Jak wybrać właściwe urządzenie do pielęgnacji ogrodu? Glebogryzarka elektryczna ranking na rok 2024

Na rynku w roku 2024 mamy do wyboru ogromną liczbę kultywatorów, wertykulatorów ręcznych, wertykulatorów spalinowych, wertykulatorów elektrycznych, aeratorów czy właśnie glebogryzarek. Choć każde z tych urządzeń ma nieco inne zadanie i inaczej działa, to zakup takiego sprzętu ma przede wszystkim jeden cel – uzdatnić glebę i przygotować ją – czy to do prawidłowego wzrostu trawnika czy po prostu do sadzenia własnych roślin. To właśnie dla tej drugiej kwestii bardzo często decydujemy się na glebogryzarki. Do wyboru mamy omawiane tutaj glebogryzarki elektryczne oraz omawiane w innym rankingu glebogryzarki spalinowe.

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenia te “gryzą” glebę, a więc napowietrzają i spulchniają. Na koniec jest ona wyrównywana. Znalezienie jednak idealnie działającego narzędzia jest trudniejsze, niż wielu mogłoby się wydawać. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że produkty te dostępne są od wielu różnych producentów. Oprócz tego, modele mają zróżnicowane parametry. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking glebogryzarek elektrycznych.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia

KULTYWATOR 1700W 36,5CM

Tania4.9
 

Sprawdź CenęNAC 1500W 45cm
Średnia4.8
 

Sprawdź CenęKULTYWATOR 1500W 36CM
Średnia4.6
 

Sprawdź CenęDAEWOO DAT 2500E
Droga4.5
 

Sprawdź Cenę


LIDER QEG1500 1500WŚrednia4.4
 

Sprawdź Cenę


Na liście pojawiły się tylko te produkty, które charakteryzują się wyśmienitym działaniem oraz wysokim poziomem bezobsługowości. Oczywiście naszą uwagę przykuły produkty mało awaryjne. Z parametrów skupiliśmy się na mocy urządzenia oraz szerokości roboczej, a także na prędkości obrotowej.Ponadto kluczowe okazały się noże – ich ilość oraz jakość wykonania, a także głębokość pracy. Wyposażenie ekstra czy komfort obsługi okazały się przyjemnymi dodatkami.

Glebogryzarka ogrodowa elektryczna, która zwyciężyła w dzisiejszym rankingu, to GLEBOGRYZARKA ELEKTRYCZNA KULTYWATOR 1700W 36,5CM

Glebogryzarka elektryczna KD5181 marki KRAFT&DELE jest wyposażona w 4 zestawy ostrych i hartowanych noży tnących, które są osadzone na obrotowym wale. Wyprofilowane ostrza samoczynnie wgryzają się w glebę. Prędkość obrotowa wynosi 380 obrotów/minutę. Ponieważ łączna szerokość robocza to 360mm, sprzęt ten znajdzie zastosowanie nie tylko w nowo urządzonym ogrodzie, ale również w miejscu, w którym jeszcze nie ma trawnika.

Urządzenie wyposażone jest w silnik, którego moc wynosi 1700W. Charakteryzuje się on nie tylko niezawodnością, ale także niskim poziomem głośności. Dlatego też jest dobrą alternatywą dla niewielkich silników spalinowych. Zastosowanie silnika elektrycznego sprawia, że glebogryzarka elektryczna jest stosunkowo lekka, jej waga to 10kg. To, jak i również kompaktowa konstrukcja, sprawiają, że urządzeniem można łatwo manewrować bez wydatkowania dużej siły ze strony użytkownika.

Warto zwrócić uwagę na ergonomiczne rączki, które dodatkowo ułatwiają sterowanie glebogryzarką. Ponadto rękojeść posiada zaczep, który umożliwia zawieszenie przewodu zasilającego. Cała konstrukcja jest ogólnie bardzo łatwa w montażu. Zastosowanie uchwytów z nakrętkami motylkowymi przyspiesza znacząco demontaż glebogryzarki na czas po sezonie.

Urządzenie marki KRAFT&DELE zostało wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Korpus glebogryzarki chroni ją przed uderzeniami kamieni oraz innych przedmiotów. Jedyną wadą wydaje się stosunkowo mała szerokość robocza urządzenia.

Propozycja od polskiej firmy, a mianowicie Glebogryzarka elektryczna NAC 1500W MOCNA 45 cm, może być ciekawą alternatywą

Glebogryzarka elektryczna TIE150-S 1500W jest najpopularniejszym modelem wśród tego typu urządzeń marki NAC. Jej głównym przeznaczeniem jest spulchnianie i wyrównywanie gleby, w tym szczególnie ziemi zbitej i gliniastej. Szerokość robocza glebogryzarki elektrycznej marki NAC to 45 cm, a głębokość pracy to 22cm.

Urządzenie zostało wyposażone w silnik elektryczny o mocy 1500W. Z tego względu ten model glebogryzarki poleca się szczególnie do prac w przydomowym ogrodzie lub na działce. Znajdzie ona zastosowanie przy odchwaszczaniu, mieszaniu kompostu ->najlepsze kompostowniki, torfu czy nawozów z ziemią do wertykulacji oraz przycinania brzegów trawnika.

Dodatkowym zastosowaniem glebogryzarki NAC jest rozprowadzanie nawozów. Można ją spokojnie użytkować przygotowując glebę pod wysiew i sadzenie. Jest ona niezastąpiona podczas pielenia, przystosowywania gleby pod uprawę roślin, spulchniania czy też wyrównywania dużych powierzchni gleby.

Glebogryzarka elektryczna TIE150-S 1500W jest wyposażona w 6 kompletów lekkobieżnych noży, osadzonych na obrotowym wale, które samoczynnie wgryzają się w glebę. Dodatkowo posiada ona kółka prowadzące o regulowanej wysokości. Urządzenie ma ergonomiczne rączki, dzięki którym sterowanie glebogryzarką nie obciąża kręgosłupa oraz zapewnia bezpieczną i komfortową pracę. Dodatkowa składana rączka ułatwia transport, a także przechowywanie sprzętu. Glebogryzarka jest stosunkowo lekka, jej waga to 11,5kg.

Ponadto zweryfikujcie też inną opcję, czyli GLEBOGRYZARKA ELEKTRYCZNA KULTYWATOR BASS POLSKA 1500W 36CM

Glebogryzarka elektryczna kultywator model BP-9086 marki BASS POLSKA znajduje zastosowanie przede wszystkim w spulchnianiu i kultywacji gleby, jak i również w rozprowadzaniu nawozów, kompostu oraz torfu w przydomowych ogrodach. Dzięki niej można w znacznie szybszym tempie przygotować ziemię, m.in. pod trawnik, szkółki oraz uprawy warzyw bądź też owoców.

Glebogryzarka ta zatem znajdzie szereg zastosowań przez cały sezon. W okresie wiosenno-letnim może służyć do przygotowania gleby w zależności od rodzaju uprawy. Z kolei jesienią – urządzeniem można dołączyć do gleby kompost lub nawóz, czy też przygotować grunt pod zimę.

Urządzenie marki BASS POLSKA zostało wyposażone w silnik o mocy 1500W. Charakteryzuje się ono niskim poziomem głośności, dlatego jest to dobra alternatywa dla małych glebogryzarek spalinowych. Sprzęt posiada zestaw 16 noży tnących, które są osadzone na 4 gniazdach.

Szerokość robocza glebogryzarki to 320mm. Ostrza zostały wyprofilowane w taki sposób, aby samoczynnie wchodziły w glebę, bez dodatkowego zużycia energii przez użytkownika urządzenia. Warto zauważyć, że glebogryzarka kultywator model BP-9086 jest wyposażona w 2 koła, które zapewniają dużą mobilność urządzeniu. Dzięki nim manewrowanie jest proste i nie wymaga dużej siły od użytkownika.

Dodatkowo sterowanie glebogryzarką ułatwiają ergonomiczne rączki. Korpus urządzenia został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Zabezpiecza ono glebogryzarkę przed uderzeniami kamieni oraz innych przedmiotów. Konstrukcja jest łatwa w montażu, co ułatwia przechowywanie sprzętu w okresie poza sezonem.

Glebogryzarka elektryczna 2000w lub więcej? Sprawdź opcję Glebogryzarka elektryczna DAEWOO DAT 2500E

Glebogryzarka elektryczna DAT 2500E marki DAEWOO jest wyposażona w elektryczny silnik indukcyjny o przedłużonej żywotności o mocy 2000W. Dzięki tego typu silnikowi urządzenie może osiągnąć wysoką wartość momentu obrotowego, co z kolei ułatwia pracę nawet z bardzo ciężką glebą.
Sprzęt posiada również 16 kutych noży, które mają specjalny, zakrzywiony kształt. Noże idealnie nadają się do pracy z nieużytkami czy podczas przygotowywania gruntu pod uprawę. Z łatwością przebijają się nawet przez gliniastą glebę oraz całkowicie zagłębiają w podłoże. Dodatkowo wspomaga to również przemieszczanie się urządzenia.

Urządzenie ma rozbieralną przekładnię łańcuchową. Przenosi ona do 100 procent momentu obrotowego silnika na noże. Szerokość robocza maszyny to 550mm, a głębokość – 240mm. Parametry te sprawiają, że propozycja charakteryzuje się jedną z najlepszych opcji na rynku w roku 2024. Glebogryzarka marki DEAWOO jest wyposażona w koła transportowe. Zapewniają one stabilność urządzenia. Z kolei dzięki zwiększonej średnicy koła, łatwiej można pokonywać nierówności terenu. Przełączanie z trybu roboczego na transportowy jest bardzo szybkie, zajmuje kilka sekund.

Urządzenie posiada boczne tarcze osłaniające, które chronią rośliny poza obszarem roboczym przed tnącymi nożami. Dodatkowo wspomagają one rozdrabniane i spulchnianie gleby. Glebogryzarka marki DEAWOO jest wyposażona w ogranicznik głębokości roboczej, który odpowiada za regulację głębokości roboczej i ułatwia pracę z maszyną.

Glebogryzarka ma także ergonomiczny włącznik, który zabezpiecza urządzenie przed niekontrolowanym włączeniem, co odpowiada europejskim wymogom bezpieczeństwa. Z kolei uchwyt maszyny gwarantuje najwyższą wygodę i bezpieczeństwo w trakcie pracy.

MOCNA GLEBOGRYZARKA elektryczna LIDER QEG1500 1500W 40cm 24 NOŻE to inna alternatywa warta uwagi

Glebogryzarka elektryczna LIDER QEG1500 to maszyna, która znajdzie zastosowanie w małym i kameralnym ogrodzie. Została ona wyposażona w silnik elektryczny z uzwojeniem, którego moc znamionowa wynosi 1500W. Dzięki temu gwarantuje ona doskonałe osiągi, niezawodność, trwałość, ale przede wszystkim wysoką stabilność pracy.

Urządzenie bardzo łatwo się uruchamia, wystarczy nacisnąć przycisk „START’ oraz przytrzymać dźwignię gazu. Glebogryzarka elektryczna marki LIDER posiada specjalnie ukształtowane noże spulchniające, które w połączeniu z mocnym silnikiem, zapewniają wydajne i dobre przygotowanie gleby pod uprawy i nie tylko. Część robocza posiada 6 gwiazd roboczych, na które składają się hartowane noże tnące osadzone na obrotowym wale. Noże samoczynnie wgryzają się w glebę, co znacząco ułatwia pracę.

Maszyna ma odpowiednio dużą szerokość roboczą, dokładnie to 40 cm. Idealne sprawdzi się podczas prac przy zaniedbanym trawniku, wyrywaniu chwastów czy na nierównym podłożu pod wysiew. Glebogryzarka LIDER QEG1500 jest prosta w obsłudze. Dzięki czemu gwarantuje komfortową pracę, która nie obciąża kręgosłupa.

Glebogryzarka została dodatkowo wyposażona w 2 tylne koła transportowe. Ułatwiają one prowadzenie maszyny nawet w trudnych warunkach. Korpus jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Jednocześnie jest to urządzenie trwałe, ale i lekkie, gdyż jego waga to tylko 11,2 kg.

Czym powinna charakteryzować się właściwie wybrana glebogryzarka? Poradnik zakupowy 2024

Odpowiednio przygotowana gleba to podstawa. Choć jest to bardzo wymagający etap prac, musimy się przyłożyć, aby później cieszyć się z niesamowitych plonów i, oczywiście, ze smakowitych owoców lub warzyw, czy po prostu z bardzo ładnego trawnika. Jeśli jednak żadna propozycja nas do siebie nie przekonała, no to najlepszym wyborem będzie znalezienie swojej własnej glebogryzarki ogrodowej elektrycznej.

Aby to osiągnąć i cieszyć się z właściwie wybranego sprzętu, musimy najpierw zweryfikować moc, jaką dana glebogryzarka oferuje. Kolejnym kluczowym elementem będzie sprawdzenie parametrów roboczych, a dokładniej rzecz biorąc głębokości i szerokości pracy. Ponadto kluczowa jest też prędkość obrotowa.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o zębach, czyli o materiale wykonania i ich ilości. Zwróćmy też uwagę na to czy wybrany przez nas produkt jest komfortowy i czy oferuje opcje regulacyjne. Pamiętajmy też o tym, że wysokie opinie glebogryzarek elektrycznych mogą wskazać nam dobry produkt – podobnie jak i cena. Więcej informacji na temat tych urządzeń znajdziemy tutaj: https://ogrodosfera.pl/blog/jaka-glebogryzarke-wybrac

Moc jest niezwykle istotna

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym elementem jest moc glebogryzarki. Wyrażana w watach, wskazuje nam dokładnie na możliwości urządzenia oraz maksymalną wydajność. Co więcej, od mocy zależna jest też maksymalna prędkość obrotowa, która to wpływa na szybkość pracy. Musimy więc szukać sprzętu, który zagwarantuje jak najlepszą pracę i najmniejszą awaryjność.

Dodatkowo pamiętajmy o tym, że w przypadku zakupu glebogryzarki elektrycznej 2000w lub mocniejszej szansa na to, że sprzęt nie poradzi sobie na naprawdę wymagającej glebie jest o wiele mniejsza, niż w przypadku zakupu urządzenia z mocą niewiele większą niż 1000w. Jeśli więc pragniemy korzystać ze sprzętu na różnorodnym terenie, to większa moc będzie najlepsza.

Jeśli chodzi o dokładne wartości, to lepiej wybierać spośród produktów o mocy wynoszącej minimum 1500 W. Daje to stosunkowo duże obroty bez obciążenia, a ponadto pozwala na bezproblemową pracę i pokonanie każdego terenu. Najmocniejsze urządzenia oferują nawet i 2500 W, co jest z pewnością atrakcyjne dla bardziej wymagających użytkowników.

Warto również pamiętać o prędkości obrotowej

Prędkość obrotowa jest bezpośrednio związana z mocą urządzenia. Zasadniczo można stwierdzić, iż im większa moc, tym większa prędkość obrotowa. Niejednokrotnie producenci udowodnili, że zmyślna konstrukcja i wykorzystanie odpowiednich komponentów pozwala zagwarantować wyższą prędkość obrotową bez obciążenia. To natomiast przekłada się na szybszą pracę.

Wartości są różne i jak już wspomnieliśmy, częściowo zależą od mocy silnika. Warto jednak upewnić się, że glebogryzarka oferuje nam prędkość obrotową na poziomie 350-400 obrotów na minutę, co wskazuje na prędką pracę i możliwość szybkiego ukończenia zadania.

Parametry robocze to kolejny kluczowy aspekt

Jeśli nie zadbamy o to, aby nasz sprzęt był w stanie “gryźć” glebę wystarczająco głęboko i na wystarczająco szerokim paśmie, to żadna moc ani prędkość obrotowa nie okaże się wystarczająca. Równie istotnym elementem co parametry techniczne są oczywiście możliwości przekopywania wystarczająco dużej powierzchni terenu na raz.

Szerokość robocza określa ilość terenu, jaką uda nam się przemielić. Innymi słowy, do dużych działek wymagane jest wybranie glebogryzarki o bardzo dużej szerokości roboczej – wynoszącej nawet i 45 centymetrów. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że produkt przez nas wybrany zagwarantuje nam szybką pracę bez najmniejszych problemów.

Oczywiście musimy mieć na uwadze fakt, że spora szerokość bardzo często wiąże się z większą ceną, a także i wagą. Jeśli jednak mamy małą działkę, to o wiele lepiej wybrać mniejszą szerokość, bo to także wpływa na kompaktowość. Niestety, zwiększy to ilość pracy, jaką trzeba będzie włożyć w działkę.

Noże – co musimy o nich wiedzieć?

System odpowiadający za działanie glebogryzarki składa się z wału, na którym umieszczone są noże. Wał się obraca, a noże wbijają w glebę. Choć wydaje się to proste, to musimy jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania tych noży i sprawdzić ich ilość, a także i design czyli konstrukcję. W niektórych przypadkach umieszczenie noży dodatkowo poprawia wkopywanie się noży, a więc i zwiększa ich skuteczność.

Jeśli jednak chodzi o samo wykonanie, to przede wszystkim musimy upewnić się, że do ich produkcji wykorzystano stal hartowaną. Materiał ten jest stosunkowo trwały, a dodatkowo nie na tyle drogi, aby odrzucić zainteresowanych od zakupu. Warto też zweryfikować ilość noży oraz ich rozmieszczenie. Co ciekawe, niektórzy producenci decydują się na doposażenie swojego zestawu w dodatkowy zestaw noży – szczególnie kiedy jest on wymienny.

Sprawdźcie cenę glebogryzarki elektrycznej w 2024 roku i jej opinie

Elektryczna glebogryzarka to wydatek rzędu kilkuset, a może i nawet kilku tysięcy złotych. Oznacza to, że większość z nas nie chce takich pieniędzy wydawać w błoto. Aby jednak upewnić się, że produkt oferuje nam odpowiednią jakość, trzeba sprawdzić co o nim myślą inni użytkownicy.

Uwagi czy po prostu opinie glebogryzarki elektrycznej wystawione przez kupujących to świetny sposób na dowiedzenie się paru ciekawych rzeczy na temat danego urządzenia. Możemy w ten sposób sprawdzić czy deklarowane parametry rzeczywiście gwarantują odpowiednią skuteczność i wydajność pracy. Ponadto weryfikacji poddaje się trwałość sprzętu i jego wykonanie.

Czasami wysoka cena glebogryzarki elektrycznej jest wskaźnikiem jakości, lecz bardzo często dopłacamy za renomę. Warto więc sprawdzić czy produkt, który nas interesuje, rzeczywiście sprawdzi się w danym środowisku i przy danej glebie. Ponadto za gwarancję – szczególnie tą dłuższą niż standardowa na 24 miesiące, też przyjdzie nam dopłacić.

Podsumowanie rankingu glebogryzarek elektrycznych 2024

Zwycięzcą rankingu został produkt, który w bardzo atrakcyjnej cenie oferuje nam ogromne możliwości, świetną moc i prędkość obrotową, a także wystarczające parametry robocze do pracy na działce o małej i średniej powierzchni. GLEBOGRYZARKA ELEKTRYCZNA KULTYWATOR 1700W 36,5CM to przy okazji oferta bardzo popularna i często rekomendowana przez innych użytkujących.

Jeśli jednak planujemy zakup produktu o większej mocy do bardziej wymagających projektów bądź mamy do pielęgnacji ogromny trawnik, to warto sprawdzić co do zaoferowania mają inne modele czy też inne marki. Poradnik to kompleksowa wiedza na temat tych urządzeń, co z pewnością pomoże w wyborze właściwego sprzętu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką glebogryzarkę elektryczną wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by typ z.i.

Ok, przekonaliście mnie do best sellera ;D

 by rodos

W końcu muszę ogarnąc moją działke. Potrzebuje glebogryzarki. Chyba wezmę tę tansza opcje, bo to tylk działa tzw "RODOS" ;P

 by on.55

Stawiam na polskie produkty i wybieram naca!

 by dolar

Glebogryzarki elektryczne to mega rozwiązanie na niewielkie przestrzenie. Mam i bardzo jestem zadowolony.

 by jolo

Myślałem, ze kupie spalinówke ale te elektyryki tez sa ok.