Podkaszarka elektryczna – czym jest i jak wybrać dobrą w 2018 ?

Podkaszarka elektryczna – czym jest i jak wybrać dobrą w 2018 ?

Na pielęgnację ogrodu trzeba poświęcić sporo czasu, a jednocześnie przygotować się na niemały wysiłek. Można jednak ułatwić sobie pracę, korzystając z urządzeń przygotowanych specjalne z myślą o pielęgnacji ogrodu np. dobrym przykładem tutaj jest podkaszarka elektryczna. My wybralibyśmy Stigę SGT 600 do przydomowych porządków.

Poniżej znajduje się uniwersalny poradnik z podkaszarkami akumulatorowymi wraz z danymi technicznymi oraz ocenami użytkowników. W celu sprawdzenia ceny polecamy kliknąć w link bądź miniaturkę obrazka.

Porównanie najlepszych podkaszarek elektrycznych dostępnych w 2018 roku.

Wygląd
NazwaPółka cenowaMoc Waga kgInformacje dodatkoweOpinia (0-5) 
PodkaszarkiStiga SGT 600 PremiumŚrednia0.60 kW3.0Szerokość cięcia 30 cm4.6 

Sprawdź Cenę


NAC TE55DW 550W
Tania1.40 kW2.6Szerokość cięcia 30 cm4.6 

Sprawdź Cenę


Wykaszarka elektryczna Hecht 1445Hecht 1445Wysoka1.40 kW5Szerokość cięcia 42 cm4.5 

Sprawdź Cenę


Podkaszarki elektryczne Al-Ko Gte 550 PremiumAL-KO GTE 550 PREMIUMŚrednia0.55 kW3.0Szerokość cięcia 30 cm4.5 

Sprawdź Cenę


POWERMAT PM-PKE-1350
Średnia1.30 kW2.9Szerokość cięcia 35 cm4.4 

Sprawdź Cenę


podkaszarka elektryczna bosh art 23 easytrimBosch Art 23 EasytrimTania0.28 kW1.6Szerokość cięcia 23 cm4.4 

Sprawdź Cenę


Podkaszarki elektryczne Gardena Smallcut 300Gardena Smallcut 300 Tania0.3 kW2.6Szerokość cięcia 22 cm4.3 

Sprawdź Cenę


KosaOleo-Mac Tr 91 EWysoka0.85 kW3.5Szerokość cięcia 36 cm4.6 

Sprawdź Cenę


WykaszarkaWolf-Garten Gt-S 800 PremiumWysoka0.80 kW6.0Szerokość cięcia 38 cm4.5 

Sprawdź Cenę


Wykaszarki elektryczne ur3000Makita Ur3000Średnia0.40 kW2.3Szerokość cięcia 30 cm4.5 

Sprawdź Cenę


Wykaszarki elektryczne B&D gl310Black&Decker Gl310Tania0.30 kW1.55Szerokość cięcia 25 cm4.2 

Sprawdź Cenę


Podkaszarka elektryczna Hecht 500Hecht 500Tania0.50 kW3.0Szerokość cięcia 29 cm4.0 

Sprawdź Cenę


Wykaszarka elektryczna Bosh art 26Bosch Art 26 CombitrimŚrednia0.45 kW3.0Szerokość cięcia 26 cm4.1 

Sprawdź Cenę


Podkszarki elektryczne NAC yt6922-11Nac Yt6922-11Średnia1.00 kW5.7Szerokość cięcia 38 cm3.9 

Sprawdź Cenę


Podkaszarka elektryczna posiada podstawową funkcjonalność do przycinania trawy

Jednym z urządzeń, które mogą pomóc w pracach ogrodowych jest podkaszarka elektryczna. Chociaż do przycinania trawy wykorzystuje się przede wszystkim kosiarkę, to nie wszędzie możliwe jest jej zastosowanie. Dobre kosy elektryczne są niezbędne zwłaszcza w przypadku tych miejsc, do których dostęp jest utrudniony. Te urządzenia umożliwiają ścięcie trawy na przykład między drzewkami lub przy murze. Podkaszarki elektryczne to wprawdzie jedno z kilku dostępnych rozwiązań, jednak w większości ogrodów właśnie takie urządzenie sprawdza się najlepiej. Taka podkaszarka zasilana jest sieciowo, co oznacza, że pracuje wyłącznie wtedy, kiedy zostanie podłączona do prądu elektrycznego. Najważniejszą zaletą jest niska cena, ponieważ kosa elektryczna jest najtańszym typem podkaszarki. Jej cena jest zdecydowanie niższa niż podkaszarki spalinowej, a w przypadku większości modeli niższa także od ceny urządzenia zasilanego akumulatorowo. Jednocześnie kosa elektryczna jest lekka i łatwa w obsłudze, dlatego zapewnia komfort nawet początkującym ogrodnikom. Moc takiego urządzenia wynosi najczęściej od 450 do 550 W. Dostępne są jednak modele, których moc jest znacznie wyższa. Podkaszarki elektryczne o wysokiej mocy poleca się do stosowania przede wszystkim na większych powierzchniach. Można dostrzec różnice także pod względem budowy poszczególnych modeli. Te droższe posiadają bowiem regulowaną teleskopowo rękojeść, która pozwala na dostosowanie długości urządzenia do wzrostu konkretnego użytkownika. W tańszych modelach wykorzystuje się natomiast drążek z wałem napędowym, który nie umożliwia takiej regulacji. Kolejna różnica to system tnący. Tańsza podkaszarka elektryczna posiada często głowicę z żyłką nylonową, natomiast droższa metalowe albo plastikowe nożyce. Takie nożyce są solidniejszym rozwiązaniem, ponieważ żyłka może się zerwać podczas koszenia na trudniejszych terenach. Istotną rolę odgrywa także długość kabla zasilającego. Przy dużych powierzchniach warto zadbać o to, aby kabel był jak najdłuższy, co pozwoli na dotarcie w każde miejsce bez konieczności stosowania przedłużaczy. Kabel stanowi główną wadę kos elektrycznych. Przy terenach gęsto porośniętych roślinnością może on plątać się między drzewami i krzewami, co bardzo utrudnia pracę. Mimo tej niedogodności podkaszarki elektryczne są bardzo popularne. Warto zatem zwrócić uwagę na modele, które zyskały najlepszą ocenę użytkowników.

Podkaszarki elektryczne na przykładach.

Kosa elektryczna Bosh Skill 0735Jednym ze szczególnie cenionych urządzeń jest podkaszarka elektryczna Bosch 0730 AA Skil. To lekki model o wadze 2, 6 kilograma oraz mocy 250 W. Wykorzystano tutaj system podwójnej żyłki tnącej, co zapewnia szybkie i dokładne koszenie. Teleskopowa regulacja wysokości gwarantuje natomiast każdemu użytkownikowi komfort podczas pracy. Długość można regulować w graniach od 80 do 110 centymetrów. Kosa elektryczna ta posiada uchwyt o ergonomicznym kształcie oraz drugi uchwyt z funkcją „Comfort grip”, co zapewnia łatwą kontrolę nad urządzeniem. Producenci wykorzystali także odciążenie kabla, które chroni uszkodzeniem przed kabla albo narzędzia. Średnica koszenia wynosi 25 centymetrów, natomiast prędkość bez obciążenia 1200 obrotów na minutę. W wyposażeniu znajduje się układ szpul oraz moduł „Łatwe przechowywanie”, umożliwiający stworzenie systemu szynowego, na którym można zwiesić urządzenia Skil. Pomimo pozornie niedużej mocy urządzenie bez trudu radzi sobie z wykonywaniem wszystkich zadań, do których jest przeznaczone. Model ten zyskał dużą popularność przede wszystkim dlatego, że producent doskonale połączył solidność wykonania z bardzo atrakcyjną ceną. Urządzenie zapewnia dużą dokładność, a jednocześnie jest wytrzymałe.

Podkaszarka elektryczna makita UR300Lekkim urządzeniem jest także kosa elektryczna Makita UR3000. Waga wynosi 2,4 kilograma, natomiast moc 400 W. Jest to kosa z uchwytem typu „pętla” oraz wałkiem rury aluminiowej umożliwiającym rozciąganie do 20 centymetrów. Ważną cechą urządzenia jest obracanie głowicy o 180°, co znacznie ułatwia cięcie trawy w narożnikach. Wykorzystano tutaj wzmocnienie zacisku szpuli oraz zabezpieczenie przed wyrwaniem kabla zasilającego. Urządzenie sygnowane marką Makita umożliwia łatwą wymianę głowicy żyłkowej. Szerokość koszenia wynosi 30 centymetrów. Za najważniejsze wady uznane zostały solidność konstrukcji, wygoda użycia oraz estetyczny wygląd. Zaletą jest także przystępna cena.

Kosy elektryczne Ryobi RBS 1020Kolejna propozycja to podkaszarka marki Ryobi. Firma ta zyskuje w ostatnim czasie coraz większą ilość klientów. Proponowana przez nią podkaszarka elektryczna RBC1020 to urządzenie o wynoszącej aż 1000 W oraz wadze 4,8 kilograma. Zostało wyposażone w tarczę tnącą TriArc™ o szerokości cięcia do 38 cm, co ułatwia koszenie większych powierzchni. Kosa wykorzystuje również dzielony wałek, co pomaga w jej transporcie oraz umożliwia instalację dodatkowych urządzeń. Jest to podkaszarka elektryczna żyłkowa z regulowanych uchwytem przednim. Urządzenie sprzedawane jest wraz z pasem naramiennym, które oznacza duże ułatwienie dla użytkownika. Ze względu na wysoką moc podkaszarki elektryczne RBC1020 sprawdzają się nawet na większych i bardziej skomplikowanych terenach. Użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na wytrzymałość tego modelu. Z urządzenia można korzystać przez wiele lat, nawet w przypadku trudnych warunków.

Podkaszarka elektryczna Gardena powercut 500Dużą popularnością cieszą się także podkaszarki elektryczne marki Gardena, na przykład model Powercut 500. To urządzenie o mocy 500 W i wadze 3 kilogramów. Regulacja trzonka przy głowicy ułatwia koszenie w trudno dostępnych miejscach. Składne kołka podkaszarki powodują natomiast, że można ciąć przyrośnięte brzegi trawnika pod kątem 90°. Urządzenie posada uchwyt teleskopowy, który umożliwia regulację długości w zależności od wzrostu użytkownika. Wyposażone zostało także w specjalną osłonę, która zabezpiecza rośliny przed uszkodzeniem oraz w zintegrowany włącznik bezpieczeństwa, który zapobiega przypadkowemu uruchomieniu kosy. Jest to podkaszarka elektryczna żyłkowa. Wykorzystano tutaj podwójną żyłkę o długości 6 metrów i średnicy 1,6 milimetra. Szerokość pracy wynosi 27 centymetrów. To jedna z droższych kos eletrycznych, jednak jej cena nie jest zbyt wysoka, w porównaniu do podkaszerek innego typu. Kosa elektryczna ta zyskała bardzo dobrą opinię wśród użytkowników, ponieważ zapewnia łatwe koszenie nawet w trudno dostępnych miejscach. Może być zatem stosowane na różnych terenach. Jednocześnie jest to podkaszarka bardzo wytrzymała i prosta w obsłudze.

Kosy elektryczne są to dosyć proste urządzenia, które wykonują podstawowe ścinanie trawy w miejscach trudnodostępnych.

Podkaszarki elektryczne to urządzenia, które ułatwiają pracę w wielu ogrodach, aby trawa była dokładnie przycięta. Urządzenia te posiadają wiele zalet, dlatego są najchętniej wybieranymi podkaszarkami. Warto jednak pamiętać o to, że podobnie jak w przypadku wszelkich innych urządzeń, w sprzedaży dostępne są zarówno lepsze, jak i gorsze kosy elektryczne. Z tego względu zakup takiej kosy powinien nastąpić dopiero po dokładnym przyjrzeniu się dostępnym urządzeniom.

2018-06-05T13:56:12+00:00

One Comment

  1. Mirek Czerwiec 24, 2016 at 5:18 pm - Reply

    Szukam czegoś do 70 zł. Znalazłem taką podkaszarkę za 59 zł
    Podkaszarka Niteo
    Na filmie nieźle kosi. Warto ją kupić?

Leave A Comment