się też gwarancja, nasze bezpieczeństwo czy dodatkowe informacje w formie opinii o grillach elektrycznych czy też stosunek jakości do ceny.

GRILL ELEKTRYCZNY TEFAL GC3050 2000W ROZKŁADANY

Grill Tefal GC3050 to urządzenie, które charakteryzuje się mocą 2000W. Sprzęt może być użytkowany na trzy sposoby, dzięki dwóm pozycjom pracy – dwustronnej oraz standardowej. Łączna powierzchnia grillowa wynosi 600 cm2. Dzięki regulowanej pokrywie grill można dopasować do grubości produktów, dzięki czemu są one równomiernie opieczone. Z uwagi na świetną funkcjonalność, wysoką moc oraz ogólne wykonanie, produkt zwycięża w rankingu 2024.

Płyty grzewcze grilla można zdejmować i myć w zmywarce. To zwiększa komfort użytkowania oraz pomaga zachować sprzęt w odpowiedniej czystości. Grill posiada specjalny termostat, który pozwala dobrać temperaturę smażenia dla przyrządzanej potrawy. Ikonografiki, które znajdują się nad regulatorem, podpowiadają optymalne ustawienie do konkretnych produktów. Grill posiada nienagrzewający się uchwyt, dzięki czemu obsługa sprzętu jest bezpieczna oraz komfortowa.

Nieprzywierające i gorące płyty grilla Tefal GC3050 to gwarancja przygotowania soczystych i aromatycznych potraw. Specjalne nachylenie płyt urządzenia ułatwia odprowadzanie soków i tłuszczu do dedykowanego zbiornika. To sprawia, że grillowane potrawy są zdrowsze. Dodatkowo zapewnia, że urządzenie dłużej zachowuje czystość.

Grill marki Tefal umożliwia przygotowywanie potraw na trzy różne sposoby. Dania można opiekać z zamkniętą pokrywą, otwartą całkowicie lub do połowy. Zamknięcie pokryw pozwala opiekać mięsa lub ryby, zachowując przy tym aromat przygotowywanych potraw. Po otwarciu pokryw uzyskuje się minigrill, który jest idealny podczas przygotowywania potraw na przyjęcia. Z kolei pozycja pół-otwarta pozwala przyrządzić opiekane kanapki z serem czy też warzywa, jak cukinia lub papryka.

GRILL ELEKTRYCZNY BOSCH TFB3302V PANINI 1800W

Grill elektryczny TFB3302V marki BOSCH to urządzenie o mocy 1800W. Duża moc sprawia, że grill rozgrzewa się szybko, a tym samym niedługo po uruchomieniu jest już gotowy do pracy. Jest to gwarancją szybkiego przygotowania potraw.

Urządzenie można łatwo i komfortowo umyć po każdym użytkowaniu. Wystarczy po skończonym grillowaniu włożyć płytę do zmywarki. Dzięki temu będzie ona idealnie czysta, a użytkownik grilla zaoszczędzi czas oraz energię.

Niemiecki producent przygotował nam produkt, który umożliwia równomiernie smażenie potraw, dzięki możliwości dopasowania położenie górnej płyty do grubości potrawy. Dzięki zastosowaniu regulacji płyta tak samo przypieka potrawę na całej jej długości. Urządzenie dodatkowo jest wyposażone w zbiornik na odprowadzanie tłuszczu. Dzięki niemu przygotowywane potrawy są zdrowsze, a grill dłużej zachowuje czystość.

Warto zwrócić także uwagę na powłoki zapobiegające przywieraniu, które również sprawiają, że sprzęt można łatwiej umyć i szybko ponownie użytkować. Grill marki BOSCH posiada specjalny uchwyt nienagrzewający się. To sprawia, że urządzenie jest nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale również bezpieczne. Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w lampkę kontrolną do komunikacji, nóżki antypoślizgowe czy też wyłącznik bezpieczeństwa.

Duży Grill elektryczny 2w1 STOJĄCY bez dymu Yoer

Grill elektryczny 2w1 marki Yoer to produkt, który umożliwia grillowanie przez cały rok. Z jednej strony jako grill stołowy, z drugiej – wolnostojący. Specjalna grzałka oraz tacka na tłuszcz, do której wlewa się wodę, sprawia, że nie ma problemów z dymem, a tym samym można użytkować grill zarówno w domu, jak i na balkonie.

Grill marki Yoer posiada dużą powierzchnię grillową – 1066cm2, dzięki czemu w jednym momencie można przygotować sporą ilość potraw. Wysoka moc, 2000W, sprawia, że grill błyskawicznie się nagrzewa. Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w mini ruszt, który znajduje się na osłonie grilla. Gwarantuje on utrzymanie odpowiedniej temperatury potraw przed podaniem.

Ponadto urządzenie posiada półki boczne (20×31,5cm) na akcesoria używane podczas grillowania oraz półkę dolną (51,5×35,5cm), która stanowi podstawę grilla, a jednocześnie dużą powierzchnię, na której można ustawić potrawy czy napoje.

Sprzęt jest wyposażony w dwa typy wymienialnych rusztów. Chromowany ruszt ze stali nierdzewnej, który jest lekki, łatwy w czyszczeniu oraz trwały. Drugi typ to specjalna płyta do grillowania beztłuszczowego, która została wykonana z aluminium i posiada nieprzywierającą powłokę.

Grill elektryczny marki Yoer jest wyposażony w prosty w obsłudze panel sterowania. Posiada wbudowany termostat oraz nienagrzewające się pokrętło działające bezstopniowo. Dodatkowo sprzęt ma mikrowyłącznik bezpieczeństwa, który chroni grill przed uszkodzeniem w wyniku zbyt wysokiej temperatury.

Grill elektryczny składany First Austria 1800W

Grill elektryczny model 5343-2 austriackiej marki First Austria to bardzo praktyczne rozwiązanie. Możliwość rozłożenia go o 180° pozwala smażyć na dwóch płytach jednocześnie. Dzięki temu dwukrotnie skraca się czas przygotowywania potraw, co pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również czas użytkownika.

Zaletą urządzenia marki First Austria jest szybkie nagrzewanie się grilla. Po ustawieniu pokrętła na maksymalną moc, sprzęt już po dwóch minutach osiąga maksymalną temperaturę 280°. Gwarantuje to zarówno oszczędność czasu, jak i energii elektrycznej.

Urządzenie zostało wyposażone w system odprowadzaniu tłuszczu oraz wody. Dzięki temu przygotowywane potrawy są bez tłuszczu, czyli fit, a tym samym zdrowsze. Cały tłuszcz, np. z mięsa, spływa kanalikami do specjalnego pojemnika, który potem można łatwo opróżnić.

Płyty grilla są pokryte specjalną powłoką anty-adhezyjną, czyli zapobiegającą przywieraniu, co w znaczący sposób ułatwia czyszczenie urządzenia. Obsługa grilla jest prosta, do regulacji temperatury i włączenia służy jedno pokrętło. Temperaturę smażenia czy opiekania można dostosować za pomocą specjalnego termostatu.

Z kolei dzięki dostosowywanej wysokości płyt można opiekać grubsze kawałki. Ułatwia to także równomierne smażenie i zapobiega spłaszczaniu potraw. Grill można przechowywać w pozycji pionowej, co zaoszczędza przestrzeń na blacie czy w szafce.

Grill elektryczny opiekacz 2200W rozkładany MOZANO

Grill elektryczny marki MOZANO jest idealnym rozwiązaniem na zdrowe i całoroczne grillowanie. Charakteryzuje się wysoką mocą, 2200W, i bardzo szybkim rozgrzewaniem się.

Płyta górna urządzenia jest ruchomo zamontowana, dzięki czemu dopasowuje się do rozmiaru potrawy. Zapobiega to spłaszczaniu jedzenia, ale przede wszystkim gwarantuje równomierne utrzymanie ciepła. Dzięki specjalnej, marmurkowej powłoce teflonowej typu „non stick”, potrawy nie przywierają, co przekłada się na szybsze czyszczenie grilla.

Grill marki MOZANO to perfekcyjne i zdrowe grillowanie. Do przyrządzanych potraw nie trzeba dodawać tłuszczu, z kolei ten, który zawiera mięso, spływa specjalnymi kanalikami do zbiornika umieszczonego z tyłu urządzenia.

Obsługa grilla elektrycznego jest prosta, ponieważ do regulacji temperatury oraz włączania służy tylko jedno pokrętło. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w kolorowe wskaźniki stanu gotowości i nagrzewania. W zależności od tego, jak chce mieć się wysmażoną potrawę, można dostosować temperaturę za pomocą termostatu.

Sprzęt charakteryzuje ponadto duża powierzchnia grillowania, dzięki możliwości otworzenia płyt pod kątem 180°. Dzięki temu uzyskuje się podwójną powierzchnię do opiekania lub smażenia.

Grill jest łatwy do mycia, a dzięki nieprzywierającej powłoce jedzenie łatwo od niego odchodzi. Nie ma konieczności szorowania, co przekłada się na żywotność urządzenia. Dodatkowo warto zauważyć, że tackę na soki oraz tłuszcz można błyskawicznie zdemontować i umyć w zmywarce. Płyty zaś wystarczy przetrzeć suchym ręcznikiem papierowym.

Grill elektryczny Panini ELDOM GK150 2000W

Grill elektryczny GK150 marki ELDOM to gwarancja wygodnego grillowania przez cały rok. Urządzenie umożliwia łatwe grillowanie, smażenie oraz podgrzewanie różnego rodzaju potraw bez względu na warunki pogodowe panujące na dworze.

Sprzęt jest łatwy w obsłudze i elegancki. Jest wyposażony w ruchomą górną płytę, dzięki czemu może być wykorzystywany do opiekania z obu stron produktów o różnej grubości. Warto zaznaczyć, że pokrywa automatycznie dopasowuje się do grubości produktów. Jednocześnie grill elektryczny marki ELDOM może także służyć jako tradycyjny grill (po otwarciu do 180 stopniu). Zapewnia wówczas dużą powierzchnię grillowania – łącznie 988 cm2.

Model GK150 flaat został wyposażony w obudowę ze stali szlachetnej, co zapewnia trwałość sprzętu. Dodatkowo posiada płyty z powłoką antyadhezyjną, dzięki której potrawy nie przywierają do grilla, co ułatwia jego czyszczenie i komfortowe użytkowanie. Ponadto urządzenie marki ELDOM ma termostat z regulacją temperatury, co gwarantuje dobre wysmażenie i opiekanie przyrządzanych dań.

Wygodę korzystania z grilla elektrycznego gwarantują lampki kontrolne, dwa praktyczne zbiorniki na tłuszcz, jak i również nienagrzewający się uchwyt. Łatwe przechowywanie sprzętu umożliwia blokada pokrywy oraz miejsce na przewód zasilający, które mieści się w podstawie.

GRILL ELEKTRYCZNY OPIEKACZ 1900W ROZKŁADANY XXL

Grill elektryczny model MR-717 marki Maestro ma moc 1900W. Jest to urządzenie, które ma aż 3 pozycje grillowania. Po pierwsze, sprzęt pełni funkcję grilla stołowego (pozycja otwarta), pieca (pozycja zamknięta) oraz grilla kontaktowego (pozycja półotwarta). Grill marki Maestro sprawdza się zatem w różnych sytuacjach, jest to ponadto urządzenie, które można stosować przez cały rok.

Recenzowany produkt posiada powłokę nieprzywierającą, dzięki czemu potrawy nie przyklejają się do powierzchni urządzenia. Jest to również istotny aspekt podczas mycia sprzętu. Dzięki temu, że grill jest wyposażony w powłokę „non stick” znacznie łatwiej jest później czyścić go.

Urządzenie to pozwala przyrządzać zdrowe i smaczne potrawy. Cały tłuszcz z mięsa spływa do tacki ociekowej, którą później można bez problemu wyjąć i umyć dla zachowania komfortu użytkowania oraz czystości grilla. Ważne jest również to, że także płyty można wyjąć do mycia. Jest to dużą zaletą tego sprzętu.

Dodatkowo grill elektryczny tej marki jest wyposażony w nienagrzewającą się rączkę, która zapewnia bezpieczeństwo, ale i komfort użytkowania. Urządzenie można przechowywać w pozycji pionowej, dzięki czemu zaoszczędza się miejsce w kuchni.

Grill elektryczny ogrodowy, a domowy – dowiedz się jakie kryteria liczą się najbardziej

Poszukując idealnego produktu bardzo często zapominamy o tym, że dany sprzęt powinien przede wszystkim spełniać nasze wymagania, oferować te funkcje, na których najbardziej nam zależy, a także być stosunkowo przystępny pod względem cenowym i być popularnym wyborem przez innych. Wyżej zaprezentowane produkty oferują nam wszystko, czego tak naprawdę moglibyśmy oczekiwać. Jeśli jednak brakuje im któreś z ważnej dla nas cechy czy nie spełniają wszystkich wymagań, warto znać podstawy, aby samemu znaleźć ten idealny elektryczny grill.

Dlatego decydując się na produkt spoza katalogu, musimy przede wszystkim upewnić się, że oferuje on właściwe parametry. Pierwszym z tych parametrów jest, oczywiście, moc urządzenia. Kolejno warto sprawdzić wymiary, aby upewnić się, że w przypadku gości będziemy mogli nakarmić wszystkich bez kolejek i gotowania etapami. Dodatkowo istotne jest zweryfikowanie funkcji dodatkowych.

Bezpieczeństwo jest kluczowe, tak więc musimy mieć na uwadze takie wszystkie opcje, które gwarantują pełne bezpieczeństwo nasze i innych użytkujących. Cechy szczególne i właściwości dodatkowe wyróżniające dany produkt od konkurencji z pewnością będą dla nas ważne. Kluczowe natomiast jest to, aby wybrany sprzęt oferował nam długi okres ochronny. Więcej informacji znajdziemy w poniższym artykule: https://www.garneczki.pl/blog/jaki-grill-elektryczny-ranking

Grill elektryczny na balkon czy do ogródka? Pamiętaj o zastosowaniu

Wybierając grill zasilany elektrycznością, musimy przede wszystkim określić czy będzie to urządzenie wykorzystywane w mieszkaniu czy w domku jednorodzinnym bądź ogólnie w ogrodzie lub na tarasie. Jest to jedna z istotniejszych rzeczy, o których musimy pamiętać z uwagi na design urządzenia, wielkość, wagę, a także stabilność i szereg innych elementów związanych z konstrukcją i ewentualnością kompaktowością lub jej brakiem.

Jeśli planujemy umieścić grill elektryczny na balkon, to oczywiście trzeba uwzględnić rozmiar. Nie będziemy przecież stawiać na balkonie ogromnego grilla, który okazałby się nieco za duży nawet dla trawnika za domem. Oczywiście to wszystko zależy od tego czy lub jak wielu gości będziemy przyjmować.

Kompaktowe grille są oczywiście tańsze, co jest prawdopodobnie jedną z ważniejszych różnic dla wielu użytkowników.

Moc grilla to kluczowy aspekt w każdym przypadku

Wyrażana w watach, moc wskazuje nam na to jak szybko urządzenie będzie nagrzewać płyty oraz w jakich temperaturach będzie pracować. Niektóre grille pozwalają na bardzo szybkie i, co ważniejsze, równomierne ogrzewanie nawet najbardziej wymagających przypraw. Inne natomiast okażą się jedynie dobre do takich podstawowych dań jak, na przykład, kiełbaska, kaszanka czy papryka.

Oczywiście istnieje wiele innych przepisów grill elektryczny może przyrządzić, lecz im bardziej zaawansowane danie i im bardziej szczegółową obróbkę cieplną wymaga, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że sprzęt o niskiej mocy sobie z tym poradzi.

Jeśli mowa o konkretnych liczbach, to warto szukać urządzeń o mocy przekraczającej 1500 W. Oczywiście im większa moc, tym większy pobór prądu. W momencie kiedy najbardziej zależy nam na prawidłowym przygotowaniu posiłku, to lepiej pamiętać o mocy i wybrać sprzęt minimum 2000W.

Niewątpliwie ważna jest również obsługa i funkcjonalność

Prostota przygotowania posiłku to także kluczowy element i o tym musimy pamiętać. Niektóre marki stosuję szereg udogodnień i specjalnych rozwiązań, które ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Bardzo dobrym przykładem jest przygotowanie demontowanym komponentów z takiego materiału, aby bez problemu można było umyć je w zmywarce.

Kompatybilność zmywarkowa to jednak nie wszystko, o czym trzeba pamiętać. Bardzo ważne jest też zweryfikowanie czy sprzęt pozwoli nam na regulację górnej płyty. W ten sposób dostosujemy jej ułożenie do potrawy, którą zamierzamy przygotować. Inne udogodnienia to, między innymi, właściwe i wydajne odprowadzanie tłuszczu czy po prostu zastosowanie światełka kontrolnego do wskazania temperatury.

Właściwości szczególne i cechy dodatkowe

Nawet jeśli wybierzemy odpowiedni produkt, musimy mieć pewność, że będzie on jak najlepiej doposażony mając na uwadze wymagania poszczególnych użytkowników. Wyżej wspomniana możliwość umycia niektórych elementów w zmywarce to jeden z takich przykładów. Jednakże, jest ich o wiele więcej i im bardziej zaawansowane urządzenie i lepiej dostosowane do naszych wymagań, to tym będzie ono droższe.

Dodatkowe elementy, które mogą wskazać nam na bardzo rozbudowany system grillowy to, między innymi, wykorzystanie modularnej budowy. To natomiast oznacza, że sprzęt jest o wiele łatwiej utrzymać w czystości. Oczywiście pamiętajmy o osłonie przed wiatrem (co jest kluczowe dla ogrodowych grillów elektrycznych) czy też o dodatkowych półkach na akcesoria związane z grillowaniem.

Wszystkie wyżej wspomniany cechy dodatkowe wiążą się z uniwersalnością. Jednakże, czasami producenci decydują się na skonstruowanie opcji przystosowanej do konkretnych potraw. Jeśli jednak zadbamy o pełną uniwersalność, a więc możliwość rozłożenia pokrywy i zmianę pozycji pracy, to będziemy cieszyć się wielofunkcyjnością o jakiej każdy z nas marzy, i która pozwala na bezproblemowe korzystanie ze sprzętu tak długo, jak tylko chcemy.

Bezpieczeństwo odgrywa tu kluczową rolę

Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji, kiedy to sprzęt po dosłownie kilku miesiącach ulega uszkodzeniu. Jest to zdecydowanie nieciekawa opcja, szczególnie kiedy wydamy setki, a może i tysiące złotych na sprzęt. Dlatego warto upewnić się, że interesujący nas model został zabezpieczony przed uszkodzeniem za pomocą wielu różnych opcji.

Jedną z najbardziej podstawowych metod zabezpieczających urządzenie jest oczywiście zastosowanie nóżek antypoślizgowych. Jesto to przede wszystkim spotykane we wszystkich mniejszych sprzętach AGD, w tym grillach elektrycznych. Oczywiście te ogromne, przeznaczone do ogrodu, nie mają nóżek antypoślizgowych. Jednakże, masywna budowa powinna gwarantować stabilność.

Z innych funkcji zabezpieczających, które już w bardziej bezpośredni sposób dbają o nasze bezpieczeństwo to oczywiście nienagrzewający się uchwyt. Gwarantuje to możliwość podniesienia płyty grillowej bez ryzyka oparzenia. Jeśli chodzi o silnik, to wykorzystuje się także zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Jakość wykonania, a gwarancja

Bardzo wiele osób decyduje się na zakup grilla elektrycznego tefal z uwagi na renomę. Daje to pewność, że produkt będzie działał bezproblemowo nawet po wielu miesiącach. Oczywiście renoma to nie wszystko, bo niezwykle ważną rolę odgrywają kwestie bezpieczeństwa i zastosowane funkcjonalności.

Jeśli zależy nam na bardzo dobrym produkcie, to tefal grill elektryczny nie musi być jedynym rozwiązaniem. Wielu mniej znanych producentów oferuje zabezpieczenia przed przegrzaniem. Ponadto, okres ochronny, który można dodatkowo wydłużyć, będzie wskazaniem, że sprzęt przygotowany został na lata pracy, a nie na miesiące.

Grill elektryczny opinie 2024

Komentarze użytkujących to jeden z najprostszych sposobów na zweryfikowanie czy mamy do czynienia z produktem niskiej jakości czy może bardzo dobrym urządzeniem, który pozwoli nam na przygotowanie każdego przepisu. Grill elektryczny z bardzo pochlebnymi komentarzami jest zazwyczaj nieco droższy, lecz to nie zasada.

W opiniach szukajmy tylko tych, które pochodzą od zweryfikowanych użytkowników. Często powtarzające się zalety czy też wady należy uznać za prawdziwe z uwagi na to, że prawie każdy kupujący zwrócił na nie uwagę. Oczywiście pamiętajmy też o tym, że zdjęcia od innych osób mogą posłużyć jako weryfikację stanu faktycznego produktu.

Najlepszy grill elektryczny – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu w dzisiejszym zestawieniu zostaje bez wątpienia GRILL ELEKTRYCZNY TEFAL GC3050 2000W ROZKŁADANY. Jest to produkt idealny z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że gwarantuje bardzo wysoką moc, a także wiele funkcji ustawienia grilla. Ponadto przygotowany został przez renomowaną firmę. Przekłada się to na trwałość produkcji i oczywiście pewność, że komponenty sprzętu są wysokiej jakości.

Jeśli jednak preferujemy zakup sprzętu o nieco większej mocy bądź pragniemy kupić grill elektryczny do przepisów bardziej zaawansowanych, czy też po prostu myślimy nad rozwiązaniem elektrycznym na działkę, to w zestawieniu pojawiło się kilka interesujących produktów. Warto przejrzeć je wszystkie i wybrać najlepszy. Alternatywnie w poradniku zakupowym znajdziecie najlepsze porady i wskazówki odnośnie dobrego zakupu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki grill elektryczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews