Dmuchawy i odkurzacze do liści ranking i poradnik w jednym – dowiedz się który produkt najlepiej wybrać i sprawdź najbardziej polecane w 2024 roku!

W celu utrzymania porządku w porze jesiennej, bardzo istotne jest odpowiednie i skuteczne pozbycie się opadających liści. Choć z pewnością wyglądają estetycznie na zdjęciach, to ich nadmiar zdecydowanie nie przypadnie nam do gustu. Dlatego w celu szybkiego ich uprzątnięcia, decydujemy korzystać się z coraz to bardziej profesjonalnych przedmiotów, które na szczęście z roku na rok stają się łatwiej dostępne.

Wygląd
NazwaPółka cenowaOpinia
HIGHER 3KMDroga4.9
 

Sprawdź Cenę

MOCNA 3W1 WUBERTania4.8
 

Sprawdź Cenę

NAC VBE320-FS-J
Tania4.6
 

Sprawdź Cenę

BOSCH ALS 30Droga4.5
 

Sprawdź Cenę

POWERMAT 3w1 3500W Średnia4.4
 

Sprawdź Cenę

Niestety, wiele osób zadaje sobie pytanie jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza, bo najprościej rzecz ujmując nie mają pojęcia które parametry odegrają w danym przypadku największą rolę. Ponadto, wybór jest całkiem ogromny, a więc i margines błędu stale się powiększa. Choć niektórzy radzą, aby kierować się opiniami odkurzaczy do liści, to oprócz tego aspektu warto też znać podstawy, dzięki czemu unikniemy zakupu produktu, który wcale nie będzie spełniał oczekiwanych wymagań.

To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking dmuchaw i odkurzaczy do liści 2024. Spośród wielu różnych produktów, nasi specjaliści wybrali pięć. Każdy z nich wyróżnia się na tle konkurencji albo wysoką mocą albo dodatkowymi cechami. Oprócz tego, upewniliśmy się, że sprzęt będzie gwarantował świetne parametry robocze, wiele funkcji dodatkowych, a także będzie wystarczająco komfortowy do sprawnego czyszczenia całego ogródka – nieważne z jak dużym obszarem mamy do czynienia.

HIGHER Odkurzacz spalinowy dmuchawa do liści 3KM

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje najlepszy zestaw w stosunkowo dobrej cenie. Znajduje się w nim wszystko, co niezbędne do pracy i po otwarciu można zacząć odkurzać liście w ogrodzie. W opakowaniu znajduje się odkurzacz/ dmuchawa spalinowy o mocy 2,2 kW, trzy 100 ml butelki oleju, 50 litrowy worek na liście, lejek do wlewania oleju, klucze do wymiany rur, oraz cztery wymienne rury o różnych kształtach.

Urządzenie to aż cztery funkcje w jednym: odkurzacz, dmuchawa, rozdrabniacz oraz odśnieżacz. Dmuchawa rozdrabnia wciągane liście, co oszczędza miejsce w worku. Dwusuwowy silnik chłodzony powietrzem osiąga obroty od 250 do 7500 na minutę. Rozruch jest ręczny, gaźnik membranowy. Przyrząd generuje hałas na poziomie 108 dB, a więc warto wyposażyć się w specjalny sprzęt nauszny redukujący hałas.

Prędkość wydmuchiwanego powietrza to 370 km/h, przepływ powietrza zaś 203 L/s, czyli 730 m3/h. Dołączony worek ma pojemność 50 l i został uszyty z bardzo wytrzymałego materiału odpornego na wodę i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto ma pasek, dzięki czemu można go przewiesić przez ramię.

W worku znajdują się także boczne kieszenie mieszczące podręczne akcesoria. Produkt posiada gwarancję na okres dwóch lat i cieszy się dobrymi opiniami wśród dotychczasowych klientów.

Jaka dmuchawa do liści okaże się ciekawą alternatywą? Odkurzacz spalinowy dmuchawa do liści MOCNA 3W1 WUBER

Warto zapoznać się z urządzeniem od firmy Wuber. Dmuchawa 3w1 sprzedawana jest w atrakcyjnym zestawie składającym się z urządzenia właściwego, trzech butelek oleju, worka na liście o pojemności 50 l oraz pięcioma rurami. Jedna z nich jest wygodnym połączeniem dmuchawy i worka – worek posiada pasek na ramię, co przekłada się na wysoki komfort pracy.

Dmuchawa stanowi również odkurzacz i rozdrabniacz do liści. Działa dzięki dwusuwowemu silnikowi spalinowemu o pojemności 42,4 cm3. To natomiast pozwala osiągnąć maksymalną moc na poziomie 2.0 kW przy obrotach 7500 obr./min. Pojemność zbiornika na paliwo to 500 ml. Prędkość wydmuchiwanego powietrza wynosi dokładnie 350 km/h.

Urządzenie waży 4,4 kg, a więc niewiele mniej, niż numer jeden w zestawieniu. Warto zauważyć, że cały zestaw natomiast niecałe 8 kg. Niewątpliwą zaletą jest zintegrowany rozdrabniacz z trzema stalowymi nożami. Takie rozwiązanie pozwala na redukcję objętości liści do 90%.

Worek jest zapinany na suwak i ma specjalną klapkę umożliwiającą monitorowanie zapełnienia. Kolejnym atutem jest ergonomiczna, wyprofilowana rękojeść wyposażona w przyciski sterujące. Całość została naprawdę solidnie wykonana, nic tu nie jest przypadkowe, a wykończenie zachwyca.

NAC VBE320-FS-J ODKURZACZ DMUCHAWA do liści 3200 W

Słynna marka NAC produkująca urządzenia ogrodowe również stworzyła dobrą dmuchawę do liści. Produkt wyróżnia ergonomiczna konstrukcja. Na uwagę zasługują przede wszystkim kółka dołączone przy wylocie rury, dzięki którym nie trzeba dźwigać całego urządzenia. W ten sposób kręgosłup i ramiona się nie męczą.

Również uchwyt zaprojektowano w taki sposób, aby idealnie dopasowywał się on do dłoni i wygodnie w niej leżał. Cała dmuchawa waży 2,5 kg, jest zatem stosunkowo lekka i przyjemnie się nią operuje. Produkt posiada dwuletnią gwarancję jakości.

Urządzenie wyposażono w nowoczesny silnik elektryczny, szczotkowy o mocy 3200 W. Maksymalna prędkość obrotowa to 15000 obr./min, a powietrza 69,44 m/s. Jest to w przybliżeniu 250 km/h, a więc w porównaniu do spalinowych propozycji, parametr ten jest dużo niższy.

Narzędzie posiada dwie funkcje – dmuchawy oraz odkurzacza. Dmuchawa w trakcie zasysania liści, rozdrabnia je. W zestawie znajduje się również worek na liście o pojemności 40 litrów. Worek przytwierdza się do dmuchawy. Oprócz tego zestaw zawiera dodatkowy uchwyt, dwuczęściową rurę ssącą i pas podtrzymujący umożliwiający przewieszenie dmuchawy przez ramię. Przyrząd jest zasilany sieciowo przy pomocy dołączonego kabla.

ODKURZACZ OGRODOWY DO LIŚCI 3000W ALS 30 BOSCH

W rankingu 2024 nie mogło zabraknąć wysokiej jakości odkurzacza marki Bosch, który wyróżnia się oryginalnym designem – rura została ustawiona pionowo, użytkownik nie trzyma urządzenia przed, ale nad liśćmi. System uchwytów również zasługuje na pochwałę. Dwie rękojeści są bardzo wygodne, nie wymuszają nienaturalnej postawy i mają antypoślizgowe ogumowane powierzchnie.

Cały odkurzacz sprawia, że podczas pracy użytkownik stoi wyprostowany. Nie obciąża pleców, ani ramion. Worek na liście o pojemności 45 l znajduje się z przodu i jest zapinany na suwak. Urządzenie może pełnić również rolę dmuchawy i cechuje się zmienną prędkością przepływu powietrza od 280 do 300 km/h.

Wydajność dmuchawy to 800 m3/h. Moc silnika wynosi 3000 W. Dmuchawa waży 3,2 kg, natomiast odkurzacz 4,4 kg (ponieważ ma dołączony worek). W zestawie znajduje się także miękki pas na ramię zapewniający komfortową pracę. Odkurzacz rozdrabnia liście, dzięki czemu można dłużej pracować, zanim trzeba będzie opróżnić worek. Produkt zebrał ogrom pozytywnych recenzji oraz ocen od dotychczasowych użytkowników.

ODKURZACZ DMUCHAWA DO LIŚCI 3w1 3500W POWERMAT

Dmuchawa marki Powermat to model, który ma zdecydowanie najatrakcyjniejszą cenę w tym rankingu 2024, co nie oznacza wcale, że jest gorszej jakości. Zestaw składa się z głównego urządzenia, paska na ramię oraz mocnego worka odpornego na zadrapania i wodę, zapinanego na suwak o pojemności 35 litrów. Choć nie jest on najpojemniejszy, to i tak pozwoli na odpowiednią pracę przez długi czas.

Dmuchawa posiada dwie funkcje: nadmuch oraz odkurzacz. Przyrząd jest stosunkowo ciężki, ponieważ z pustą torbą waży 3,5 kg, jednak producent pomyślał o ergonomii i zastosował praktyczne kółka przy ujściu rury, dzięki którym użytkownik nie musi nadmiernie obciążać pleców i ramion.

Opcja ta zasilana jest sieciowo za pomocą dołączonego kabla, napięciem 230 V. Moc silnika to 3500 W i uzyskuje obroty od 9000 do 14000 rpm. Powietrze przepływa z prędkością od 175 do 320 km/h – jest zmienne i regulowane. Całkowity przepływ powietrza to 13,5 m3/min. Przyrząd emituje hałas na poziomie 102 dB, a więc całkiem sporo jak na elektryczne urządzenie.

Zmiana funkcji z dmuchania na odkurzanie i odwrotnie odbywa się za pośrednictwem wygodnego przełącznika usytuowanego zaraz pod ręką. Urządzenie rozdrabnia pochłaniane liście i wrzuca je do worka.

Czym kierować się podczas zakupu dmuchawy i odkurzacza do liści?

Przedstawione powyżej dmuchawy i odkurzacze do liści w jednym z pewnością gwarantują atrakcyjne funkcje i właściwości, a ich parametry są na ponadprzeciętnym poziomie. Co jednak w przypadku, kiedy żadna z powyższych ofert do nas nie przemówiła? Może po prostu chcemy się skupić na nieco innym urządzeniu? W takiej sytuacji najlepiej jest rozpocząć własne poszukiwania.

W tym celu musimy poznać podstawy związane z dmuchawami, aby po prostu wiedzieć jak działają i które parametry mają najistotniejszy wpływ na ich działanie. W poniższym poradniku zakupowym skupiliśmy się więc na omówieniu tych najbardziej kluczowych elementów, w tym oczywiście mocy i parametrów roboczych.
Oprócz jednak powyższych kwestii, warto było też wspomnieć o funkcjonalności sprzętu i wielkości worka. Następnym kryterium okazał się komfort pracy, a także niezawodność danego rozwiązania. Cena i opinie odkurzacza do liści także odegrają kluczową rolę podczas ostatecznej decyzji. Więcej informacji na temat tego sprzętu można znaleźć również w poniższym artykule: https://www.milekcorp.com/pl/dom/dmuchawy-do-lisci-%E2%80%93-na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie.html

Zasilanie i moc – podstawowe kryterium

Nieważne z jakim elektronarzędziem mamy do czynienia, zawsze musimy pamiętać o tym, aby wybrać sprzęt o stosunkowo największej mocy.  Bo to właśnie moc ma najistotniejszy wpływ na końcową wydajność i pozostałe parametry robocze, a także niezawodność sprzętu kiedy ten pracuje na najwyższych obrotach.
To dlatego warto poszukać urządzenia o mocy przekraczającej 2000 W. W każdym innym przypadku możemy narzekać na bardzo mało skuteczne zasysanie (w przypadku trybu odkurzacza) lub bardzo przeciętne dmuchanie (w trybie dmuchawy). Te najmocniejsze urządzenia gwarantują nawet i powyżej 4000 W mocy, co przekłada się na mniej więcej 5.4 KM.

Jeśli chodzi o zasilanie, to oczywiście naszej uwadze nie może umknąć podział. Mamy więc do dyspozycji produkty spalinowe lub elektryczne. Te pierwsze gwarantują o wiele stabilniejszą pracę przy zachowaniu niższej ceny i lepszej mocy. Niestety, są cięższe, a ich kultura pracy jest zazwyczaj gorsza. Elektryki kosztują trochę więcej, szczególnie kiedy chcemy zagwarantować sobie podobną moc. Jednakże, gwarantują wysoką kulturę pracy, a także lepszy komfort.

Omówmy również parametry robocze

Gdy mowa o parametrach roboczych, to chodzi tutaj przede wszystkim o przepływ powietrza. Podawany jest zazwyczaj w litrach na sekundę bądź metrach sześciennych na godzinę. Pozwala nam to oszacować jak szybko uda nam się zakończyć pracę na danej powierzchni.

Następny kluczowy parametr roboczy to prędkość wydmuchiwanego powietrza. Jak wszyscy wiemy, im wyższa, tym większa wydajność i możliwość zdmuchiwania nawet najtrudniej dostępnych liści czy też mokrych pozostałości. Ponadto musimy pamiętać też o prędkości obrotowej – najlepiej regulowanej – czy też o pojemności worka. Im większy, tym pozwolimy sobie na dłuższe interwały podczas pracy.

Nie możemy też zapomnieć o funkcjonalności

Podczas pracy każdy z nas chce dostosować sobie urządzenie do swoich własnych potrzeb. Oznacza to, że czasami wystarczy nam bardzo niewielka moc, a co za tym idzie cichsza praca, a czasami potrzebujemy wszystkiego, co dany odkurzacz ogrodowy ma do zaoferowania. Zależy to wszystko od danej sytuacji. Niesamowitym udogodnieniem będzie więc możliwość regulacji poszczególnych aspektów pracy.

Pierwszą i najbardziej podstawową funkcjonalnością jest oczywiście możliwość dostosowania prędkości nadmuchu. Choć wartość maksymalna jest tutaj bardzo ważna, często będziemy potrzebować nieco mniejszej. Oprócz tego, musimy upewnić się, że produkt gwarantuje nam specjalną opcję rozdrabniania. Ma to niesłychanie ważny wpływ na ilość liści, które zmieszczą się do worka.

Kluczowym elementem wydaje się też komfort pracy

Choć komfort można połączyć z funkcjonalnością, to jest to tak istotne kryterium, że zasługuje na oddzielną sekcję. Na komfort ma wpływ wiele opcji dodatkowych, szczególnie tych odpowiadających za dostosowanie rękojeści czy też miękkiego pasa na ramię. Dzięki temu, będziemy mogli idealnie dobrać produkt pod nasz wzrost.

Oprócz tego, komfort poprawia wykończenie antypoślizgowe czy oczywiście odpowiednie wyciszenie korpusu, dzięki czemu poziom hałasu nie będzie aż tak duży. Choć w wielu przypadkach wynosi on powyżej 100 dB, z pewnością uda nam się znaleźć opcję o niższym poziomie głośności.

Ostatnim, aczkolwiek równie ważnym aspektem wpływającym na komfort jest oczywiście rozmiar odkurzacza z dmuchawą, jak i jego waga. Zaleca się wybierać produkty o wadze nieprzekraczającej 4 kg, lecz w przypadku trybu dmuchawy można ją jeszcze obniżyć po demontażu worka.

Opinie i ceny

Wyżej wspomniane elementy to podstawa podczas szukania idealnego odkurzacza ogrodowego z funkcją dmuchawy i rozdrabniarki. Jednakże, warto też spojrzeć na to co inni mają do powiedzenia na temat danego modelu.

Użytkujący dzielą się bardzo często ciekawymi danymi. Ich wiedza pozwala nam zweryfikować deklarowane przez producenta parametry, a także po dłuższym użyciu możemy skontrolować jakość i bezawaryjność rozwiązania.

Stosunek jakości do ceny też jest ważny, lecz musimy pamiętać o tym, aby nie skreślać opcji budżetowych. Jeśli są one wykonane odpowiednio i mają wszystkie funkcje nam odpowiadające, a dodatkowo inni kupujący pochlebnie wypowiadają się na temat konkretnej dmuchawy, to warto ją wziąć pod uwagę.

ODKURZACZ DMUCHAWA DO LIŚCI – podsumowanie rankingu 2024

HIGHER Odkurzacz spalinowy dmuchawa do liści 3KM to zdecydowanie zwycięzca dzisiejszego rankingu. Co prawda nie jest to idealna opcja z uwagi na wysoki poziom głośności, lecz silnik spalinowy zamontowany w urządzeniu jest trwały, bezawaryjny, a dodatkowo parametry są o wiele lepsze niż u konkurencji w tej cenie.

Jeśli jednak planujemy być bardziej eko, to z pewnością powinniśmy pomyśleć nad przedmiotem zasilanym elektrycznie. Na liście znalazło się wiele ciekawych alternatyw. Dzięki poradnikowi zakupowemu możecie też poszukać idealnego rozwiązania na własną rękę. Natomiast jeżeli potrzebujesz produktu do gałęzi to zapraszam do naszego rankingu najlepszych rozdrabniaczy do gałęzi.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie dmuchawy i odkurzacze do liści wybrać
Average rating:  
 0 reviews