Jakie grabie do trawy należy wybrać? Sprawdź ranking produktów i wybierz odpowiedni sprzęt z oferty na rok 2024

Opadające liście to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów nadchodzącej jesieni. Choć są one piękne i cudownie uzupełniają jesienną aurę ogrodową, tak należy pozbyć się nagromadzonych wokół drzew organów roślinnych z uwagi na estetykę, ale także w celu ochrony drzew i nas samych (liście, szczególnie mokre, są bardzo śliskie i nie jest trudno o tragedię).

Znalezienie jednak odpowiednich grabi do trawy nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Musimy przecież mieć na uwadze powierzchnię naszej działki, a także komfort pracy. Wbrew pozorom, parametrów, na które musimy uważać, jest jeszcze więcej. To właśnie dlatego powstało dzisiejsze zestawienie. Oferowane produkty pozwolą na sprecyzowany i przemyślany wybór, dzięki czemu wybierzemy idealne grabie do wyczesywania suchej trawy, jak i mokrej.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
FISKARS SOLIDŚrednia4.8
 

Sprawdź Cenę

FISKARS ERGO 160cm
Droga4.9
 

Sprawdź Cenę

Grabie metalowe TUCHMETTania4.6
 

Sprawdź Cenę

Grabie aerator GardenaTania4.4
 

Sprawdź Cenę

Grabie WOLF-GartenTania4.4
 

Sprawdź Cenę

FISKARS Grabie do liści trawy SOLID (XL) 135090

Pierwsze miejsce należy do produktu marki Fiskars, który ma zaskakująco atrakcyjną cenę w stosunku do oferowanej jakości. Grabie są we flagowych kolorach firmy, czyli są czarne i mają pomarańczowe elementy. W cenie wliczony jest również solidny trzonek o długości 173,5 cm. Cały gadżet ogrodowy waży niecały kilogram, dokładnie 0,85 kg.

Główną zaletę stanowi głowica, która jest szeroka i sprężysta, co pozwala na łatwe zgarnięcie liści, skoszonej trawy oraz niewielkich gałązek. Zęby są płaskie, sztywne i zagięte – umożliwiają zgrabienie wielu odpadów i przesunięcie je w pożądany punkt bez potrzeby mocnego docisku grabi do podłoża. Szerokość głowicy wynosi 65 cm.

Grabie powstały z nierdzewnego, lekkiego materiału odpornego na negatywny wpływ wody oraz uszkodzenia mechaniczne. Atutem jest długi i wymienny trzonek, dzięki któremu przyrząd jest poręczny i nie ma potrzeby schylania się w trakcie pracy. Produkt zebrał bardzo dużo pozytywnych recenzji. Klienci zwracają uwagę na solidność oraz ładny design grabi. Warto wspomnieć także o tym, że do produktu dołączona jest roczna gwarancja jakości.

PROFESJONALNE GRABIE 32-zębne do trawy,liści

Kolejny model sprzedawany bez trzonka, w dosyć atrakcyjnej cenie. Te grabie są niebieskie, pokryte wytrzymałym matowym lakierem proszkowym zabezpieczającym przyrząd przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi, np. zadrapaniami lub trafieniem na kamień w trakcie pracy.
Całość wykonano z niezwykle lekkiej i solidnej stali węglowej, natomiast szerokość robocza grabi wynosi 56 cm. Do podłużnej rury przyspawane są 32 sztywne zęby oraz dwie rurki podtrzymujące zagrabione odpady i wzmacniające konstrukcję. Otwór przeznaczony na trzonek jest odpowiednio głęboki i wyprofilowany, więc kij się nie wysuwa ani nie obraca.

Produkt posiada gumowe nakładki na końcach szerokości, które amortyzują ewentualne uderzenia o twardą powierzchnię. Każdy ząb ma zgrubienie na końcu, co zapobiega zbyt głębokiemu wbiciu się grabi w ziemię.

Grabie stworzono z myślą o zbieraniu siana i skoszonej trawy, ale sprawdzają się także do zagrabiania niewielkich gałęzi, np. po przycięciu żywopłotu lub do rozprowadzenia ziemi. Klienci, którzy mieli okazję sprawdzić gadżet, chwalą jego trwałość, funkcjonalność oraz niezawodność.

GRABIE DO TRAWNIKA SIANA GR9240 TRAWY AREATOR

NAC rlm 1800-T to nowoczesna, samojezdna kosiarka przeznaczona do średniej wielkości ogrodów miejskich 1500m2, a maksymalna powierzchnia to 1800. Jest prosta w instalacji i intuicyjna w obsłudze. Urządzenie wyposażone jest w kilka niezmiernie ważnych czujników. Znajdziemy w nim czujnik deszczu. Wykrycie opadów powoduje powrót do bazy. W kosiarce zamontowano również czujnik podniesienia podłoża i czujnik przeszkód umożliwiający ich omijanie i wyznaczanie nowej trasy pracy, a także czujnik przechylenia i dotyku. Całkowite naładowanie kosiarki w stacji dokującej wynosi od 60 do 90 minut i jest uzależnione od temperatury panującej na zewnątrz. Po tym czasie robot jest w stanie pracować przez 90 do 240 minut. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, intuicyjne. Posiada dedykowane oprogramowanie w postaci aplikacji na smartfony. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników zamontowano przycisk awaryjny, który powoduje natychmiastową przerwę w pracy. Urządzenie jest energooszczędne. Najbardziej efektywny jest przy suchej pogodzie, mokra trawa łatwo przykleja się do ostrzy i całego urządzenia. Przed rozpoczęciem pracy trawnik trzeba wyczyścić z gałęzi, kamieni czy innych przedmiotów, które mogą utrudnić lub uniemożliwić pracę kosiarki.

Grabie metalowe do trawy siana 32 zębne kultywator

Prosty, elegancki model w srebrnym kolorze. Grabie wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co przekłada się na ich wytrzymałość. Malowane proszkowo lakierem, który gwarantuje doskonałą ochronę przyrządu przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Niezbyt skomplikowana konstrukcja została wzmocniona dwiema dodatkowymi rurkami, które jednocześnie pełnią funkcję przytrzymywania zgrabianych odpadów.

Grabie sprawdzają się w przypadku skoszonej trawy, gałązek oraz małych kamieni. Model posiada 32 zęby, każdy o długości 13 cm, natomiast odstępy między nimi wynoszą równo 1,5 cm. Produkt sprzedawany bez trzonka, producent zaleca dokupienie kija o średnicy 28 mm – ten rozmiar gwarantuje mocną przyczepność głowicy. Zęby są delikatnie zawinięte do wewnątrz, aby nie gubiły zagarnianych odpadów.

Na uwagę zasługuje stosunkowo niska cena oraz trzymiesięczna gwarancja jakości. Produkt zdobył w większości bardzo dobre recenzje i oceny, a klienci chwalą solidną konstrukcję oraz wytrzymałość grabi. Rozstaw zębów i ich kształt pozwalają na równomierne rozprowadzenie nawozu lub ziemi w ogrodzie. Dostosowanie odpowiedniej długości trzonka przekłada się na wysoki komfort pracy, ponieważ gadżet jest lekki i nie wymaga użycia siły.

Grabie Do Trawy WOLF-Garten UH-M 60

Najdroższy model w tym zestawieniu, ale jednocześnie bardzo profesjonalny. Za ceną stoi rzetelna jakość i dwuletnia gwarancja. Grabie marki Wolf-Garden powstały z wytrzymałego metalu odpornego na rdzę i wszelkie uszkodzenia mechaniczne, np. uderzenia i zadrapania. Szerokość robocza produktu równa się 58 cm. Grabie mają 32 zagięte do wewnątrz zęby zakończone delikatnym zgrubieniem. Dzięki temu dobrze zbierają odpady i nie wbijają się zbyt głęboko w ziemię.

Atutem są dodatkowe rurki, których zadaniem jest nie tylko wzmocnienie całej konstrukcji, ale także podtrzymanie zagrabianego materiału, w taki sposób, aby się nie rozsypywał. Te grabie sprawdzają się w przypadku skoszonej trawy, niewielkich gałęzi, suchych liści oraz do równomiernego rozgrabywania ziemi lub nawozu. Model jest sprzedawany bez trzonka, producent zaleca dołączany uchwyt multi-star ZM 170 idealnie pasujący do tych grabi.

Wsad do uchwytu jest oryginalny – nie jest to otwór tak jak w przypadku innych modeli. Mamy tu do czynienia z profesjonalną końcówką, którą się wpina w trzonek. Takie rozwiązanie gwarantuje bardzo dobre dopasowanie, przyczepność, a co za tym idzie – wysoki komfort pracy.

Czym kierować się wybierając grabie do wyczesywania suchej trawy i tej wilgotnej? Poradnik zakupowy 2024

Decydując się na ostateczny produkt gwarantujący najlepsze grabienie organów roślinnych, musimy mieć na uwadze szereg różnych parametrów. Każdy z nas oczekuje z resztą czegoś innego. To właśnie dlatego nie sposób jest ocenić ekspertowi czy lepiej wybrać grabie wachlarzowe czy standardowe. To właśnie dlatego najlepiej jest rozpocząć własne poszukiwania i po sprawdzeniu odpowiedniej ilości dostępnych produktów i zweryfikowaniu ich danych technicznych, wybrać te, które najlepiej nam odpowiadają.

Zanim jednak przejdziemy do własnych poszukiwań, warto wiedzieć jakie są kluczowe parametry, które powinny wyróżniać dane grabie ogrodowe od swojej konkurencji. Pierwszym z takich parametrów jest szerokość głowicy. Ponadto warto sprawdzić jaka jest długość narzędzia, a także zweryfikować rodzaj trzonka – czy jest wymienny czy też nie. Wykonanie urządzenia to kolejny niezwykle kluczowy element.

Oczywiście nie można zapomnieć o tych mniej ważnych, lecz wciąż relatywnie istotnych parametrach czy danych technicznych. Na przykład okres gwarancyjny jest czymś ważnym i zawsze warto mieć to na uwadze. Podobnie ma się sytuacja z wagą i z komfortem użytkowania, a także z opiniami i uwagami innych osób. Dodatkowe informacje znajdziemy natomiast tutaj: https://www.rynek-rolny.pl/artykul/jakie-grabie-ogrodowe-warto-kupic-zobacz.html

Pamiętajmy o parametrach grabi

Tak jak w przypadku innych narzędzi ogrodniczych, tak i w przypadku grabi bardzo istotne są ich parametry. Mowa tutaj przede wszystkim o głowicy, która to wpływa na ilość liści, które jesteśmy w stanie zgrabić w jednym momencie. Szeroka głowica przekłada się na skuteczną pracę, co jest niezwykle przydatne w przypadku sporych powierzchni.

Jeśli chodzi o dokładne wartości, to do dużych działek warto wybierać głowicę o wielkości wynoszącej minimum 60 cm. Wtedy praca idzie bardzo szybko. Oczywiście mniejsze działki mogą być grabione za pomocą mniejszych głowic, lecz musimy liczyć się z mniejszą skutecznością takiej właśnie pracy.

Warto także pamiętać o tym, że trzonek i jego długość także odegrają kluczową rolę – w zależności od tego czy będzie to produkt wykorzystywany przez kogoś wysokiego czy niskiego. Minimalna długość, jaką zalecamy, wynosi 160 cm. Jednakże, z powodzeniem na rynku znajdziemy oferty z trzonkiem o długości przekraczającej 170 cm.

Oczywiście istotny jest materiał wykonania

Same parametry nie zdadzą się na nic, jeśli wybierzemy grabie plastikowe, które po kilku miesiącach odmówią nam posłuszeństwa. Co prawda taki wybór ma swoje zalety – urządzenie jest lekkie i bez problemu poradzi sobie nawet w przypadku mokrych liści. Oprócz tego, nie musimy martwić się o rdze. Niestety, do momentu powstania rdzy tworzywo sztuczne nie wytrzyma z uwagi na swoją bardzo ograniczoną wytrzymałość.

O wiele lepszym wyborem, jeśli chodzi o trwałość i bezawaryjność, będzie zakupienie nierdzewnego i trwałego materiału metalowego – stali. Solidność i wytrzymałość takiego rozwiązania z pewnością wynagradza fakt, że są to cięższe sprzęty o większej cenie.

Kluczowy jest też komfort

Następny istotny punkt podczas przeglądania grabi to oczywiście komfort. Jak możemy się domyślić, pierwszym kluczowym parametrem wpływającym na ten aspekt jest oczywiście waga. Choć większość grabi – nawet tych metalowych – nie jest bardzo jakoś bardzo ciężka, bo ich waga wynosi od 0,7 do 1,5 kg, tak warto przyjrzeć się tym wartościom nieco bliżej.

Otóż korzystanie ze sprzętu, który waży prawie 2 kilogramy przez 2-3 godziny z pewnością będzie męczące. Dlatego tak istotny jest wybór grabi, których waga (wraz z trzonkiem) nie przekracza kilograma. To pozwala na skuteczne i pewne sprzątanie liści nawet przez wiele godzin.

Co ciekawe, oprócz wagi sprawdźmy również design uchwytu. Czasami producent stosuje prosty kij, który nijak ma się do podwyższenia komfortu. W niektórych sytuacjach znaleźć możemy ergonomiczne wykończenie, a dodatkowo miękkie pokrycie na ręce. To wszystko pozwala na bezproblemowe i, co ważniejsze, bardzo szybkie grabienie liści.

Zwróćmy uwagę na gwarancję

Jeśli nie jesteśmy przekonani czy dane wykonanie grabi będzie wystarczająco dobre, aby przez kilka lat nie martwić się o wymianę narzędzia, to warto sprawdzić jak bardzo producent jest pewny o trwałości swojego sprzętu. Okres ochronny może się różnić i to diametralnie. Te budżetowe, plastikowe grabie mają zazwyczaj gwarancję przewidzianą na rok, a nawet i na krócej.

Jeśli jednak zależy nam na najtrwalszej opcji ze wszystkich, to skupiajmy się wyłącznie na tych, których gwarancja wynosi 24 miesiące lub więcej. Co ciekawe, niektórzy producenci gwarantują nam nawet i 3-5 lat ochrony, co jest wyśmienitym wynikiem i wskazuje na pewność producenta odnośnie jakości produktu.

Opinie i ceny w 2024 roku

Oprócz wyżej wymienionych warunków, nasze grabie muszą również spełnić dwa inne, nieco mniej istotne aspekty, a mianowicie opinie i ceny. Choć to czysto subiektywne odczucie, szczególnie jeśli mowa o budżecie, lecz warto porównać stosunek jakości do ceny. Im droższy produkt, tym mamy oczywiście większe oczekiwania. Warto jednak sprawdzić czy za ceną kryją się dodatkowe właściwości czy inne dodatki.

Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na popularność produktu i na to czy opinie są pozytywne. To pozwala nam ocenić czy mamy do czynienia z polecanym wyborem czy, na przykład, lepiej zrezygnować z danych grabi i skupić się na tych z lepszymi ocenami.

Ranking grabi do trawy – podsumowanie produktów 2024

Z dzisiejszej batalii zwycięsko wychodzą FISKARS Grabie do liści trawy SOLID (XL) 135090. Produkt cechuje się bardzo dobrym wykonaniem i stosunkowo niską wagą jak na takie trwałe i solidne wykonanie. Co prawda gwarancja mogłaby być dłuższa, lecz są to grabie do trawy fiskars, a więc renoma marki potwierdza ich trwałość. Oczywiście na uwagę zasługuje też system wymiany głowicy SOLID.

Jeśli planujemy zakup samej głowicy bądź po prostu szukamy urządzenia o dłuższym okresie ochronnym, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć własne poszukiwania. Poradnik wskaże najistotniejsze informacje i pomoże wybrać każdemu idealny produkt do danych wymagań. Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że alternatywnie warto sprawdzić pozostałe produkty w rankingu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie grabie do trawy wybrać
Average rating:  
 0 reviews